pytanie o arenę PVP

Status
Zamknięty.

Natalia1984

Rycerz
Dzień dobry, na wstępie zaznaczę że wykonuję wszystkie darmowe podejścia, co tydzień kupuję kolejne za medale dochodząc do 500k medali za podejście, po czym otwieram ranking i jestem w okolicach miejsc 190-200. Co więcej, w tej chwili mam ok 250k punktów a top1 ma 550k.. jakim cudem ? dodam również, że różnica między top1a top2 to ponad 100k pkt. Na innych światach te różnice są jeszcze większe, np na B top1 ma prawie 600k pkt. Jakim cudem oni mają tyle punktów ? Bo przecież nie wydają dziesiątek tysięcy diamentów żeby kupić kolejne podejścia, czy to znowu jakieś boty albo nabijanie sobie punktów z innych kont ? Czy po prostu ja coś robię źle, albo nie wykorzystuję jeszcze jakiejś możliwości zwiększenia liczby walk o 2x ?
 

midh

Wójt
nie napisalas czy walczysz zawsze o najwieksza ilosc pkt czyli z najlepszym przeciwnikiem/npc ?
albo to albo po prostu troche pozniej dolaczylas do rozgrywek bo....ja robie wiekszosc darmowych ( czasami sie zagapie) i kupuje do 300k medali ( czasami zapominam ) i jestem tak 20 -30 w ranku i mam 370k pkt
 

Natalia1984

Rycerz
nie napisalas czy walczysz zawsze o najwieksza ilosc pkt czyli z najlepszym przeciwnikiem/npc ?
albo to albo po prostu troche pozniej dolaczylas do rozgrywek bo....ja robie wiekszosc darmowych ( czasami sie zagapie) i kupuje do 300k medali ( czasami zapominam ) i jestem tak 20 -30 w ranku i mam 370k pkt

tak, zawsze walczę z "najtrudniejszym" przeciwnikiem
 

Diablo 300

Szlachcic
Dzień dobry, na wstępie zaznaczę że wykonuję wszystkie darmowe podejścia, co tydzień kupuję kolejne za medale dochodząc do 500k medali za podejście, po czym otwieram ranking i jestem w okolicach miejsc 190-200. Co więcej, w tej chwili mam ok 250k punktów a top1 ma 550k.. jakim cudem ? dodam również, że różnica między top1a top2 to ponad 100k pkt. Na innych światach te różnice są jeszcze większe, np na B top1 ma prawie 600k pkt. Jakim cudem oni mają tyle punktów ? Bo przecież nie wydają dziesiątek tysięcy diamentów żeby kupić kolejne podejścia, czy to znowu jakieś boty albo nabijanie sobie punktów z innych kont ? Czy po prostu ja coś robię źle, albo nie wykorzystuję jeszcze jakiejś możliwości zwiększenia liczby walk o 2x ?
jestem top1 na B i wydaję do 4M/ 5M milionów za podeście ;)
Co do pytania, za mało kupujesz podejść, druga sprawa co tydzień 10% twoich punktów jest ucinane z rankingu głównego, skoro kupujesz tak mało podejść w tygodniu masz bardzo mały "przychód" punktów rankingowych ;)
 

Natalia1984

Rycerz
jestem top1 na B i wydaję do 4M/ 5M milionów za podeście ;)
Co do pytania, za mało kupujesz podejść, druga sprawa co tydzień 10% twoich punktów jest ucinane z rankingu głównego, skoro kupujesz tak mało podejść w tygodniu masz bardzo mały "przychód" punktów rankingowych ;)

hmm,czy te punkty rankingowe zerują się wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca, czy tak jak piszesz jakaś ich część jest po prostu "ucinana" ?


Napisz proszę, którego dnia miesiaca osiągasz kryształowy puchar i na jakim świecie grasz.
View attachment 6472

gram na wszystkich światach, kryształowy puchar osiągam około 10 dnia nowego miesiąca. Uczestniczę w arenie pvp drugi miesiąc ( od początku sierpnia ), jeśli ma to jakieś znaczenie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
hmm,czy te punkty rankingowe zerują się wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca, czy tak jak piszesz jakaś ich część jest po prostu "ucinana" ?
Rozpoczęcie nowego miesiąca nie ma wpływu na punkty rankingu, kasowane są tylko puchary.
Punkty sa obcinane co tydzień o 10% podczas poniedziałkowego przydzielania nagród.
No to będziesz musiała jeszcze troche dozbierać punktów.
Zauważ, że inni gracze równiez zbierają punkty.
Każdy dociekliwy gracz, po zapoznaniu sie z nagrodami za ranking cotygodniowy musi dojść do wniosku, że szkoda zasobów na osiągnięcie miejsca wyższego niż 500 bo do miejsca 51 jest taka sama nagroda. Szansa na nagrody za walkę wynosi tylko 20% a same nagrody nię są rewelacyjne. Jedyne co może być atrakcyjne to zdobycie 100K punktów dla pucharu kryształowego, to można osiągnąć nie kupując dodatkowych podejść..
Wydaje się, że dużo lepiej przeznaczyc swój czas i zasoby na walki na Polach Chwały.

PvP to taki mały dodatek bez żadnego znaczenia, jak pomost czy właśnie wprowadzane jednoczesne uleczanie wszystkich chorych jednostek.
 
