Rozszerzenie paska z punktami badań.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser625
  • Data rozpoczęcia

Czy mój pomysł jest dobry?

  • Tak.

    Głosy: 27 52,9%
  • Nie.

    Głosy: 21 41,2%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 3 5,9%

  • W sumie głosujących
    51

DeletedUser

Guest
Rano więcej było głosów na nie, a teraz się nagle to zmieniło. Jakoś nie widze wielkiego zachwytu z powodu Twojego pomysłu. Po za tym trzeba spojrzeć na realia kto na takich forach sie pojawia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1234

Guest
To nie był mój pomysł...tylko opinia na Tak z podaną argumentacją.
 

DeletedUser625

Guest
Czytam to i czytam i mi się zbiera na śmiech. Takich opinii jak Twoje danka jest mnóstwo. A ja tylko oczekuję, aż ktoś mi sensownie wytłumaczy: "W jaki sposób ta rzecz ułatwi grę?". Sensownie czyli nie coś w stylu: "Nie, bo nie".
 

DeletedUser

Guest
No śmiech mnie bierze jak czytam wasze posty, chcecie wydłużenie paska bo ma to ułatwić grę ? Ale pytam sie komu ma ułatwić. Gra ma pewne założenia oparte na jakiś wyliczeniach. Nie można ingerować w podstawowe mechanizmy gry tylko dlatego że się ich nie rozumie. Ta długośc paska została po cos pomyślana, kilka razy się nie zalogujesz i jesteś w tyle a lepszy jest ten kto to ciągle robi, takie sa główne założenia gry wymuszające własnie na graczach częstą obecność. Ktos postulujący o zmiane tego chce wypromować tylko swój punkt widzenia i chce aby jego styl wyróżniono he śmieszne, jeszcze żeby to było zgodne z założeniami, ale nie jest. Nie rozumiem takich ludzi wbijają na grę o jakiś założeniach i chcą ją pozmieniać bo im to nie pasuje. To samo tyczy się propozycji wprowadzenia gildii i ich wojen oraz sojuszy itp rozwałek dla dzieciaków, pochodzących z innych gier. Przecież te propozycje kolosalnie by ją zmieniły i w żadnym elemencie nie są z nią zgodne. Troszkę należy poznać dana grę, aby móc znajdować w niej błędy. Wracając do spraw technicznych, twórcy założyli, aby promować czas poświęcony grze i nie jest to częsta obecność, bo raz na 10 godzin to jest jak dla mnie długa przerwa. Fajne jest że nie trzeba się ciągle logować, aby sobie w nią pograć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2139

Guest
moim zdaniem to dobry pomysł dajmy na to że są wakacje chce gdzieś pojechać to wszystko się z marnuje i to nie tylko punkty ale też zaopatrzenie i kasa mogło by być na 2 tygodnie chociaż by przez wakacje

- - - Zaktualizowano - - -

ja stracołem ponad 200 5dni niebyóło mnie w domu
 

DeletedUser426

Guest
Kolega wyżej o ile chce wydłużyc pasek ? do 200 punktów ?

Pisałem już wczesniej ze dyskusja tutaj nie ma sensu bo autorzy nie zmienią tego paska. Jak wspomniała Danka to zmusza do logowania się. I raczej autorzy chcą aby gra przyciagała a nie kierowała do logowania raz na 3 dni.

Mówicie ze argumenty osób przeciwnych to tylko "nie bo nie"
Możecie podać jakiś argument (sensowny) który potwierdzi wasze zdanie ze to nie ułatwi gry ?

Może inaczej , skoro waszym zdaniem nie ułatwi to co zrobi ? Utrudni ? zostawi ją na takim samym poziomie ?
Ktos mi wkońcu to sensownie wytłumaczy , czy dalej bede czytał to bez sensowne gadanie ze nam to nie pasuje i naszym zdaniem "nie bo nie".

- Logujesz sie , wydasz punkty idziesz do przodu.
- nie logujesz , tracisz punkty , zostajesz w miejscu <-- nie grasz bo nie masz czasu ? znajdź gre która wymaga uwagi raz na 3 dni
- możesz zebrać więcej punktów , mniej się musisz logować <-- ułatwia ? musisz mniej czasu poświęcac na gre ?
 

DeletedUser

Guest
Ja tez coś nieraz straciłem i nie raz stracę i wcale nie twierdze że będę ciągle w nią grał bo może byc tak że będę musiał ja porzucić na jakiś czas. Jak na razie założenia są w porządku.

