Sklep

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

Jesteś....

  • Za

    Głosy: 16 59,3%
  • Przeciw

    Głosy: 11 40,7%

  • W sumie głosujących
    27

DeletedUser388

Guest
Witam.

Prezentuję swój kolejny pomysł: sklep z różnymi towarami (drewno, heban, biżuteria, bazalt, wino, itd...).

A o co chodzi? Oto wyjaśnienie:


Załóżmy, że mamy dużo złota, które już zbytnio nie potrzebujemy.

A tu mamy sklep - budynek, gdzie możemy kupić towary za złoto. I już nie ma potrzeb wznoszenia budynków produkujących dany towar.

Aby jednak pozostawić grę na normalnym poziomie, każdy towar będzie drogi. Ale no ba, musimy zostawić poziom gry taki jaki był.

I np. kupujemy 4 sztuki Drewna za 5000 Złota.


Ceny tych towarów w Sklepie zostawiam FoE Teamowi i komentującym - niech dają propozycje cen tych towarów, a ja postaram się je uporządkować.

A charakterystyka? Proszę bardzo:

Sklep
Epoka: Epoka Żelaza
Pole: 3x3
Złoto: 2785
Zaopatrzenie 1265



Może być?



Zapraszam do komentowania!!!

cossak789

:haha: ;) ;) ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sklep

Pomysł jest bardzo dobry gdyż powinna być możliwość interakcji naszego majątku [złoto] z towarami [dobrami].
Jednakże prosty sklep ze stałymi cenami spowodował by zmniejszenie, o ile nie pozbawienie w późniejszej grze wartości budynków produkcyjnych.
Z ogromną ilością złota w późniejszej grze, można by kupić wszystko. Rozwiązaniem jest sklep z cenami progresywnymi, tzn. każdy kolejny zakup byłby co raz droższy. To rozwiązanie sprawdziło się już w przypadku kupowania punktów rozwoju. Nie wiem czy też nie lepsze było by zrobienie tej funkcji bez stawiania budynku.

pozdrawiam

Iannar
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Sklep

Pomysł świetny oczywiście jestem ZA.
Z tym co napisałeś 4 sztuki drewna za 5000złota to lekka przesada ;P
Ja bym był za zrobieniem wgl czegoś takiego. Bo z twojego pomysłu wynika, że po wybudowaniu tego sklepu możemy zamieniać surowce za surowce nawet takie których jeszcze nie odkryliśmy. Wyobraźmy sobie ktoś ledwo zaczął epoke żelaza i ma już pełno albastru, miodu, jedwabiu itd.
Zatem ja jestem za tym aby stopniowo z rozwojem naszej rozgrywki pojawiały sie nowe możliwe surowce do kupienia. I zrobić to tak, że albo dany surowiec mamy dostępny po jego odkryciu albo w pewnym momencie gry dajmy zdobędziemy 3000pkt to mamy możliwość kupna albastru. Coś w tym stylu.
A ceny? hmmm
Wiadomo im lepszy surowiec tym drozszy musi byc zatem napewno jedwab nie bedzie kosztował tyle samo co np drewno.
Dajmy ze jak chcemy kupic 5 sztuk drewna to placimy 2500złota ale za 5 sztuk jedwabiu już 15000złota.
Jeśli chcemy wymienić drewno za sztuke jedwabiu to za sztuke jedwabiu musi dać np 20 sztuk drewna, a jeśli chcemy zamienic 1 sztuke jedwabiu na drewno to albo w tym samym stosunku albo nieco mniejszym zatem albo za sztuke jedwabiu dostaniemy 20 sztuk drewna albo 15.
 

DeletedUser388

Guest
Pomysł jest bardzo dobry gdyż powinna być możliwość interakcji naszego majątku [złoto] z towarami [dobrami].
Jednakże prosty sklep ze stałymi cenami spowodował by zmniejszenie, o ile nie pozbawienie w późniejszej grze wartości budynków produkcyjnych.
Z ogromną ilością złota w późniejszej grze, można by kupić wszystko. Rozwiązaniem jest sklep z cenami progresywnymi, tzn. każdy kolejny zakup byłby co raz droższy. To rozwiązanie sprawdziło się już w przypadku kupowania punktów rozwoju. Nie wiem czy też nie lepsze było by zrobienie tej funkcji bez stawiania budynku.

pozdrawiam

Iannar


Może i w sumie być, to powinno zostawić grę na takim samym poziomie.

