Rozszerzenie paska z punktami badań.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser625
  • Data rozpoczęcia

Czy mój pomysł jest dobry?

  • Tak.

    Głosy: 27 52,9%
  • Nie.

    Głosy: 21 41,2%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 3 5,9%

  • W sumie głosujących
    51

DeletedUser740

Guest
Te opcje są tworzone po to, by gracze wyjezdzający np na weekend mogli sobie wyjechac nie bojąc się, że ktoś ich z oczekujacych towarow ograbuje. i ze straci za duzo.



Tu można się zgodzić. 12 punktów=12 godzin. Ja też czasami kończę robotę po 10-12 godzinach w pracy i strata tych punktów troszkę jednak boli. Jednak nie zgadzam się na poszerzenie paska do 20 godzin! Wyjezdzasz gdzies, no to trudno. Zdarza się wszystkim. Trzeba i na to zawsze brać poprawkę.

Masz racje ze te opcje sa tworzone poto by ktos kto jedzie na weekend ... i masz racje ze pasek moglby byc dluzszy do 12 h.
Ja tez nie jestem za tym by rozszerzyc do 20 lub wiecej godzin, ale do 12 - 15 to jak najbardziej ...
Jak widze, nie jestes taki niereformowalny jak niektorzy nasi koledzy, potrafisz tez choc troche myslec o innych i wiesz co to
kompromis...
Takie pytanie do Hern Strielok und Danka, co by Wam sie stalo gdyby pasek byl wydluzonu do 12 -15 h ? Ale prosilbym o osobista odpowiedz, co zmieniloby a nie typu ze dobrze jest jak jest, bo to ogolnik, a ja prosze o Wasze prognozy dotyczace tylko Was ....
 

DeletedUser1234

Guest
Twoim zdaniem gra ma dostosować sie do gracza czy gracz do gry ?
NIe obrazając Cie ale to dziwny argument.
Każda gra powstała aby zarabiać na głupocie innych ludzi , którzy wykupują pakiety premium no i na reklamach.
Przez reklamy muszą zmuszać ludzi do częstszego logowania się. A taki pasek to jeden z podstawowych elementów , który do tego zmusza.

Autorzy nigdy nie będą dostosowywac gry do poszczególnego stylu graczy. Jeden siedzi 24 na dobre inny raz na 2 dni.
Jesli ktoś chce grać to gra jak ma czas.

Trudno się z tobą rozmawia...ponieważ w ogóle nie słuchasz/czytasz rozmówców.

Nigdzie nie pisałem,że gra ma dostosować się do graczy-twój styl rozmawiania,wkładanie własnych nadinterpretacji do wypowiedzi innych ludzi...
Poparłem ten pomysł, argumentując logiką podziału dwunastkowego czyli 12h oraz 24h z możliwością wyrównania szans dla tych bardziej zapracowanych,co ważniejsze...
Tych co płacą, aby takie gry mogły egzystować... pisanie o głupocie ludzi,którzy kupują diamenty,złoto etc.
Czyli realnie "supportują"-graczy,których nie stać na to,ponieważ są... po maturze, szkole lub mało zarabiają...jest tym czym jest i z pewnością, nie jest to,pozytywne określenie.
...zastanawiam się jak,tak młody człowiek,może być, takim twardogłowym bezkompromisowym "leśnym dziadkiem"...przeraża mnie to.

Na tym pomyśle nikt nie traci...niestety,dla pewnej grupy ludzi jest to kompletnie nie do zrozumienia i zaakceptowania.
 

DeletedUser740

Guest
Trudno się z tobą rozmawia...ponieważ w ogóle nie słuchasz/czytasz rozmówców.

Nigdzie nie pisałem,że gra ma dostosować się do graczy-twój styl rozmawiania,wkładanie własnych nadinterpretacji do wypowiedzi innych ludzi...
Poparłem ten pomysł, argumentując logiką podziału dwunastkowego czyli 12h oraz 24h z możliwością wyrównania szans dla tych bardziej zapracowanych,co ważniejsze...
Tych co płacą, aby takie gry mogły egzystować... pisanie o głupocie ludzi,którzy kupują diamenty,złoto etc.
Czyli realnie "supportują"-graczy,których nie stać na to,ponieważ są... po maturze, szkole lub mało zarabiają...jest tym czym jest i z pewnością, nie jest to,pozytywne określenie.
...zastanawiam się jak,tak młody człowiek,może być, takim twardogłowym bezkompromisowym "leśnym dziadkiem"...przeraża mnie to.

