Rozszerzenie paska z punktami badań.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser625
  • Data rozpoczęcia

Czy mój pomysł jest dobry?

  • Tak.

    Głosy: 27 52,9%
  • Nie.

    Głosy: 21 41,2%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 3 5,9%

  • W sumie głosujących
    51

DeletedUser625

Guest
Wpadłem na taki pomysł. Przydałoby się rozszerzyć pasek z maksymalną ilością punktów badań do przechowywania z 10 do większej ilości. Bowiem na początku może to nie jest tak potrzebne, ale na przykład w Epoce jesieni średniowiecza gdzie do odblokowania jednego badania potrzeba od 70 punktów wzwyż i dużo zasobów. To potem praktycznie do gry wchodzi się raz na 2-3 dni, bo to wszystko trwa okropnie długo. Przez ten czas punkty badań mogłyby się gromadzić do większej ilości niż 10. Troszkę by to pomogło w grze.
 

DeletedUser

Guest
to jest tak zrobione właśnie po to aby gracze częściej wchodzili do gry
 

DeletedUser625

Guest
Najpierw włącz grę, potem wejdź w badania i przesuń drzewko badań w prawą stronę. I teraz powiedz po co miałbym włazić do gry skoro mam ustawioną produkcję zasobów na 2 dni, a badanie (jedno) nie więcej będzie dostępne za hmm 10 dni? Pogapić się na zegary jak upływają? Ma to jakiś sens?

- - - Zaktualizowano - - -

To co nikt nic nie powie?
 

DeletedUser1724

Guest
No już mi nie gadaj, że nie możesz raz na 10h wejść do gry i rozdać pkt ??? Przecież wchodząc co 24h masz możliwość zdobywania kasy za Motywowanie lub Odrestaurowywanie budynków innych graczy więc to kolejny powód do tego by wejść na serw i poświęcić parę minut..... Co to by była za zabawa jakbym miał wchodzić co drugi dzień na serw - dla mnie to ogromna strata zaopatrzenia bo im krócej się ono robi tym więcej go mogę zdobyć niż wchodząc co drugi dzień...

Pomysł bez sensu :p

Ps. A jak już mówisz o tym, że w późniejszych epokach jest sporo punktów potrzebnych to tym bardziej powinno Cię zmotywować do tego by wejść i rozdać te pkt i nie blokować punktów....

Skoro wchodzić chcesz co drugi dzień to jesteś w plecy 38 pkt :D Ale to już Twoja strata :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł nie jest zły.
Wydłuzenia paska dało by więcej czasu na zdobycie potrzebnych do odblokowania zasobów oraz dało by szanse troszke wiecej "pożyć życiem". Nie dla wszystkich gierka jest całym swiatem a wejście dla zmotywowania ludzi z sasiedztwa można zrobić raz na dobę a nie trzy razy w ciągu dnia.

Jestem za wydłużeniem paska do 20 punktów ( obecny stan x2 ) lub 24, żeby bylo raz na dobę.
 

DeletedUser1488

Guest
Jest 10 żeby gracze wchodzili do gry codziennie a nie co 2-3dni jak pisałeś. Sam straciłem z 20pkt. bo musiałem czekać aż uzbieram przedmioty do odblokowania badań ale po to też jest aby utrudnić.
 

DeletedUser1488

Guest
Ale jak jest 10 w ciągu dnia wejdziesz 2-3 razy a tak wbijasz rano czy w nocy pyk pyk i wyłazisz. Już kosztują wiele pkt. zobacz na badania w prawo więc tyle styka chyba że będą kolejne epoki.
 