- - - Zaktualizowano - - -

Strielog masz rację niestety na takich forach najczęściej piszą laicy i wyskakują co i rusz z jakimiś "przemyślanymi" pomysłami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1234

Guest
To samo tyczy się propozycji wprowadzenia gildii i ich wojen oraz sojuszy itp rozwałek dla dzieciaków, pochodzących z innych gier. Przecież te propozycje kolosalnie by ją zmieniły i w żadnym elemencie nie są z nią zgodne.

Zasmucę Cię...to wszystko już weszło do gry gildie lub wejdzie, walki pomiędzy gildiami o teren,o czym można poczytać gdzie indziej...i zmiany te,kolosalnie zmienią obraz gry jak i początkowe założenia.
Przestań zarzucać komuś pisanie,że nie rozumie gry...nie rób z ludzi idiotów!-zaczyna być to irytujące...i mam nadzieję,że przestanie być ta gra fajna dla ciebie,gdy będzie potrzeba logować się częściej niż obecnie...czego osobiście serdecznie Ci życzę.


@Strielok- Pisałem już wcześniej ze dyskusja tutaj nie ma sensu bo autorzy nie zmienią tego paska. -
Dla Ciebie nie musi mieć sensu,zatem nie bierz w niej udziału...i skąd taka wiedza u ciebie,ktokolwiek,gdziekolwiek napisał kategorycznie,że nie będzie zmiany długości paska,czy to nie kolejna twoja mądrość???
Po co bierzesz udział w czymś co nie ma sensu...to dopiero jest bezsens.
Nie...w brew pozorom,autorzy gry są kreatywni i choć trudno w to uwierzyć, liczą się z głosem graczy....przynajmniej tak piszą.
Pomiędzy ułatwi a wyrówna szansę ...jest różnica,często logującym się do gry, to zwisa czy jest 10 czy 12 lub max 24.
Ułatwienie jest wtedy gdy gracz X może coś zrobić a gracz Y nie może...gracz Y,to żadziej logujący się do gry...zatem pozostawienie tego paska na poziomie 10-cio godzinnym,gdy inne rzeczy są na poziomie 24 i 12 godzin jest nielogicznym ułatwieniem,ale dla graczy często logujących się,zatem zmiana paska nie jest ułatwieniem a odebraniem go i wyrównaniem szans.
Na koniec,szkoda,że tworzący tą grę zapomnieli,o znaczącej ilości osób,które pracują po 8-12 godzin bez dostępu do internetu...może,kiedyś zreflektują się.

I to wszystko co miałem do napisania w tym temacie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2139

Guest
mogło by być że można rocznie tylko 1 raz mieć 200 punktów przez wakacje i lajcik kiedy wyjeżdżam itp to pisze do suportu albo sam ustawiam i nie jestem zbyt dużo stratny
 

DeletedUser426

Guest
Na koniec,szkoda,że tworzący tą grę zapomnieli,o znaczącej ilości osób,które pracują po 8-12 godzin bez dostępu do internetu...może,kiedyś zreflektują się.

I to wszystko co miałem do napisania w tym temacie.

Twoim zdaniem gra ma dostosować sie do gracza czy gracz do gry ?
NIe obrazając Cie ale to dziwny argument.
Każda gra powstała aby zarabiać na głupocie innych ludzi , którzy wykupują pakiety premium no i na reklamach.
Przez reklamy muszą zmuszać ludzi do częstszego logowania się. A taki pasek to jeden z podstawowych elementów , który do tego zmusza.

Autorzy nigdy nie będą dostosowywac gry do poszczególnego stylu graczy. Jeden siedzi 24 na dobre inny raz na 2 dni.
Jesli ktoś chce grać to gra jak ma czas.
 

DeletedUser

Guest
Mój drogi Guanabana, myślę że zanim zacząłeś ten temat powinieneś zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie po co grasz w tą grę.

Jeżeli grasz dla dobrego spędzenia czasu i czerpania satysfakcji z rozwoju twojego miasta to wchodzisz kiedy chcesz i poruszane przez ciebie tu rzeczy nie powinny mieć znaczenia.

Jeżeli natomiast grasz aby być najlepszym, pierwszym, najwspanialszym to masz do wyboru:
- siedzisz w grze 24h na dobę
- ładujesz diamenty ile wlezie

Powodzenia życzę zatem w wybraniu formy spędzania czasu w FoE.
 

DeletedUser2139

Guest
ja twierdze inaczej gracz może niemieć czasu gać i ma ogromne staty
 

DeletedUser426

Guest
ja twierdze inaczej gracz może niemieć czasu gać i ma ogromne staty

I tu jest dylemat, straty w grze dla niektórych sa utratą sensu egzystencji. A zapominamy ze to jest gra.

