[Inne] redukcja niepotrzebnych kliknięć

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
jak w temacie
chcę aby gracze najpierw zglaszali:

1. miejsce wystepowania zbyt duzej liczby kliknięć
2. pomysl na ich redukcje dokladnie opisany.

wszytkie pomysły trafia do ankiety.
 

DeletedUser

Guest
sam zaczne

1. Wyprawy gildyjne
1A. Skrzynie z nagrodami - wprowadzić do opcji gry: "zlikwiduj skrzynie(nie bedzie ich widać), nagrody zostana wylosowane automatycznie w postaci DYMKU ( nie trzeba klikać aby potwierdzić ich wyboru)
1B. NEGOCJACJE - dodać opcje "AUTOROZWIĄZANIE" aktywne TYLKO gdy: ilość towarów dostępnych do negocjacji jest mniejsza bądź równa ilości prób
1B - przykład: jesli mam 3 próby, ale mam tylko 2 surowce (monety, młotki) to wygram nie ma opcji by nie wygrać chyba ze celowo wybieramy źle)
jesli mamy 3 próby i 3 urowce to tak samo - wygramy bez problemów
jesli mamy 4 próby(3+1tawerna) i 4surowce to także wygramy

więc jak widać mozna wprowadzić dla tych sytuacji auto rozwiązanie.
 

DeletedUser19136

Guest
Wyprawy to nic takiego, jak tylko by coś zrobili z klikaniem motywki to już by w zupełności wystarczyło:)
 

DeletedUser19136

Guest
To że gracze od dawna proponują zmiany w motywacji to wiem, ale niestety jak do tej pory mało to dało:(
 

DeletedUser15771

Guest
Proponuję wprowadzić sterowanie głosem, żeby gracze się nie przemęczali. Tak to była ironia. Jedyny sensowny pomysł z ograniczeniem klikania to automatyczna motywka. Jest na to osobny temat. Za dużo klikania w WG? Autorozwiązanie negocjacji w WG? Poza tym wszystko dobrze?
 

DeletedUser

Guest
@darek151091
patrz
WG: (jako opcje)
- wprowadzić autozbieranie skrzyń - juz masz - 50% kliknieć w mapie
- autorozwiązywnaie konfliktóew - jesli masz do wyboru 2 surowce i 3 szanse w nego to nie ma szans by to psierd... za 2 razem max trafisz na rozwiazanie wiec wszedzie tam gdzie ilosc surki jest równa lub mniejsza od ilosci szans - konflikt powinno siedac rozwiazac 1 klikiem bo nie mozna tego poprostu spierd...jest to niemozliwe - wiec dlaczego mam robic kliki dodatkowe?

- wybor surowcow do negocjacji - dlaczego za kazdym razem klikac musze w okienko, wybrac surke, kolejne okno, kolejna surka itd - jak moze być tak:
klikam 1 raz na wybor surki, klik w kazdy suroweiec przypisuje cyferke od 1 do 5, surowiec z cyferka 1 trafia do pana 1szego od lewej, z 2 do pana drugoego od lewej etc - w ten sposob mam kolejne 4 klikniecia mniej na szanse, przemnóz to razy kolejne 3 szanse - juz mamsz kolo 20 - 25 klikniec mniej a mechanika bazowo jest taka sama... roznica tylko w ilosci kliknieć...
 

DeletedUser15771

Guest
Po pierwsze. Konflikty gdzie negocjacje wymagają 2 albo 3 surowcy są obstawione tak słabym wojskiem, że człowiek bez pereł militarnych jest w stanie je pokonać.
Po drugie ja osobiście lubię te skrzynie. Widzę co mogę wygrać w danym konflikcie, i daje mi dreszczyk emocji przed kliknięciem jak jest jakaś super nagroda :)) Jednym słowem, ja akurat bardzo lubię skrzynie i jeden klik więcej po konflikcie nie robi różnicy (nie przesadzajmy z tą oszczędnością). Co do przypisywania numerków... Też wolę dotychczasową opcję (z wyborem każdego surowca) ponieważ jest ona zdecydowanie bardziej przejrzysta. I wolę przejrzystą, ładnie rozrysowaną negocjacje, niż przypisywać numerki i sprawdzać kilka razy czy dobrze.
I jeszcze na koniec. W przypadku negocjacji WG samo kliknięcie akurat zajmuje najmniej czasu. Więcej czasu zabiera dobieranie surowców, więc nie sądze żeby to kliknięcie ( które zajmuje max 2s) w tym przypadku coś zmienilo.
 

DeletedUser

Guest
@darek151091
napisałem że te moje pomysły byłyby jako opcje.
doatkowo okna z surklą itd w wg powinny byc jak okna w windzie czy osie - czyli ze lapiesz za gorny pasek i przesuwasz.

ja osobiście uwazam ze jedyne nagrody warte uwagoi do diamenty i podejscia - z kuli mnie calej reszty nie musi byc bo to nagrody tak malutkie w ilosci ze nawet nie robi nic.
to tak jak microby na szybie samkochodu - nic nie zmieniaja, na nic nie wplywaja i nie maja kompletnie znaczenia.
dlatego wlasnie te skrynie to problem.
 

DeletedUser15771

Guest
Dobrze, ja już kończę dyskusję na ten temat. Niech się wypowiedzą inni. Tylko mam prośbę. Jeśli nikt się nie wypowie, nie "podbijaj" tematu. Ktoś Ci napisał w innym poście że skoro nie ma zainteresowania pomysłem oznacza to że jest słaby, albo z jakiś względów nie do przyjęcia przez administrację FOE. To podbijanie tylko zakopuje pomysły innych...
 
Do góry