Skarbiec

  • Rozpoczynający wątek Jurigag
  • Data rozpoczęcia

Za?

  • Tak

    Głosy: 21 58,3%
  • Nie

    Głosy: 12 33,3%
  • Do dopracowania(dopisz co)

    Głosy: 3 8,3%

  • W sumie głosujących
    36

DeletedUser

Guest
Mam taką propozycję aby dodać do gry nowy typ budynku - skarbiec(zajmował by myślę tak 4x4 kratki). Miałby za zadanie automatycznie gromadzić złoto z domów - jeden skarbiec na epokę, im epoka tym większy, np w epoce brązu mógłby pomieścić 400 złota. W dodatku możnaby go zrabować co myślę dodałoby smaczku tej grze, bo aktualnie z ataków mało rzeczy jest :p Oczywiście kosztowałby odpowiednio dużo, tj w epoce brązu takie 1000 złota i 1000 zaopatrzenia. Odpowiednio zwiększyć pojemność i koszt na następne epoki. Za diamenty możnaby powiększyć np jego pojemność.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Jakby nie patrzeć bardzo dobry pomysł, nie masz skarbca to ręcznie musiałbyś zbierać wszystko. A masz skarbiec to powiedzmy ze chodzi Ci taki urzedas i zbiera podatki :D , tylko jest mały problem. Jestem w epoce brązu ciągle a co 15 minut mam więcej niż 400 złota także wyważenie by musiało być trochę inne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Może niech ci co głosują na nie niech się wypowiedzą co złego w tym pomyśle ? Co lepiej siedzieć przy grze 24/7 i nolifić ?
 

DeletedUser90

Guest
Odp: Skarbiec

To taki skarbiec to już za kryształy albo w późniejszym etapie rozwoju gry. wedlug mnie.
 

DeletedUser125

Guest
Odp: Skarbiec

Pomysł niby nie głupi, ale musimy pamiętać, że w grach tego typu wygrywa albo ten który inwestuje realne pieniądze w grę co moim osobistym zdaniem jest trochę na skróty i odbiera satysfakcję z wszelakich osiągnięć (oczywiście bez urazy dla twórców którym jakaś forma zapłaty się na leży za to że jak na razie to odwalili kawał dobrej roboty) lub ten który poświęca jak najwięcej czasu. Skarbiec = bardzo ciekawy pomysł aczkolwiek wydaje mi się, że nie ma szans że przejdzie.
 

Tanmaren

Szlachcic zagrodowy
Odp: Skarbiec

Dla mnie to dobry pomysł bo praktycznie wszystkie strony na tym korzystają.
Skarbiec co epoke mógłby się zwiększać o 100% czyli:
epoka brązu 400 złota i 400 zaopatrzenia
epoka żelaza 800 złota i 800 zaopatrzenia
wczesne średniowiecze 1600 złota i 1600 zaopatrzenia
itd

Zaopatrzenie dlatego, że czasami ktoś da sobie produkcję na jakiś czas i potem okaże się, że nie może tego zebrać bo coś mu wypadło i żeby się nie zniszczyło to skarbiec to pomieści. Wielkości takie podałem także z powodu zwiększających się kosztów budowy budynków.
A na "nie" myślę, że są w większości ci co dużo siedzą i non stop atakują graczy zbierając od nich z budynków bonusy. Więc dla ich udogodnień by było coś takiego, iż przy ataku mogą zebrać 10% aktualnego złota i zaopatrzenia przechowywanego w skarbcu. Tylko wtedy bym też poprawił trochę system bronienia się gdyż aktualny średnio satysfakcjonuje ale to dyskusja na inny temat.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Bardzo dobry pomysł ale jeśzcze lepiej by było gdyby ten skarbiec działał jako "lokata" czyli nasze złoto podwajało by się.
 

Tanmaren

Szlachcic zagrodowy
Odp: Skarbiec

Bardzo dobry pomysł ale jeśzcze lepiej by było gdyby ten skarbiec działał jako "lokata" czyli nasze złoto podwajało by się.

