Rozszerzenie paska z punktami badań.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser625
  • Data rozpoczęcia

Czy mój pomysł jest dobry?

  • Tak.

    Głosy: 27 52,9%
  • Nie.

    Głosy: 21 41,2%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 3 5,9%

  • W sumie głosujących
    51

DeletedUser

Guest
Ja jestem na nie. Jak już ktoś powiedział to tylko ułatwi grę...
 

DeletedUser740

Guest
bez obrazy, ale widze tu nastepcow naszych politykow, ktorzy zamist dyskutowac zmienic/zostawic robia sobie osobiste wycieczki...
gdyby nie jedno haslo z Waszej dyskusji, uznalbym za zmarnowany czas, ktory poswiecilem na czytanie nowych postow w tej sprawie.
od kilku dni jestem na chorobowym, z paskiem nie mam problemow (teraz) ale od przyszlego tygodnia znow sie pojawi problem.
Ciagle nie widze zadnego kontrargumentu na "z ulatwienia nie musisz kozystac" ... jesli to ulatwienie, ok, moze macie racje, ale to nie oznacza ze wszyscy beda z niego kozystac. Ci co siedza tu godzinami, lub zagladaja dwa trzy razy dziennie nie "zauwaza" ze pasek jest dluzszy, no chyba ze jest to forma "samokontroli" cos w rodzaju budzika ze juz czas tutaj zajrzec :)
Co do Strieloka, to znam conajmniej jeden przypadek gdy byl "za" a nie przeciw, i to w dodatku w moim pomysle :) i chociaz zazwyczaj jest przeciw, jego sprawa, ma do tego prawo. To czy cos wejdzie do tej gry czy nie, nie zalezy od nas jako tako,
a od programistow i wladz tej gry. My mozemy jedynie lekko miec wplyw poprzez ankiete i nasze posty (ilosc i czestotliwosc).
Puki co ankieta jest dla mnie zdeczko niekorzystna, ale jesli "na gorze" uznaja ze tu jak i w innych panstwach ludzie chca wiecej pkt wiedzy to i tak to wprowadza, i oczywiscie dziala to tez w druga strone...
Dlatego prosilbym nastepnych piszacych o konkretne za i przeciw, bez osobistych wycieczek, bo to forum gry a nie sejm/parlament Rzeczpospolitej Polski ....
 

DeletedUser625

Guest
No dobra uważacie to za ułatwienie. A konkretnie powód tego "ułatwienia" umiecie wyjaśnić? Bo ja na razie przeczytałem kilkanaście razy ułatwia, ale dlaczego to już nikt nie napisał, albo w jaki sposób ułatwia. Puste argumenty nic więcej.
 

DeletedUser426

Guest
Pytałem Ciebie nie raz co to zmieni , ale ciagle migasz sie od odpowiedzi i wracasz do punktu wyjścia odsyłajac mnie do wcześniejszych swoich postów.
Powtorze to co raz pisałem , większości nie przeszkadza że przepadną mu te 2 czy 4 punkty dziennie. Zaluguj sie dwa razy co te 10 godzin i bedziesz miał pełny pasek.
Jesli nie masz surowców aby cos odblokowac i punkty CI przepadają bo masz juz max a produkują się dalsze. Coż , programiści w jakimś celu to wprowadzili aby nie było zbyt rózowo.
Skoro twoim zdaniem to nie ułatwi gry to co w niej zmieni ? Wracamy znowu do punktu wyjscia ;)

wiem wiem... Zaraz usłysze że znowu Cie hejtuje , podaje puste argumenty i znowu sie powtarzam.
 

DeletedUser625

Guest
Jak to co zmieni? Siedzącym non stop nic nie zmieni, ale tym co mają mniej czasu da szansę na równy rozwój, a nie zostawanie w tyle względem No lifów.
 

DeletedUser625

Guest
Nie, ale nawet na tyle nie mogę sobie pozwolić. Poza domem jestem prawie cały dzień (piszę do was z komórki na forum), a komórka nie obsługuje Flash Playera więc nie mogę wejść do gry. Dlatego tak mi na tym zależy. Poza tym 3 razy dziennie to nie jest no life. No life miałem na myśli co cały czas siedzą przed kompem.
 

DeletedUser

Guest
A ja jestem za. Dlaczego - już tłumaczę. Punkty zostaną, jak są. 1h - 1 pkt. Nic się nie zmienia. Natomiast, jak ja z rańca idę w wakacje pracować do 22.+, to irytuje mnie to, że te punkty mi przepadną, bo zacząłem grać na nowym świecie i dążę do top 10. A tam znajdują się osobnicy, który 80% punktów wydają od razu po pojawieniu się, a mnie na to zwykle nie stać, zresztą baaardzo wielu ludzi zapewne także nie. Ja przychylam się do propozycji Guanabanany, boponieważ nie przyspieszy to rozwoju no life'ów, a ułatwi rozwój ludziom, którzy chodzą do pracy. I nie hejtujcie, jak nie macie do tego argumentów, poza "niebo nje". W czym wam przeszkodzi te dodatkowe 10/12 pkt.ów na pasku? Tym, że trudniej będzie prześcignąć "kobiety pracujące". :idiot:
 

