Skuteczna obrona miasta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6174
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tym aby obrona miasta w końcu mogła odeprzeć atak?

  • TAK- jestem za

    Głosy: 15 62,5%
  • NIE - jestem przeciw

    Głosy: 7 29,2%
  • wszystko mi jedno

    Głosy: 2 8,3%

  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

DeletedUser6174

Guest
Jak już zapewne większość osób się przekonała posiadanie jakiejkolwiek obrony mija się z celem. Dlaczego? Ponieważ jakiegokolwiek wojska nie wystawimy oraz jakiego bonusu do obrony nie posiadamy to i tak nie mamy szans aby się obronić przeciw graczom z bonusem do ataku.

Chodzi tu głównie o balans między atakiem a obroną atakującego i atakowanego. Atakujący posiada bonus do ataku i obrony, czyli dzięki atakowi przełamie nasz bonus obronny jaki by on nie był a premia do obrony sprawi że nasze jednostki niemal nic mu nie robią. Jeśli chodzi o osobę atakowaną to jako że nie posada ona bonusu do ataku w defensywie praktycznie nie zadaje obrażeń osobie atakującej a bonus do obrony praktycznie nic nie wnosi poza faktem że jedynie wydłuża walkę.

Przykład: Samochód który ma największy atak w epoce postępowej zabiera 1 kratkę życia snajperowi na łące (a posiada bonus do ataku przeciw tej jednostce). Niestety ale w takiej sytuacji nie ma możliwości na odparcie ataku więc to czy mamy 0 czy 300% do obrony absolutnie nic nie zmienia.

Oto wynik walki atakujący 100% bonusu atak/obrona – atakowany 300% bonusu do obrony:
100vs300.JPG
Zapewne przy bonusie 150% do ataku nie pomoże nam nawet 500% obrony. W związku z tym jaki jest sens posiadania pereł do obrony i wież sygnałowych? Nie po to przecież traci się tyle miejsca w mieście stawiając te budynki żeby tylko zabić przeciwnikowi jedną jednostkę.

W chwili obecnej zamiast budynków obronnych i wojskowych bardziej opłaca się postawienie budynków produkcyjnych, bo te pierwsze i tak nic nam nie dają. I tutaj rodzi się pytanie: po co w ogóle są budynki obronne?

>>>

W związku z powyższym postulowałbym aby coś zmienić w kwestii obrony naszego miasta. Samo zwiększanie obrony nie jest rozwiązaniem, bo jak pokazała praktyka sama obrona niewiele nam pomaga.

Rozwiązaniem mogłoby być dodanie bonusu do ataku w obronie miasta, na przykład w jednej z kolejnych pereł, bo w chwili obecnej nasza obrona praktycznie nic nie robi jednostkom najeźdźcy z wysokim bonusem atak/obrona (z wyjątkiem artylerii). Zwiększając bonus do ataku w obronie nasze jednostki w końcu zaczęłyby zadawać obrażenia przeciwnikowi, a co za tym idzie w końcu mielibyśmy szansę na odparcie ataku i pokonanie najeźdźcy.

Kolejnym rozwiązaniem mogłoby być zmiana algorytmu zadawanych obrażeń przy wysokich bonusach do ataku i obrony, ale to raczej nie wchodzi w grę, podobnie jak zwiększenie balansu między atakiem i obroną jednostek.
 

DeletedUser8996

Guest
Kup sobie plany do pereł z bonusem do ataku i obrony, wtedy też będziesz mógł ich atakować :p
A tak na poważnie, to jestem na nie, ponieważ dla mnie to nie ma znaczenia zbytni, czy ktoś mnie zaatakuje czy nie, chociaż mnie na rzie nikt nie atakuje :)
 

szachimat

Wicehrabia
a ja w ogóle nie rozumiem pomysłów tego typu. uważam, że lepiej jest zwiększyć inteligencję jednostek, niż ich bonusy, a najlepiej wprowadzić wojnę gracz contra gracz :)
 

DeletedUser6174

Guest
a ja w ogóle nie rozumiem pomysłów tego typu. uważam, że lepiej jest zwiększyć inteligencję jednostek, niż ich bonusy, a najlepiej wprowadzić wojnę gracz contra gracz :)
Tylko że ani inteligencja jednostek (która rzekomo została już wprowadzona) ani gra własnoręczna nic Ci nie da jeśli twoje jednostki w obronie nie będą zadawały obrażeń atakującemu. Na chwilę obecną atak jednostek obronnych jest tak słaby że zabiera 0-1 kratek przeciwnikowi który ma bonus 150%.
 

