Pytanie do supportu o gracza

Skargi na support rozpatrywane są przez Community Management, nie przez support sam w sobie. Ale zgłoszenie musi być złożone przez system supportu, tak ten system został działa i tego należy się trzymać.
To się znaczy? Bo coś nie zrozumiałem...chciałem złożyć skargę na support i napisałem do nich, że chcę się odwołać wyżej niż oni bo nie zgadzam się z tym co mi napisał jeden z nich. Powiedziano mi, ze nie ma takiej opcji a sprawe mogą przekazać innemu graczowi z supportu. Nie chciałęm tak bo to bez sensu, żeby skargę na supka rozpatrywał jego znajomy supek, zawsze jest ktos wyzej. Droga odwoławcza nie może się kończyc na supporcie polskim przecież. Stwierdają, że nie i koniec, kropka, wyrok boski wydany. Odpowiedziano mi ze nie ma takiej mozliwosci i podano mi adres ulicy w Hamburgu, zeby sobie tam nie wiem, chyba list wysłał. Czyli jednak, mozna złozyc poprzez support skarge na nich do Community Management ? Dobrze rozumuję??
 

Chodzonce Zuo

Szlachcic
..chciałem złożyć skargę na support i napisałem do nich, że chcę się odwołać wyżej niż oni bo nie zgadzam się z tym co mi napisał jeden z nich. Powiedziano mi, ze nie ma takiej opcji a sprawe mogą przekazać innemu graczowi z supportu.

No i jak ma nie być bociarzy, jak supporter rozpatruje skargę na swojego kolegę supportera którą złożył gracz? To jest patologia i nic innego, Gra straciła jakikolwiek sens. Bo jak niby mamy wygrać na mapach z bociarzami? Ja już dawno odszedłem z gry a na forum wchodzę czasami, bo się pośmiać mogę z supporterów i ich odpowiedzi na posty :haha:
 

Borisel

Hrabia
Problemem , który nęka support (pośrednio też graczy) jest również brak upublicznienia listy ukaranych delikwentów - jakie nicki , za co kara i ile kara . Taka lista nie dość że zadziała odświeżająco , to jeszcze jest dobrym znakiem że support coś tam działa i również zakończą w pewnym stopniu oskarżenia graczy o brak reakcji suppa na boty . Może niech support we własnym zakresie spróbuje wymusić od Inno zmiany tego do końca bezsensownego ukrywania wyników waszej pracy ?
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
No i jak ma nie być bociarzy, jak supporter rozpatruje skargę na swojego kolegę supportera którą złożył gracz?
Jeden supporter nie może rozpatrywać skarg na innego supportera. Myślę, że do posta Thorgala wkradło się niedomówienie. Dość ważne jest, żeby zwracać uwagę kto nam w takim wypadku odpisał, i porównać to z listą członków zespołu, na przykład tutaj: https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?members/&key=staff_members
Na czerwono supporterzy, na fioletowo Community Manager. Jeśli faktycznie ktoś z czerwonym nickiem będzie rozpatrywał skargę na kogoś innego z czerwonym nickiem, to ja też stwierdzę, że coś jest nie tak. Ale mimo wszystko mam wrażenie, że to nie do końca tak było.

Może niech support we własnym zakresie spróbuje wymusić od Inno zmiany tego do końca bezsensownego ukrywania wyników waszej pracy ?
Co prawda zgłaszanie pomysłów do Inno nie leży w kompetencji supportu, tylko Community Managera, ale generalnie taki pomysł też można podrzucić przez support, dla pewności, że zostanie zauważone.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ja już dawno odszedłem z gry a na forum wchodzę czasami,
I to jest postawa godna pochwały, wreszcie ktoś kto miał odwagę powiedzieć, że nie będzie grał w grę, która mu nie odpowiada.
Ja to popieram. Powinniście go naśladować.
Z pewnością wieloletni gracze zgodzą się ze mną, że to nie jest już ta sama gra w jaką zaczynali grać.
Po co się umartwiać, po co tracić czas i ewentualnie pieniądze na coś co nie sprawia przyjemności (oczywiście nie dotyczy przypadku osób, a są tacy, którym samo narzekanie sprawia przyjemność.
 