Ostatnia edycja:

Natalia1984

Rycerz
Tylko dlaczego punkty nie zerują się co miesiąc ? w takim wypadku osoby które dołączyły do tej rozgrywki w tym miesiącu, albo zrobią to w przyszłości, nie mają żadnych szans na dogonienie czołówki która walczy od początku. Jasne że nagrody nie są warte wysiłku, chciałam się tylko dowiedzieć jak to jest że ludzie mają tam tyle punktów, a ja nawet połowy tego nie mogłam uzbierać mimo dużej ilości wykonanych walk.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Rozumiesz chyba bezsensowność Twojego pytania:
Tylko dlaczego punkty nie zerują się co miesiąc ? w takim wypadku osoby które dołączyły do tej rozgrywki w tym miesiącu, albo zrobią to w przyszłości, nie mają żadnych szans na dogonienie czołówki która walczy od początku.
A dlaczego punkty rankingu nie zerują się co jakiś czasu? W takim wypadku osoby które dołączyły do tej rozgrywki w tym miesiącu, albo zrobią to w przyszłości, nie mają żadnych szans na dogonienie czołówki która walczy od początku.

Zauważ, że raz naliczone punkty rangingu pozaostaja na zawsze, natomiast punkty w PVP co tydzień ulegaja degradacji o 10%.

chciałam się tylko dowiedzieć jak to jest że ludzie mają tam tyle punktów, a ja nawet połowy tego nie mogłam uzbierać mimo dużej ilości wykonanych walk.
Ponieważ grają w PvP dwa razy dłużej niż Ty. PVP wprowadzono pod koniec maja. I ponadto maja ambicje by tyle punktów mieć.

gram na wszystkich światach
To dziwne, zadałem sobie trud poszukania Twoich miast, i sa tylko na dwóch światach.

1632748856973.png
 

dawid17612

Hrabia
zrobienie dużo walk a wygranie dużo walk to dwie różne rzeczy, wygrywasz 200-280 a przegrywasz 300-450, trzeba obrac strategie inaczej jest się w miejscu
 

Natalia1984

Rycerz
To dziwne, zadałem sobie trud poszukania Twoich miast, i sa tylko na dwóch światach.

View attachment 6482

I czego to ma dowodzić ? Regulamin nie zabrania grania na różnych światach pod różnymi nickami.


Rozumiesz chyba bezsensowność Twojego pytania

Nie, nie rozumiem. Punkty w rankingu globalnym można sobie w nieskończoność nabijać na GPCH albo GVG a na arenie PVP masz ograniczoną liczbę podejść. Zauważ proszę , że za ranking globalny nie ma przewidzianych żadnych nagród, natomiast za ranking areny PVP są jakie są ,ale są. Dlatego też:

Ponieważ grają w PvP dwa razy dłużej niż Ty. PVP wprowadzono pod koniec maja. I ponadto maja ambicje by tyle punktów mieć.

zasadne jest pytanie o sposób naliczania punktów i ich reset co miesiąc, bo wychodzi na to że nagrody na arenie PVP przewidziane są dla osób które grają tam od maja a osoby które dołączyły później lub dopiero dołączą , nie mają żadnych szans na zdobycie tych nagród


zrobienie dużo walk a wygranie dużo walk to dwie różne rzeczy, wygrywasz 200-280 a przegrywasz 300-450, trzeba obrac strategie inaczej jest się w miejscu

oczywiście chodzi o wygrane walki. W wenus każda najbardziej punktowana walka z NPC = wygrana
 

dawid17612

Hrabia
chcesz wiedzieć czemu nie mozesz ich dogonić ? proste :
robią więcej walk.
mają większy % ataku więc zawsze zapewne rozwalają ludzi z 1 miejsca,
mają większe szczęście i częściej może dostają słabszych przeciwników lub może częściej dostają darmowe podejścia.
mają gdzieś ponad 50-80k PR i są w wielu wątkach 1.9 dzięki czemu szybko nabijają medale i wykupują podejścia, sam znam takie osoby,.

osoby które są nr. 1 czy może nawet w top 10 przeważnie są to gracze co grają wiele lat, i maja miliardy medali, oraz zapewne grają za prawdziwe pieniądze i mają duzo diaksow, im nie szkodzi wydac 100 diaksów jak za 1 miejsce dostaną 2 razy po 200 :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie, nie rozumiem. Punkty w rankingu globalnym można sobie w nieskończoność nabijać na GPCH albo GVG a na arenie PVP masz ograniczoną liczbę podejść. Zauważ proszę , że za ranking globalny nie ma przewidzianych żadnych nagród, natomiast za ranking areny PVP są jakie są ,ale są. Dlatego też:

zasadne jest pytanie o sposób naliczania punktów i ich reset co miesiąc, bo wychodzi na to że nagrody na arenie PVP przewidziane są dla osób które grają tam od maja a osoby które dołączyły później lub dopiero dołączą , nie mają żadnych szans na zdobycie tych nagród
Nie ma żadnego ograniczenia ilości podejść w PvP, można ich kupić dowolną ilość.
Każdy może zdobyć nagrody w PvP, cotygodniowe nagrody są dostępne dla miejsc od 1 do 100 000.
1632778981902.png
 

Natalia1984

Rycerz
chcesz wiedzieć czemu nie mozesz ich dogonić ? proste :
robią więcej walk.
mają większy % ataku więc zawsze zapewne rozwalają ludzi z 1 miejsca,
mają większe szczęście i częściej może dostają słabszych przeciwników lub może częściej dostają darmowe podejścia.
mają gdzieś ponad 50-80k PR i są w wielu wątkach 1.9 dzięki czemu szybko nabijają medale i wykupują podejścia, sam znam takie osoby,.

osoby które są nr. 1 czy może nawet w top 10 przeważnie są to gracze co grają wiele lat, i maja miliardy medali, oraz zapewne grają za prawdziwe pieniądze i mają duzo diaksow, im nie szkodzi wydac 100 diaksów jak za 1 miejsce dostaną 2 razy po 200 :)


Jak zostało już napisane wcześniej, chodzi o punkty które się nie resetują pod koniec miesiąca a odejmowane jest ich tylko 10% .

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia, temat do zamknięcia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry