Punkty do rankingu ogólnego dla Graczy "eko"

Czy podoba Ci się przedstawiony pomysł

  • Tak, uważam że Gracze "eko" powinni dostwac punkty do rankingu ogólnego

    Głosy: 26 72,2%
  • Nie, uważam że Gracze "eko" nie powinni dostwac punktów do rankingu ogólnego

    Głosy: 10 27,8%

  • W sumie głosujących
    36
Status
Zamknięty.

DeletedUser8507

Guest
NIE
Wpłacać towary do skarbca może każdy, a na bitwach trzeba się wykazać rozumem. Teraz jest lepiej
 

DeletedUser

Guest
bo co ja jako Gracz ekonomiczny mam z tego że wpłacam towary do skarbca gildii? Tak tak, wiem: "GvG to gra zespołowa i trzeba pomagać gildii" bla bla bla...
Jak nie masz nic z tego to nie wpłacaj i tak ci ktorzy walcza ofiarują troche towarow. Walki gildyjne sa dla przyjemnosci i TYLKO dla przyjemnosci.
Jestem na NIE
Za nic nie ma nagrody, kazdy umie produkawac towary
 

Auksacer

Wicehrabia
A ja powiem wprost, czy naprawde aż takie znaczenie ma dla was wasze punkty i ranking? Zamiast sama przyjemność z gry? Co to za różnica czy masz 50 000pkt więcej skoro możesz mieć o wiele lepszą sytuacje niż silniejszy gracz czy też gorszą niż dużo słabszy?
Wiem, że dla niektórych to jedno z wyzwań stać sie lepszym i silniejszym niż inni, inni nawet się tym szczycą umieszczając informacje na forum w podpisach itd

Otóż to, ranking globalny jest właśnie dla rywalizacji z innymi Graczami, jest to gra online, w której gra się z innymi Graczami i jest ten element rywalizacji, jeśli dla kogoś kompletnie nie ma znaczenia ranking, to nie musi wcale rywalizować z innymi Graczami a grać w jakąś grę SinglePlayer. Przez taki tok myślenia gra nigdy by się nie rozwijała, bo "po co to innym skoro mi to niepotrzebne?" jest jednym z wielu powodów stagnacji projektu:) Doskonale rozumiem, że nie każdego ciągną punkty w rankingu, nie każdy chce brać udziału w "wyścigu szczurów" i jak najbardziej szanuje to - sam poniekąd mam takie nastawienie. Mam punkty to mam, nie mam to nie, trudno. Jednak chodzi o to, żeby wyrównać rozgrywkę, żeby każdy Gracz był traktowany na równi i każda obrana droga dawała jakieś korzyści. Wiadomo, że Gracze militarni muszą dostać więcej punktów bo wykazują się większą aktywnością, jednak Gracze "eko" nie powinni schodzić na pewnego rodzaju margines:) I właśnie o to mi głównie chodzi - szersze perspektywa, nie tylko "bo mi to niepotrzebne";)

Wpłacać towary do skarbca może każdy, a na bitwach trzeba się wykazać rozumem. Teraz jest lepiej

W GvG nie ma czasu na walkę "ręcznie", trzeba walczyć z automatu. Do tego kluczowe są łotry, a żeby je mieć, to trzeba je wygrać. Żeby je wygrać, trzeba mieć szczęście;) Akurat strategia podczas bitwy w GvG pełni znikomą rolę, bo nie ma czasu na toczenie bitew, trzeba pozwolić zrobić to SI:) W niespełna kwadrans spokojnie można nawet nabić sobie już 20k punktów do rankingu:)

Jak nie masz nic z tego to nie wpłacaj i tak ci ktorzy walcza ofiarują troche towarow. Walki gildyjne sa dla przyjemnosci i TYLKO dla przyjemnosci.