DeletedUser740

Guest
Zalozmy ze dziennie trace godzine na dojazd do pracy i godzine z pracy, pracuje 9 godzin co w sumie daje 11, czyli trace conajmniej
1 godzine, a jesli wyjdzie, ze mam z pracy jechac i cos zalatwic? przy pracy na zmiany, niech dojdzie ze po pracy jestem zmeczony, ide zaraz spac, by nie budzic rodzinki odpalanym kompem, trace nastepne cenne godziny. Rano wstaje, juz lista spraw do zalatwienia, kolejne godziny odpadaja....
A gdy pasek ma minimum 20 pkt to jest szansa ze mnie nie zaleje krew, ze tyle pkt poszlo sie pasc ....
Fajnie, jak mozecie czesciej wchodzic i 3 lub wiecej razy luzowac pasek, ale to jest gra rowniez dla tych co nie maja tyle czasu co Wy .... a podobno mozna tu rozwijac sie swoim tempem i swoim systemem (walka/ekonomia)... czy aby na pewno?
 

DeletedUser1488

Guest
Tak masz swoje tempo i system którym jest życie. Gra nie dostosuje się do ciebie bo masz taki napięty grafik. Ja od 5:30 do 15 około jestem w pracy a potem dziewczyna więc potrafię nie wejść do gry na kilka dni tylko co najwyżej napiszę na forum przy okazji. Taki Kowalski w ogóle nie ma czasu bo siedzi tydzień w kopalni i co? Dlatego zrobią pasek ponad 100pkt? Jak tak ci zależy poproś kogoś by grał za ciebie. 20pkt. to by było duże ułatwienie gry jak dla mnie. Ja jak czekałem na towar i posżło mi tyle pkt. w tunel nie zalała mnie krew kwestia tego czy byle gra potrafi cię wkurzyć bo pkt. poznikały oh. To nie SinglePlayer na DVD tylko gra przeglądarkowa z limitami czasowymi tak to już jest.
 

DeletedUser1724

Guest
hehe Marioxs z tą SinglePlayer na DVD dowaliłeś ^^ czarnyr to nie GTA gdzie jak Ci kasy brakuje to sobie kody wklepiesz i masz jej pod dostatkiem... Gry przeglądarkowe charakteryzują się tym iż by coś osiągnąć trzeba troszkę posiedzieć i jednak poklikać niż wejść raz na 2 dni mając najlepiej wszystko na tacy podane.... A to, że ktoś nie ma czasu wejść częściej to już chyba sprawa indywidualna bo nikt tu nikogo na siłę nie trzyma i nie karze grać :p Ja uwielbiam wyzwania i to, że gra wymaga od gracza czasu i jednak jakiegoś wysiłku umysłowo-czasowego bo co to by była za frajda jakbyś po miesiącu miał wszystko i stanął z rozwojem ?? Na pewno byś porzucił tą grę i poszukał czegoś innego, a tak to siedzisz i cierpliwie czekasz na odblokowanie nowych ulepszeń czy budynków :)

Ja już od jakiś 2 lat nie gram w gry typu SinglePlayer typu MaxPayne, Crisis bo dla mnie to tylko strata czasu, a jak mam czas to wolę iść na siłkę i tam spocić się z pożytkiem dla zdrowia niż siedzieć przed monitorem rozwalając komuś głowę maczugą przy tym niszcząc sobie wzrok i kręgosłup....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
A teraz zobacz. Wchodzisz dobra. Zwiad idzie 3 dni na następną prowincję, wszystkich których mogłeś na kontynencie pokonałeś, do ulepszenia brakuje od groma zasobów i punktów. I co mam wleźć i się gapić na zegary? Bo i tak nic nie zrobię. Pewnie Ci dwaj co tak na nie się wypowiadają to dzieci diamentów podejrzewam. I siedzą przed tym monitorem 24/7. 20 punktów chociaż powinno być.


PS: Proszę innych pod spodem nie sugerować się czyimiś wypowiedziami. Plagą na polskich forach jest to, że jeden napisze na nie to zaraz pół forum pisze na nie. Ehh brak własnego zdania.
 

DeletedUser1488

Guest
Gdybym był dzieckiem diamentów pisałbym że mi to obojętne bo i tak ładuję z karty ojca. Nie używam diamentów itp. w grę w którą przestanę kiedyś grać więc strata kasy. Nikt nie karze patrzeć się na zegary wyjdź z domu albo pobaw się z psem albo jedno i drugie czy też spotkaj z rodziną. Przed kompem siedzę 24/7 gdy nie mam nic do roboty albo gram na PS3 jak już mam w koncie jestem maniakiem gier ba samego komputera. Co do gier na DVD chodziło mi że przejdziesz łatwo i tyle no chyba że się spodoba bardzo.
 