DeletedUser426

Guest
Kelirmo , ja tez pracuje codziennie , tyle ze prywatna firma to mam dużo czasu ;D
Ale skoro mówisz ze wejdziesz z rana i wieczorem to tez nie wyprodukujesz wystarczająco surowców aby wszystko odblokować na czas. Czyli jak czekasz na surowce to punkty tez Ci przepadają , mam racje ? ;)
Poza tym jestem praktycznie przekonany ze autorzy tego nie wprowadą bo to zaburzy równowage gry. Jesli dobije sie pasek do 20 punktów to aby wydac punkty wystarczy wejśc raz dziennie. Ale raz dzienna produkacja surowców i zbierania zaopatrzenia nie wystarczy do odblokowania niczego prawie. Szczególnie w późniejszych epokach.

Niech mi ktoś powie ze w tej kwestii się myle ? I raz dziennie nastawi surowce i zbierze zaopatrzenie i na wszystko mu wystarcza każdego dnia ?
 

DeletedUser625

Guest
E tam nie tak źle. Badania w późniejszych epokach wymagają nawet po 90 punktów badań za jedno to jakby pasek był na 20 dziennie to byś ulepszenie 4,5 dnia robił, a surowce jeśli masz wzmocnione z mapy kampanii to produkujesz 20 na 1 dzień. Czyli ok. 90 też byś zrobił przez te 4,5 dnia. Więc wychodziło by że prawie zdążysz wyprodukować te surowce, bo są po ok. 100-120 wymagane.
 

DeletedUser426

Guest
Na wszystkie surowce nie ma bonusów a kazdy surowiec jest potrzebny w duzym stopniu. Jeden rodzaj bedziesz robił 3-4 dni wymaganą ilośc a innego będzie potrzeba 2 tygodnie.
 

DeletedUser625

Guest
Jak masz "żywą gildię" to spoko można się szybko zaopatrzyć. Ja na przykład dopiero co wszedłem w rozkwit średniowiecza, a gdyby nie punkty badań już mógłbym odblokować całą epokę, bo mam wszystkie zasoby.
 

DeletedUser1724

Guest
Ja na przykład dopiero co wszedłem w rozkwit średniowiecza, a gdyby nie punkty badań już mógłbym odblokować całą epokę, bo mam wszystkie zasoby.

No to faktycznie kozak jesteś ^^ Dajcie już siana z tym paskiem bo i tak go nie podwoją więc o czym tu mowa xD A jak nawet podwoją to przyjdziemy w trzech "hejterów" i obalimy ten pomysł xD
 

DeletedUser426

Guest
Ja sie juz tu nie udzielam raczej bo nie mam z kim dyskutowac. Co sie nie powie to dyskusja sprowadza sie do tego samego.
 

DeletedUser6

Guest
Moi Drodzy,
Zostałem zmuszony do usunięcia z tego wątku ponad 30 wiadomości zawierających wulgaryzmy, wzajemnie się obrażających czy też zupełnie niezwiązanych z tematem oraz "nagrodzenia" ich autorów warnami. Takich zachowań na tym forum tolerować nie chcemy i nie będziemy. Przypomnę, że obowiązują tu pewne zasady, o których możecie sobie poczytać w tym wątku.
 

DeletedUser740

Guest
no to co powiecie na to?
Wczoraj popoludniu, zbieralem pkt na przejscie do nowego odkrycia (5 pkt na pasku, brakuje 15 czyli rano gotowe). o 17 .30 brak pradu do ... nie wiem ktorej bo po 23 zasnalem a pradu jeszcze nie bylo. Z rana do lekarzy, pare zalatwien i powrot o 16 ... A odkrycie nadal nie zrobione, bo brakowalo 5 pkt ... czyli bedzie dopiero kolo 21 ale dzien pozniej niejako... gdyby ten pasek mial chodzby 15 pkt (a najlepiej 20 ) to byloby super... wszystkie potrzebne zasoby mam, czy to z wlasnej gospodarki, czy to z wymiany czy tez czasami
z lupow... ale braklo pkt. Jak juz bylo wspomniane wyzej, dluzszy pasek to wyrownanie szans a nie ulatwienie. A dlaczego programisci dali 10 h a nie inaczej? Bo moze to jest beta i testuja czy ludziom wystarczy 10 a moze to za malo, albo za duzo?
Tutaj wiele opcji jest na probe i z czasem pod wplywem graczy ulegnie zmianie.... Po za tym, jesli sie nie myle, ponownie za jest wiecej od przeciw a to cos tez chyba oznacza...
A moze wszystko to co napisalem jest bez sensu? Jesli podacie wartosciowe argumenty i przyklady potwierdzajace te argumenty, to
przyznam Wam racje, ze sie pomylilem ...
 

