Sojusze na GPC

Status
Zamknięty.

Kremator

Szlachcic zagrodowy
Witam. Przepraszam jesli powielam pytanie, albo jesli jest ono w niewlasciwym dziale.

Czy administracja gry ma w planach przeciwdziałać zmową gildii na GPC? Zauważyłem, ze duzo jest tego typu zachowań. Strasznie zabija to rozgrywke. Czy cos bedzie w tym temacie robione? Np. moznaby codziennie zmieniac polozenie kazdego przyczołka gildyjnego. Raz np. na polnocy zeby byl, a na drugi dzien na poludniu? Strasznie nudne jest takie wymienianie sie lokacjami :(
 

midh

Wójt
a co ma do sojuszy polozenie sztabu ? a odnosnie diagnozy. ze w ogole sa sojusze ......no chyba o to chodzi na wojnie :) dobra gildie charakteryzuje nie tylko moc wojska ale tez moc dyplomacji :)
 

Kremator

Szlachcic zagrodowy
sa silniejsze gildiie i slabsze. jakby polozenie sektora rotowalo sie to by wynik gpc byl troche bardziej sprawiedliwy.
 

Lider Dęblin

Szlachcic
Każdy w GPCH zaczyna tak samo, a że nie w każdej gildii jest takie zgranie żeby jak najwięcej graczy brało udział w GPCH to już jest inna sprawa.
 

LostAlex

Rycerz
sa silniejsze gildiie i slabsze. jakby polozenie sektora rotowalo sie to by wynik gpc byl troche bardziej sprawiedliwy.
Przy rotacji "przyczółków" to by silniejsze gildie miały przecież jeszcze łatwiej :)
Teraz żeby zacząć się przepychać z jakąś gildią, to muszę być z nim na styku, i dobierać odpowiednio taktykę, budynki i czas ataków, a tak to będę mógł co zmianę zajmować sektory po bokach i walić do środka :) Dzięki rotacji będę walił z kilku sektorów a nie po kolei jak teraz :)

Jak pisali inni, PCH są w miarę sprawiedliwe, ale zależą od aktywności członków, ich zgrania (chociaż teraz jest łatwiej jak są oznaczenia sektorów) i możliwości poszczególnych osób (armia cz towary). Jak się trafi kilka silnych gildii to słabsze praktycznie nie mają wtedy co grać, ale to nie wina tych silnych. Zresztą bywa, że ktoś kto rządził na mapie w jednym sezonie, w kolejnym sam będzie już słabym bo trafi na taki zestaw przeciwników z którymi nie powalczy.

Ja nie jestem na jakimś super poziomie, ale w tym sezonie, udało mi się jednego dnia zrobić prawie 600 walk, i po tym miałem nadal 0 oporu. Jak chcesz kogoś takiego powstrzymać ? Taka rotacją przecież ułatwiła by mi jeszcze robotę :)
 
Rotacja nic by nie dała, niestety "zmowy" gildyjne na GPC psują całość zabawy. Kolejny dodatek tylko dla topki, która nie pozwoli na to by żadna inne gildie broń boże nie odebrały im pierwszego miejsca. GPC za jakiś czas będzie wyglądać tak jak GVG, kilka gildii które będą tak grać by żadna krzywdy nie miała. Niestety ale to także element tej gry, i wątpię by dało się to jakoś wykluczyć. Tu już tylko dałaby radę uczciwość graczy, a tej niestety jak na lekarstwo. Hejt za 3......2........1......... Start! Popcorn już mam. poczytam sobie zaraz wywody członków tych gildii.
 

midh

Wójt
w gpch wystepuje tylko jeden problem, ktory sie poglebia i wynika ze zbyt malego zakresu diamentowej ligi i generalnie ze zbyt malej ilosci tych lig,a moze i nawet z zalozenia blednego systemu rankingowego i zasady dobierania gildii w grupach
dochodzi do paradoksu ze najlepsze gildie na polach utknely na 1000 mmr, ilosc gildii diamentowych jest juz duza i nadal rosnie, co za tym idzie w platynowej lidze sa juz gildie ktore sa na skraju aktywnosci i dochodzi do paradoksu ze bardzo slaba gildia awansujac z zenujacej grupy w lidze platynowej osiaga 1000 mmr i trafia na pola z gildiami z czolowki... gdzie nie moze wyjsc ze sztabu
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
I to ma być problem? Ciekawe dla kogo?
Dla narzekających na "zmowy"? Faktycznie, losowanie w tej chwili wrzuca na jedne Pola gildie o bardzo nierównej sile. Czas miał zweryfikować przynależność do poszczególnych lig. Może jeszcze trzeba poczekać. :) U nas w aktualnej edycji na mapie działa 7/8 gildii i jest to najlepsza z dotychczasowych, jakie przeszliśmy. Jedna gildia najwyraźniej trafiła do diamentowej ligi tak, jak to opisał @midh. Siedzą w porcie i faktycznie, nie mają szans uczestniczenia w zabawie.
 

LostAlex

Rycerz
Nie rozumiem, jaką zmową administracja może przeciwdziałać gildii na GPC.
Gildie mają zmowy, chociaż bardziej by pasowało rozejmy czy sojusze.
I czy administracja ma w planach przeciwdziałać, aby takich "zmów" nie było.

To tak jakby administracja miała przeciwdziałać abyś nie miał mocnych znajomych (do handlu, wymian pr itp.), bo słabsi nie mają takowych, a jak tacy są w sąsiedztwie to jeszcze ich atakują codziennie :)
 

Bezio95

Baronet
W sumie jest jedno, proste rozwiązanie które zresztą by umiliło rozgrywkę. A mianowicie walki między serwerowe. Wtedy nigdy nie wiesz czy trafisz kogoś ze swojego świata czy może z innego. No ale serwery mają problem z GvG, a GPC działa ostatnio tak samo słabo jak GvG czyli praktycznie nie działa.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W sumie jest jedno, proste rozwiązanie które zresztą by umiliło rozgrywkę. A mianowicie walki między serwerowe.
GPCh mają wpływ na ranking serwera, więc to nie jest rozwiązanie.
GPC działa ostatnio tak samo słabo jak GvG czyli praktycznie nie działa.
Nie wiem na jakim grasz serwerze i w jakiej lidze, ja nie mam takich spostrzeżeń. Problemem jest słaby pomysł na ligi, a wynikiem są oskarżenia wobec silniejszych gildii i mnożenie się teorii spiskowych. ;)
 

Bezio95

Baronet
GPCh mają wpływ na ranking serwera, więc to nie jest rozwiązanie.

Owszem mają choć nie jest to sprawiedliwe bo gildia zawsze wygrywająca ma dokładnie tyle samo co ta utrzymująca się zawsze na 3 miejscu w diamencie.

Nie wiem na jakim grasz serwerze i w jakiej lidze, ja nie mam takich spostrzeżeń. Problemem jest słaby pomysł na ligi, a wynikiem są oskarżenia wobec silniejszych gildii i mnożenie się teorii spiskowych. ;)
A na jakim nie gram :p Widzę jak to wygląda na wielu, na jednym lepiej na drugim gorzej. Na D jest walka choć wiadomo to jest tylko kilka gildii, i często wygląda tak że 2 gildie biją się o 1 miejsce a reszta próbuje nie zamykać tabeli. Ale są też światy gdzie topowe gildie są w sojuszu i sobie "flagują sektory". Oczywiście można to na luzie przejść ale to wymaga już ostrego zaangażowania tych innych gildii i ładnej siły bicia.
 