Borisel

Hrabia
Co prawda zgłaszanie pomysłów do Inno nie leży w kompetencji supportu, tylko Community Managera, ale generalnie taki pomysł też można podrzucić przez support, dla pewności, że zostanie zauważone.
Fakt - też nieprecyzyjnie się wyraziłem . Chodziło mi właśnie o załogę z polskiego serwera by na komunikacie (nie wiem w jakiej formie jest komunikacja między serwerem "growym" a górą) doprosili/wymusili/zaproponowali taką zmianę . Community mają chyba więcej możliwości zakomunikowania z górą i większa szansa że wreszcie coś zrobione w tym kierunku . Niech to będzie również wasza inicjatywa - zawsze można przecież poprzeć tą zmianę wpisami z tego forum , gdzie pewnie zyska przychylność użytkowników forum .
 

cayose

Szlachcic
A ja bym napisał (gdybym biegle posługiwał się niemieckim lub angielskim) bezpośrednio do centrali. Prezesi spółek gamingowych ciągle opowiadają jak to ważni dla nich są gracze, ich opinia, feedback. Wierzę, że to nie są jedynie frazesy. Może oni, tam w centrali, nie są świadomi jaki syf się robi w grze.
 

S.T.A.L.K.E.R.

Szlachcic zagrodowy
Jak to ktoś powiedział... "ajjj szkoda *** gadać, szkoda strzępić r..." - niestety taka jest prawda... brak odpowiedniej reakcji supportu zabija tą grę. Można zgłaszać oszustów, a i tak nic z nimi nie jest robione, nawet nie wiem czy zgłoszenia są w ogóle weryfikowane... Jak to możliwe, że na GVG w ogóle nie podświetla się strzałka do założenia oblegu, a obleg wrogiej gildii już "wisi"?? Znacie odpowiedź? :D Jak to możliwe, że ktoś nagle robi ponad tysiąc walk dziennie, jeśli wcześniej robił około 300-400 (podane i tak nad wyrost) - 20 dni 7k walk, a ostatnie 10 aż 13k... takich przykładów jest o wiele więcej...

1630233445903.png

kolejny delikwent....

1630233662057.png
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Można zgłaszać oszustów, a i tak nic z nimi nie jest robione, nawet nie wiem czy zgłoszenia są w ogóle weryfikowane...
To oczywiste, ze to wszystko to jeden wielki przekręt wydawcy gry aby zmusić graczy do wydawania diamentów.
Sądzicie, że gdyby taka działalność spowodowała spadek dochodów firmy, to by do tego dopuszczono, jest więc wręcz odwrotnie, zyski rosną, i akcjonariusze są zadowoleni.

W każdym razie tak uważają płaskoziemcy i antyszczepionkowcy.
 

Królo

Rycerz
Jak to ktoś powiedział... "ajjj szkoda *** gadać, szkoda strzępić r..." - niestety taka jest prawda... brak odpowiedniej reakcji supportu zabija tą grę. Można zgłaszać oszustów, a i tak nic z nimi nie jest robione, nawet nie wiem czy zgłoszenia są w ogóle weryfikowane... Jak to możliwe, że na GVG w ogóle nie podświetla się strzałka do założenia oblegu, a obleg wrogiej gildii już "wisi"?? Znacie odpowiedź? :D Jak to możliwe, że ktoś nagle robi ponad tysiąc walk dziennie, jeśli wcześniej robił około 300-400 (podane i tak nad wyrost) - 20 dni 7k walk, a ostatnie 10 aż 13k... takich przykładów jest o wiele więcej...

View attachment 6418

kolejny delikwent....

View attachment 6419
Ale zdajesz sobie sprawę że 1k walk dziennie to żaden wyczyn? Mamy szachy ze słabszą gildią i tam na wymianie są 3-4 osoby - to jest z 400 walk na wymianę. W nocy czasem nie było nikogo czasem 1 osoba - 1k walk lekko. Sam jak bym tam był to zrobiłbym 20k walk przez pch. Weź pod uwagę taką okoliczność.
 