Pomysł świetny oczywiście jestem ZA.
Z tym co napisałeś 4 sztuki drewna za 5000złota to lekka przesada ;P
Ja bym był za zrobieniem wgl czegoś takiego. Bo z twojego pomysłu wynika, że po wybudowaniu tego sklepu możemy zamieniać surowce za surowce nawet takie których jeszcze nie odkryliśmy. Wyobraźmy sobie ktoś ledwo zaczął epoke żelaza i ma już pełno albastru, miodu, jedwabiu itd.
Zatem ja jestem za tym aby stopniowo z rozwojem naszej rozgrywki pojawiały sie nowe możliwe surowce do kupienia. I zrobić to tak, że albo dany surowiec mamy dostępny po jego odkryciu albo w pewnym momencie gry dajmy zdobędziemy 3000pkt to mamy możliwość kupna albastru. Coś w tym stylu.
A ceny? hmmm
Wiadomo im lepszy surowiec tym drozszy musi byc zatem napewno jedwab nie bedzie kosztował tyle samo co np drewno.
Dajmy ze jak chcemy kupic 5 sztuk drewna to placimy 2500złota ale za 5 sztuk jedwabiu już 15000złota.
Jeśli chcemy wymienić drewno za sztuke jedwabiu to za sztuke jedwabiu musi dać np 20 sztuk drewna, a jeśli chcemy zamienic 1 sztuke jedwabiu na drewno to albo w tym samym stosunku albo nieco mniejszym zatem albo za sztuke jedwabiu dostaniemy 20 sztuk drewna albo 15.

Nawet się z tobą zgadzam, by wprowadzić ograniczenie, że można tylko kupić te towary odkryte, ale już wolę, że tylko za złoto, a nie "towar za towar".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser236

Guest
Odp: Sklep

no owszem może byc towar za złoto ale byłoby ciekawie też towar za towar i oczywiście na tych samych zasadach tylko to co mamy odkryte. stosunek cen wymiany towar za towar by sie ustaliło bo tutaj bedzie duzo inaczej niz za złoto i w dodatku towar za towar powinno byc mniej oplacalne i bardziej by sie oplacalo zbudowac odpowiedni budynek niz wymienic sie towar za towar ale wiadomo zdesperowani zawsze sobie proadza ;p
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Sklep

no owszem może byc towar za złoto ale byłoby ciekawie też towar za towar i oczywiście na tych samych zasadach tylko to co mamy odkryte. stosunek cen wymiany towar za towar by sie ustaliło bo tutaj bedzie duzo inaczej niz za złoto i w dodatku towar za towar powinno byc mniej oplacalne i bardziej by sie oplacalo zbudowac odpowiedni budynek niz wymienic sie towar za towar ale wiadomo zdesperowani zawsze sobie proadza ;p

W sumie i może być, ale to raczej w ostateczności.
Ja bym wprowadził, że gdy nie mamy złota, możemy wybrać opcję "Handluj towarem".
Wtedy wybieramy towar, który chcemy kupić i ten który chcemy sprzedać.
Wówczas następuje porównanie ich wartości w Złocie i zostaje wyświetlone: "Można sprzedać" bądź "Nie można handlować".
"Można sprzedać" - sprzedajemy niepotrzebny towar, a my zyskujemy ten, który chcieliśmy i jeśli ten towar sprzedawany miał większą wartość niż ten kupowany, otrzymujemy też resztę w Złocie (oczywiście tylko w pełnych ilościach, nie ma części dziesiętnych, setnych, itd..). :)

"Nie można handlować" - transakcja jest niemożliwa.
Powód: zbyt mała wartość towaru w stosunku do wartości towaru kupowanego lub próba "cwaniactwa" (mamy złoto potrzebne do transakcji, ale nie chcemy nim handlować w zamian za towar kupowany).
Rozwiązanie: dołożyć więcej towaru sprzedawanego lub Złota do wyrównania wartości towarów.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Sklep

Przecież nie ma ograniczenia w kupowaniu towarów, których jeszcze nie odkryliśmy.

