sortowanie pereł architektury w inwentarzu [+]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser675
  • Data rozpoczęcia

Jaki wybrać sposób sortowania pereł?

  • alfabetycznie

    Głosy: 2 10,0%
  • według epoki

    Głosy: 12 60,0%
  • według liczby posiadanych planów

    Głosy: 5 25,0%
  • mam inną propozycję (napiszę w temacie)

    Głosy: 1 5,0%

  • W sumie głosujących
    20

DeletedUser675

Guest
Obecnie perły architektury w inwentarzu ułożone są w przypadkowy, chaotyczny sposób. Ani nie jest to sortowanie alfabetyczne, ani według epoki, ani według liczby zdobytych planów, ani wg ostatniego zdobytego planu.
Do tego plany nowych pereł nie są dodawane na koniec listy, tylko w jakieś przypadkowe miejsca. Np. u mnie Obserwatorium wskoczyło na 1. miejsce, Space Needle na 3. od końca a Chateau na koniec listy...

6irviu.jpg


Może nie jest to jakieś bardzo uciążliwe, ale myślę że estetyczniej i wygodniej byłoby wybrać jakiś sposób ich ułożenia :)
Moja propozycja jest taka, żeby już wybudowane perły wyrzucić na koniec listy (bo i tak nie można dwa razy wybudować), a pozostałe posortować wg jakiegoś porządku, np:
–alfabetycznie (ale to raczej będzie mało przydatne)
–według epoki (od brązu do modernizmu)
–według liczby zebranych planów (na początku te których mamy najwięcej: 9, 8, ...)
–(inna propozycja)
 

Mikekun

Książę
faktycznie, przydałby się coś takiego. Sam mam już 2 strony pereł i nie wiem często ile gdzie mi brakuje. Takie poukładanie pereł byłoby świetną sprawę :D

pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Hmm, ciekawe, ciekawe :)
Ja byłbym jeszcze za opcją własnoręcznego sortowania - kiedy ktoś chce sobie zrobić listę Pereł, które będzie w kolejności budował, lub te do których zbiera plany, itd... :)

Jestem na tak .

+ niestety, temat chyba zostanie zamknięty, bo... zła ankieta. Po 1 - Ja na przykład byłbym za dodaniem wszystkich możliwości, w tym mojej, ale ankieta jest jednokrotnego wyboru - co tu zrobić? Po 2 - nie ma opcji NIE - jak się komuś nie spodoba, to jak ma wyrazić zdanie? ;)
 
Ostatnia edycja:

chudya

Hrabia
Obecnie perły architektury w inwentarzu ułożone są w przypadkowy, chaotyczny sposób. Ani nie jest to sortowanie alfabetyczne, ani według epoki, ani według liczby zdobytych planów, ani wg ostatniego zdobytego planu.
Do tego plany nowych pereł nie są dodawane na koniec listy, tylko w jakieś przypadkowe miejsca. Np. u mnie Obserwatorium wskoczyło na 1. miejsce, Space Needle na 3. od końca a Chateau na koniec listy...

6irviu.jpg


Może nie jest to jakieś bardzo uciążliwe, ale myślę że estetyczniej i wygodniej byłoby wybrać jakiś sposób ich ułożenia :)
Moja propozycja jest taka, żeby już wybudowane perły wyrzucić na koniec listy (bo i tak nie można dwa razy wybudować), a pozostałe posortować wg jakiegoś porządku, np:
–alfabetycznie (ale to raczej będzie mało przydatne)
–według epoki (od brązu do modernizmu)
–według liczby zebranych planów (na początku te których mamy najwięcej: 9, 8, ...)
–(inna propozycja)

W pierwszym Twoim zdaniu wykreśl pierwsze słowo i tak właśnie jest: "nie jest to uciążliwe".
Jestem na NIE i piszę tutaj bo nie ma w ankiecie.
Jest co nie co innych ważniejszych spraw do udoskonalenia a nie takie bzdety.
 

Mikekun

Książę
Jest co nie co innych ważniejszych spraw do udoskonalenia a nie takie bzdety.