Królo...zrobienie ponad 1k walk na mapie AP/bo nie ma np juz gpch/ jest wyczynem. Jeśli gość, który wczoraj nie potrafil założyć oblegu, robił 40 walk dziennie i nagle gdy ja zakladam obleg a on w sekunde/max poltorej/ zbija mi obleg/jest w znajomych i widze ze tylko on zbijał/ jest wyczynem niesamowitym. Rozumiesz o co tu biega? Ze ja robie jedna walke a on w tym czasie zbija w pojedynke caly moj obleg. Ja zjadłm zęby na gvg, oblegach, wkładaniach armii, róznych walkach a nie jestem w stanie przebic goscia co nie potrafil wczoraj zalozyc oblegu. Królo...przez 2 tygodnie codziennie gildia lowcy, oskarzana przez całe G o stosowanie botow, zwalnia codziennie z 12 sektorow przy plazy, ciagle zbijanych, przez ten czas wychodzi lekka reka zanizajac okolo 1000/pal sześć niech będzie nawet 800/ razy zakladala oblegi i nikt nie moze im wejsc w obleg :-D Nikt nie wsadził im armii, nawet symbol oblegu nie znika a sektor znika w sekundy zajetości. A potem patrzysz w historie a tam dwoje graczy zajelo sektor/widze jak mam ich w znajomych przeciez/. Wiem kto uzywa botow, bo w gildii tez to gryzie niektorych i znam nicki. Wysyłam do supportu, ze gracz taki a taki odpali o 20.00 boota, i co....i nic :-D a potem wchodzi na czat gosc z tej gildii, co pojechał po bocie, pyta sie czy było ok na gvg i stwierdza ze reszta graczy to debile/skren do wgladu/. Na gracza leci zgłoszenie ode mnie i innych w gildii i co...rowniez nic :-D gosc wchodzi znow, pyka kilka tysiecy walk se i sie smieje dalej. Bezczelnosc level hard...a kto dopuscil do tego??? niestety osoby odpowiedzialne za pilnowanie aby regulamin był przestrzegany :-)

Ale co najgorsze w tym...ciagle piszemy i sie krecimy w kolko, support nie wydaje zadnych tu oswiadczeń, czy walczy z botami, hejtem, zaslaniajac sie ze nie musi informowac. Bociarze botuja dalej, inni bluzgaja dalej na innych i wszystko sie kreci w kolko wracajac do punktu wyjscia. Dlatego pisanie tu jest juz bez sensu, jedyne co zostaje to jak wspomnialem ostatnio, uderzyc wyzej, opisac wszystko i albo bedzie dobrze albo ... bedzie jak jest. Ci co nie botuja, zaczna tez botowac a inni zakoncza gre. Dlatego kończę już tu tę w sumie bezsensowną dyskusję na tym forum, brak jakiejkolwiek reakcji kogokolwiek z supportu wyklucza sens tego, obłedne koło. Dziękuję tym co wysłuchali i widzą co się dzieje a tym co tak pasuje..no coż, jeszcze wam poprzeszkadzam ale juz nie na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

Królo

Rycerz
Byłem przekonany że mowa o samej ilości walk - gvg nie moja bajka. Czasem tylko zaglądam jak mam wolne.
 

S.T.A.L.K.E.R.

Szlachcic zagrodowy
Ale zdajesz sobie sprawę że 1k walk dziennie to żaden wyczyn? Mamy szachy ze słabszą gildią i tam na wymianie są 3-4 osoby - to jest z 400 walk na wymianę. W nocy czasem nie było nikogo czasem 1 osoba - 1k walk lekko. Sam jak bym tam był to zrobiłbym 20k walk przez pch. Weź pod uwagę taką okoliczność.

