Ranking Pereł

Blade1984

Książę
Jakie wg was Perły są najbardziej opłacalne. Wiem, że zależy to od tego czy ktoś jest nastawiony na stronę militarną czy też ekonomiczną gry. Dlatego proszę o rozróżnienie jaka Perła dla jakiego stylu gry. Proszę również o wskazanie najmniej przydatnych pereł a takze co myslicie o perłach dajacych korzysci dla gildii.
 
Ostatnia edycja:

Enkidu

Rycerz
Najmniej przydatne: Koloseum, Gaja, Wyrocznia. W stylu militarnym bezsensowny jest dodatkowo Virgo, gdyż ma potężnego nerfa. Generalnie zarówno przy militarnym jak i ekonomicznym kończysz z zestawem przynajmniej Zeusa, Akwi, CDM, Terakoty i AO na wysokich poziomach (żeby na wyprawach nie palić sury) oraz kilku pereł towarowych (Marek, Faros, być może DKM i Babel). RAH jest dla mnie nieco za duże.
 

Blade1984

Książę
Terakoty i Arktycznej Oranżerii narazie nie mam ale to dlatego, że jestem nastawiony głównie na negocjacje, przynajmniej póki nie rozwine porzadnie Pereł militarnych. A co z perłami dla gildii?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A tak z innych ciekawych rad. Najlepiej buduje się WI, Strażnika, Trust Tower, tutaj nie mówię o ich korzyściach (indywidualna ocena), a szybkości budowy jak i taniości poziomowania.
Z ważnych pereł natomiast pominięto ChF wspaniała perła z jednym z najciekawszych bonusów.
 

chemik12

Wicehrabia
Jak dla mnie Zeus, Castel, KA - niezależnie od stylu gry. Sporo zadań wymaga pokonania określonej armii bez możliwości negocjacji.
Do tego Oczywiście Arka, ale postawienie jej dopiero wtedy gdy mamy przynajmniej te 100-120 PR ze zbioru - inaczej podnoszenie na wysoki poziom będzie katorgą.
Jeśli walczysz to dodatkowo Alcatraz, w późniejszym czasie TA, AO, Kraken - to drogie perły w podnoszeniu, dlatego później. Chyba, że masz spore zbiory (myślę że nie ma co stawiać puki nie ma w okolicy 150-200 PR ze zbioru). Sporo osób stawia AO ale na niskim poziomie krytyczne uderzenie będzie dość rzadkie, a ilość PR w stosunku do zajmowanej powierzchni dość mała.
Wspomniane wcześniej ChF - bardzo niedoceniana perła. Jeśli dobrze rozegramy postępy na mapie kampanii i nie zablokujemy sobie zadań powtarzalnych to idealny zastępca budynków towarowych. Nie muszę już chyba wspominać o innych misjach gdzie np jako podstawa jest w nagrodę np. 30 diamentów a Ty otrzymasz 150 (np. ja tak mam , ChF na 60 poziomie). I właściwie jak dla mnie na chwilę obecną to idealna perła do towarów. Duet Arka+ChF i nie muszę się martwić o towary. Inne perły dające towary dl;a mnie na chwilę obecną są zbędne.

A co do tych najgorszych: dla mnie osobiście Koloseum, Wyrocznia, Babel, Notre Dame...
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
Dla mnie najlepsze to : wyrocznia , latarnia z faros , babel , marek , zeus , katedra , castel (ostatniej nie mam - brak terenu) no i oczywiście - świątynia reliktów :)
a najgorsze - arka , koloseum i notre dame
 

chemik12

Wicehrabia
Ogólnie arkę buduje się na 80 poziom by nie tracić przy większości wpłat na 1,9. Ale w końcu arkę nie budujesz by tylko wpłacać na 1,9? prawda?
Budując powyżej 80 poziomu masz zwrot już większy niż ustalone przez graczy 1.9. I tym samym każda wplata przynosi ci zysk nie tylko w postaci medali i planów ale dodatkowo również PR mimo wpłat na 1,9
 

Blade1984

Książę
No ok czyli dokonalem dobrych wyborów. Nie wiem tylko co zrobic ze swiatynia reliktow bo przyznam że liczylem na lepsze relikty niz twa z starozytnych.
 