DeletedUser740

Guest
I tutaj jest maly paradoks... z jednej strony pasek badan wymuszajacy nas do czestych wizyt a z drugiej strony zegary budynkow, zwiadow czy zasoby.... jedne elementy wymuszajace czeste wchodzenie drugie sugerujace okresowe odwiedziny ....
Co do gier singiel player, to masz taka zalete, ze robisz save i wlaczasz ja kiedy chcesz i na tak dlugo jak chcesz. Tutaj mozesz planowac co i kiedy bedziesz robil, gral czy wyjdziesz z domu tu czy tu. Wiadomo, nikt mi nie kaze grac online, tyle, ze dzisiaj wielu jak to slyszy/czyta, nie wchodzi wiecej na te strone... bo nie musza, a jak nie widza checi znalezenia kompromisu to by by...
O stopniu trudnosci gry na dvd nie dyskutuje, bo to roznie z roznymi produkcjami bywa ... co do shooterow sie nie wypowiadam, bo nie gram w nie, wole HoMM lub np Anno :) tam sporo czasu schodzi....
Moim skromnym zdaniem, dluzszy pasek to moze i ulatwienie dla wielu, ale nikt nie kaze tobie z niego kozystac, a dla wielu z nas
to bylby plus, bo teraz to jest minus, ktory nas "odrzuca" od gry, powoduje stres a gramy chyba dla przyjemnosci ? Wystarcza takie wyzwania jak silniejsi sasiedzi, brak surki czy problem na co ja przeznaczyc, czy na rozwoj czy na odkrycia :)
Fajnie, ze jest ankieta i mozliwosc podania argumentow za i przeciw...
Puki co ankieta jednak pokazuje, ze dluzszy pasek jest jednak potrzebny...
 

DeletedUser890

Guest
ja uwazam ze pomysl jest calkiem dobry bo czasem brakuje jakiegos skladnika by odblokowac umiejetnosc i isc dalej a pkt stoja:)
 

DeletedUser1724

Guest
Ludzie ta gra ma wymagać od gracza czasu i cierpliwości, a Wy już od razu byście chcieli gwiazdkę z nieba..... Czemu nie czepiacie się tego paska jak jest epoka żelaza czy rozkwit średniowiecza ??? Skoro doszliście tak daleko w epokach to super ja też chce ale wiem, że cierpliwością nie jednego przegonie niż wiecznym narzekaniem jak to Polak najlepiej potrafi :)
 

DeletedUser625

Guest
Słuchaj to że jesteś no lifem i możesz siedzieć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu nie znaczy, że każdy może. Ja chcę pograć w tę grę także (a nie jak ktoś to powiedział: Nie masz czasu siedzieć przed kompem to nie graj). Otóż mam czas, ale nie tak dużo, żeby wejść co 10 godzin i wydać punkty badań. Dlatego proszę o jakiś kompromis chociaż ze 20 punktów jakby gromadził pasek byłoby o wiele lepiej. Ludzie którzy mają mniej czasu by na tym nie tracili, a no lify wcale nie miały by prościej, bo każdy punkt badań i tak by się dodawał co 1 godzinę, więc wytłumacz mi ktoś co to za uproszczenie będzie? Bo ja tu nie widzę żadnego uproszczenia. Jedynie więcej tolerancji dla bardziej zapracowanych ludzi.
 

DeletedUser1724

Guest
Guanabanana ja mam dla Ciebie kompromis :D Kup sobie Netbook-a z moblinym netem LTE od Plus-a to już nie będziesz narzekał, że Cie w domu nie ma bo wejdziesz kiedy będziesz chciał i gdzie będziesz chciał hehe xD

A ja No Life-m nie jestem tylko dobijają mnie pomysły, które tą grę tylko by skróciły i przyspieszyły zdobycie wszystkiego :p
 

DeletedUser625

Guest
Człowieku ty się 10x zastanów zanim coś napiszesz. Czym by to przyspieszyło i skróciło? Przecież te punkty nadal by się ładowało co 1 godzinę tak jak teraz tylko więcej by ich można było zgromadzić. A co do Netbooka'a jak dasz kasę to spoko.
 

