[PvP] Bonusy i rekordy

  • Rozpoczynający wątek Robertolog
  • Data rozpoczęcia

Ocena przydatności pomysłu

  • Przydatne

    Głosy: 7 31,8%
  • Niepotrzebne

    Głosy: 10 45,5%
  • Niedopracowane

    Głosy: 5 22,7%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser

Guest
Moja propozycja jest następująca:
Bonusy za:
- za obronienie wieży w turnieju
- za pobicie rekordu wieży
- za wygranie w x wieżach jednocześnie
Nie chce, aby były one wysokie. Bardziej chodzi mi o uhonorowanie gracza, który siedział przed komputerem, atakował, wysilał umysł aby wygrać. Jako nagrodę proponowałbym 0,1*(liczba medali w wieży) medali lub 10*(liczba medali w wieży) pieniędzy i zaopatrzenia. Dodatkowo, fajnie byłoby dodać aktualny rekord.
 

DeletedUser3220

Guest
dałam niedopracowane, ale ogólnie pomysł mi się podoba.
chodzi tylko o to, że trzeba dokładnie się zastanowić nad tą proporcją bonusa.
może mogłoby go dostać pierwszych trzech z wieży, nie tylko jeden... ale z drugiej strony, jeśli ktoś zwycięża w kilku wieżach, jego przewaga będzie tylko rosła, gdyby zebrał wszystkie bonusy.
to może wtedy wziąć pod uwagę, tylko jeden bonus, ten z najlepszej wieży?
rzucam luźne propozycje :)
 

DeletedUser

Guest
Zakładając, że ktoś jest w epoce żelaza i pobija rekord w 2 wieżach oraz broni je zdobywa następującą ilość medali: 10*0,1+20*0,1+0,1*(10+20)+0,1*(10+20)+10+20=1+2+3+3+10+20=39 medali (rekord w 1 + rekord w 2 + obrona 1 i 2 + wygranie dwóch wież jednocześnie + wygranie każdej z osobno). Jeśli chodzi o pieniądze i zaopatrzenie to: 10*10+20*10+10*30+10*30=100+200+300+300=900. Jak widać liczby te oszałamiające nie są, a jeśli ktoś je dostanie raz na tydzień to dużej przewagi nie zdobędzie :)
 

DeletedUser

Guest
nagrodą jest satysfakcja i to powinno wystarczyć każdemu.
jestem na nie.
 

DeletedUser3220

Guest
nagrodą jest satysfakcja i to powinno wystarczyć każdemu.
jestem na nie.

wiesz, satysfakcja satysfakcją :p
to tak jakby w pracy za najlepsze efekty dawali dyplom... dyplomem rodziny nie nakarmisz :p
czemu nie mielibyśmy dostawać bonusa za najlepsze efekty? po to się przecież staramy :)
 

DeletedUser

Guest
ja się ze swoim zdaniem zgadzam ;)

niepotrzebne są specjalne nagrody - mógłby za to powstać ranking 'wygranych pod rząd', rekordu wieży...itp. takie rankingi działają wystarczająco motywująco.
 

DeletedUser

Guest
niepotrzebne są specjalne nagrody - mógłby za to powstać ranking 'wygranych pod rząd', rekordu wieży...itp. takie rankingi działają wystarczająco motywująco.
Rankingi działają motywująco, ale tylko wtedy kiedy mamy możliwość wskoczyć na pierwsze miejsca. Na dzień dzisiejszy komuś kto grę zaczyna, będzie bardzo ciężko (o ile będzie to jeszcze możliwe) wskoczyć chociażby do pierwszej dziesiątki (a nawet 50) w rankingu wygranych turniejów pod rząd czy innych tego typu :)
 

DeletedUser

Guest
rankingi mogą być np. tygodniowe i dla każdej z wież osobno (z danej epoki). myślę, że słabszych lub nowych graczy to nie zniechęci.
 

DeletedUser

Guest
rankingi mogą być np. tygodniowe i dla każdej z wież osobno (z danej epoki). myślę, że słabszych lub nowych graczy to nie zniechęci.
Mógłbyś to rozwinąć? Nie do końca rozumiem. W rankingach tygodniowych co by było brane pod uwagę?
 

DeletedUser3787

Guest
Przecież każdy otrzymuje medale za zajęcie pierwszego miejsca, więc nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że walczy za darmo. Rankingi są motywujące wtedy gdy za zajęcie pierwszych miejsc są przyznawane nagrody.
Co mi daje zajęcie 1-go miejsca w rankingu przez np: 10 tygodni jak nie otrzymuję za to nawet złamanego drzewca od sztandaru.?
Co do pomysły nextera też jestem sceptycznie nastawiony z powyższego powodu.
Satysfakcję mam wtedy gdy za osiągnięcia i włożony trud zostaję odpowiednio doceniony i nagrodzony.
 

DeletedUser

Guest
Przecież każdy otrzymuje medale za zajęcie pierwszego miejsca, więc nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że walczy za darmo.
Dostajemy medale za wygrane turnieje, ale nie za kombo. Nie jest sztuką wygrać w jednej wieży, ale w kilku już tak.
 

DeletedUser

Guest
Niby tak, ale im więcej wież chcesz wygrać tym większą musisz mieć armię (różnorodność jednostek). Jednocześnie masz mniej czasu na zdobycie x pkt w danej wieży. Czyli jakby nie było im więcej wież chcesz wygrać tym będziesz miał trudniej. A co za tym idzie, jest sztuką wygrać więcej niż jedną wieżę (patrze statystycznie) :)
 

DeletedUser3014

Guest
Zgadzam się ze zdaniem Apocalypto. Wszystko zależy od sąsiedztwa. Znam gracza który z... łatwością stuka medale bo w sąsiedztwie nikt mu nie dorównuje (od długiego czasu do jego sąsiedztwa są przydzielani tylko dużo słabsi od niego). A ja sam mam w sąsiedztwie kogoś, kogo pewnie nigdy nie przegonię :(.......______
Tak więc potrzebne jest szersze spojrzenie - z poziomu administracji grą (i wraca też sprawa "lekko niedopracowanego" łączenia sąsiedztw). Takie nagrody to byłyby dodatkowe zyski dla kogoś, kto i tak ma lekko w turniejach (im słabsze sąsiedztwo w porównaniu do danego gracza, tym mu łatwiej wygrywać wiele razy z rzędu).
 

DeletedUser

Guest
Macie rację, pomysł z dodatkowymi medalami jest niepotrzebny jeśli są takie rozbieżności wewnątrz sąsiedztw. Chociaż medale za pobicie rekordu pkt w wieży i samo wyświetlanie rekordu wg mnie nie promuje tak bardzo silnych graczy :)
 

DeletedUser5150

Guest
Jak większość pomysłów - przede wszystkim balans - to samo dotyczy i pomysłów na mury obronne/palisady, liczby wojowników uczestniczących w walce, dodatkowego zastosowania/wykorzystania dużej liczby produktów.
Po kilku dniach grania jestem generalnie za jeśli zmiany dadzą impuls do rozwoju ale jednocześnie nie pogłębią (za mocno) różnic pomiędzy graczami.
 

DeletedUser

Guest
ja jestem 11 na liscie sąsiadów i 6 raz z rzędu zostalem mistrzem w wierzy rozkwitu i wczesnego śr. i chciałbym dostać coś więcej niż 120 medali
 
Do góry