Poza tym ta opcja najlepiej wyglądałaby po prostu w zakładce handlu, nie byłby potrzebny dodatkowy budynek itp - i tak wielu narzeka, że mało miejsca :) Dałoby to też taką możliwość, że ktoś mógłby sprzedać towary za złoto, jeśli mu nagle zabraknie.

Pomyślcie nad tym - od razu powiem, że nie ma co liczyć na baaaaardzo korzystne przeliczniki, bo byłoby za łatwo :D
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Sklep

Przecież nie ma ograniczenia w kupowaniu towarów, których jeszcze nie odkryliśmy.

Poza tym ta opcja najlepiej wyglądałaby po prostu w zakładce handlu, nie byłby potrzebny dodatkowy budynek itp - i tak wielu narzeka, że mało miejsca :) Dałoby to też taką możliwość, że ktoś mógłby sprzedać towary za złoto, jeśli mu nagle zabraknie.

Pomyślcie nad tym - od razu powiem, że nie ma co liczyć na baaaaardzo korzystne przeliczniki, bo byłoby za łatwo :D

Ale nie rozumiesz, o co chodzi. ;<

A o to mi chodzi, że można wymienić złoto za towar po wybudowaniu specjalnego budynku, co być może ma zwiększać poziom gry. ;/

Bo o to mi chodzi - żeby gra była z czasem trudniejsza,a nie łatwiejsza. ;/

Poza tym, ceny by wzrastały z każdym zakupem, jak jeden kolega zaproponował.

Więc, drogi marrszoo, następnym razem czytaj uważnie posty i staraj się zrozumieć, o co chodzi w każdym pomyśle, zanim napiszesz swą "krytykę", bo tak to inni myślą, że to źle. ;<
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Sklep

A moim zdaniem pomysl do kitu bo ułatwi grę :mad: Chyba zapominacie na czym ta gra polega.Przypomnę :D ;) Otóż gra polega na tym ,że aby mieć jakiś surowiec ,trzeba najpierw przeprowadzić badania w kierunku uzyskania dostepu do budynku , który dany surowiec produkuje a nastepnie wykombinować gdzie takowy budynek postawić. W miedzyczasie przeprowadzić kilka batalii a nóż się uda odkryć prowincję z bonusem na surowiec ,który nas interesuje:D
Jak będzie tak jak proponujecie - sklep - to nastawiam chat i mam gdzieś , bo za miesiąc będę miał tyle złota że kupie w nim wszystkie surowce potrzebne do postawienia nowych domów , ktore dadza wiecej złota i przejscie do kolejnej epoki.
DLACZEGO PRÓBUJECIE ZABIĆ CIEKAWĄ GRĘ DURNYMI POMYSŁAMI , KTÓRE PROWADZĄ DO tzw. PÓJŚCIA NA ŁATWIZNĘ.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Sklep

A moim zdaniem pomysl do kitu bo ułatwi grę :mad: Chyba zapominacie na czym ta gra polega.Przypomnę :D ;) Otóż gra polega na tym ,że aby mieć jakiś surowiec ,trzeba najpierw przeprowadzić badania w kierunku uzyskania dostepu do budynku , który dany surowiec produkuje a nastepnie wykombinować gdzie takowy budynek postawić. W miedzyczasie przeprowadzić kilka batalii a nóż się uda odkryć prowincję z bonusem na surowiec ,który nas interesuje:D
Jak będzie tak jak proponujecie - sklep - to nastawiam chat i mam gdzieś , bo za miesiąc będę miał tyle złota że kupie w nim wszystkie surowce potrzebne do postawienia nowych domów , ktore dadza wiecej złota i przejscie do kolejnej epoki.
DLACZEGO PRÓBUJECIE ZABIĆ CIEKAWĄ GRĘ DURNYMI POMYSŁAMI , KTÓRE PROWADZĄ DO tzw. PÓJŚCIA NA ŁATWIZNĘ.
Właśnie miałem coś w tym stylu napisać: sklep niepotrzebnie zrujnuje obecną równowagę i rozgrywkę, stawiając wiele domów można złapać górę złota a za nią potem kupować towary jakie się chce - po co stawiać budynki i czekać na produkcję przez 4h jednego lub 5 towarów? Może ceny progresywne, zwiększane przy każdej transakcji coś by tu pomogły, ale za to po kilkunastu transakcjach sklep stałby się nieopłacalny!