Jak pisałem wczesniej , mamy czas to gramy , nie to trudno.

Ja np teraz mam duż oczasu bo jestem po maturach i czekam na rozpoczecie studiów. mam prywatną firme i pracuje kiedy mi sie chce i ile chce. Więc tez mam czas na gre.
Za 2 miesiące strace większośc czasu i będe sie logował raz albo dwa dziennie. Chociaz w praktyce będzie różnie.
A jesli w tym czasie bede miał straty to trudno , nadrobie innym razem.

Z kolega zaczelismy w to grać w zasadzie w tym samym czasie , tzn on pare dni później odemnie.
A teraz ja mam ledwo 10k punktów a on ma ponad 20. A on więcej pracuje odemnie. Wiec jesli ktos chce grac to nie bedzie szukał ułatwień tylko bedzie grał jak ma czas i chęc.

Ale i tak zaraz usłysze ze sie powtarzam i to bez sensowny argument na zasadzie "nie bo nie" ;)
 

DeletedUser740

Guest
he he he, lubie takie dyskusje jak ta :) nie musze wlaczac telewizji by poczuc sie jak na obradach naszego kochanego sejmu ...
gdy sa przytaczane argumenty inne niz te ktore pasuja do naszych teorii, to "to jest be, to jest bez sensu itd "
ale sami czesto nie macie zadnych LOGICZNYCH argumentow... np GuArdian ze swoja wypowiedzia pasuje tu jak ulal....
jesli chcesz rozwijac swoje miasto .... to poczebujesz pkt rozwoju by odkryc nowe technologie, a pkt ma sie tylko max 10 ....
wiec jesli nie dasz rady czesciej to miasta nie rozwiniesz. Co do bycia najlepszym, to masz racje, albo siedze prawie 24 h na dobe albo diamenciki... swiete slowa, zero sprzeciwu z mojej strony. Co do gier ogolnie, to ilosc graczy decyduje o tym czy pomysl byl trafiony czy nie... jest tyle gier , ktore mialy na poczatku takie a nie inne zalozenia, ale ze zaczelo ubywac graczy to wprowadzono inne... cos co sie nie rozwija, marnieje i ginie .... jak dla mnie, ta gra daje sporo mi frajdy, wiec w nia gram. Gralem w inne gry online
ale szlo tam na mase (War2, Grepolis i kilka innych) a tu mozna pomyslec , pochandlowac itd. Stwierdzenie, ze gra obliczona na jak najczeszcze logowanie... to poco okres produkcji 1 i 2 dni ? przeciez jesli loguje sie conajmniej raz na 10 h to gdzie tutaj sens?
Czytajac wypowiedzi Strieloka i Danki (ok nic mi do czyjegos nicka, ale dziwnie to wyglada, czyzby problemy z osobowoscia? co Danka? ) to odnosze wrazenie, ze boicie sie konkurencji ze strony "pracujacych niedzielniakow" , ze was dogonia i pokonaja...
A goncie, logujcie sie, wasze prawo. Moze za malo jeszcze straciliscie tutaj by zrozumiec innych. Co do tekstu: jesli nie masz czasu zagraj sobie w inne gry, to ciekawe czy porzucicie te gre , jesli tworcy wydluza pasek o chodzby 5 lub 10 pkt? bo zrobia cos czego, Wy nie chcecie? zagracie w jakas inna gierke? Moze ... Ale co do jednego macie racje, gdy zaczyna sie galopada i tempo staje sie dla mnie za szybkie w grze, zamiast grac online, przeciw zywemu, myslacemu i nieprzewidywalnemu graczowi, odpalam gry typu
Heroes (Ave Strelok) czy Civilizacjon, bo tam zrobie save i wtedy gdy mam czas, wczytuje i gram dalej :)
W tej grze, sami tworcy czasem sie lapia, ze cos dziala nie tak jak mysleli na poczatku (bo jak wytlumaczyc pozniejsze pojawienie sie gildii, laczenie kontynentow, zakladke inwentarz i inne rzeczy), dlatego pisza stale, wersja "beta" ... i ciekawe poco, tworcy stworzyli specjalnie, oddzielna zakladke "pomysly" ?
Z drugiej strony, jestem Wam wdzieczny, za krytyke, proby wytlumaczenia pewnych rzeczy, bo czasmi macie racje, ze nie wszystkie nasze pomyslu sa dobre, ze sa w nich braki. Zaden z nas nie jest chyba geniuszem, i popelniamy bledy, ale jesli ja go popelnie, przepraszam, jestem tylko czlowiekiem a nie geniuszem, czy nieomylnym Guru ... A czy wg Was, mam prawo sie wypowiedziec tutaj i miec wlasne zdanie w tej sprawie? Nawet jesli jest ono inne niz wasze?
 

