[Perły Architektury] Redukcja bonusów Pereł Architektury

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17245
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysl sie podoba?

  • Tak

    Głosy: 19 52,8%
  • Nie

    Głosy: 7 19,4%
  • NIEEEEE!!!!

    Głosy: 10 27,8%

  • W sumie głosujących
    36

DeletedUser17245

Guest
Mam pomysł, który jakby wszedł w życie sprawiłby, że stałbym się prawdopodobnie wrogiem numer jeden w całej społeczności FoE :) Ale mimo wszystko chcę zaproponować go. Na wstępie jednak chcę zaznaczyć, że jestem w epoce Kolonialnej i mam Arkę na 81 poziomie i ten pomysł uderzy mocno, także we mnie.
Pomysł jest taki, żeby zredukować o 50% bonusy z Pereł, których epoka jest wyższa niż nasza obecna.
Zatem na moim przykładzie.
Mam arkę na 81 poziomie i obecny bonus to 90.1% i 164 towarów na dzień. Arka jest z przyszłości, a moja obecna epoka to Kolonialna, więc dopóki nie osiągnę epoki Przyszłości to mój bonus będzie wynosił 45% i 82 towarów na dzień.
Mam PC na 9 poziomie i obecnie generuję 8PR na dzień, jednak dopóki nie będe w Postmodernizmie będę dostawał 4PR.
Skąd w ogóle taki pomysł? Będąc w epoce kolonialnej, nie mam dostępu do budynków z epoki wyżej, więc dlaczego miałbym mieć dostęp do Pereł z epoki wyżej? No ale dobra... nie chcę zabronić posiadania pereł, a jedynie ograniczyć ich bonusy. Jako wytłumaczenie, powiedziałbym, że bonus jest zmniejszony, bo pomimo planów, które zdobyliśmy, nie potrafimy do końca wykorzystać technologii, której jeszcze nie znamy - więc miało by to logiczne uzasadnienie.
Jakie byłyby korzyści z wprowadzenia tej zmiany? Rozwój! Obecnie nie widzę, żadnego sensownego powodu, żeby rozwijać technologie i iść do kolejnej epoki, bo zwyczajnie mi się to nie opłaca... A po tej zmianie, w końcu będzie jakiś sens, żeby się rozwijać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14685

Guest
Wedlug mnie pomysl jest bardzo dobry, tylko watpie, zeby przeszedl, bo gracze, ktorzy posiadaja perly z wyzszej epoki niz sa obecnie mogli wydac na te perly diamenty, a po zmianie te perly moga byc kompletnie bezuzyteczne :) Wydaje mi sie, ze 50% to troche za duzo :) Wedlug mnie lepszym pomyslem bylo by tak, ze jezeli jestes 1 epoke nizej jest perla to tracimy np. 10%, 2 epoki nizej - 12%, 3 epoki nizej - 14% itd., bylo by to bardziej uczciwe od tego pomyslu, ktory proponujesz :)
 

DeletedUser17245

Guest
Szczerze? Sam fakt, ze można posiadać perle z wyższej epoki już jest mega NIE uczciwy, wiec dlaczego uważasz, że redukcja o 50% jest nie uczciwa :)? Moi mieszkańcy ledwo co poznali Zegarmistrzostwo, więc dlaczego mieliby potrafić obsługiwać Rakietę (Przylądek Canaveral) czy obsługiwać złożone systemy komputerowe, które z pewnością znajdują się w Arktycznej Oranżerii czy w Arce. Poza tym ta kara najbardziej by dotknęła takich graczy jak ja, którzy zauważyli, że rozwój technologii jest zbędnym czynnikiem i po prostu skupili się na maksowaniu poziomów pereł. Wiem, że to co robię to podcinanie pod sobą gałęzi, ale kierunek, w którym poszła ta gra jest zły... Znam osoby, które są w niższej epoce niż ja (Jesień Średniowiecza) i mają arke na 80, PC na 60 i ogólnie mają dziennej produkcji PR więcej niż przeciętny gracz z AP. Chce zachować swoje bonusy? Niech po prostu wejdzie do odpowiedniej epoki i tyle... Czy to aż taka straszna kara? Że bidulka MUSI się rozwijać? :)
 

DeletedUser14757

Guest
Niby masz Arkę powyżej 80 poziomu a i tak aż Cię ściska, że ktoś w niższej epoce też ma? Czy pisanie o innych pogardliwie sprawia, że czujesz się lepiej? Zacznij rozwijać technologię bidulko...
 

