[Perły Architektury] Sąsiedzi - kradzież 1.9

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19751
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19751

Guest
Temat wszechobecny, znany każdemu graczowi który zaczyna rozwijać swoje Perły.
Pomysłem jest dodanie zwykłej opcji włącz/wyłącz sąsiadom możliwość wpłacania Punktów Rozwoju w s nasze Perły Architektury w ustawieniach,
bądź stworzenie czarnej listy do której dodaje się wybranych graczy by zablokować im możliwość inwestowania PR w nasze Perły Architektury.
 

DeletedUser20843

Guest
Temat wszechobecny, znany każdemu graczowi który zaczyna rozwijać swoje Perły.
Pomysłem jest dodanie zwykłej opcji włącz/wyłącz sąsiadom możliwość wpłacania Punktów Rozwoju w s nasze Perły Architektury w ustawieniach,
bądź stworzenie czarnej listy do której dodaje się wybranych graczy by zablokować im możliwość inwestowania PR w nasze Perły Architektury.

Mozesz zawsze zabezpieczyc poziom swoimi PR zeby sasiad nie wszedł na + :)
 

Lider Dęblin

Szlachcic
@najsik2 :haha: nie umiesz zabezpieczyć pereł to masz problem. Ktoś jest po prostu obrotny, bo wykorzystuje okazje u sąsiadów. Nie chcesz żeby Ci wrzucali na zarobek? To zabezpiecz perłę albo odłącz ją od drogi. Temat był już poruszany wielokrotnie i na razie nie zanosi się na to aby była możliwość zablokowania sąsiadom wrzucania PR w nasze perły. Z resztą nawet jakby pomysł trafił do realizacji to minęło by sporo czasu zanim to by weszło do gry. Takich mamy gramotnych twórców.
 

chemik12

Wicehrabia
To jest element gry - nie umiesz zabezpieczyć perły/zbiorów to później nie płacz. Rób bloki w perłach, zbieraj zbiory na czas i problem sam się rozwiąże. Mnie atakują sąsiedzi i po kilka razy dziennie - nic im to nie da bo zbieram na czas. A w perły też mogą wrzucać do woli - ale nikt nie gwarantuje miejsca bo są bloki.
 

MacKayla*

Wójt
Żadna inwestycja w perły nie jest kradzieżą - przecież perły rozbudowuje się przez wpłaty własne lub innych graczy.
W perle masz podane ilości pr za miejsce. Wbijanie na 1,9 to i tak więcej niż tam jest ustalone, ale to pomysł graczy, a nie odgórna zasada w grze.
Czarna lista graczy, którzy pomagają wybudować perłę ? Nawet jeśli z zarobkiem dla nich, bo mają Arkę wysoko, to i tak jest to raczej pomoc i tak to odbieraj, a na pewno nie kradzież. Tym bardziej, że najczęściej protestują ci, którzy i tak nie mają nikogo, kto wpłaciłby im na 1,2, a co dopiero na 1,9.
O blokowaniu sąsiadów to już było tyle razy, że warto najpierw poszukać w pomysłach i poczytać co tam mądrego napisano. Może byłby ci łatwiej grać.

Nie chcesz by ci wbijali? Rób tak, jak piszą inni - bloki, odłączenie od drogi, nie otwieraj poziomu zanim nie uzgodnisz wpłat. I tylko tyle. Można szybko się nauczyć i nie wymaga to jakiegoś szczególnego wysiłku.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20205

Guest
Wbijanie na 1,9 to i tak więcej niż tam jest ustalone, ale to pomysł graczy, a nie odgórna zasada w grze.

Otóż to. Pozwolę sobie rozwinąć tę myśl.
Wpłaty 1.9 to czysty wymysł graczy, a nie "coś, co się należy każdemu automatycznie". Równie dobrze mogli ustalić np. 1.8 - byłoby więcej wpłacających, bo Arkę do 60 poziomu rozbudować dużo łatwiej niż do 80. Ba, na początku zeszłego roku trafiłem do gildii, w której funkcjonowało wsparcie na poziomie 1.85 - i to na najstarszym świecie (A), na którym powinno być najwięcej Arek...
A gracze wbijający sąsiadom na blok poniżej 1.9 też ryzykują. Nieraz wbijałem sąsiadowi równocześnie z kimś kto chciał dać 1.9, bywało że traciłem PR bo spóźniłem się o sekundę czy jej ułamek i zajmowałem niższe miejsce. Bywało, że sąsiad nagle przestawał grać, możliwe, że nawet na kilka dni przed moją wpłatą.

Jak już wspomniano, są różne sposoby na to by się chronić lub zniechęcać sąsiadów do wbijania we własne perły. Ja to traktuję jako pewnego rodzaju sport. ;)

A po fakcie zawsze można napisać do niechcianego inwestora - uprzejmie, z prośbą zamiast rzucać obelgami lub groźbami (mam już cały album pamiątkowych zrzutów ekranu z wiadomościami od sąsiadów). Ten niedobry sąsiad wbijający w perły też jest człowiekiem, jeden będzie nieprzejednany, drugi wulgarny, a trzeci może okazać się sympatyczny i dopłaci do 1.9, o ile potraktujesz go po ludzku. :)
 

chemik12

Wicehrabia
Po coś te arki się buduje, bo nie uwiężę że tylko w celach humanitarnych. ;) Ostatnio gracz napisał do mnie z pretensjami (nie będę cytował, bo takiego języka nie używa się publicznie) że miejsce zarezerwowane a on się wymienia. Tylko tyle, tak jak napisano: 1,9 to tylko i wyłącznie umowa między graczami a nie odgórne zalecenie. Do tego brak gdziekolwiek (choćby w opisie konta) informacji o rezerwacji miejsc. I do tego brak oczywiście bloku. Jednym zdaniem: "nie chcesz nieautoryzowanej wrzutki - rób blok i problem z głowy"
 

DeletedUser20898

Guest
Według mnie pomysł jest nie do przyjęcia, dlatego że FoE jest grą strategiczną. Wlicza się w to każdy aspekt gry, który został stworzony. "Wsparcie" pereł sąsiada nie zawsze musi być wsparciem. Po to powstała w zamysłach taka perła jak Arka. Musimy zabezpieczać się na każdym kroku, tak aby wychodzić na plus w naszym mieście oraz podczas rozwoju własnych pereł.
 
Do góry