DeletedUser426

Guest
Powiedz ze piłes jak pisałes tą cała filozofie to zrozumiem ;)
Przycztałem całą i nie bardzo wiem jak sie ma do całości. Chyba podkreslenie całej bezsensownej dyskusji ;)

Co do produkcji raz na dzień czy dwa. To można nastawić aby co 5 minut nie klikać a tylko czasem wejśc co te 10 godziń i tylko przydzielić punkty rozwoju. Tu jest sens.
Argument odnosnie strachu przed graczami niedzielnimi ... no coż .. ciekawy xD Paniczny strach wzbudza we mnie ktoś kto gra w FoE w niedziele i może mnie prześcignać w punktach. Kogos takiego ze strachu moge nawet zabić na ulicy ;)
 

DeletedUser740

Guest
Powiedz ze piłes jak pisałes tą cała filozofie to zrozumiem ;)
Przycztałem całą i nie bardzo wiem jak sie ma do całości. Chyba podkreslenie całej bezsensownej dyskusji ;)

Co do produkcji raz na dzień czy dwa. To można nastawić aby co 5 minut nie klikać a tylko czasem wejśc co te 10 godziń i tylko przydzielić punkty rozwoju. Tu jest sens.
Argument odnosnie strachu przed graczami niedzielnimi ... no coż .. ciekawy xD Paniczny strach wzbudza we mnie ktoś kto gra w FoE w niedziele i może mnie prześcignać w punktach. Kogos takiego ze strachu moge nawet zabić na ulicy ;)
oczywiscie, ze pilem, zimna coca cola jest w takich momentach niezastapiona, bobelki uderzaja do glowy i mozna sie poczuc jak kilku innych ludzi z ktorymi wymieniam poglady :)
oj, rece opadaja, tyle sie nameczylem a tylko dwa elementy skomentowane :| i to tylko w pewnym kontekscie ....
ale przynajmniej przeczytane ! A ja sobie poczekam na wynik ankiety, bo raz jest lepiej, raz gorzej, ale nadal zero komentarza od
dluzszego czasu ze strony bezstronnego arbitra jakim jest FoE Team :)
 

DeletedUser426

Guest
Dobra a teraz tak chwile nastawmy sie na powazna rozmowe.
moim skromnym , znikomym nie zasłużonym i również niewiele znaczącym zdaniem tego nie wprowadza wcale.
Z powodów które pisałem wczesniej. ( i to nie było argumenty "nie bo nie i **** " ;D ) Chyba nie musze pisac jeszcze raz.

Wiem ze moge sprowokować następny ciag dyskusji , dlatego mam pomysł.

Zróbmy zakłady ;)
 

DeletedUser2001

Guest
cóż. Ja się włączę do dyskusji wolny od uprzedzeń i zwykłego bełkotu forumowego.


Rozszerzać pasek? Nie ma potrzeby. W innych grach jak długo nie grasz, to jestes wyprzedzany bardzo szybko przez innych. Tu brak logowania prowadzi do przestoju technologicznego naszej cywilizacji. Mówi się wtedy trudno. trzeba sobie wygospodarować te 15 minut przed pójsciem do pracy, piec minut po przyjsciu z pracy i nastepne piec przed snem. Mysle, że to nie jest tak duzo i 3 logowania w ciagu dnia w zupelnosci wystarcza.
 

DeletedUser426

Guest
Jak to wytłumaczysz niektórym to masz u mnie piwo. Staram sie to zrobic od paru dni.
 

DeletedUser740

Guest
zalozylbym sie z toba streolk, ale obawiam sie ze tak dlugo to nie bede zyl, by zobaczyc kto wygral...
jesli pamiec mnie nie myli to byl taki wpis jednego z Teamu, ze najpierw usuna wszystkie usterki a pozniej beda probowali niektore pomysly graczy ... a jak sam wiesz, tych usterek od groma, a te podstawowe, jak byly tak sa nieusuniete....
co do khadina, jesli czytal cala dyskusje to tlumaczenie "poco" jest zbedne, jesli nie czytal, niech przeczyta , moze zmieni zdanie...
a tak przy okazii, krotka refleksja, jesli posluchamy Was, i z powodow "zastojow" nie pojdziemy do przodu, w efekcie po jakims czasie, widzac czeste przestoje, stracimy chec do gryi odejdziemy z stad, kto bedzie waszym przciwnikiem zarowno w grze jak i w rozmowie? :) sami z nudy padniecie...
 

DeletedUser740

Guest
szanowny kolego Strielok i Khadin, mozeci mi wytlumaczyc co mieli autorzy gry na mysli tworzac system zbierania zasobow gdzie jest opcja produkcji na 1 i 2 dni? mozna zebrac w 4 i 8 h a te dwie ostatnie pozycje po co? A narzedzia? az caly dzien? Przeciez "normalny gracz" bedzie sie logowal przynajmniej raz na 10 h to po co te opcje?
 

DeletedUser

Guest
A mi się podoba pomysł wydłużenia paska. Przeciwnicy piszą tu o ułatwieniach i tak dalej, o tym że trzeba się interesem opiekować. No dobrze , nikt nie proponował wydłużenia ilości punktów do zbierania z 2-3 dni ( z tego co mi się wydaje, chociaż przyznaje że część pobieżnie przeczytałam). Generalnie to raczej "utrudni grę " tym co maja duuuuzo czasu, a szczerze powiedziawszy jak dla mnie dostosuje ja do trybu pracy większości z nas ( mówię o tych co pracują , uczą się i nie maja kompów odpalonych 24h na dobę.) Ja na przykład wchodzę do gry dwa razy dziennie ( rano przed praca i potem po powrocie - mając ją odpaloną w tle przez parę godzin), ale dzień w dzień tracę po te 2-3 punkty między 5 a 17-19. Myślę że dwadzieścia punktów z jednej strony i tak powodowało by to że by nie stracić trzeba się codziennie logować, a dało by brak poczucia straty tym co normalnie żyją:p To ma tez dalsze konsekwencje (niby 2 punkty dziennie to nie dużo) ale jak się zbierze w dłuższej skali czasowej to jednak opóźnia rozwój, tak że w końcu w grze zostaną same nolify którzy przejdą grę wszerz i wzdłuż trzy razy zanim nastąpią dalsze updaty:p ( to już oczywiście przesadzona nieco katastroficzna wersja:))
 

DeletedUser2001

Guest
szanowny kolego Strielok i Khadin, mozeci mi wytlumaczyc co mieli autorzy gry na mysli tworzac system zbierania zasobow gdzie jest opcja produkcji na 1 i 2 dni? mozna zebrac w 4 i 8 h a te dwie ostatnie pozycje po co? A narzedzia? az caly dzien? Przeciez "normalny gracz" bedzie sie logowal przynajmniej raz na 10 h to po co te opcje?

Te opcje są tworzone po to, by gracze wyjezdzający np na weekend mogli sobie wyjechac nie bojąc się, że ktoś ich z oczekujacych towarow ograbuje. i ze straci za duzo.

A mi się podoba pomysł wydłużenia paska. Przeciwnicy piszą tu o ułatwieniach i tak dalej, o tym że trzeba się interesem opiekować. No dobrze , nikt nie proponował wydłużenia ilości punktów do zbierania z 2-3 dni ( z tego co mi się wydaje, chociaż przyznaje że część pobieżnie przeczytałam). Generalnie to raczej "utrudni grę " tym co maja duuuuzo czasu, a szczerze powiedziawszy jak dla mnie dostosuje ja do trybu pracy większości z nas ( mówię o tych co pracują , uczą się i nie maja kompów odpalonych 24h na dobę.) Ja na przykład wchodzę do gry dwa razy dziennie ( rano przed praca i potem po powrocie - mając ją odpaloną w tle przez parę godzin), ale dzień w dzień tracę po te 2-3 punkty między 5 a 17-19. Myślę że dwadzieścia punktów z jednej strony i tak powodowało by to że by nie stracić trzeba się codziennie logować, a dało by brak poczucia straty tym co normalnie żyją:p To ma tez dalsze konsekwencje (niby 2 punkty dziennie to nie dużo) ale jak się zbierze w dłuższej skali czasowej to jednak opóźnia rozwój, tak że w końcu w grze zostaną same nolify którzy przejdą grę wszerz i wzdłuż trzy razy zanim nastąpią dalsze updaty ( to już oczywiście przesadzona nieco katastroficzna wersja)

Tu można się zgodzić. 12 punktów=12 godzin. Ja też czasami kończę robotę po 10-12 godzinach w pracy i strata tych punktów troszkę jednak boli. Jednak nie zgadzam się na poszerzenie paska do 20 godzin! Wyjezdzasz gdzies, no to trudno. Zdarza się wszystkim. Trzeba i na to zawsze brać poprawkę.
 
Do góry