Kremator

Szlachcic zagrodowy
sa swiaty gdzie jest walka i takie gdzie sa tylko ustawki. Obserwuje diamencik na 4 swiatach i to widac. Ogolnie chodzi o to, ze to straszna nuda i zniechcecanie ludzi do gry. Co nie wejde to poblokowane wszystko,ze ataku zrobic nie mozna. Hitem jest wstawianie fotecy jak ktos chce odbic lokacje, a pozniej usuniecie jej jak sojusznicy maja 2 kliki wiecej niz przeciwnicy... normalnie mistrzostwo swiata...przez pol dnia wisza lokacje po 158 na 160 i nigdzie bic nie mozna. Ja podchodze do tej gry na luzie. nie musze miec nie wiem co, a niektrzy to za drobne by sie rozmienili...
 

Kremator

Szlachcic zagrodowy
sa swiaty gdzie jest walka i takie gdzie sa tylko ustawki. Obserwuje diamencik na 4 swiatach i to widac. Ogolnie chodzi o to, ze to straszna nuda i zniechcecanie ludzi do gry. Co nie wejde to poblokowane wszystko,ze ataku zrobic nie mozna. Hitem jest wstawianie fotecy jak ktos chce odbic lokacje, a pozniej usuniecie jej jak sojusznicy maja 2 kliki wiecej niz przeciwnicy... normalnie mistrzostwo swiata...przez pol dnia wisza lokacje po 158 na 160 i nigdzie bic nie mozna. Ja podchodze do tej gry na luzie. nie musze miec nie wiem co, a niektrzy to za drobne by sie rozmienili...
generalnie to im slabszy swiat to tym latwiej o ustawke, bo malo kto ma alke na 100 lvl czy wyzej
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
sa swiaty gdzie jest walka i takie gdzie sa tylko ustawki. Obserwuje diamencik na 4 swiatach i to widac. Ogolnie chodzi o to, ze to straszna nuda i zniechcecanie ludzi do gry. Co nie wejde to poblokowane wszystko,ze ataku zrobic nie mozna. Hitem jest wstawianie fotecy jak ktos chce odbic lokacje, a pozniej usuniecie jej jak sojusznicy maja 2 kliki wiecej niz przeciwnicy... normalnie mistrzostwo swiata...przez pol dnia wisza lokacje po 158 na 160 i nigdzie bic nie mozna. Ja podchodze do tej gry na luzie. nie musze miec nie wiem co, a niektrzy to za drobne by sie rozmienili...
jakbyś miał dużą siłę to i tak byś ugrał na 4 lub 5 miejsce żeby nie spaść do platyny .Na moim świecie w najsilniejszym diamencie jest tak jak mówisz bo tam są najsilniejsze gildie zmawiają się w pół gildii i są małe szanse że się uda zdobyć . Ale diamentu są co najmniej 3 grupy a w pozostałych 2 już tak nie ma . Jeśli wam się nie udaje wygrać to znaczy ,że jesteście za słabi ,a sojusze też możesz sobie załatwić jeśli oczywiście jesteś silny bo nikt nie będzie chciał sojuszu z ostatnim lub przedostatnim miejscem ;)
 

Kremator

Szlachcic zagrodowy
jakbyś miał dużą siłę to i tak byś ugrał na 4 lub 5 miejsce żeby nie spaść do platyny .Na moim świecie w najsilniejszym diamencie jest tak jak mówisz bo tam są najsilniejsze gildie zmawiają się w pół gildii i są małe szanse że się uda zdobyć . Ale diamentu są co najmniej 3 grupy a w pozostałych 2 już tak nie ma . Jeśli wam się nie udaje wygrać to znaczy ,że jesteście za słabi ,a sojusze też możesz sobie załatwić jeśli oczywiście jesteś silny bo nikt nie będzie chciał sojuszu z ostatnim lub przedostatnim miejscem ;)
te post nie powstal dlatego, ze przegrywamy, tylko wygrywamy :p ogolnie chodzi o to, aby byla jakas zabawa, a nie ustalenia. Ciezko tez zrobic jakies limity na gpc czy tez rekrutowac jednostki przez to.
 
Status
Zamknięty.
Do góry