Blade1984

Książę
Raz na ile reliktów? ja dziennie zbieram ponad 700 surki z budynków nie licząc pereł, wiec tak nazywam to lipą.Zrzut ekranu (47).jpg
 
Ostatnia edycja:

Blade1984

Książę
aż musiałem sprawdzić w wiki i faktycznie nie ma diaxów czyli to musiało być po 100 pr, mój błąd. Dobrze, że nie powiedziałem że mogę sobie dać rękę odciąć bo jakby powiedział Fred z Chłopaków: " i nie miałbym teraz .... Ręki" :D no ale to tym bardziej lipa, no chyba że rozwinąć ją bardzo wysoko to wtedy dużo częściej trafiać się będą relikty i częściej będzie szansa na pr. Jak myślicie?
 
Ostatnia edycja:

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja tam z tego 200 towaru byłem zadowolony . zamierzam ją rozwinąć dopiero gdy będę miał sporo pr . teraz interesują mnie perły towarowe (latarnia , babel , marek) i chcę trochę badań w kolonialnej zrobić bo w evencie było zadanie Zbuduj 3 budynki mieszkalne z obecnej epoki lub zbierz 60000 zaopatrzenia - zadanie zrobiłem budując i sprzedając kamienice i o mało nie skończyło mi się zaopatrzenie ale uratował mnie handlarz antykami ....
wracając do św reliktów moim zdaniem póki nie ma się dużo pr niech stoi na 1 lvl . potem można ją rozwinąć ale moim zdaniem ww. perły się bardziej opłacają
 

Blade1984

Książę
I widzisz Tymek, jak bys tak nie skakal po epokach to bys na szybkiego nie musial teraz robic badan bo masz zadania wybudowac jakies budynki, kolejny, dlaczego Ty nie chcesz lub nie mozesz zrozumiec mechaniki tej gry. Tu nie chodzi o to kto pierwszy przeskoczy epoki. Skonczy sie tak ze albo rzucisz ta gre albo bedziesz siedzial i plakał bo gracze z nizszych epok beda wstanie Cie rozjechac. Nie pisze tego wszystkiego złośliwie chociaz twoje rady są do niczego no ale cóż w koncu to dyskusja wiec każdy ma prawo sie wypowiedziec. Widac ze gra cie wkrecila i moglbys byc dobrym graczem bo poswiecasz jej sporo czasu, ale masz błędny sposob rozumowania jej, moglbys gdybys pozwolil sobie pomoc a tak to mecz się. Chociaż i tak widze że sie uczys, bo jeszcze niedawno pisales ze perly to głupota, moze jednak beda z Ciebie ludzie8>
A teraz do bardziej doswiadczonych Oplaca sie rowijac wysoko świątynię reliktów, dodam ze co tydz robie cztery poz wypraw. Chcialbym żeby tu wypowiedzial sie ktos kto ma ją wysoko rozwiniętą.
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Jak ze wszystkimi perłami do których jest przypięta "losowość wg Inno" - albo się opłaca, albo nie, każdy gracz uważa inaczej. Ja np BG nie rozwijam powyżej 10 lvl, bo uważam że się nie opłaca. Natomiast przy ŚR (mam ją na 60+ lvl) wolę dostawać na każdym poziomie WG 3+ reliktów niż 0+ w przypadku gdy mam ją na poziomie poniżej 10.
 

Blade1984

Książę
Ja mam ŚR na 10 lvl i wlasnie pytam bo nie wiem czy ladowac pr dalej s nią, ale chyba skoro juz w nia zainwestowałem.
 

hddk

Hrabia
Dla mnie rozwój pereł to w większości przypadków kwestia kolejności, a nie czy w ogóle rozwijać czy nie. I tak codziennie mi przybywa PRów, więc w coś je muszę ładować :) Np. surkę robię tylko CHFem, ale w końcu podniosłem Latarnię na 80 lvl, a po niej postawiłem Bazylikę, bo do wyboru miałem podnoszenie już wybudowanych pereł na levele 90, 100 i dalej. Niektórych pereł nie postawię nigdy, to jasne, ale i tak zaczynam już stawiać te, które maja dla mnie drugorzędne znaczenie :) Następny pewnie będzie DKM albo TG.

Co do ŚR to podniosłem ją też jako jedną z ostatnich, bo przy pewnym stopniu rozwoju miasta nagrody z reliktów są relatywnie słabe. Ale na 80 levelu czuć różnicę w ilości pojawiających się reliktów i zmieniają się proporcje między nimi, czyli wpada więcej złotych i zielonych. Poza tym ŚR i tak jest tania w rozbudowie,
 
Do góry