No tak, niech Gracze militarni i walczą i wpłacają towary, niech stawiają budynki wojskowe i towarowe, a reszta Graczy niech ma to w nosie i czerpie korzyści z bonusów gildii!:) Gracze z takim nastawieniem nic nie wnoszą do gildii, która chce coś osiągnąć w GvG;) Jeśli tak udzielasz się w GvG dla przyjemności, to rozumiem ze GvG nie daje Ci zbyt wielkiej tej przyjemności;) Zatem tak jak pisałem wyżej - to że dla Ciebie coś jest nieistotne, nie oznacza, że dla innych nie jest istotne i należy skreślać jakiś pomysł:) Przez takich ludzi żaden projekt nie ma szans na rozwój!

Za nic nie ma nagrody, kazdy umie produkawac towary

W takim razie zaproponuj InnoGames, żeby zlikwidowali punkty za produkcje młotków i monet - też każdy je produkuje i dostaje za to punkty - za darmo!:) No cóż - o towarach niestety już tego nie można powiedzieć, bo jeśli dobrze się orientujesz to od epoki modernizmu wytworzenie towaru KOSZTUJE inne towary, więc za darmo nie ma - oj nie ma;)

Zresztą tak jak pisałem wyżej - Gracze "eko" nie dostawali by tak dużo punktów jak Gracze militarni, ze względu na różnice aktywności. Jednak Ci Gracze też powinni zostać jakoś nagrodzeni, bo też ich wkład jest bardzo ważne dla gildii!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Otóż to, ranking globalny jest właśnie dla rywalizacji z innymi Graczami, jest to gra online, w której gra się z innymi Graczami i jest ten element rywalizacji, jeśli dla kogoś kompletnie nie ma znaczenia ranking, to nie musi wcale rywalizować z innymi Graczami a grać w jakąś grę SinglePlayer. Przez taki tok myślenia gra nigdy by się nie rozwijała, bo "po co to innym skoro mi to niepotrzebne?" jest jednym z wielu powodów stagnacji projektu:) Doskonale rozumiem, że nie każdego ciągną punkty w rankingu, nie każdy chce brać udziału w "wyścigu szczurów" i jak najbardziej szanuje to - sam poniekąd mam takie nastawienie. Mam punkty to mam, nie mam to nie, trudno. Jednak chodzi o to, żeby wyrównać rozgrywkę, żeby każdy Gracz był traktowany na równi i każda obrana droga dawała jakieś korzyści. Wiadomo, że Gracze militarni muszą dostać więcej punktów bo wykazują się większą aktywnością, jednak Gracze "eko" nie powinni schodzić na pewnego rodzaju margines:) I właśnie o to mi głównie chodzi - szersze perspektywa, nie tylko "bo mi to niepotrzebne";)

To, ze komus nie zależy na punktach NIE OZNACZA, że powinien grać w singla. Ja też rywalizuje o miejsce w topce i też chce być wysoko, ale gracze, którzy ranking cenią sobie ponad wszystko - to to nie jest rywalizacja.
Bo co z tego, że będziesz miał 10mln punktów więcej niż gracz pod tobą, skoro możesz być znacnzie słabszy od niego? Pamiętaj, to nie punkty świadczą o mocy gracza, a to jak gra, a znam z wielu innych gier gdzie rywalizacja na punkty w porównaniu do FoE ma znaczenie, gdzie w topkach są osoby, które dostają po tyłkach od ludzi z 100 miejsc w rankingu.

W takim wypadku dlaczego gracze eko maja dostawac mniej niz militarni? Im tak samo jak militarnym przeciez zależy na punktach prawda? Dlaczego nadal mają być gorsi? Co z tego ze militarni mają wkład w gildie? A co eko nie mają? To oni wspierają surowcami bez któryh militarnie byś sobie nie dał rady.
Można to sobie tłumaczyć na wiele sposobów, ale nie zmienia to faktu, że osoby patrzące na punkty zamiast na efekt gry i rozwoju, są śmieszni dla mnie. Punkty są tu na drugim planie zawsze, najpierw znaczenie ma rozwój. Nie interesuje mnie to, że np grozi mi TOP1, interesuje mnie to, co posiada i co potrafi.
 