Na tym pomyśle nikt nie traci...niestety,dla pewnej grupy ludzi jest to kompletnie nie do zrozumienia i zaakceptowania.
Calkowicie sie z Toba zgadzam... gdyby rozszerzenie jakos mocno wplywalo na styl gry, burzylo rownowage itp , byloby to dyskusyjnym projektem, ale nie burzy a daje szanse wielu polubic te gre .... wiec czemu taki opor ?
 

DeletedUser1724

Guest
Czy Wy tylko płakać potraficie bo Wam rodzicie na komputer "czasomierze" pozakładali i nie możecie na 5 min wejść ?? Skoro Wam przepadają te pkt to wasza sprawa bo ja mam to gdzieś :p Mi już też sporo pkt przepadło ale nie jestem takim płaczkiem, któremu jak się lizaka nie da lub zabierze to popada w ryk jakby świat miał się kończyć ^^

Dzieciaki dajcie sobie na luz i zamiast siedzieć na forum to poodwiedzajcie sąsiadów hahaha xD
 

DeletedUser740

Guest
Czy Wy tylko płakać potraficie bo Wam rodzicie na komputer "czasomierze" pozakładali i nie możecie na 5 min wejść ?? Skoro Wam przepadają te pkt to wasza sprawa bo ja mam to gdzieś :p Mi już też sporo pkt przepadło ale nie jestem takim płaczkiem, któremu jak się lizaka nie da lub zabierze to popada w ryk jakby świat miał się kończyć ^^

Dzieciaki dajcie sobie na luz i zamiast siedzieć na forum to poodwiedzajcie sąsiadów hahaha xD
Jesli mozna wiedziec to ile latek liczy Asan, ze nas traktuje jak dzieciaczki? zadowolony ze przepadly punkty, fajnie, to moze zostawi nas w spokoju, bo mnie dzieki wczesniejszemu krotszemu paskowi badan przepadna nie tylko pkt ale i fajna darmowa nagroda... gdyby nie pkt ktore mi przepadly z powodu zbyt krotkiego paska, bylbym juz w jesienisredniowiecza a tak....
nadal usmiechniety? to nie ma sprawy... daj po 50 szt nowej surki i ja rowniez bede zadowolony i bede siedzial cicho ...
 

DeletedUser1724

Guest
hehe to trza było grać skoro nagroda była, a nie teraz płakać ^^

Zresztą co tu dużo gadać pomysł jest do bani z prostego też względu: Pkt można kupić za monety i diamenty ^_^ Więc skoro płaczesz, że masz za mało pkt bo Ci przepadają to sobie je kup hahah xD
 

DeletedUser740

Guest
hehe to trza było grać skoro nagroda była, a nie teraz płakać ^^

Zresztą co tu dużo gadać pomysł jest do bani z prostego też względu: Pkt można kupić za monety i diamenty ^_^ Więc skoro płaczesz, że masz za mało pkt bo Ci przepadają to sobie je kup hahah xD

poprosze o diamenty i zloto :) a nagroda bedzie a nie byla bo jeszcze update nie bylo... a co z odpowiedzia na moje pytanie do Ciebie o wiek? oj, musisz byc juz bardzo stary, bo cos ze wzrokiem nie tak i ze zrozumieniem tego co sie czyta ... :)
 

DeletedUser1724

Guest
No więc po co Ci więcej pkt skoro nie masz monet ??? Monety są potrzebne do odblokowywania więc ???

A co do wieku to zapraszam do odpowiedniego działu gdzie co nie co o sobie napisałem, a powtarzać się nie lubię :)
 

DeletedUser740

Guest
monety i narzedzia oraz surke do odkrywania mam dosyc ale nie na tyle by dokupywac dodatkowe pkt ....
a co do dzialu, hym poszukam napewno ... aha, nie lubisz sie powtarzac? ;) proszę bez takich

a co do wieku, to raczej nie dam rady byc dzieckiem dla Ciebie....


Edit by Newer
Proszę stosować się do zasad forów i wzajemnie się nie obrażać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dobra pokłóciliście się ale trzeba wracac do tematu.
Lepiej było by gdyby pasek powiększał się co epokę, tzn. na każdą następną epokę pasek powiększał by się o 2.
Co wy na to?
 