Ja wszystko rozumiem, że można na GPCH zrobić wiele walk, ale bez przesady... wcześniej się nie dało? I mam tu na myśli wcześniejsze edycje... Ja sam nieraz robiłem 1k walk, ale nie jest to łatwe i sam doskonale wiesz. Dodatkowo to są screeny graczy, która ma 80 osób i bije na prawdę wiele osób.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jak to jest możliwe, że gracz darekwas1 na G, pomimo tylu zgłoszeń i bluzgów na czacie nie otrzymał żadnego od was bana nigdy? Czy to prawda, ze jest nie do ruszenia przez support?
Czyli jednak działa tu mafia.

Trochę szkoda, że są dwa tematy o tym samym, trochę ciężko w obydwu operować i sie nie powtarzać.
 

Tarohoro

Szlachcic
Thorgal, ja kiedyś napisałem supporterowi, aby przekazał sprawę wyżej i tak się stało. Odpowiedział community meneger.

Jednak jest nikt tu nie tłumaczy sie z niczego i to jest chore. Zgłosiłem tutaj np. moderatora do admina, admin tylko zapytał gdzie konkretnie mod spartolił i tyle, też nie mam żadnej odpowidzi. Admin nie raczył napisać, czy upomniał moderatora, czy piwo mu postawił, olał mnie. Taki polski support mamy, tutaj i w grze.
 
Nie mogłem sobie odmówić napisania jeszcze czegoś. Godzina 21.16 teraz, czyli 29.08.2021, lowcy zajmuja sektor 35 77 w ap na G, na moich oczach zakladaja obleg, wiecie ile stoczylem walk aby im zbic? Jedną....jedną walkę. Sektor zajeli w 1 sekunde...powtórze dla tych co mysla wolniej 1/jedną/ sekunde. Napisalem do supportu ale tez napisalem skarge gdzie podalem kto uzyje bota w dniu 27.09 i czekam do dzis na odpowiedz, dwie doby. Macie odpowiedz czemu goscie z botami maja sie swietnie.
Ps. bo może ktoś nie w temacie i zaraz napiszę, że jak to, armię zmienić trzeba, coś powciskać, walki itp. Nie koledzy gracze...nie trzeba, na YT są filmiki jak dziala, nie pokazuje armii, nie musicie nic wciskać, nie wyswietla walk, wkladacie armie wciskacie ile ma zrobic walk na sekunde i....zajmujecie sektor :-)
MIłych walk gvg i miłych gpch życze :-) Ja uciekam z tego forum, jak napisałem wyżej
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
uzyskam jakąś odpowiedź co comunnity myśli o tym :

Problemem , który nęka support (pośrednio też graczy) jest również brak upublicznienia listy ukaranych delikwentów - jakie nicki , za co kara i ile kara . Taka lista nie dość że zadziała odświeżająco , to jeszcze jest dobrym znakiem że support coś tam działa i również zakończą w pewnym stopniu oskarżenia graczy o brak reakcji suppa na boty . Może niech support we własnym zakresie spróbuje wymusić od Inno zmiany tego do końca bezsensownego ukrywania wyników waszej pracy ?
 

KRISSof

Szlachcic zagrodowy
Problemem , który nęka support (pośrednio też graczy) jest również brak upublicznienia listy ukaranych delikwentów - jakie nicki , za co kara i ile kara . Taka lista nie dość że zadziała odświeżająco , to jeszcze jest dobrym znakiem że support coś tam działa i również zakończą w pewnym stopniu oskarżenia graczy o brak reakcji suppa na boty . Może niech support we własnym zakresie spróbuje wymusić od Inno zmiany tego do końca bezsensownego ukrywania wyników waszej pracy ?