Auksacer

Wicehrabia
W takim wypadku dlaczego gracze eko maja dostawac mniej niz militarni? Im tak samo jak militarnym przeciez zależy na punktach prawda? Dlaczego nadal mają być gorsi? Co z tego ze militarni mają wkład w gildie? A co eko nie mają? To oni wspierają surowcami bez któryh militarnie byś sobie nie dał rady.

Właśnie to samo powtarzam od samego początku tego tematu:) Do reszty się już nie będę ustosunkowywał bo nie widzę związku z tematem:)
 

Mikekun

Książę
W sumie wolę taką sytuację jaka jest obecnie. Grałem w gry internetowe, gdzie ranking to świętość i jakoś już z tego powodu się nie rajcuje. Wolę grę zarówno militarnie ( czyli poprzez podbijanie mapy ), natomiast nienawidzę gry pvp bowiem, nie wiem czego mam się spodziewać po ewentualnych jednostkach wroga + dodatkowo bonusy z pereł. Nie raz się wyłożyłem na takiej kalkulacji i nie jest to miła sytuacja. Dlatego też preferuję spokojniejszą bardziej ekonomiczną rozgrywkę.

Życzę udanych ferii zimowych :)
pozdrawiam Mikekun
 

chudya

Hrabia
W sumie wolę taką sytuację jaka jest obecnie. Grałem w gry internetowe, gdzie ranking to świętość i jakoś już z tego powodu się nie rajcuje. Wolę grę zarówno militarnie ( czyli poprzez podbijanie mapy ), natomiast nienawidzę gry pvp bowiem, nie wiem czego mam się spodziewać po ewentualnych jednostkach wroga + dodatkowo bonusy z pereł. Nie raz się wyłożyłem na takiej kalkulacji i nie jest to miła sytuacja. Dlatego też preferuję spokojniejszą bardziej ekonomiczną rozgrywkę.

Życzę udanych ferii zimowych :)
pozdrawiam Mikekun

Na PvP, po wejściu do sąsiada i sprawdzeniu jaki jest mocny, zawsze możesz się wycofać.
 

DeletedUser

Guest
Niet, niet i jeszcze raz niet. Zbierać towary i produkcję każdy głupi potrafi wystarczy 1-2 razy wejść na grę i po prostu zebrać. Jak nie chce ktoś walczyć trudno, jego sprawa co do graczy grających militarnie zarówno w mieście większość i tak posiada inne budynki prócz militarnych, a dodatkowo potrafią siedzieć i jechać cały pasek sąsiadów jeszcze pyknąć parę sektorków GvG i co?Jak ktoś chce być jeden z lepszych w rankingu to niech przynajmniej poświęci trochę czasu na grę. Ja mam i towarowe i wojskowe budynki. Dodam jeszcze tu, że i tak ciężko było by nabijać punkty z towarowych. Nie walczysz jesteś gdzieś z tyłu na liście, a gdy jesteś z tyłu na liście to Cię często atakują co za tym idzie wchodzą i Cię plądrują. Czarne są moje wizje.
 

Auksacer

Wicehrabia
Jak nie chce ktoś walczyć trudno, jego sprawa (...)

No mi bardziej chodzi o to, żeby właśnie ludzi jakoś zachęcić do wytwarzania towarów i wpłacania ich do skarbca. Teraz to jest zaledwie garstka Graczy którzy stawiają tylko budynki towarowe po to, żeby je wpłacać do skarbca, bo po prostu nic z tego nie mają. Tak jak pisałem wcześniej - GvG jest dla przyjemności i część Graczy właśnie tak je traktuje, dlatego dla nich nie jest problemem, to że wrzucają towary i nic z tego nie mają, cieszą się samym faktem, że mogą jakoś pomóc gildii. Niektórzy Gracze militarni też walczą dla przyjemności, ale u nich postęp widać w rankingu, mogą walczyć dla puntów, więc jest jakiś czynnik motywacyjny. Chodzi o to, aby zachęcić do współpracy tych Graczy, którzy nie wpłacają towarów do skarbca, bo wolą je zostawić dla siebie i mieć je w magazynie, niż wrzucać do skarbca gildii i nic z tego nie mieć.