Dlatego też, szanowny cossak789, czytam takie pomysły po kilka razy, analizuję co to może dać, co może zaburzyć, staram się nakierować autora pomysłu i wypowiadających się na bardziej realne do realizacji pomysły i szczegóły do pomysłu. Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie piszę złośliwych krytyk, ale takie, które mają motywować do zwiększenia wysiłku w dopracowaniu pomysłu, dające do zrozumienia, że "nie tędy droga" i należy zmienić coś albo i cały pomysł opracować ponownie.

Jak na razie to 95% pomysłów jest nastawionych na maksymalne ułatwienie gry, zrobienie jej dla przedszkolaków i bezmyślnych klikaczy (jak np w MU Online - jak najwięcej klikać, by zabić i lvl up, czasem jakiś handelek albo pvp). Takie pomysły NA PEWNO nie zdobędą aprobaty autorów gry i nie zostaną one wprowadzone, odpadną już na wstępnej ocenie...
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Sklep

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm........................... :\ :\


Nie wiem, nie wiem........ Muszę się jeszcze zastanowić. :\
 

DeletedUser740

Guest
Odp: Sklep

A co powiecie na taka propozycje? opcja handlu/sklep owszem moglaby byc ale pracowac w przeciwnym kierunku czyli nie kupowac a sprzedawac towary za zloto lub mlotki... oczywiscie po niezbyt "dobrej" cenie...
po drugie, brakuje mi w tej grze opcji handlowania zlotem lub mlotkami .... mam nadmiar jednego , niedobor drugiego to mozna by
wprowadzic np wymiane jednego na drugie z np 10% oplata manipulacyjna :) by nie bylo zbyt latwo .... stawka manipulacyjna do ustalenia ...
 

DeletedUser625

Guest
Odp: Sklep

Ja to w ogóle byłbym za tym, żeby można było wymienić jakoś czasem złoto na zaopatrzenie. Bo w chwili obecnej na świecie Averhall mam 300 tysięcy + złota, a zaopatrzenia tylko 10 tysięcy. Powodem pewnie jest to, że budynki które produkują zaopatrzenie, są za duże w stosunku do wypłacanego zaopatrzenia. Dodatkowo wiele budynków żre strasznie zaopatrzenie, a złota prawie wcale. Kolejnym miłym atutem byłoby wprowadzenie do gry jeszcze jednej możliwości produkcji pomiędzy 8 godz. a 1 dzień. Na przykład 16 godz.
 

DeletedUser5

Guest
Odp.: Odp: Sklep

Ja to w ogóle byłbym za tym, żeby można było wymienić jakoś czasem złoto na zaopatrzenie. Bo w chwili obecnej na świecie Averhall mam 300 tysięcy + złota, a zaopatrzenia tylko 10 tysięcy. Powodem pewnie jest to, że budynki które produkują zaopatrzenie, są za duże w stosunku do wypłacanego zaopatrzenia. Dodatkowo wiele budynków żre strasznie zaopatrzenie, a złota prawie wcale. Kolejnym miłym atutem byłoby wprowadzenie do gry jeszcze jednej możliwości produkcji pomiędzy 8 godz. a 1 dzień. Na przykład 16 godz.
O czasie produkcji już komuś pisałem jakieś2 miesiące temu, proszę poszukać :)

