Rozwijanie pereł

Status
Zamknięty.

Paolo von Appa

Szlachcic zagrodowy
Kwestia ta będzie skierowana do graczy, którzy mają rozwinięte perły architektury. Mianowicie chodzi o to, byście opisali lub podzielili się sposobem jak rozwijaliście swoje perły.
Wielu graczy nie wie jak się za to zabrać a widzi, że niektórzy bardzo szybko rozwijają swoje perły. Napiszcie jak ma za to zabrać się początkujący gracz, który posiada 1-2 lub kilka pereł a sam nie posiada zbyt dużych zasobów PR lub nie posiada ich prawie wcale. Wiadomo, że każdego dnia możemy otrzymać 1PR co godzinę, także mamy do dyspozycji 24PR. Czy wpłacać je wszystkie w swoją perłę? Jak podejść do rozwijania pereł i jednoczesnego szukania zyskownych wątków w perłach innych graczy? Czy od samego początku wchodzić w rozwijanie własnych pereł przez system 1.9? Jeśli tak, to w jaki sposób zdobywać PR na wpłaty własne? ( wiadomo, że z każdym kolejnym poziomem nasza wpłata własna jest większa). A może skupić się na łańcuszkach? Wszyscy znamy ich wady i zalety. Nie raz przy wpłacie 50pr mamy 5pr zwrotu...
Piszę to bo widzę wśród sąsiadów i znajomych właśnie dwa obozy, tych którzy szybko wbijają poziomy w perłach i Ci którzy ciułają punkt po punkcie i wbicie choćby 10 lvl w perle to dla niech nie lada wyzwanie.
 

mastika

Wicehrabia
Gram dwa lata, a wciąż uważam się za początkującego zawodnika, więc opiszę jak to było u mnie (dodam, że nie mam pereł na wybitnych poziomach, najwyższa chyba na 31). Pierwsze perły to było niezłe osiągnięcie, ładowałem PR ile fabryka dała w kolejne poziomy. Aż któregoś dnia ktoś mi wrzucił chyba z setkę punktów. Szok i niedowierzanie co tu się wydarzyło. Starałem się oddać inwestycję, bo jakoś tak było mi głupio, że no name dostał tak ogromną (jak na początki przygody) wpłatę. A gość mi pisze, zluzuj, przecież ja też na tym zarabiam. I dotarło do mnie, że najważniejszy jest balans, część PR w swoje, cześć w inwestycje u innych. Początkowo niewielkie, bo zwyczajnie nie było mnie stać. Ale gracze w FoE to przyjazna przeważnie ekipa, i inwestycje kończyły się rewanżem i wpłatami w moje perły. Potem ogarnąłem o co biega w 1,9 i zacząłem starać się o zapewnianie miejsc i wrzucanie pereł w wątki sąsiedzkie. Opłaciło się, bo ludzie szukają planów, mają wypasione Arki i wpłata szarakowi kilkudziesięciu PR to jak kichnąć. Więc poziomy ruszyły w górę - i tu znów ukłon do grających długo i posiadających ogromne zbiory dzienne. Odczułem (bardzo subiektywnie, naturalnie), że jest chęć pomocy mniej rozwiniętym graczom, dostawałem spore inwestycje nawet bez zabezpieczenia miejsc w 1.9, ot po prostu, ludzie wrzucali punkty widząc, że jakoś tam mi zależy i staram się rozwijać w miarę skromnych możliwości. Prawdziwego kopa do przodu dostałem przyłączając się do bardzo pomocnej gildii (po dobrym roku grania solo), Arkę w zasadzie zrobili mi gildianie, do wyboru wątki 1,9 czy łańcuszki (osobiście wolę 1,9), i końcówki pereł. Raz, że plany wpadają (bo wyobraź sobie radochę z nagrody za wpłatę kilkunastu PR w poziom powyżej 70), a dwa, paczki PR. GPC to też niezłe źródło punktów, wszystko co wpadało, ładowałem w perły. No i jakoś się to kręci :) Pograsz trochę dłużej - wpadną budynki eventowe, jakieś świątynie wiedzy, studnie życzeń i zaraz dzienne zbiory PRów Ci skoczą :)
 

smerfova

Baron
Jak dla mnie, to zdecydowanie budowa przez 1.9. Wydaje mi się, że budowa przez łańcuszki nie różni się za bardzo od budowania całej perły samemu.
PR brać z budynków eventowych i pereł. Do tego Świątynia reliktów i wyprawy. No i oczywiście GPC, gdzie też można sporo PRków przytulić.
 

Paolo von Appa

Szlachcic zagrodowy
Ja napiszę na swoim przykładzie, mam Arkę na 5lvl więc nie ma się czym szczycić. Wróciłem do gry po ponad 2letniej nieobecności. Jestem mocno początkującym graczem i zauważam jak niedobór ze zwrotu z Arki wpływa na możliwość szybkiego rozwoju pereł czy zbierania paczek PR na dalsze inwestycje.
Czasem mam na oku ciekawe wątki u sąsiadów ale co z tego skoro mam niewielkie pole do wbicia ponad nagrodę za miejsce w perle, a inni z mocno rozwiniętych sąsiadów wpłacą na luzaku tyle by zablokować sobie miejsce i zarobić przy tym kilkanaście PR, mnie pozostaje zysk 2-3 PR ;) W ten sposób nie można liczyć na szybki rozwój:haha: .
Masz rację Mastika, że równomierne wpłacanie w swoje perły i szukanie wątków u innych graczy jest najlepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj trafia się na życzliwość innych graczy.
Co do sposobów na zarobek PRów to początkowo ciężko o częste walki i masę negocjacji, a to wszystko przez braki w wojsku czy towarach, które bardziej przydatne są do innych zadań. Co innego gracze z Alcatraz, którzy otrzymują wojsko i mogą na tym zarabiać … także koło się zamyka.:D:D

Mariola, budowa przez 1.9 jest na pewno bardzo skutecznym sposobem. Sam uczę się tego na swoich perłach. Myślę, że dla początkujących graczy najwiekszą przeszkodą są kwoty PR do własnej wpłaty. Ciężko o szybki codzienny zarobek PR które można by przeznaczyć na ten cel. Przykładowo 200 PR dla średnio rozwiniętego gracza jest niczym a dla bazującego głównie na godzinnych PR stanowi wiele dni zbierania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry