Rozkaz obrony - tryb walki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser108
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem rozkazu "Obrony" ?


  • W sumie głosujących
    35

DeletedUser108

Guest
Witajcie,

Grywam w podobne gierki od jakiegoś czasu - gry planszowe czy też legendarnego Heroes'a. We wszystkich podobnych grach jest tzw. rozkaz obrony.
Polega to na tym że twoja jednostka nie rusza się z miejsca, nie atakuje - a dzięki temu dostaje np. modyfikator +2 do obrony.
Sam modyfikator mniej mnie interesuje... chodzi mi głównie o to że obecnie aby jednostka stacjonowała, należy na nią przycisnąć myszką.
Gdyby był dodatkowy przycisk w lewym dolnym rogu moglibyśmy tylko w tym miejscu trzymać myszkę i np. jedną kolejkę przepuścić.

Pozdrawiam,
Karolyfer
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Gdy jest kolej na jednostkę to możesz się ruszyć w drzewa i gdy następnym razem będzie jego kolej to kliknij dwa razy na to samo miejsce czyli w drzewa, w których stoisz.
Wyjdzie na to samo.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Ale gdy dasz rozkaz "Obrony", jednostka wykonująca ten rozkaz może otrzymać kilka + do obrony. Więc po części to jest opłacalne.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Czyli generalnie chodzi o pominięcie kolejki ruchu, co skutkowałoby zwiększeniem obrony danej jednostki.

Spróbujemy zgłosić ten pomysł i zobaczymy jaka będzie odpowiedź.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Pomysł z pominięciem ruchu za jednym klikiem dobry.Natomiast reszta wg mnie już nie. Przy walkach PvE o podbój prowincji daje graczowi za dużą obronę a co za tym idzie prawie 100% szansy na wygraną a przecież każdy podbój ma być wyzwaniem. Przy PvP walki mogłyby trwać w nieskończoność bo nikt się nie ruszy ,ponieważ wiadomo będzie że jego przeciwnik dostał dodatkową obronę , co atakującego stawia z góry na przegranej pozycji.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Pomysł z pominięciem ruchu za jednym klikiem dobry.Natomiast reszta wg mnie już nie. Przy walkach PvE o podbój prowincji daje graczowi za dużą obronę a co za tym idzie prawie 100% szansy na wygraną a przecież każdy podbój ma być wyzwaniem. Przy PvP walki mogłyby trwać w nieskończoność bo nikt się nie ruszy ,ponieważ wiadomo będzie że jego przeciwnik dostał dodatkową obronę , co atakującego stawia z góry na przegranej pozycji.

Nie dokonca tak jest, obrona to przeciez nie wszystko, zasieg, ukształtwanie terenu itd. to ma tez spory wplyw na rozgrywke, to ze ktos bedzie stal i pilnowal przedpola nie uchroni go przed lukami czy balistami...

tez by mi obrona pasowala za free ale skoro latwo przejsc jedn. zelaza wczesne sredniowiecze i nawet rozkwit, to taka dodatkowa obrona to juz przegiecie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Można przecież dać ograniczenie, że tylko pierwsze pominięcie ruchu jednostki da bonus do obrony, kolejne już nie a będą wyłącznie strategicznym ruchem (zatrzymanie jednostki w tym samym miejscu może mieć swój cel, a taka opcja już w grze jest).
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Nie podoba mi sie pomysl z jednej przyczyny, skoro bez wiekszych strat przechodze wczesne sredniowiecze jednostkami zelaza to jaki sens jest dodatkowo wzmacniac jednostki, poprostu jak ktos chce przejsc sredniowiecze, to nie włocznikami tylko jednostkami sredniowiecza...niech jest jakas trudnosc w grze a nie wszysko jak po masle.
Komputer to i tak baran i jak nie ma miazdzacej przewagi to mozna go swobodnie upupic...
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Nie podoba mi sie pomysl z jednej przyczyny, skoro bez wiekszych strat przechodze wczesne sredniowiecze jednostkami zelaza to jaki sens jest dodatkowo wzmacniac jednostki, poprostu jak ktos chce przejsc sredniowiecze, to nie włocznikami tylko jednostkami sredniowiecza...niech jest jakas trudnosc w grze a nie wszysko jak po masle.
Komputer to i tak baran i jak nie ma miazdzacej przewagi to mozna go swobodnie upupic...
Zgadzam się .Moim zdaniem powinno być też tak że najsilniejsze jednostki z danej epoki nie powinny, być silniejsze niż najsłabsze z następnej.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Rozkaz obrony - tryb walki

Robie sektory wczesnego sredniowiecza jednostkami z zelaza czyli 2 epoki do przodu, straty, np. 1 zolnierz... nie ukrywam, ze oczywiscie efekt taki a nie inny wiąze sie rownież ze strategią ale to nie zmienia faktu, ze strata 1 jednostki na sektor to niewiele...
Jak chocby część pomysłow wzmacniających weszła to beda nudy i 0 wysiłku. Notabene sektor z trebuszami zrobilem glazami z brązu zanim je skasowalem, stracilem 3 jednostki w tym sektorze, to o czyms swiadczy. Gra widac za bardzo wymagająca :p
 
Do góry