Nie walczysz jesteś gdzieś z tyłu na liście, a gdy jesteś z tyłu na liście to Cię często atakują co za tym idzie wchodzą i Cię plądrują. Czarne są moje wizje.

W tej kwestii akurat nie doszłoby do rewolucyjnej zmiany, bo takie zjawisko panuje już teraz:)
 
Ostatnia edycja:

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Tak jak pisałem wcześniej - GvG jest dla przyjemności i część Graczy właśnie tak je traktuje, dlatego dla nich nie jest problemem, to że wrzucają towary i nic z tego nie mają, cieszą się samym faktem, że mogą jakoś pomóc gildii.

Nie wiem dlaczego nieustannie piszesz, że gracze nic z tego nie mają - przecież z bonusów GvG korzysta cała gildia, więc wszyscy taniej budują, szybciej szkolą wojsko, oraz dostają PR z ratusza, który i tak musi stać, a dzięki bonusom daje dodatkową korzyść :) W aktywnej gildii gracze sami powinni chyba czuć się w obowiązku wpłacać te towary, skoro mają łatwiej niż bez gildii, albo w gorszej gildii.

Punkty do RO zdobywa się na wiele sposobów, ale od głosu się wstrzymam póki co.
 

bartekmod

Książę
Auksacer
Zawsze możesz wprowadzić w Gildii obowiązek posiadania Obserwatorium i Atomium, gdzie plany do Pereł zdobywamy tylko i wyłącznie poprzez rozbudowę Pereł Graczy z Gildii (wyższe lvl istniejących Pereł to też korzyść), oczywiście dając odpowiedni czas na zdobycie planów, bo to akurat loteria który wypadnie
 

Auksacer

Wicehrabia
Nie wiem dlaczego nieustannie piszesz, że gracze nic z tego nie mają - przecież z bonusów GvG korzysta cała gildia, więc wszyscy taniej budują, szybciej szkolą wojsko, oraz dostają PR z ratusza, który i tak musi stać, a dzięki bonusom daje dodatkową korzyść :)

Cały czas tak piszę, bo cały czas zestawiam to też z korzyściami Graczy militarnych - oni oprócz tych bonusów mają też punkty do rankingu. Mnie chodzi o korzyść indywidualną, której Gracze "eko" nie mają. Te bonusy, o których wspomniałaś mają wszyscy w gildii, nawet Ci co kompletnie nic nie robią dla niej poza motywacją, która teraz trwa max. 5 minut, a w GvG nie udzielają się w ogóle. W związku z tym to porównanie korzyści dla Gracza z bonusów gildii w tym przypadku jest zupełnie nietrafione:)

W aktywnej gildii gracze sami powinni chyba czuć się w obowiązku wpłacać te towary, skoro mają łatwiej niż bez gildii, albo w gorszej gildii.

I w tym rzecz - nie powinni czuć obowiązku, tylko jakąś chęć, a żeby była chęć, to bardzo ważny jest czynnik motywacyjny. Teraz Gracze militarni nawet jeśli mają w nosie GvG, to dorobią sobie parę puntów do rankingu na mapie GvG, bo chcą punkty, a przy okazji i gildia korzysta na tym:)

Auksacer
Zawsze możesz wprowadzić w Gildii obowiązek posiadania Obserwatorium i Atomium, gdzie plany do Pereł zdobywamy tylko i wyłącznie poprzez rozbudowę Pereł Graczy z Gildii (wyższe lvl istniejących Pereł to też korzyść), oczywiście dając odpowiedni czas na zdobycie planów, bo to akurat loteria który wypadnie

