Siła ataku jednostki a punkty życia.

Status
Zamknięty.

Persarum Rex

Zablokowany
Wg. wikifoe:
"Tak więc jednostka posiadająca pełne 10 punktów życia i wysoką wartość ataku zada większe obrażenia niż jednostka, która została zraniona."
Ale niektórzy twierdzą, że ilość punktów życia nie wpływa na siłę ataku jednostki.
To jak to jest naprawdę?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
System walk posiada wiele czynników, zbyt wiele żeby próbować go rozpisać bez przykladow. Najlepsza odpowiedzią dla Pana będzie że zachęcamy do poznawania gry samodzielnie.

Dodam że ilość możliwego do odjęcia życia jest podana w grze po najechaniu na jednostki podczas walki.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Pytam tylko czy ilość punktów życia wpływa na siłę ataku jednostki, czy opis w wikifoe wprowadza w błąd dlatego założyłem ten wątek.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Pytam tylko czy ilość punktów życia wpływa na siłę ataku jednostki, czy opis w wikifoe wprowadza w błąd dlatego założyłem ten wątek.

Jak wspomniałam system walk jest rozbudowany. Najlepiej poznaje się go walcząc samodzielnie.
Ilość punktów życia naszej jednostki ma wpływ na zadawane obrażenia, jednak nie zawsze jest to widoczne w połączeniu z innymi bonusami czy też umiejętnościami jednostek.
Na pytanie o obrażenia zadawane dla Pana najlepiej odpowiedzieć że, jest to widoczne po najechaniu na jednostkę atakowana podczas walki.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Z moich obserwacji obrażenia mają wpływ na siłę ataku naszych jednostek ( jak napisała supporter Natalia16191) a nie mają wpływu na siłę ataku jednostek ( jak napisal supporter Sarumana którego zacytowałem ale cytat usunięto bo to podobno "prywatna korespondencja") na siłę ataku jednostek FoE.
Obserwacje walk na mapie robionych ręcznie "zdrowe" moje 2 jednostki niszczyły jednostkę FoE ale "osłabione" były zawsze potrzebne 3. Jednostki FoE nawet z jednym punktem "życia" wystarczyły zawsze dwie żeby zniszczyć moją jednostkę.
Może tylko ja "tak mam"?
 
Ostatnia edycja:

aza III

Wójt
Z moich obserwacji wynika, że ma to wpływ. Najlepiej widać to na trebuszach. Uszkodzony trebusz zazywyczaj zadaje mniejsze obrażenia niż ten z pełnią punktów.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
120k walk i nie zauwazylem, czlowiek uczy sie cale zycie :p
Ja tu ktoś napisał najlepiej widać to na niskich epokach. A jeszcze lepiej jak nie mamy xxx% do ataku.
Początek mojej wypowiedzi mówi że system posiada wiele zagadnień które wpływają na obrażenia. Są pancerze które sprawiają że można odjąć tylko 4 kreski i nawet jak się ma bonus milion do ataku nie odejmie tego więcej. No chyba że zaatakuje się jednostka z umiejętnością która niweluje taki bonus. I tak w kółko Macieju...

System naprawdę jest rozbudowany pytania bez szczegółowych przykładów często mogą zostać źle zinterpretowane i odpowiedź może wprowadzić w błąd. Jednak zapewniam że system działa sprawnie i nie ma większych problemów w tym momencie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry