Rozwijanie pereł wrzutami 1.9

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20326
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser20326

Guest
Tak sie ostatnio zacząłem zastanawiać, które perły i od którego do którego poziomu warto lub oplaca się rozwijać wrzutami 1.9. Jakie macie zdanie na ten temat?
 

Atli

Hrabia
Jeśli Ty wrzucasz - nie ma znaczenia.
Jeśli wrzucają Tobie - ile graczy tyle opinii. Wojskowe, CHF, Arka itp. itd, etc.......
 

Atli

Hrabia
Więc musisz wybrać, w którym kierunku chcesz najpierw iść
Wojsko - Castel, Zeus, Katedra, AO, Kraken
Punkty - PC, Hagia, WI
Towary - CHF, Bazylika, Faros
To oczywiście tylko przykłady, no i niektóre perły pasują do kilku kategorii.
 

Markiz.

Książę
"Tak sie ostatnio zacząłem zastanawiać, które perły i od którego do którego poziomu warto lub oplaca się rozwijać wrzutami 1.9" Od rusztowań warto rozwijać wrzutami 1.9 :haha:
A do którego poziomu i które perły, to już musisz sam zdecydować, bo nikt nie wie co ci będzie potrzebne.
Widziałem Wyrocznię Delficką na 70 poziomie :haha: A pewnie są i na wyższym.
 

astrotaurus

Hrabia
takie czasy nastały, że dzisiaj nikt powyżej 1,9 w ogóle wrzucać nie chce.
No, czasem biedota na miejsce 5. coś tam górką dla planów doda...

Trzeba wziąć kalkulator w łapkę i liczyć:
- ile punktów uzyskasz z wrzutek 1,9 na wszystkie 5 miejsc - zobaczysz ile musisz sam zainwestować.

W wersji ze współpracą w formie wymiany liczysz
- ile punktów uzyskasz z wrzutek 1,9 za miejsca 2-5 (bo na ogół pierwsze zajmie partner wymiany).
- ile punktów uzyskasz od partnera, czyli ile będziesz musiał sam u niego wrzucić, oraz ile z tego będziesz miał zwrotu.
W ten sposób policzysz konieczną inwestycję netto.

I może okazać się, że przy wymianie ma się w plecy w stosunku do samodzielnych wrzutek, bo 1,9 za top 1 to jest poważny zastrzyk punktowy.
Przy samodzielnej budowie (poza 1,9 za miejsca 1-5) może powstać problem planów, w które trzeba inwestować osobno, chyba że ma się Arkę 80 czy 80+ i wtedy wszystko już jest darmo.

Tak czy siak nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. :p
 

DeletedUser17797

Guest
takie czasy nastały, że dzisiaj nikt powyżej 1,9 w ogóle wrzucać nie chce.
No, czasem biedota na miejsce 5. coś tam górką dla planów doda...

Trzeba wziąć kalkulator w łapkę i liczyć:
- ile punktów uzyskasz z wrzutek 1,9 na wszystkie 5 miejsc - zobaczysz ile musisz sam zainwestować.

W wersji ze współpracą w formie wymiany liczysz
- ile punktów uzyskasz z wrzutek 1,9 za miejsca 2-5 (bo na ogół pierwsze zajmie partner wymiany).
- ile punktów uzyskasz od partnera, czyli ile będziesz musiał sam u niego wrzucić, oraz ile z tego będziesz miał zwrotu.
W ten sposób policzysz konieczną inwestycję netto.

I może okazać się, że przy wymianie ma się w plecy w stosunku do samodzielnych wrzutek, bo 1,9 za top 1 to jest poważny zastrzyk punktowy.
Przy samodzielnej budowie (poza 1,9 za miejsca 1-5) może powstać problem planów, w które trzeba inwestować osobno, chyba że ma się Arkę 80 czy 80+ i wtedy wszystko już jest darmo.

Tak czy siak nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. :p
Eh Astro już mi to tłumaczyłeś ale ja dalej hmm,, znaczy że jak z wymiany na 1 ktoś Ci wrzuci 1200pr, ale zwrot ma około 800 to Ty jesteś stratny masę pr:(
 

astrotaurus

Hrabia
aż tak prosto to nima. :)
jeśli ktoś z wymiany wrzuci 1200, a zwrot ma 800 (z Arką 80) to znaczy, że jakiś inny Arkowicz 80 wrzuciłby te same 800 za nic, bez łaski, w ramach wzajemnej pomocy. Pozostałoby do uzupełnienia 400, aby razem było 1200.
Ale w ramach wymiany ja muszę te same 1200 partnerowi wrzucić. Pytanie co dostanę w zwrocie. Każdy zwrot poniżej 800 (z moją Arką 80) powoduje, oczywiście, bilans ujemny.

No ale to jest życie. Na różnych poziomach Pereł są możliwe przy wymianie różne zwroty. Od kilkunastu % (nominalnie, bez bonusu z Arki) do niemal połowy.
Często partnerzy rozwiązują to dzieląc się zwrotami. Przy długiej wymianie i zmianie Pereł oraz ich poziomów też są szanse na wyrównanie bilansu - raz jeden jest bardziej do przodu, potem drugi.

najlepsze zwroty są przed wejściem na poziom gdzie Arkowicze od razu wskakują na top 1 i 2. Partner wrzucający dotychczas na top 1 i zgarniający wysokoprocentowy zwrot nagle spada na top 3 i jego wrzutki zapewniają zwrot raptem 15-20% (nominalnie!)

I powtórzę: jak ktoś ma czas i chęć to może cały czas balansować, kontrolować, regulować....
Jak czasu i chęci nie ma to ustala się stałą wymianę i się wrzuca i tyle. :)
 

DeletedUser20766

Guest
Czy ktoś mógłby mi dać namiary na wątek 1.9 na świecie A? Do kogo napisać o dodanie do wątku? Gram z komórki.
 
Do góry