Ranking gildii - nieporozumienie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2457
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2457

Guest
Witam serdecznie. Po przemyśleniu wielu aspektów doszedłem do wniosku, że ranking gildii jest niesprawiedliwy.
Wyjaśniam poniżej o co chodzi.
W chwili obecnej sytuacja wygląda tak - podaję przykład:

Gildia numer 1 - 15 osób - 150.000 pkt.
Gildia numer 2 - 5 osób - 150.000 pkt.

Jak myślicie która jest obecnie wyżej w rankingu ?? - otóż ta z numerem 1.
Dlaczego uważam, że jest to niesprawiedliwe?
Otóż wystarczy dawać zaproszenia wszystkim nowym graczom, tworząc gildię graczy, w której najlepszy zawodnik ma 1000 pkt. jeżeli jest ich 150 osób to taka gildia, mimo że żaden z członków nie ma nic (2 chatki " na kurzych łapkach) i gra dopiero miesiąc, jest w rankingu wyżej niż gildia złożona z 5-ciu graczy, (każdy po np. 30.000 pkt.

Wystarczyłoby zmienić tą zasadę i wprowadzić sprawiedliwszą - na przyklad:

Przeliczamy ilość punktów w gildii i dzielimy je przez ilość członków.!!!!!
Wtedy sytuacja ulega zmianie. - Gildia nr 1 ma średnią: 10.000 a gildia numer 2: 30.000 pkt.

W tej sytuacji nie było by możliwości nabijania punktów do rankingu poprzez przyjmowanie nowych czlonków bez względu na ich zaawansowanie w grze. Owszem każda gildia może zwerbować nowego gracza, ale musi się liczyć z tym, że spadnie w rankingu o kilka albo nawet kilkanaście pozycji. (Jestem ciekawy która gildia stosowała by takie zasady naboru).
To tak jak w życiu - jeżeli założymy jakąś społeczność - na przykład 100 osób, z których każda ma tylko złotówkę - to tej grupy nie stać nawet na basen, natomiast grupa złożona z 5-ciu osób, z których każda ciężko pracuje, ma rozbudowane miasto pełen odlot, a mimo to w rankingu może być w tym systemie nawet na końcu.
Myślę, że jest to proste wytłumaczenie faktu niesprawiedliwego naliczania punktów. System ten umożliwia zdobywanie miejsc w rankingu w sposób, który powinien zostać zmieniony, ponieważ nie ocenia faktycznego wkładu pracy, jaką trzeba włożyć w grę aby osiągnąć wyższą pozycję wrankingu gildii.
Pozdrawiam i zapraszam do wypowiedzi. Może da się tą sytuację naprawić. Było by to z korzyścią dla wszystkich.
:)
 

DeletedUser3787

Guest
Po części masz rację. Nawet jest to motywacyjny system, ale czy twórcy wezmą to pod uwagę?
 

DeletedUser3220

Guest
Więc, jako osoba odpowiedzialna za rekrutację w naszej gildii, powiem tyle. Jakbym miała zapraszać tylko tych z dużą ilością punktów, to nie byłoby nas zbyt wielu. Poza tym, wolę zaprosić aktywnych graczy z 1k punktów, niż mniej aktywnego 50k-punktowca z jednej prostej przyczyny... Bo zasupportuje, po pohandluje.. .a żeby było ciekawiej, bo jako gildia pomożemy mu się rozwinąć.
Gdyby wprowadzić tę zasadę, owszem. Ranking pokazywałby rzeczywistą "moc" gildii. I nie miałabym nic przeciwko, bo nasza gildia jest w top10, chociaż ma o 30 osób mniej od czołówki (mniej więcej).
Ale biorąc pod uwagę cel, jaki ma gildia... tym, dla których ranking ważny, zaczęliby cenić bardziej tych z większą ilością punktów, a słabsi gracze byliby zostawieni sami sobie.
 

DeletedUser426

Guest
MOja obecna gildia przy liczbie 31 graczy jest na 13 pozycji. Wszystkie inne gildie wyżej są 60+ osób.
Po wprowadzeniu twojego sposobu klasyfikacji bylibysmy w czołowce jesli nie na 1 miejscu.

Ale proponowane przez Ciebie okreslanie poziomu gildii na poziomie średniej sojuszu jest ciekawe.

Zrób szybko ankiete
 

DeletedUser

Guest
to jest podstawowy ranking w ktorym jest brana pod uwage liczba pkt calej gildii i tak jest chyba w wiekszosci gier

jesli chcecie cos zmienic to zaproponujcie rozszerzenie rankingu o kolumne "srednia pkt" i tam bedzie pokazane jaka srednia wychodzi i to powinno wystarczyc
 

DeletedUser314

Guest
Moja jest 2, ale ma 60 osób.
Po prostu bardzo często robimy czystki osób jakie nie gwiazdkują, a jest to podstawowy wymóg członkostwa u nas :)
A tak to całe top 3 świata(a pewnie i wszystkich PL światów), gildii jest nasze :)
Kiedyś było całe top 4, ale czwarta osoba mało gwiazdkowała, więc jak widać nie robimy zmiłuj się :>

A mamy kilka osób które mają po kilkanaście kp, ale i tak szybko się rozwiną bo ktoś kto ma czas by codziennie wszystkich gwiazdkować, to ma czas by się dobrze rozwinąć ;)
 

DeletedUser3787

Guest
Autoreklama gildii jest w innym dziale. Tutaj odbywa się dyskusja nad propozycją zmian w rankingu.
 

DeletedUser3220

Guest
MOja obecna gildia przy liczbie 31 graczy jest na 13 pozycji. Wszystkie inne gildie wyżej są 60+ osób.
Po wprowadzeniu twojego sposobu klasyfikacji bylibysmy w czołowce jesli nie na 1 miejscu.

Fajnie, że sprawdzasz dane, zanim cokolwiek napiszesz :) jesteśmy w czołówce i nawet nas 50 nie ma ^^
 

DeletedUser314

Guest
Autoreklama gildii jest w innym dziale. Tutaj odbywa się dyskusja nad propozycją zmian w rankingu.

I tak żadna zmiana jaką wymyślaliśmy nie została wprowadzona, a jak nawet to po prostu ktoś wpadł an to co my.

To taki drugi dział dyskusje, jaki dodatkowo ma nam wmawiać że możemy mieć wpływ na grę ;p
 

DeletedUser2457

Guest
DO Ashantess - Ja nie mam nic przeciwko werbowaniu do gildii słabszych. Chodzi tylko o to żeby moc gildii była inaczej naliczana. Pomoc słabszym to wewnętrzna sprawa gildii. To, że dasz komuś 10 jedwabiu za 10 drewna aby mu pomóc, to jest twoja prywatna sprawa. i to że "słaby" z jednej fabryki drewna dostanie wszystkie inne dostępne towary nie będzie miał motywacji do rozwoju, to też sprawa gildii. Na pewno ucieszyłby Waszą gildię fakt zmiany zasad naliczania. Piszesz "dla których ranking jest ważny" Nie chodzi o to czy ważny - JEŻELI JUŻ JAKIŚ RANKING JEST - TO MA BYĆ SPRAWIEDLIWY !!! Z tego co piszesz podskoczylibyście w rankingu (sprawiedliwie) do góry. Cieszę się że zabrałaś głos w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w dalszym etapie gry. jaro2012 :)

- - - Zaktualizowano - - -

to jest podstawowy ranking w ktorym jest brana pod uwage liczba pkt calej gildii i tak jest chyba w wiekszosci gier

jesli chcecie cos zmienic to zaproponujcie rozszerzenie rankingu o kolumne "srednia pkt" i tam bedzie pokazane jaka srednia wychodzi i to powinno wystarczyc

"WYSTARCZY" to złe słowo - dwa w jednym to jest dobra tylko kawa. Ranking to ranking. Wchodzisz - patrzysz a tu jakaś gildia jest na 23 miejscu. I o to właśnie chodzi. Nie proponuje rankingu z "podrankingami" typu kto ma jaką armię , lub jakie ładne ma miasto. Chciałbym aby jak najprościej zmierzyć siłę gildii, bez dodatkowych nagród ( mis obiektywu na festiwalu w Sopocie - gdzie chodzi o śpiewanie. lub najładniejszy avatar ) to są sprawy o które tu nie walczę. Nie śledzę rankingów z innych światów. Gram w grę i jeżeli mam być oceniany - TO SPRAWIEDLIWIE !!!. ANKIETA myślę, nie jest tu potrzebna. TEAM śledzi forum i czyta wypowiedzi, a jak (mam nadzieję) będzie chciał nam pomóc (na co bardzo liczę) to ANKIETĘ PROFESJONALNIE PRZEPROWADZI. :) jaro2012
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
ja nie mam nic przeciwko podliczaniu punktów wg ilości ludzi, bo to rzeczywiście byłoby logiczne.
bo jeśli gildia jest na 1 miejscu z 80 osobami, a na drugim jest z 40, no to chyba bardziej sensownie byłoby się starać do tej 2giej (bo w 1 już i tak max ;P), ale z drugiej strony...
wszystko zależy od graczy
jak komuś przyda się wiecej ludzi, do wiekszego supportu i wiekszego handlu, to będą patrzec po ilosci czlonkow, a dopiero potem po rankingu.
 

DeletedUser1724

Guest
Jakby brać pod uwagę średnią to na Dinegu Top 5 tak by się plasowało:

1. 56.000kp / 53 członków
2. 35.000kp / 77 członków
3. 25.000kp / 78 członków
4. 17.000kp / 79 członków
5. 16.000kp / 74 członków

Jakoś te liczby nie wyglądają urzekająco więc wydaje mi się iż tak jak jest teraz powinno zostać lub ewentualnie dodać rubrykę, gdzie tam by była umieszczona średnia liczba punktów na gracza :) Ten ciąg cyferek jak teraz jest wygląda fajnie więc tego bym nie zmieniał raczej :p
 

DeletedUser3220

Guest
chyba, że po prostu zrobić oddzielnie tabelkę GILDIE i tam dać ranking ogólny - ile w sumie gracze gildii mają punktów, ranking taki wg ilości graczy - tzn. średnią, np. do tego ranking medali wszystkich w gildii, ranking bitew :p
wiem, że to nie jest dużo zachodu, bo się prowadziło kilka stron...
 

DeletedUser3155

Guest
Hmmm ... to niby wg. propozycji autora gildia jednoosobowa, którą założył gracz np. z 75k punktów była by najsilniejsza czy najlepsza bo ma najwyższą średnią ? (ilość punktów : ilość graczy)

No chyba, że czegoś nie zrozumiałem (?)

edit/
No chyba, że w rankingu były by uwzględniane gildie z minimum np. 10-ma graczami.
/edit
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry