Ranking Pereł

Blade1984

Książę
Ja muszepodciagnac te dajace towary, nie narzekam na brak surki bo mam 29 budunkow produkujacych surke, narazie tak zostawiam ale jak podciagne perly to teren spod budynkow surowcowych bede mogl wykorzystac na cos innego. A swiatynie reliktow zostawie.
 

Blade1984

Książę
Tymek posiedz w tej kolonialnej rozwiń perły i zobaczysz ze warto, jesli masz problemy w jednej epoce to przejscie do nastepnej ich nie rozwiaże, wiem bo sam to przerobilem, teraz siedze jakies 9 miesiecy w postepowej umocnilem sie i nie pcham sie dalej póki nie bede naprawdę mocny. Nikt nie rzuca ci rad dlatego że ma interes w tym żebyś się nie rozwijal. Ale oczywiscie zrobisz jak uważasz 8>
 

DeletedUser16188

Guest
ALcatraz i PC też jedne z podstawowych pereł które trzeba postawić i rozwinąć. Do tego zestaw pereł bojowych castel zeus katedra Ta. Chf AO ZH i relikty. żeby nie marnować miejsca na domki to WI trzeba mieć. chociaż i tak najważniejsza jest arka żeby zdobywać plany i medale za darmo
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
Tymek posiedz w tej kolonialnej rozwiń perły i zobaczysz ze warto
ja rozwijam perły , zobacz jakie mam wysokie poziomy :) a z kolonialnej idę dalej nie zatrzymam się tu na dłużej
moje perły (z poziomem) wyrocznia 7 latarnia 6 zeus 5 katedra 3 św reliktów 3 babel 3 bazylika św marka 1
łącznie mam trochę towaru (choć zawsze wychodzi mi nie ten co potrzebuję :( ) ładny % do ataku , relikty z wypraw i bonus do monet i zaopatrzenia (mimo to mam ich mało) ale sądzę że pereł dość , jeszcze marek na 2 poziom i opracuję kilka technologii bo już 3 tygodnie w tej kolonialnej jestem . przemysł chyba w sierpniu , w lipcu nie zdążę
 

smerfova

Baron
wyrocznia 7 latarnia 6 zeus 5 katedra 3 św reliktów 3 babel 3 bazylika św marka 1

Z całym szacunkiem, ale to są niskie poziomy. Nawet poziom 10, to jest nic.
Dodatkowo, wyrocznia jest do wyrzucenia już niemal na samym początku. Ja to zrobiłam jak miałam maksymalnie rozwinięty pierwszy budynek eventowy, bo dawał mi porównywalną ilość zaopatrzenia, a do tego masę innych rzeczy. Szkoda miejsca na wyrocznię.
Ogólnie uważam trzymanie pereł na niższym poziomie niż 10 za coś bezsensownego. Sama popełniłam taki błąd na swoim pierwszym świecie i teraz, po rozbudowie Arki, będę go naprawiała.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
takie poziomy pereł jak tam za rok nie będę miał . ale może kilka powyżej 10 będzie
co do wyroczni - jak porównywalną ilość zaopatrzenia ? wyrocznię na wyższy poziom i po sprawie :)
wyrocznia daje mało zaopatrzenia ale zadowolenia więcej niż budynki z kolonialnej , niż każdy inny budynek eventowy - nie ma konkurencji a do tego jest niewielka
 

smerfova

Baron
takie poziomy pereł jak tam za rok nie będę miał . ale może kilka powyżej 10 będzie

Wystarczy być w dobrej glidii, która ma dobrze działający wątek 1.9. Tutaj znowu kłania się Arka. Dzięki temu i dużym zbiorom z budynków w ciągu dnia albo dwóch można podnieść poziom (i mówię tu o poziomach 50+).

wyrocznia daje mało zaopatrzenia ale zadowolenia więcej niż budynki z kolonialnej , niż każdy inny budynek eventowy - nie ma konkurencji a do tego jest niewielka

Jeśli chodzi o perłę i zadowolenie, to zdecydowanie lepsze jest Alcatraz, które produkuje również wojsko. Ewentualnie Kościół Mariacki, który jest niewiele większy, a zamiast młotków daje surkę (na której brak często narzekasz). Ogólnie, przestaje się patrzeć na zadowolenie w momencie, gdy masz budynki eventowe rozwinięte na maksimum. Podobnie jest z ludnością.
 

Blade1984

Książę
Widzę Tymek że nie dasz się przekonać, ok Twój wybór:idiot: to nie need for speed, że kto pierwszy ten lepszy, nie dziw się tylko że gracz z brązu albo wczesnego średniowiecza będzie wyże w rankingu od Ciebie. Wyrocznia to najgorsza perła i zdecydowana większość graczy ma ją tylko przez pierwszych kilka epok. Weź tylko pod uwagę że domy w przemysłowej zajmują już 3x2 a nie 2x2.
wyrocznia daje mało zaopatrzenia ale zadowolenia więcej niż budynki z kolonialnej , niż każdy inny budynek eventowy - nie ma konkurencji a do tego jest niewielka
wyrocznia na 10lvl daje 1700 zadowolenia i 6990 zaopatrzenia!
oto ca daj
1.skarbiec olimpijski na 9 lvl (najwyższym)