DeletedUser17245

Guest
Czy pisanie o innych pogardliwie sprawia, że czujesz się lepiej?
Czy naprawdę myślisz, że użycie słowa "bidulka" tyczyło się konkretnie jakiegoś gracza, który jest w epoce niżej i ma lepiej niż ja? I mój pomysł ma na celu dogryźć mu? Heh, zabawne... :)
Polecam czytać ze zrozumieniem, proszę Pana... Chodzi o post gracza @mppierlak , gdzie twierdzi, że 50% to za duża kara... nie, wcale nie jest według mnie za duża. Zarabiam dziennie na arce nawet kilkaset PR, jeśli dalej będę chciał zarabiać to po prostu będę musiał zwiększyć swoją epokę.

Tak więc, jak widać, określenie "bidulka" tyczy się raczej ogólnie faktu, że zostaje Nam odebrane coś (tylko w 50%) do czego dostępu tak naprawdę nie powinniśmy nawet mieć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Bywają tu pomysły genialne, bardzo mądre, mądre, takie sobie, głupie, bardzo głupie, wyjątkowo głupie, bezdennie głupie, ale ten nie mieści się w żadnej skali.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17245

Guest
Zakładając, że Twoja skala jest odpowiednikiem prostej skali ocenowej typu 0-7 i nie potrafisz go ocenić tzn, że co? Jest dziwny? Ciężki do ogarnięcia czy o co chodzi? Bo szczerze mówiąc nie wiem jak to interpretować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14851

Guest
glos na nie, skoro mamy isc tokiem myslenia wlasnie jaki przedstawiles to juz lepiej ( wg mnie i tylko mnie ) powinien byc zakaz budowania perel do przodu, eventualnie powinna byc mozliwosc wybudowania 3-4 epok do przodu . Co i tak jest kiepskim pomyslem :) Szczerze to caly system rozwalila arka i teraz gra jest zwyklym klikadelkiem.
 

DeletedUser14860

Guest
Pomysł *****isty wcale pozabierać perły z wyższych epok bo niby z jakiej okazji miałby ktoś mieć perłę z wyższej epoki takie pomysły są super czytam podziwiam podziwiam i jeszcze raz podziwiam szkoda że dopiero teraz ktoś na to wpadł :haha::haha::haha: To mi przypomina pomysły z innych gier kiedy z braku pomysłów resetowali staty aby zacząć od nowa a tu tylko dokładają światy :haha::haha::haha: koniec jest bliski :idiot:
 

DeletedUser7795

Guest
Nie po to budowałem Arkę i inne perły z wyższych epok aby teraz mi obcięli ich bonusy. Jestem na Nie.
 

DeletedUser15806

Guest
Jestem na tak, zwłaszcza w wersji proponowanej przez @mppierlak . Niekoniecznie jeśli chodzi o wartości, ale o pomysł uzależnienia obniżenia bonusu od różnicy epok.
 

DeletedUser7795

Guest
Rozwój! Obecnie nie widzę, żadnego sensownego powodu, żeby rozwijać technologie i iść do kolejnej epoki, bo zwyczajnie mi się to nie opłaca... A po tej zmianie, w końcu będzie jakiś sens, żeby się rozwijać.

Nikt mi nie będzie mówił czy mam iść dalej w epoki czy siedzieć w jednej epoce dwa czy trzy lata. Gram jak chcę i nikomu nic do tego. Twój pomysł teraz nie ma szans na realizację, bo jest zbyt krzywdzący dla graczy z niższych epok niż epoka posiadanej perły.
Chociaż... jednostkom staty obcięli to chyba wszystko jest możliwe :\

Przypuśćmy, że mam Arkę zrobioną na 90%. Jestem w epoce postępowej i mimo, że będę budował Arkę bez przerwy to bonus z niej mało urośnie -- jeśli Twój pomysł wszedłby do gry.