DeletedUser2001

Guest
Lipa. Bo im wiecej punktow tym rzadziej bedziesz sie logowal. Choc z drugiej strony ceny wykupienia technologii mogą zwalać z nóg i punkty będą wyciekać jak przez cebrzyk...

Wciąż uważam, że pasek wystarczyloby powiekszyc do 12 punktow.
 

DeletedUser740

Guest
Lipa. Bo im wiecej punktow tym rzadziej bedziesz sie logowal. Choc z drugiej strony ceny wykupienia technologii mogą zwalać z nóg i punkty będą wyciekać jak przez cebrzyk...

Wciąż uważam, że pasek wystarczyloby powiekszyc do 12 punktow.

Co Tobie da samo logowanie sie co np 10 h by wydac pkt rozwoju? Slusznie zauwazasz ze ceny odkryc rosna drastycznie z kazda epoka, co wymusza zadsze odkrywanie... dorzucic jeszcze czas produkcj/zdrowienia jednostek a w ogole dochodzi sie do wniosku ze nie warto czestu tu zagladac... a wiekszosc pkt w rankingu swiatowym masz za walki a nie ekonomie (a niby taka ta gra, ze
mozesz sam okreslic swoja droge rozwoju handel/wojaczka) ...czyli wypadaloby stale siedziec i prac sasiadow (no i w miare grzecznie im odpisac, ze to takie zasady tej gry) by isc do przodu a nie dzien po dniu (handel/produkcja) spadac w rankingu ....
czyli wymuszenie "na sile" stylu i czasu gry ... :)
 

DeletedUser2001

Guest
hmm.... Niby tak. Ale pamiętaj, że brak rozwoju to de facto cofanie się w nim. Cywilizacje, które się nie rozwijały - upadały. Zawsze. I to największe i to o najdłuższej historii. Tu tak samo. Jak się nie rozwijasz, nie pilnujesz produkcji, nie zbierasz zasobów choćby raz na 8 godzin(są takie domki, że zbierasz raz na 8 godzin) to kto inny, kto często się loguje - wyprzedza cię w rankingu i cywilizacyjnie. Proste. Brutalne, ale prawdziwe. Poza tym, znajdź mi taką grę, że możesz wpadać do niej raz na tydzień, czy raz na dzień na 5 minut i nadal jesteś super, ogromny i w ogóle nikt Cię nie przegania w rankingach.
 

DeletedUser740

Guest
he he he, w wielu wypadkach masz racje, keine diskusion ... ale co do jednego chcialbym sie troche sprzeciwic.... zarowno ta gra jak
i inne "wymuszaja" zadkie logowanie, bo budowa czy tworzenie trwa coraz dluzej, tak dlugo ze nie oplaca sie czesto logowac.
Jesli masz same domki 8 h to przynajmniej raz dziennie (no chyba ze zbierasz 10 k forsy i mlotkow na odkrycie ktore wymaga 60 pkt )
to tylko pkt rozwoju ciebie trzymaja by czesto sie logowac, bo pieniadze i mlotki taka sume zbierzesz de fackto w dwa dni (a jak sie trafi dzien wolny w weekend to nawet w jeden), a pkt rozwoju conajmniej w trzy ... a co do wpadania na 5 minut...
to wiele gier pozwala na produkcje wielu jednostek w czasie nawet parudziesieciu godzin, jesli masz na tyle surki... podac przyklady?
a surka idzie Tobie w tych grach samoczynie, bez klikania az do zapelnienia magazynow ... i w takim przypadku , jesli grales defenzywnie, wystarczylo logowanie raz na dwa dni ...
 

DeletedUser2001

Guest
No właśnie... Tu z kolei Ty masz rację. Koncepcja gry jednak wymusza dość częste logowanie... Jedne domki mają daną szybkość produkcji, inne inną... Produkcja w zakładach jest zmienna i można budować takie domy w zależności do potrzeb... Niestety im dłuższa produkcja tym mniej się dostaje... Nie wiem Ja mogę logować się dość często i mi taki styl odpowiada. Inni nie pałają takim entuzjazmem... Niestety. Wszystkim nie dogodzisz. A kompromis prowadzi do tego, że nikt nie jest zadowolony. :)
 

DeletedUser740

Guest
sorki do Nevera, lubie gry slow i skojarzenia, chodzilo mi o "powtarzanie sie" . Problem w tym, ze ktos tu zbyt dosadnie zrozumial moje intencje, za co mocno przepraszam, nie wzialem pod uwage, ze ktos moze nie zrozumiec mojego poczucia humoru. Przy okazii, przepraszam samego zainteresowanego jesli Go niezamierzenie urazilem...
 