szachimat

Wicehrabia
acha, chcesz, żeby gracze z bonusami, które są z pereł, na które ciężko pracowali tygodniami motywując innych i opóźniając siię w rozwoju, bo wydawali PRy na obce perły, lub wydając realne pieniądza nie mieli z tego zadnego zysku? jesteś niepoważny. perły stawia się po to, aby coś dawały
 

DeletedUser9960

Guest
Ja jestem na tak, zgadzam się że obecnie większy bonus obrony jedynie zwiększa czas walki a (prawie w ogóle) nie wpływa na jej wynik. Jak dla mnie bonus powinien być taki sam jak w perłach do ataku (czyli i atak i obrona), chociaż inną alternatywą mogłoby być (i to chyba nawet było by ciekawsze), że perły z bonusem do ataku zwiększały by tylko atak a obronę już nie :)
 

DeletedUser6174

Guest
acha, chcesz, żeby gracze z bonusami, które są z pereł, na które ciężko pracowali tygodniami motywując innych i opóźniając siię w rozwoju, bo wydawali PRy na obce perły, lub wydając realne pieniądza nie mieli z tego zadnego zysku? jesteś niepoważny. perły stawia się po to, aby coś dawały
To samo można powiedzieć o graczach którzy inwestowali swój czas/PR/pieniądze na rozbudowę pereł obronnych z których teraz nic nie mają.
Poza tym nikt nic nie mówi o obronie absolutnej której nie da się przejść, tylko o równych szansach między graczami atakującymi i broniącymi się.

I pozwól że jeszcze raz odniosę się do twoich słów:
perły stawia się po to, aby coś dawały
Zgadzam się z tym w 100%, i właśnie dlatego powstał ten temat, bo perły obronne nic nie dają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szachimat

Wicehrabia
w tym momencie wydaje mi się, że wchodzimy na grząski teren- gracze nie mają wpływu lub mają wysoce ograniczany wpływ na to, jakie będą jednostki w kolejnych epokach, jakie budynki, jakie zadania, w tym także jakie Perły. chociażby wyczekiwane latające jednostki - czy będą właściwie nie wiadomo. więc jeśli programiści gry zaprogramowali perły tak, że jest więcej bonusu do ataku, niż do obrony, to mają w tym widocznie jakiś cel...
 

DeletedUser6174

Guest
Właśnie dlatego chciałem poruszyć kwestię "braku obrony w obronie", bo jak mogło by się wydawać perły obronne powstały po to aby zwiększać szansę na obronę miasta, jednak w chwili obecnej tak nie jest. Być może założenie było słuszne jednak w praktyce okazało się że sam bonus obronny nie spełnia swojego zadania, bo jaki jest cel w tworzeniu pereł obronnych które wcale nie bronią.
Myślę że developerzy powinni wziąć to pod uwagę i wprowadzić jakąś formę balansu rozwiązującego ten problem (nowy bonus perły był tylko przykładem)
 

DeletedUser

Guest
Zbyszku, perły obronne dają ;)
Tym co nie walczą we wieżach medale (tygodniowo równoważnie a nawet więcej ) i monety, których brakuje czasami graczom w niższych epokach.
FoE ma dawać 3 Ł :)

Ma być Ładne-miodne,
Łatwe i przyjemne
Łaskotliwe czyli łechczące nasze Ego i poczucie wartości w grze ;)

Obrona ma być do przejścia (łatwiejszego lub wymagającego zastanowienia). Nie wyobrażam sobie rosnącej listy miast bunkrów, twierdz nie do zdobycia.

Moim zdaniem jest ok. Sam posiadam obronę na poziomie 336% i nie mam kaca gdy jest pokonana;)

Szanujcie co macie i bawcie się bez stresu, niektórzy zapominają, że to zabawa...

btw
dałem głos obojętny ;)
 

DeletedUser3876

Guest
Cóż ja mogę dodać? Niestety to prawda z ta obroną (nie ma perły, która zwiększałaby atak w obronie), ale uważam że nie jest aż tak źle. Pamiętajmy że przegrywając obronę nie tracimy jednostek a atakujący tak. Trzeba tak ją dobrać, aby przeciwnik pomimo wygranej miał straty niewspółmierne do korzyści. Czymże jest strata w postaci plądrowania jakiegoś śmiesznego domku w porównaniu do wielogodzinnego szkolenia utraconych jednostek?:D

Ja osobiście plądruję (obojętnie co) tylko osoby wystawiające patyczaków (włóczników) do obrony. Ot tak - dla zasady, skoro moje wojsko już walczy nie zdobywając punktów to nie za darmo:)
 

ADRIANEK.