DeletedUser426

Guest
Pomysł tylko ułatwia gre. Nie wnosi nic nowego tylko wyłącznie ułatwia. Dziennie wystarczy wejśc max 3 razy i sie zaden punkt nie zmarnuje.
 

DeletedUser625

Guest
Co wy z tym ułatwianiem? Niech mi ktoś wyjaśni ułatwianie? Bo ja tu nie widzę ułatwiania. Czy ja proszę o to żeby skrócić czas ładowania punktu badań? Nie!!! Więc gdzie tu do cholery jest ułatwianie? Stuknijcie się w łeb, może odbije się jakaś sensowna myśl.




PS: Proszę nie papugować odpowiedzi. 1 osoba napisała nie to: "Aha jest na nie, to ja też muszę na nie i przy okazji powtórzyć ten sam argument" Hmm jakież to wkurzające.

PS2(tylko do Strieloka): Wiesz co powinieneś mieć na tym forum specjalną rangę: "Człowiek Minus". Wszystkie pomysły co do jednego minusujesz. Do tego powtarzasz jak papuga te same argumenty(zawsze). Proszę, albo usuń konto na tym forum, albo się ogarnij trochę. Jesteś strasznie irytujący.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Tak masz racje , jestem hejterem numer jeden na tym forum.

jak ktoś stara sie gre upodobnic tylko do Heroes (czyli własnie ty) czy szuka ułatwień (również ty) no to wybacz ale trudno tego nie zminusowac.
Skoro to nie jest ułatwienie to po co to wprowadzac ? Ani nie utrudni gry ani nie ułatwi. To wytłumacz wszystkim sens pomysłu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1488

Guest
Ale dzieci mają problem (Guana i podobni) Wchodzisz na szybcika rozdajesz pkt. i wyłączasz proste albo niech ktoś ci to zrobi a problem z głowy. A że pkt. przepadają to tylko twoja wina jak ci zależy to wchodzisz jak nie to nie więc nie marudź. Nie tzreba być No-Lifem aby z zafascynowaniem grywać w gry czy siedzieć przed kompem.
 

DeletedUser

Guest
do kupienia czegokolwiec potrzebne jest złoto.. a nie wchodzac codziennie kilka razy nie potrzebne sa pkt rozwoju:p bo i tak nie bedzie Ciebie stac na odblokowanie:)
 

DeletedUser740

Guest
czczarnulka, masz o tyle racje, ze sa odkrycia, gdzie potrzeba zlota i narzedzi, ale sa i takie gdzie tylko zasoby. zalozmy ze mam zasoby bo ustawilem zaklady na dwa dni produkcj ( w tym czasie bylem raz lub dwa by zebrac z domkow 8 h zloto). i mam teraz na dwa odkrycia, zlota i zasoby tyle, ze brakuje pkt bo mam tylko 10 ... i co?
przewijaja sie tutaj argumenty, ze to nie gra typu shooter, nie wiem czy to jest podobne do tej gry, bo w nie nie gram...
ale single player to to tez napewno nie jest bo zrobilbym save i wlaczyl w tym samym momencie co bylem, a tak tutaj nie jest...
skoro ankieta pokazuje ze wiecej jest takich co potrzebuja tego pomyslu, to w czym rzecz? a powiedzcie mi, prosba do tych co uwazaja ze gra zalatwa, dlaczego kiedys gry byly trudne i dlugie a teraz nie wiecej niz 10-20 h i tyle ulatwien? bo ludzie nie maja tyle czasu co kiedys.
pomysl z laptopem ma druga wade oprucz kosztow na ktore mnie niestac, kiedy dalbym rade go urzyc? jesli w pracy zapieprz taki, ze przerwy nie ma, bo dostawy czekaja, a jak jade rowerem to prowadze obiema rekami bo jedna czesto przy samochodach niebezpiecznie...
 
Do góry