To żeś przesadził. Oni co wersję, co rusz coś nowego wgrywają. I faktycznie taka mała zmiana na pewno nie zajmie im wiele czasu. Mimo to prawdą jest prawda że problem z brakiem ułożenia pereł w właściwy sposób występuje na pewno wiedzą taką rzecz od dawna ale mimo to czemu nie działają tego nie wiem.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser675

Guest
To znaczy lubisz chaos i nieporządek? :)

Jest co nie co innych ważniejszych spraw do udoskonalenia a nie takie bzdety.
No i? Mam czekać aż wszystkie "ważniejsze" pomysły, zostaną zrealizowane, abym potem mógł założyć temat? Pomysły są niezależne od siebie.
Bo? Jest ankieta, jest jednokrotnego wyboru. Jak ktoś chce zostać przy dotychczasowym chaotycznym ułożeniu, to przecież może zaznaczyć ostatnią opcję.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Zła, bo:
- brak opcji, żeby wybrać wszystkie -może wszystkie są dobre?
- Brak opcji "nie" - komuś się nie podoba i jak ma wyrazić swoje zdanie?
- Przy tylu opcjach powinna być wielokrotnego wyboru
- Brak nawet opcji "Obojętne" dla tych, których to nie obchodzi ;)
 

Mikekun

Książę
- Przy tylu opcjach powinna być wielokrotnego wyboru

Niby jak ma wprowadzić taką opcje skoro może tylko i wyłącznie stosować przy pomysłach Ankietę jednokrotnego wyboru ?
Polecam do przeczytania Zasady Działu, tam wszystko jest opisanie jak ma wyglądać ankieta na takie typu tematy.

pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Oh, ależ ja zasady działu znam na pamięć ;) Może dać wielokrotnego wyboru (no chyba po to ona jest w opcjach) skoro w pomyśle zasugerował nie jedną, ale KILKA możliwości sortowania. Z możliwości a,b,c,d graczowi X najbardziej spodobały się opcje a i c. Jak ma na nie zagłosować, skoro może wybrać tylko jedną? A może wolałby na nie zagłosować i jeszcze swoją możliwość?
 

Mikekun

Książę
Oh, ależ ja zasady działu znam na pamięć ;) Może dać wielokrotnego wyboru (no chyba po to ona jest w opcjach) skoro w pomyśle zasugerował nie jedną, ale KILKA możliwości sortowania. Z możliwości a,b,c,d graczowi X najbardziej spodobały się opcje a i c. Jak ma na nie zagłosować, skoro może wybrać tylko jedną? A może wolałby na nie zagłosować i jeszcze swoją możliwość?

Sądzę jednakże że ten cytat kończy dyskusję na temat wielokrotnego wyboru, nie wiem czemu takiego paragrafiku nie widziałeś. Jest on bardzo dobrze widoczny.

Przypominam o tym, że ankiety powinny być jednokrotnego wyboru. Mam również prośbę, aby "czas zakończenia sondy" ustawiać na 0, wtedy pozostanie ona otwarta na stałe.

Pozdrawiam,
Danifae

również pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Trzymanie się ściśle zasad też nie jest za dobre ;) Były tematy z ankietą wielokrotnego wyboru i było dobrze :)
To jest błąd autora - źle ją sformułował (za mało opcji) i nie dopasował jej do tematu.

Radzę założyć nowy, Exar, tym razem z pełną i poprawną ankietą, żeby nie było nieporozumień ;)
Oj, ale się offtop zrobił...
 

DeletedUser

Guest
Moja propozycja jest taka, żeby już wybudowane perły wyrzucić na koniec listy (bo i tak nie można dwa razy wybudować), a pozostałe posortować wg jakiegoś porządku, np:
–według epoki (od brązu do modernizmu)
Jestem całkowicie za tą opcją ;)
 

DeletedUser675

Guest
Nie spodziewałem się że tak szybko zostanie to wprowadzone :) Już po 17 dniach! Widzę że programiści wybrali sortowanie wg liczby planów, chociaż ta opcja nie wygrała w ankiecie :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Tylko że on nie jest nawet zgłoszony, więc programiści chyba już wcześniej planowali taką poprawkę małą :haha:
 

Mikekun

Książę
Exar Kun - prawdopodobnie już wcześniej ten problem został zgłoszony programistom i pracowali nad nim już od dłuższego czasu. Dlatego tak szybko weszła ta zmiana. Jednakże ja nie mam zastrzeżeń co do niej i tak może być :)

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser675

Guest
Dobrze by jeszcze było jakby te zbudowane perły wylądowały na końcu listy ;)
 

DeletedUser625

Guest
Na becie właśnie wprowadzili sporo zmian w perłach, więc chyba Twój pomysł raczej nie będzie potrzebny. Bo już sortowanie jest jak i lepsze wykorzystanie planów.
 
Do góry