DeletedUser2338

Guest
A ja sądzę, że wydłużenie się przyda. Może nie do 20, ale do 15 pkt. Ale mi to nie robi generalnie różnicy. Mam mnóstew czasu i tak i tak mam te same tempo badań. Wchodzę te 4 razy na dobę i mi to nie przeszkadza. Żadne to ułatwienie to nie jest, no chyba dla takich, co mają mniej czasu. Choć możnaby rzecz, że raczej będzie to takie wyrównanie szans dla tych, co mają napięty grafik.
 

DeletedUser5

Guest
No to żeście zaszaleli w tym temacie, który przerodził się nie raz wręcz w wojnę... I po co?

- jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził - więc nie ma sensu o tym tak ostro dyskutować i brać się za łby. Jakby zmieniono ilość pkt rozwoju na 15 czy 20, po jakimś czasie znalazłaby się grupa, która miałaby niezłe argumenty na to, że taka ilość to za mało i trzeba zwiększyć do 30!

- jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;) - ilość pkt rozwoju to taki sam element gry jak maksymalna liczba wojska, jak ilość surowców do wytworzenia w jednej jednostce czasu, jak czas potrzebny do szpiegowania prowincji czy szkolenia wojska - dlaczego właśnie pkt rozwoju wywołały taką dyskusję? Strata tych pkt jest podobna do straty nie zebranego na czas zaopatrzenia (mi tu też brakuje jednego czasu, 8h za mało a 24h za dużo).


Kto wie, może w którejś wersji gry będzie możliwość konfigurowania światów, więc będziemy starać się je dostosować dla tych co mają dużo czasu i często zaglądają jak i dla tych, co mogą poświęcić nieco czasu raz dziennie - trzymajcie za to kciuki!
 

DeletedUser740

Guest
oj marrszoo, jak to poco? by wyrazic swoje zdanie, Wy przynajmniej widzicie co nas gryzie... sam piszesz ,ze brakuje "czasu" czyli np 12 h systemu... co do 30 pkt to i ja uwazam ze to gruuba przesada... wystarczyloby 12 - 15 pkt i czesc ...
jak sie nie ma co sie lubi to sie szuka mozliwosci jak to dostac, bo ten co stoi w rozwoju , to sie w nim cofa ....
i tak jak zmieniacie elementy gry tak mozna zmienic i to, za co trzymam kciuki jak i za Wasze interwencje w tej sprawie .... a moze bardziej za Wasze interwencje....
aha, pkt to nie zaopatrzenie, bo pkt masz okreslony czas+ czas po nim (zmienny w zaleznosci od tego jak dlugo produkujemy)
a pkt tylko do 10 i stop .... po zatym produkcje zwiekszasz poprzez wieksza ilosc budynkow a pkt zwiekszasz po przez cokolwiek?
w produkcji masz 24 h a w pkt jest cos powyzej 10? nie? to chyba jednak nie sa podobne :)
 

DeletedUser5

Guest
No OK, nie są aż tak podobne, ale to jest taki element gry, ktoś z autorów to zaplanował i chyba nie miał złych zamiarów ustalając na 10 ilośc możliwych pkt rozwoju.

Jak wcześniej ktoś wspomniał: to jeden z elementów, który motywuje graczy do częstszego logowania się. Nic nie można poradzić na to, że ktoś tak często nie może. Ja sam odpuściłem sobie wiele gier, bo żeby do czegoś w nich dojść to musiałbym grać po kilka godzin dziennie, a nie po kilka minut... Niestety, nie można mieć wszystkiego :)

Gram też w FoE na s2, zwykle nie mam za wiele czasu i już raz mi się tam konto skasowało :p, nie mówiąc o tym, że pkt rozwoju przepadają mi często, bo loguję się nawet rzadziej niż raz dziennie...
 
Do góry