EpokaZapewniaProdukuje
happiness.png
population.png
rank.png
money.png
supplies.png
all_goods_of_age.png
strategy_points.png
po zmotywowaniu
Epoka Brązu9002091001 5001 260207
Epoka Żelaza1 5504501603 5002 170207
Wczesne Średniowiecze1 7206904005 8002 400207
Rozkwit Średniowiecza1 9209698008 1002 680207
Jesień Średniowiecza2 1401 2711 20010 7002 990207
Epoka Kolonialna2 5101 6042 00016 3003 520207

2.statek powietrzy 11 lvl (najwyższy)

happiness.png
population.png
rank.png
money.png
supplies.png
strategy_points.png
all_goods_of_age.png
icon_great_building_bonus_guild_goods.png
EpokaZapewniaProdukuje
Epoka Brązu1 0402061051 5001 42092020
Epoka Żelaza1 7904421683 5002 45092020
Wczesne Średniowiecze1 9806784205 9002 70092020
Rozkwit Średniowiecza2 2109528408 2003 02092020
Jesień Średniowiecza2 4701 2481 26010 9003 37092020
Epoka Kolonialna2 9001 5762 10016 6003 96092020

3. most Mikawa

happiness.png
population.png
rank.png
money.png
medals.png
strategy_points.png
all_goods_of_age.png
EpokaZapewniaProdukuje
Epoka Brązu1 3003081202 100241025
Epoka Żelaza2 2406611925 000311025
Wczesne Średniowiecze2 4701 0154808 400381025
Rozkwit Średniowiecza2 7601 42596011 800451025
Jesień Średniowiecza3 0801 8701 44015 500521025
Epoka Kolonialna3 6202 3602 40023 700621025

To tak apropos tego czy wyrocznia jest lepsza od budynków eventowych. Nie chcesz słuchać, nie słuchaj i graj po swojemu, nikt ci się nie narzuca ze swoim stylem gry, chciałem dobrze ale skoro wiesz lepiej, sam się przekonasz że Twoje problemy w grze będą się piętrzyły
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
może tu więcej zadowolenia , tylko budynki eventowe zabierają mnóstwo miejsca i ciężko je dać na wysoki poziom a jak już się nie uda to nie da się zdobyć ulepszeń
 

chemik12

Wicehrabia
Wszystko się da bez większego wysiłku, tylko trzeba przestać w twoim przypadku gonić z epokami. Z tego co obserwuje, jesteś w grze codziennie. Więc dla Ciebie zrobienie budynku evantowego na maksimum nie powinno być problemu - ale ty wolisz gonić z technologiami, epokami... Więc później nie płacz ,że nie da się. Da - jakoś w dużo młodszym mieście (raptem 1,5 miesięcznym na chwilę obecną) jestem na bieżąco z zadaniami - bo nie gonie z epokami, technologiami. Mało tego, zadania nie nadwyrężają moich zasobów, bo miasto cały czas rozwijam z tego co mam a nie gonie za "świeżością".
 

mayder

Baronet
Ja zacząłem grać jakoś na tydzień przed poprzednim eventem i mimo że gra była dla mnie nowa to zrobiłem wszystkie zadania (choć czasem miałem problemy z niedoborem monet i zasobów) i główny budynek ulepszylem na maksa, do tego zdobyłem wystawę światową którą też podniosłem do najwyższego poziomu.
Obecny event robię bez żadnych problemów, a z zadaniami jestem na bieżąco. Nie gnam do przodu jak wariat przez co mogę rozwijać miasto, a to przekłada się na łatwość wykonywania eventów które zaś przekładają się na wydajność i rozwój miasta :)
 

Blade1984

Książę
Dobra bo z tej dyskusji robi się temat porad dla Tymka, który i tak ma wyłożone na nasze rady. Niech gra jak chce, dajmy mu spokój, my wiemy swoje on swoje, żadne argumenty do niego nie trafiają, najwidoczniej przez dwa miesiące zebrał więcej doświadczenia niż my przez lata, ja akurat przez 1,5 roku;)
 

astrotaurus

Hrabia
moje trzy grosze:
chyba nikt nie wspomniał o kolejnych ewidentnych cegłach: Space Needle, Kapitol, Habitat, Świątynia Lotosu...
I słowo o Virgo: rewelacja w niższych epokach. W normalnych warunkach (przy jakichś tam bonusach bojowych i Krakenie) wojskami z przemysłu można zdobywać niektóre sektory współczesności. Przy pomocy Virgo można sięgnąć dalej. :)
 

hddk

Hrabia
chyba nikt nie wspomniał o kolejnych ewidentnych cegłach: Space Needle, Kapitol, Habitat, Świątynia Lotosu...
Generalnie jeśli perła daje tylko monety, młotki, medale, zadowolenie lub ludność w różnych kombinacjach, bez dodatkowego bonusu, to jej przydatność jest praktycznie zerowa. Każdą inną jakoś tam można pod swój gry dostosować i wyciągnąć z niej mniej lub więcej.
 

damianp6

Szlachcic zagrodowy
Generalnie piszecie o perlach które są dostępne dopiero w wyższych epokach. Nowi gracze nie mogą ich zbudować bo nie mają dostępu do surki z tych epok.
 

chemik12

Wicehrabia
Mylisz sie - możesz mieć każdą będąc nawet w żelazie. A surkę zawsze możesz kupić za PR lub też otrzymać za free jeśli jesteś w dobrej gildii.
 
Do góry