DeletedUser

Guest
Pomysł kiepski i nie przemyślany, masz możliwośc rozdawania punktów przed zapełnieniem paska. Nieprzemyślany dlatego że tego faktu nie zauważyłeś a to nie jest pozytywne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1234

Guest
Pomysł kiepski i nie przemyślany, masz możliwośc rozdawania punktów przed zapełnieniem paska. Nieprzemyślany dlatego że tego faktu nie zauważyłeś a to nie jest pozytywne. Propozycja byłaby ciekawsza jakbyś zaproponował wydłużanie paska wraz z przejściem do kolejnej epoki, to by wtedy miało sens.
Mam wrażenie,że Ty nie zauważyłaś meritum zagadnienia...druga sprawa,nie zawsze da się wykorzystać punkty rozwoju,tak aby nie stracić/zatrzymać ich przyrostu.
W tym temacie nie chodzi o ułatwienie,ale wyrównanie szans,pomiędzy bezrobotnymi maniakami gier a ludźmi pracującymi nie koniecznie za biurkiem z kompem pod nim, może trudno w to uwierzyć,ale są tacy na tym padole...zmagazynowanie większej ilości punktów rozwoju niczego nie przyśpiesza a jedynie pozwala na zmniejszenie strat przyrostu punktów i wyrównanie szans przynajmniej w tym jednym aspekcie tej gry.

Serdeczności Życzę.:)
 

DeletedUser

Guest
Nie zgadzam się na to ! I ściska mnie jak właśnie słysze głosy laików takich jak Ty, którzy spostrzegają jakiś produkt bardzo krótkowzrocznie. Wyjaśnię o co chodzi, gry nie tworzą laicy, wszystko co tu jest, jest w jakimś celu i wiąże grę. Aby w grze następował rozwój trzeba się logować i rozdawać punkty, aby państwo się rozwijało trzeba dbać o to, to jest tak jak w życiu nie opiekujesz się czymś to interes podupada po jakimś czasie, takie jest prawo natury i bardzo mi sie ten pomysł podoba.
 

DeletedUser1234

Guest
Zabawny tekst....szczególnie o laikach tworzących grę,którzy mocno wsłuchują się w głosy graczy i tworzą nowości,których ma BYĆ dość sporo co znacząco zmienią obraz tej gry...przy okazji,nie masz pojęcia jak ja spostrzegam grę i daruj sobie osobiste wycieczki,zachowaj je dla tych,których znasz,to,że ktoś ma inną opinię nie znaczy,że możesz go obrażać...takie jest prawo natury też i dobrego wychowania,którego Ci brakuje...
... miasto z 81 punktami właściciela o nicku danka,to tylko przypadek,jeśli nie,to znaczy,że bladego pojęcia nie masz o tej grze.
 

DeletedUser

Guest
To jak spostrzegasz grę to Twoja sprawa i ja się z tym nie zgadzam, tak jak napisałem wyżej dlaczego. Dla mnie gracze którzy chcą zmienić grę po swojemu są zabawni. Trzeba najpierw zrozumieć dana grę i jej założenia i dopiero wtedy można sugerować sensowne spostrzeżenia i wyciągać nieścisłości.
Dodam jeszcze że pisałem wcześniej że gra wymaga od gracza częstej obecności w grze ale również jest stworzona z myślą dla tych którzy nie maja na to czasu i tak nie ekscytują się bardzo światem gry z różnych powodów. Można się nie logować długi czas a jak to zrobimy po bardzo długim czasie to nadal będziemy mieli to co zostawiliśmy w idealnie nietkniętym stanie, bardzo trafny pomysł i bardzo on mi przypadł do gustu. Po prostu będziemy tkwili w jednym miejscu i epoce w której skończyliśmy, lepszy jest ten który ciągle będzie doglądał konta. Gra jest dla wszystkich dla tych którzy chcą siedzieć przy niej non stop i dla tych którzy nie maja na to ochoty a lubią sobie czasami w coś pograć i porywalizować z innymi graczami, takie były widocznie założenia pomysłodawców tej gry. Jak dla mnie to nie widzę niedociągnięć logicznych rozgrywki. Widzę że masz duży problem ze zrozumieniem tego i nie potrafisz sie z tym pogodzić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1234

Guest
zobacz wynik głosowania...i nie pisz o braku sensowności dla pomysłu ,którego nie akceptujesz a co gorsza nie rozumiesz...
więcej empatii życzę:)
Jesteś na nie,Ja na tak...i niech tak zostaje,ja podałem argumenty za tak...twoich oprócz inwektyw wciąż brak,a zasada "nie bo nie"... jest dobra lecz na innych poziomach.
Dobrze,że rozumiesz twórców i samą grę.
 

DeletedUser

Guest
Wygląda na to że ją lepiej rozumiem od ciebie a dane z ankiety są mało miarodajne, poczytaj sobie wszystkie wypowiedzi a zobaczysz że takich jak ja jest wiele.
 

DeletedUser1234

Guest
głosy nie wiarygodne,ale posty przeciwników tak...no cóż,ujmę to tak... ponieważ inaczej nie ma sensu :haha:
 
Do góry