Rise of Nations

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14004
  • Data rozpoczęcia

Grałeś/aś?

  • Tak

    Głosy: 4 100,0%
  • Nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie pamiętam :P

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    4

DeletedUser14004

Guest
Krótki opis:
Rozgrywkę rozpoczynamy na ustalonych przez siebie zasadach, od ustalonej epoki.
Epok jest 8.
W grze jest kilka sposobów na zwycięstwo, też w zależności od trybu gry, jaki wybierzemy.
Generalnie gra polega na rozwijaniu swojej nacji i podbijaniu kolejnych terytoriów.
W grę można grać max w 8 graczy(na single i multiplayer). Jest to strategia czasu rzeczywistego(taki typ gry :p)

Grał ktoś?
Pamięta ktoś?
Może ktoś grał z dodatkami?

Ja osobiście nadal gram z dodatkiem Thrones and Patriots(nie wiem czy jakieś jeszcze powstały).
 

DeletedUser

Guest
Ja grałem, dobra gra.
Kiedyś, to była jedna z moich pierwszych rozgrywek, stworzyłem potężną armię i pokonałem wroga, ale nie umiałem przejść do następnej epoki.
Odkryłem też zabawny sposób na podbicie świata w kampanii na najtrudniejszym poziomie.
 

DeletedUser

Guest
Gratka. Podobała mi się kampania o zimnej wojnie w dodatku thrones and patriots. Fajnie się napadało na Japonię.
 

DeletedUser11758

Guest
Grałem w tą grę i jest dobrze zrobiona ale lepiej zagrać Age of Empire 3 i dodatki. .
Można ją szybko opanować i dodatkowo dostajemy wsparcie od stolicy i trzeba pomyśleć jakich użyć kart bo mamy ograniczoną ich liczbę i trzeba też pomyśleć czy warto ją ulepszać. Czy stawiamy na ekonomie czy siłę.
. Najlepiej zagrać na początku Anglikami i Hiszpanami . Mają silne jednostki a potem trudniejsze nację czyli Indianie , Holendrzy , Portugalczycy .

Po każdej misji decydujemy jaką dostajemy pomoc od stolicy i kolejność pomocy a dodatkowo możemy dać do swojej stolicy ulepszenia nie wpływające na grę np Zmienić kolor budynków , wszystkie budynki mają flagę naszego kraju lub mieszkańcy machają flagą własnego kraju .
Polecam kampanie .
Ta gra jest od niej lepiej dopracowana a szczególnie kampania .
Każda nacja ma swoje mocne i słabe strony. Ma też specjalne jednostki i inne bonusy.
Możemy szukać skarbów lub uwolnić mieszkańców . Wadą są bitwy morskie które są słabe.
Dodatkowo też możemy zbudować faktorię handlową na terenie Indian i może szkolić Indiańskie jednostki.
Możemy grać różnymi plemionami np Irokezami i mają najlepsze jednostki wśród wszystkich plemniom i mają specjalne moce bo mogą zniknąć i podejść blisko wroga.
Rise of Nations jest dobrze zrobioną grą strategiczną ale nie ma tylu ulepszeń co Age of Empire 3 i przez to jest skromniejsza .
Age of Empire 3 po zdobyciu odpowiedniej liczby surowców możemy awansować do nowej epoki i wtedy wybieramy co dostajemy za awans.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Tak mi się wydawało coś, że słyszałam o tej grze, chciałam sobie wyszukać jakieś screeny z niej i dostałam:
maxresdefault.jpg

Kto nam ukradł Perłę? :p
 

DeletedUser14004

Guest
w tamtym roku grałem w to jak sobie przypomniałem . stara dobra gra , a wyszło coś takiego RISE OF NATIONS EXTENDED EDITION. Polecam

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=85911
A o tym to nawet nie wiedziałem. Szkoda, że(przynajmniej wg tej strony) dużo nie dodali, a bardzo chciałbym zagrać sobie w drugą część(więcej epok? więcej budynków/jednostek?). Niestety RTS to typ gier, który powoli umiera, przez co wychodzi coraz mniej nowych tytułów, bądź po prostu nowych części tych starszych gier.
 
Do góry