Wymiana złoto <=> zaopatrzenie niepotrzebnie zrujnuje grę, bo kto będzie stawiał budynki i produkował zaopatrzenie, jak domy i tak trzeba mieć? Więc stawiamy masę domów, zbieramy kasę a zaopatrzenie kupujemy - tak nie może być. Nadmiar złota też się przydaje, np na wysłanie zwiadu na prowincje (ostatnie prowincje: zwiad kosztuje ponad 20.000 złota) albo na wykupowanie rozszerzeń terenu. Jeśli mimo wszystko ktoś i tak ma za dużo - może wkrótce się to zmieni, jak wejdą nowe epoki i prowincje :)
 

DeletedUser625

Guest
Odp: Odp.: Odp: Sklep

Ale i tak przydałby się mały zastrzyk budynkom produkującym zaopatrzenie. Trochę posępione to jest. Mogłyby chociaż o te 20-25% więcej produkować.
 

DeletedUser740

Guest
Odp: Odp.: Odp: Sklep

popieram kolege Guanabana, co do innego odcinka czasu produkcji, zamiast 5 minut mozna by wprowadzic np 12 h.
Po za tym mam nadmiar (puki co) narzedzi a niedobor zlota, wiec nie ma obaw by ktos postawil tylko mieszkania i nadmiar zlota pakowal w narzedzia....
I jeszcze jedno... gdyby wprowadzic "podatek" od wymiany rosnacy wraz z epoka to czesto ktos by sie zastanowil nad wymiana zamiast produkowac tylko jeden zasob ...
 

DeletedUser740

Guest
hym, z braku chetnych do pisania w tym temacie, ani odpowiedzi ze strony moderatora proponuje albo zamknac ten temat albo dostosowac sie do wyniku ankiety i cos robic w kierunku realizacji postanowien ktorych dotyczy ta ankieta :)
no chyba, ze pojawia sie nowe glosy w tej sprawie :)
a co zarzutu kolegi moderatora, ze sklep zrojnowalby rownowage, bo chalupki i tak nalerzy stawiac, to chyba nie ma racji...
jesli czas produkcji podatku jest tak dlugii to bardziej oplaca sie pobudowac zaklady produkcyjne i "nadmiar" ich produkcji zamieniac na pieniadze, bo tych jest jakby ciut za malo :)
aby obsluzyc dodatkowe zaklady produkcyjne musimy budowac nowe mieszkania, jak budujemy mieszkania i fabryki to brakuje miejsca pod inne budynki, wiec placimy za odkrycia i wykupujemy po raz drugi nowe miejsca pod budowe, zlota znow ubywa, robi sie miejsce pod nowa produkcje :) i tak w kolko :)
 

DeletedUser388

Guest
Cóż.......

Skoro wszyscy odrzucają pomysł, bo uważają go za stworzony wedle zasady "Aby łatwiej", niech tak będzie.

Pomysł odwołuję.

Proszę o kogoś z FoE Teamu o zamknięcie tematu. Ehh.... ;/ ;/
 

DeletedUser

Guest
Przydałoby się, nawet jeśli czasami złota brakuje to opcja sprzedaży surowców zamiast budynków czy czegoś (jeśli pilnie potrzebujemy).

Jestem na tak :)
 

DeletedUser740

Guest
cossak789, kto powiedzial, ze ze wszyscy odrzucaja pomysl? ankieta pokazuje cos innego niz piszesz, z reszta ja sam jestem za ...
przeciez jesli dla kogos taki sklep to za duze ulatwienie, kto mu kaze z niego kozystac? tu raczej czuje "obawy" tych co korzystaja np
z diamentow, to raczej oni moga byc zazdrosni, ze my damy sobie rade bez placenia .... a oni za diamenty dodatkowe miejsce pod budynki itp...
a propozycja zamkniecia byla tylko po to by albo inni sie wypowiedzieli albo zrobic tak jak wskazuje ankieta czyli puki co przemyslec jak
to zrobic i wprowadzic do gry...
 
Do góry