Szlachcic zagrodowy
Problem nie tkwi w balansie jednostek lecz w balansie pereł. Mając na uwadze że można zwiększyć obronę za pomocą wież należałoby zredukować obronę z dwóch pereł do 100% i ich atak w obronie zwiększyć do 100%. To rozwiązanie daje nam następujące efekty:

Atakujący przy bonusie 150 atakując obrońcę mającego bonus 100 ma większe szanse bo zaatakuje jednostki przeciwnika siłą np. 2-4 a obrońca 1-3.
Więc atakujący ma to samo co bez zmiany bonusów (wcześniej byłoby: atakujący 1-3 obrońca 0-2) ale dla lubiących ręcznie poatakować to większy plus bo walki skończą się wcześniej.

Dzięki temu rozwiązaniu atakujący i obrońca odczują niewielkie zmiany ALE co z wieżami?

Z wieżami taka sprawa że nie dają one gigantycznych bonusów do obrony lecz to zawsze coś. Obrońca będzie odrobinę lepiej chroniony a atakujący będzie musiał wypocić kilka kropli potu więcej np. obrońca ma w sumie atak 100 i obronę 180-200 więc obrażenia zadadzą tak: Agresor 1-4 , obrońca 1-3.

Taki balans spowoduje że nadal będzie lepiej być agresorem niż obrońcą ale w znacznie mniejszym stopniu.

Obrażenia które tu przytoczyłem przybliżyłem dla tych samych jednostek bez jakichkolwiek bonusów terenowych i jednostkowych.

To rozwiązanie jest idealne gdyż nie karci agresora a lekko wspomaga obrońcę.
 

DeletedUser3306

Guest
Cóż ja mogę dodać? Niestety to prawda z ta obroną (nie ma perły, która zwiększałaby atak w obronie), ale uważam że nie jest aż tak źle. Pamiętajmy że przegrywając obronę nie tracimy jednostek a atakujący tak. Trzeba tak ją dobrać, aby przeciwnik pomimo wygranej miał straty niewspółmierne do korzyści. Czymże jest strata w postaci plądrowania jakiegoś śmiesznego domku w porównaniu do wielogodzinnego szkolenia utraconych jednostek?:D

Ja osobiście plądruję (obojętnie co) tylko osoby wystawiające patyczaków (włóczników) do obrony. Ot tak - dla zasady, skoro moje wojsko już walczy nie zdobywając punktów to nie za darmo:)

Dobierz taką obrone,
atakuje ludzi mających ponad 300% obrony tracąc jedną jednostke i różnie to bywa, są albo same wojska z postępowej albo też łotry, nie ma obrony nie do przejścia, chyba że puścisz z automartu, komp potrafi wszystko przegrać, jeżeli jesteś troche ogarnięty to nie da się przegrać no chyba ze lecisz 8 snajpów Vs 8 czołgów. Osobiście mam 2 łotrów na obronie i nic więcej bo bonus z pereł nie daje nic, każdy to przejdzie i tak, jestem za jakąś perła dającą + do ataku w obronie, nawet do tych 50%, zawsze to lepsze niż zero.
 

DeletedUser8

Guest
Z jednej strony faktycznie perły obronne są słabe, a z drugiej.... atakowany nie traci jednostek, produkcje towarów i zaopatrzenia można spokojnie ustawiać tak by zebrać ją na czas, więc ew. może czasem ktoś splądruje monety, tracąc godziny na leczenie swoich jednostek lub rekrutację nowych. Takie bardzo nie fair? Nie zapominajcie, że to nie jest gra gdzie można stracić np. miasto, foe jest grą bardzo spokojną, pozwalającą najwyżej na pstryczek w nos sąsiadowi.
 