Towary z wyższych epok możesz mieć, bo jest możliwość wymiany na targu. Ale dopóki nie wejdziesz np. do postmodernizmu to nie zbudujesz Fabryki czołgów podstawowych czy Bloku z prefabrykatów.
Powinni od razu wprowadzić blokadę posiadania pereł z wyższych epok zamiast teraz redukować bonusy i krzywdzić graczy, którzy prawdopodobnie zainwestowali swoje pieniądze aby mieć daną perłę czy towary na perły.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17245

Guest
@popiol83
Zakaz wybudowania pereł jest praktycznie niemożliwy do wprowadzenia... bo osoby, które juz maja postawione perły musiałyby je stracić, co by rozwścieczyło graczy, a tu nie chodzi o ich rozsloszczenie, a o to, zeby szli w kierunku rozwoju technologii, a nie tylko perel. Zakladam, że jakby tylko w epoce zelaza bylo dostatecznie duzo rozszerzen terenu, to ludzie wcale by z tej epoki nie wychodzili, bo po co? Przecież granie w epoce żelaza jest latwiejsze niz w arktyce
@Sośnik
Jakby pomysł wszedł od razu po wprowadzeniu Pereł, to nikt by nie płakał, z tego powodu, że wybudowanie Pereł z wyższej epoki jest niemożliwe, ale jak dostaliśmy możliwość budowania Arktycznej Oranżerii będąc nawet z brązie, a potem zostałoby nam to odebrane, to już jest źle?
@Chodzonce Zuo
poświecisz 2 miesiące na wbicie przyszłości i z powrotem będziesz miał bonus - w czym więc problem? Że przez te 2 miesiące nie będziesz mógł rozwijać swoich dopieszczonych Pereł?

Mam pytanie... Jaka jest korzyść z bycia w Arktycznej Przyszłości lub Oceanicznej Przyszłości? Skoro dokładnie to samo mogę mieć będąc 5 epok niżej? Ludzie, opamiętajcie się... Niech ta gra będzie taka jaka być powinna... Sam fakt, że w moim mieście jest niebieski samochód, zielony bus i 2 motocykle jest trochę dziwadłem... Dlaczego nikt nie płacze, że nie może korzystać z Arktycznego portu? Przecież to zabawa tylko dla osób z Arktyki, a **wszyscy** nagle płaczą jakby im mieli odebrać bonus z epoki, której nawet nie powinni zasmakować?
 

DeletedUser17245

Guest
Niestety wiem, bo gracze nie lubią jak im się coś odbiera, nawet jak to jest coś czego nigdy nie powinni mieć. Trudno, dałem swój pomysł i liczyłem się z falą krytyki, resztę zostawiam w rękach graczy i osób, które ewentualnie mogą ten pomysł przekazać dalej... :)
 

DeletedUser16730

Guest
Pomijając fakt, że pomysł jest dobry to nie zmienia się zasad w trakcie gry. Od początku perły powinny być odblokowywane w drzewku.
Z drugiej strony trochę nie rozumiem problemu skoro już jest tak jak jest. Dylemat, chciałbym, ale nie mam po co każdy powinien sam sobie rozwiązać, a nie skazywać przy okazji innych na własne problemy z priorytetami.
 

DeletedUser7795

Guest
@turud skoro uważasz, że posiadanie perły z wyższej epoki jest i zastój w rozwoju są złe to po cholerę Arkę budowałeś w kolonialnej :?
Trzeba było najpierw wejść do przyszłości a nie teraz tworzyć takie cuda.
 

bartekmod

Książę
samo zmniejszenie bonusów, dla Pereł z wyższych epok niż nasza to tylko połowa BALANSU... należy jeszcze podnieść bonusy Pereł z epok niższych niż nasza, też jakoś proporcjonalnie, jestem 5 epok ponad epokę Perły, to te dajmy dodatkowe 20% dla mnie z tej Perły, balans w konwencji zaproponowanej przez Gracza @mppierlak
 

MacKayla*

Wójt
Nie bardzo rozumiem w czym rzecz...potrzebujesz specjalnej motywacji, aby przechodzić do kolejnych epok? Jesteś ubezwłasnowolniony? Skoro sam uważasz, że nie powinieneś poprzestawać na epoce kolonialnej, to dlaczego po prostu nie przejdziesz dalej? Sam, bez wymuszania tego przez grę? Przecież to nie jest zabronione...

Uważam, że to, czy gram rozwijając technologie i przechodzę do kolejnych epok, czy wolę pobudować kilka Pereł, z których czerpię korzyści i nie jestem zainteresowana przejściem do następnych epok, zależy tylko i wyłącznie ode mnie. To ja gram i ja wybieram sposób gry, bez względu na to czy mi się to opłaca, czy nie.

Natomiast myślę, że powinno być tak, żeby Perłę można było postawić dopiero po osiągnięciu epoki, z której pochodzi. Ale skoro tak nie zostało zrobione, to teraz nie ma co nad tym się zastanawiać.
 

DeletedUser

Guest
ja jestem na TAK
ale badźmy szczerzy - jesli i karac to i nagradzać
a rozwiazanie pomyslu wymaga dopracowania:
po pierwsze: fakt ktos z kolonialnej epoki widzac PC najprawopodobniej stwierdzilby ze to magia, dzielo sztana i zaczeliby to palic na stosie.

Zatem proponuje:
-10% do bonusów pereł za każdą epoke niżej (minimalnie 0)
czyli jeśli mamy arkę a jestesmy w epoce wspólczesność mamy bonus -20%, dla PMu -30%, modernizm - 40% itd.

ale za to jeśli jesteśmy epoke wyżej niż dana perła otrzymujemy bonus +5%. za każdy poziom różnicy.
 

DeletedUser15966

Guest
Zakładając, że Twoja skala jest odpowiednikiem prostej skali ocenowej typu 0-7 i nie potrafisz go ocenić tzn, że co? Jest dziwny? Ciężki do ogarnięcia czy o co chodzi? Bo szczerze mówiąc nie wiem jak to interpretować.
Według mnie jest bezdennnie głupi i pozbawiony sensu, wręcz absurdalny!
Niewiem czemu ma slużyc , chyba temu aby zmusić graczy do rozwijania techa, lub poprostu szukasz wrazeń bo jesteś podpalaczem:) na zasadzie rzuce pomysł bedzie dym :) masz arkę 80lvl, po co ja waliłes na taki poziom, mogłeś leciec techy i dopiero byc uczciwym graczem i zrobic arkę na taki lvl w jej epoce, anie teraz wpadać na "genialne" pomysły ...... szkoda słow ....
 

DeletedUser17245

Guest
@sensei strong
Dziekuje za cenna uwage. W Przyszlosci postaram sie proponowac madrzejsze pomysly, ten jak widac jest idiotyczny (jaki autor, takie pomysly :) )
Mam tylko nadzieje, ze zwiekszenie maksymalnego poziomu gildii, 4 poziom wypraw i nowy sposob dzialania przycisku "Perly" obok awatara sie podoba, bo to rowniez byly moje pomysly, mam nadzieje, ze nie byly one tak "bezdennie glupie", wrecz absurdalne, jak ten tutaj :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17290

Guest
Zatem proponuje:
-10% do bonusów pereł za każdą epoke niżej (minimalnie 0)
czyli jeśli mamy arkę a jestesmy w epoce wspólczesność mamy bonus -20%, dla PMu -30%, modernizm - 40% itd.

ale za to jeśli jesteśmy epoke wyżej niż dana perła otrzymujemy bonus +5%. za każdy poziom różnicy.

i dać opcję schowania do inwentarza wszystkich pereł którym bonus się zmniejszył
 
Do góry