Nie mieliśmy przyjemności poznania się, nie chcę też wchodzić w buty ludzi którzy zajmują się tą grą i korzystający z narzędzi jakie dało im Inno.
Niemniej poruszasz drażliwy temat, nie odpowiadam z wyższością tylko z pozycji byłego CM innej gry, konkurencyjnej firmy i to nie kogoś komu płaci się walutą gry, tylko kogoś kto był tam zatrudniony jako CM na umowę o pracę.
W grę wchodzą pieniądze, ktoś kupuje za realne pieniądze walutę gry, ba są to często gęsto osoby które wydają naprawdę spore pieniądze i zyskują rangę VIPa w grze, maja inne promocje, ich sprawy opracowują inni ludzie.
Zwyczajnie support nie ma możliwości banowania ich konta, nawet jak im dasz dowód na tacy.
Co innego gdy jest opracowany i zatwierdzony skrypt wykrywający przez twórców tej gry (ba często i prawnicy są w to zaangażowani, wiadomo realna kasa) wtedy leci z automatu i sprawa prosta, chociaż i tak lecą najpierw różnego rodzaju ostrzeżenia.
Inaczej jak ktoś ręcznie zbanuje usunie konto ( a na bank jest taka opcja w tutejszym panelu obsługi gry) to pisze się do twórców gry że zostało się strasznie skrzywdzonym przez złych ludzi i to konto wróci jeszcze z przeprosinami.
Niestety to jest biznes.
 

cayose

Szlachcic
No i mamy pięknie wyjasnione jak działa system. Czyli pisac do Inno nie ma sensu, bo tylko idiotów z siebie zrobimy. Pozostaje robic swoje, a jak ktoś swoje kompleksy musi leczy za pomocą gry, oszukwiac, żeby byc wyżej w rankingu to mu serdecznie wspołczuję i polecam jednak psychologa może.
 

Borisel

Hrabia
Nie mieliśmy przyjemności poznania się, nie chcę też wchodzić w buty ludzi którzy zajmują się tą grą i korzystający z narzędzi jakie dało im Inno.
Niemniej poruszasz drażliwy temat, nie odpowiadam z wyższością tylko z pozycji byłego CM innej gry, konkurencyjnej firmy i to nie kogoś komu płaci się walutą gry, tylko kogoś kto był tam zatrudniony jako CM na umowę o pracę.
W grę wchodzą pieniądze, ktoś kupuje za realne pieniądze walutę gry, ba są to często gęsto osoby które wydają naprawdę spore pieniądze i zyskują rangę VIPa w grze, maja inne promocje, ich sprawy opracowują inni ludzie.
Zwyczajnie support nie ma możliwości banowania ich konta, nawet jak im dasz dowód na tacy.
Co innego gdy jest opracowany i zatwierdzony skrypt wykrywający przez twórców tej gry (ba często i prawnicy są w to zaangażowani, wiadomo realna kasa) wtedy leci z automatu i sprawa prosta, chociaż i tak lecą najpierw różnego rodzaju ostrzeżenia.
Inaczej jak ktoś ręcznie zbanuje usunie konto ( a na bank jest taka opcja w tutejszym panelu obsługi gry) to pisze się do twórców gry że zostało się strasznie skrzywdzonym przez złych ludzi i to konto wróci jeszcze z przeprosinami.
Niestety to jest biznes.
Będąc GM-em w grze mmorpg widziałem , że istnieją tacy ludzie , którzy wydają ogromne ilości pieniędzy na grę . I takie osoby nie rzadko korzystają z "przywileju" zagrania inaczej ze świadomością własnej bezkarności . Ale to jest wina już polityki firmy , która pozwoliła na takie coś - i jak tu ktoś ujął ważniejsze są prawidłowe cyferki w księgowości i by kasa się zgadzała . Najlepsze jest to , że ten kurs wydaje się krótkoterminowy - w końcu ludzie się zbuntują , opuszczą grę i wydadzą negatywną opinię o tej firmie - niestety są to pobożne życzenia . Błędne koło nadal się kręci - zamkną jakiś projekt otworzą kolejny i kasa dalej leci . Do tych płacących dużo trzeba również dodać "jutuberów" , twiterów czy inne streamy , które nakręcają darmową reklamę jakiejś gry - oni również są "chronieni" przed prawem . W sumie dlatego dałem zapytanie - albo się odniosą do tego albo zignorują co będzie równoznaczne z olewaniem uczciwości w grze .

P.S. Zauważyłem również że takie skupienie się na mamonie dotyczy głównie dużych i średnich potentatów gier
 
Do góry