To już byłoby zbytnie ułatwienie bo taki co sie zaloguje raz na jakiś czas by tylko wyczyścić skarbiec by miał więcej złota i zaopatrzenia niż ten który poświęca swój czas
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

To już byłoby zbytnie ułatwienie bo taki co sie zaloguje raz na jakiś czas by tylko wyczyścić skarbiec by miał więcej złota i zaopatrzenia niż ten który poświęca swój czas

Ja tu nie mówię o jakiś wielkich sumach.np. 20000złota-200złota zysku.
 

Tanmaren

Szlachcic zagrodowy
Odp: Skarbiec

Hmm tylko jakby miał skarbiec zbierać do pewnego limitu to i tak by wtedy tych % nie naliczyło ponieważ nie mogłoby ponad granicę się "wznieść".
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Imho ogromne liczby pojemności nie mają sensu, zaopetrzenia by nie zbierała bo można przecież wziąć na pare godzin jego produkcję. Głównie chodzi mi po głowie aby np zebrało jakąś cześć przez noc automatycznie lub jak gdzieś się idzie, ale też nie dużo. Dlatego taka pojemność 600 max w epoce brązu i co epokę 2x więcej. I oczywiście tylko raz możnaby postawić ten budynek, 4x4 kratki. W dodatku za diamenty np 100 diamentów na tydzień zwiększenie podwójnie jego pojemności. Jak dla mnie bez takiego budynku ta gra trochę traci sens, bo ci co zaczną na samym początku nie będą siedzieć 24/7 i zbierać kasy....

Bo powiedzmy sobie szczerze w tej epoce brązu trza siedzieć naprawdę sporo aby coś osiągnać ....
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Czyli coś takiego jak spichlerz w plemionach.
Nie wiem czy takie coś by przeszło, nie po to trzeba zapłacić 10 diamentów (co jest dla mnie szokiem) za zebranie całego złota itp, żeby teraz robić spichlerz.
Mijałoby się to z celem gry.

Istnieje opcja wybudowania jednego budynku, na przykład na początku gry i co epokę płaciło by się diamentami za powiększenie go.
Twórcom gry chodzi o zarobek, robiąc takie coś za darmo narażają się na straty.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

sinner twoja opcja też wygląda całkiem spoko, postawienie budynku za surke, a powiększenie go za diamenty byłoby okej.

Ja tylko daje pomysły, czy je dopracują, wykorzystają i wprowadzą to zależy od inno.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

Jak dla mnie pomysł jest świetny. Powinno być coś w rodzaju skarbca/magazynu bo nie każdy jest w stanie spędzać tutaj dużo czasu i zbierać na bieżąco to co wyprodukuje. Nie każdy też chce wydawać kasę na takie gry. Więc ja jestem jak najbardziej 'za'.
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Skarbiec

hm.. mysle ze wlasnie CALY sens gry polega na tym, zeby wchodzic na gre, i zbierac surowce samemu :p nie bez powodu mamy w budynkach po pare opcji dlugosci produkcji ;p kto siedzi duzo przy grze- wiadomo ze jest lepszy :p tak to kazdy byłby wsumie na jednym poziomie ;p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

No to oczywiste że sensem gry jest to żeby w nią grać :) Ale czasami jest tak że przegapi się czas zbierania surowców i kapa. Przepadają...
 

DeletedUser197

Guest
Odp: Skarbiec

Pomysł nie głupi, tylko 400 to za mało jak za tak wysoką jego cenę. Jestem za ponieważ to dobry pomysł a ja uważam, że grę budują gracze, mówiąc tym co ją tworzą co popierają gracze a co nie :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skarbiec

hm.. mysle ze wlasnie CALY sens gry polega na tym, zeby wchodzic na gre, i zbierac surowce samemu :p nie bez powodu mamy w budynkach po pare opcji dlugosci produkcji ;p kto siedzi duzo przy grze- wiadomo ze jest lepszy :p tak to kazdy byłby wsumie na jednym poziomie ;p

Przydałaby się opcja czasowa pomiędzy 8 h a 24 h .
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Skarbiec

np. 12 h?? mysle ze niebyla by zla opcja taka;p

ja osobiscie uzywam 4+12 wtedy, ale nie zawsze mi sie to uda, wiadomo ;p
 

DeletedUser212

Guest
Odp: Skarbiec

Skarbiec ??
Nie nie i jeszcze raz nie gra polega na poświęcenie czasu po drugie też i wymaga pogłówkowania jakie nam lepiej budynki stawiać czy te które co godzine trzeba zbierać czy też te co 15 minut które są bardziej opłacalne ?? tak tak ciut strategii nie zaszkodzi ;)
ps balans między budynkami cóż trzeba coś z tym zrobić bo jak na razie widze że do końca dostępnych epok będę miał tylko "budynki pokryte dachówką" bo inne nadzwyczajnie się nie opłacają
Balans produkcji narzędzi jest B. dobry ..więc macie sami dla siebie przykład ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser147

Guest
Odp: Skarbiec

Tak wlasnie tez to zauwzylem :p narazie pokrywam teren"dachowkami" bo poprostu są oplacalne i praktyczne :D
co to zaopatrzenia, porobiłem obliczenia, i moim zdaniem najbardziej oplaca sie postawic kowala(kilku oczywiscie) i robic produkcje 15minutową. chodzi oczywiscie o ilosc miejsc ktore zajmuja ;p

dodam jeszcze, ze balans miedzy budynkami zadowolenia tez jest dobry, zostało jedynie to złoto.. ale nie narzekam na domy pokryte dachowkami :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Skarbiec

Jak wielu z Was zauważyło, cały urok tej gry to zdążenie na czas by zebrać zaopatrzenie, zalogować się dość często, żeby zebrać złoto z domów.

Pomysł częściowo dobry, zawsze to spichlerz uchroniłby część produkcji przed sabotażem czy zepsuciem się. Jednak nie należy oczekiwać, że będzie to choć połowa tego, co byśmy zebrali własnoręcznie. Tym bardziej, że jest (wprawdzie płatna) opcja zbierania za jednym kliknięciem.

Spróbuj dopracować pomysł, uzależnić od czegoś posiadanie spichlerza, dostosować koszty oraz jego pojemność. Niestety, za łatwo być nie może :)
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Skarbiec

Tak wlasnie tez to zauwzylem :p narazie pokrywam teren"dachowkami" bo poprostu są oplacalne i praktyczne :D
co to zaopatrzenia, porobiłem obliczenia, i moim zdaniem najbardziej oplaca sie postawic kowala(kilku oczywiscie) i robic produkcje 15minutową. chodzi oczywiscie o ilosc miejsc ktore zajmuja ;p

dodam jeszcze, ze balans miedzy budynkami zadowolenia tez jest dobry, zostało jedynie to złoto.. ale nie narzekam na domy pokryte dachowkami :D

oczywiscie tak bedzie do czasu, az zabraknie Ci miejsca dla ludzi do dalszego rozwoju miasta, raczej nie ma takiej mozliwosci, zeby na dachowkach sie zatrzymac, choc faktycznie im dalej tym bardziej beznadziejnie z domkami.

Co do skarbca, sam w sobie budynek ok. ale rozumiem idee, ze obecny system pladrowania, np. 18 złota po skonczeniu epoki zelaza to moze wskazywac, ze lepiej wpadac i robic wzmocnienia bo przynajmniej jest 20 zlota za to :p a przy takim wypchanym skarbcu, hoho, tylko trzeba pamietac, ze jak nie zbierzesz to nie masz, tu nie ma automatycznej produkcji zlota, wiec skarbce moga swiecic pustkami.
 
Do góry