DeletedUser6174

Guest
Z jednej strony faktycznie perły obronne są słabe, a z drugiej.... atakowany nie traci jednostek, produkcje towarów i zaopatrzenia można spokojnie ustawiać tak by zebrać ją na czas, więc ew. może czasem ktoś splądruje monety, tracąc godziny na leczenie swoich jednostek lub rekrutację nowych. Takie bardzo nie fair? Nie zapominajcie, że to nie jest gra gdzie można stracić np. miasto, foe jest grą bardzo spokojną, pozwalającą najwyżej na pstryczek w nos sąsiadowi.

I tu rodzi się pytanie po co w ogóle jest bonus do obrony jeśli tak naprawdę nic nie daje. O ile Zamek z Deal można postawić choćby dla samych medali które daje, to chyba nikt nie stawia Cerkwi Wasyla z myślą o tej garści monet którą z niej dostajemy. Kolejną kwestią są wieże sygnałowe które na chwilę obecną zajmują tylko miejsce w naszym mieście, a nie po to chyba były tworzone. Są ludzie którzy podczas eventu wielkanocnego wydali na wieże wszystkie pisanki które mieli a kto wie może nawet niektórzy zainwestowali w nie realne pieniądze z myślą że dzięki nim ich obrona się zwiększy, jednak bardzo się przeliczyli.

Powiem tak, gdy nas atakują to mając 0% obrony nie jesteśmy w stanie zabić agresorowi nawet jednej jednostki. Kiedy podniesiemy naszą obronę o 350% wtedy jesteśmy w stanie zabić jedną jednostkę przeciwnika.
Aby osiągnąć bonus rzędu 350% potrzebujemy dwóch wymasowanych pereł obronnych i 37 wież sygnałowych. Wszystko to zajmuje nam łącznie 111 kratek w naszym mieście.
Szczerze wątpię że ktoś inwestował tyle czasu i miejsca w mieście aby być w stanie pozbawić przeciwnika tylko jednej jednostki. Powiem szczerze osobiście myślałem że przy obronie rzędu 350-400% będziemy w stanie zdjąć przeciwnikowi 4-5 jednostek, jednak w chwili obecnej to nierealne.

W obecnej sytuacji potencjalna strata osób które inwestowały w obronę jest nieporównywalnie większa niż strata osób atakujących bo one tracą 1 jednostkę a my tracimy zysk jaki mogłyby nam przynieść budynki produkcyjne zajmujące 111 kratek w naszym mieście, które zmarnowaliśmy na budynki z bonusem do obrony.
A teraz kiedy wejdzie Alcatraz straty osób atakujących będą jeszcze mniej "dotkliwe".

Ludzie się dziwią że masa osób wystawia 2 włóczników w obronie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo nie ważne co się wystawi w obronie i tak nie ma szans na wygraną, a to najlepszy sposób aby zaszkodzić przeciwnikowi bo za taką walkę przynajmniej nie dostanie pkt do rankingu. Jak już gdzieś ktoś napisał w tej grze najlepszą obroną jest brak obrony, w takim razie po co ona w ogóle istnieje i po co były tworzone budynki w bonusem do obrony?
 

DeletedUser625

Guest
Wystaw czołgi w obronie i jeśli przeciwnik nie będzie miał artylerii to czołgi rozjadą wszystko. Ostatnio gość mając 78% bonusu do obrony rozjechał mi 4 snajperów i 4 poborowych z bonusem po 150%, więc nie najgorszej. :D
 

DeletedUser7795

Guest
Jestem za. Jak dotąd zawsze przegrywałem walki z agresorami, ale zdarza się, że wycofają się gdy zobaczą, że moje jednostki mają ZALEDWIE +30% do obrony. Zwiększyłoby to szanse na pokonanie agresora. :)

ZbigniewCHajzer - bardzo dobry pomysł.
 

DeletedUser9456

Guest
Znerfić wieże sygnałowe! Osobiście uważam że one za dużo obrony dają łącznie z perłami.
 

DeletedUser6174

Guest
Znerfić wieże sygnałowe! Osobiście uważam że one za dużo obrony dają łącznie z perłami.
A przemawiają za tym jakieś konkretne argumenty, oprócz tego że sam takich wież nie posiadasz i prawdopodobnie to jest przyczyną twojej frustracji?
Nie wiem czy czytałeś wpisy innych graczy ale każdy już dawno zauważył że sama obrona nic nie znaczy, bo jeśli ktoś potrafi walczyć to przebije każdą obronę. Mam 2 perły i 50 wież a mimo to nie jestem w stanie pozbawić przeciwnika nawet połowy armii (zawsze to 1-2 jednostki), więc śmiem twierdzić że obrona w obecnej formie jest wręcz śmieszna, a jeśli ktoś twierdzi ze jest ona zbyt mocna, to chyba naprawdę niewiele wie o tej grze.
 

DeletedUser9456

Guest
A przemawiają za tym jakieś konkretne argumenty, oprócz tego że sam takich wież nie posiadasz i prawdopodobnie to jest przyczyną twojej frustracji?
Nie wiem czy czytałeś wpisy innych graczy ale każdy już dawno zauważył że sama obrona nic nie znaczy, bo jeśli ktoś potrafi walczyć to przebije każdą obronę. Mam 2 perły i 50 wież a mimo to nie jestem w stanie pozbawić przeciwnika nawet połowy armii (zawsze to 1-2 jednostki), więc śmiem twierdzić że obrona w obecnej formie jest wręcz śmieszna, a jeśli ktoś twierdzi ze jest ona zbyt mocna, to chyba naprawdę niewiele wie o tej grze.

Jeśli uważasz, że 300+ do obrony z wieżami oraz perłami to norma... To sorry...
 

DeletedUser6174

Guest
Jeśli uważasz, że 300+ do obrony z wieżami oraz perłami to norma... To sorry...

To jest twój argument dla nerfu wież sygnałowych? Bo ja nie mam tych 300% to dlaczego inni mają tyle mieć?

A odpowiadając na zadane przez ciebie pytanie to nie, to nie jest norma. Każdy gracz w swoim czasie miał wybór co sobie kupi: łotrów, studnie, wieże etc. Więcej niż 200% mają tylko Ci którzy postanowili kupić wieże (czyli nie każdy), tym bardziej rozczarowuje fakt że gracze którzy zainwestowali w wieże wcale nie mają lepszej obrony od tych którzy ich nie kupili. To 300% to tylko ładna liczba która tak naprawdę nic nie daje.
Ulepsz swoje perły do ataku do120% i wyżej a zobaczysz że te 300% obrony można przejść bez większych strat.
 

DeletedUser625

Guest
To prawda obrona nie wygra mając nawet tyle bonusu, ale zważ że im dłużej walka trwa tym więcej obrażeń zadają Tobie. Odczułem różnicę walcząc z kimś kto ma 150% do obrony i z kimś kto ma 300% obrony. Wygrałem co prawda obie te walki z tym że przy 300% straciłem 4 jednostki z 8, więc jakby dali 1000% obrony to pewnie bym przegrał. Jednak gdzieś na forum podłapałem, że ktoś mówił podobno "w tej grze ma nie być możliwości stworzenia niezniszczalnej obrony, bo to by nie miało sensu i dodawało by niepotrzebnego stresu". Ci którzy walczyć nie umieją i tak nie pokonają tych 200%, a Ci którzy umieją no cóż.
 

DeletedUser6174

Guest
Tutaj mamy przykład walki z graczem który ma ponad 600% bonusu do obrony:

600.JPG

Moim zdaniem to już lekkie przegięcie bo gracz którego obrona to równowartość 6 pereł obronnych dostaje ciężkie baty od gracza który posiada 3 perły do ataku.

Jako winowajcę wskazałbym tutaj brak bonusu do ataku w obronie, bo co z tego że posiadamy samą obronę skoro nasze jednostki kuleją w ataku, a przecież walka to nie tylko obrona ale też i atak.
Podczas mojej dzisiejszej walki czołg na czołg zauważyłem że czołgi przeciwnika zadają mi 1-2 kratek życia na atak, natomiast moje czołgi nie zadają przeciwnikowi żadnych obrażeń, a właściwie to zadają ale tylko jedną kratkę co kilka ataków.
Wniosek – szanse na obronę miasta praktycznie żadne.

Jak tak dalej pójdzie to niedługo u każdego w obronie będziemy mogli zobaczyć 2 włóczników nawet u graczy z dużym bonusem do obrony, ponieważ taka taktyka nie przynosi nam żadnych strat, a jednocześnie najbardziej szkodzi naszym przeciwnikom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9557

Guest
Po pierwsze trzeba poprawić skrypt bota broniącego.

Po drugie do bonusu obrony dołozyć jakiś (bo na pewno nie taki sam bo to by było za dużo) bonus ataku.
 
Status
Zamknięty.
Do góry