Plany do Atomium wypadają nawet z motywacji, tylko Obserwatorium jest specyficzne:) Same perły to i tak za mało, to raczej podstawa, wciąż konieczna jest produkcja towarów i wpłacanie ich do skarbce ze swojego magazynu:) Zwłaszcza, że Gracze przechodzą do kolejnych epok i z czasem coraz mniej towarów z niższych epok dochodzi do skarbca z pereł.
 
Ostatnia edycja:

HuanMing

Książę
Cały czas tak piszę, bo cały czas zestawiam to też z korzyściami Graczy militarnych - oni oprócz tych bonusów mają też punkty do rankingu. Mnie chodzi o korzyść indywidualną, której Gracze "eko" nie mają.

Ale gracze militarni poswiecaja wiecej czasu, wysilku, czy jakkolwiek tego nie nazwiemy..... Zebranie towarow trwa sekunde... Walki w GvG/PvP czy jakie tam sie jeszcze nie znajda wymagaja czegos wiecej niz jednego klikniecia w budynek celem zebrania surowcow. Trzeba im poswiecic uwage, czas, przemyslec sobie taktyke i wykazac sie choc minimalnymi umiejetnosciami.
Skoro tak bardzo chcecie nagradzac za klikniecie w budynek, ktory sam wszystko za nas robi to moze dolozmy tez punkty za skonczenie produkcji jednostek wojskowych?? Zasada dzialania ta sama i logika podobna....
 

bartekmod

Książę
Plany do Atomium wypadają nawet z motywacji, tylko Obserwatorium jest specyficzne:) Same perły to i tak za mało, to raczej podstawa, wciąż konieczna jest produkcja towarów i wpłacanie ich do skarbce ze swojego magazynu:) Zwłaszcza, że Gracze przechodzą do kolejnych epok i z czasem coraz mniej towarów z niższych epok dochodzi do skarbca z pereł.

Nie mówię, że jak ktoś dostanie plan Atomium z motywacji to źle, źle by było gdyby rozbudowywał Atomium Graczowi spoza Gildii :) oprócz Pereł i produkcji można jeszcze wyznaczyć np dyżury do rąbania sąsiadów i plądrowania im towarów, ach nie, przecież wojo do GvG jest niezbędne :/
faktycznie ciężka sprawa z tymi towarami, zwłaszcza że wyprodukowanie ich na własny użytek zajmuje zbyt długi czas, a co dopiero gdyby jeszcze towary oddawać, to czas wydłużyłby się kilkukrotnie i rozwój jest całkowicie zablokowany
 

Auksacer

Wicehrabia
Ale gracze militarni poswiecaja wiecej czasu, wysilku, czy jakkolwiek tego nie nazwiemy..... Zebranie towarow trwa sekunde... Walki w GvG/PvP czy jakie tam sie jeszcze nie znajda wymagaja czegos wiecej niz jednego klikniecia w budynek celem zebrania surowcow. Trzeba im poswiecic uwage, czas, przemyslec sobie taktyke i wykazac sie choc minimalnymi umiejetnosciami.

Ale o tym była mowa w tym temacie już wielokrotnie, właściwie cały czas się to przewija tutaj i już wyjaśniłem, że Gracze militarni wciąż będą otrzymywać więcej punktów za aktywność. Nie ma mowy żeby Gracze "eko" przegonili aktywnych Graczy militarnych:) Chodzi o sam fakt, że teraz NIC nie dostają a mogliby dostawać COKOLWIEK;)

Skoro tak bardzo chcecie nagradzac za klikniecie w budynek, ktory sam wszystko za nas robi to moze dolozmy tez punkty za skonczenie produkcji jednostek wojskowych?? Zasada dzialania ta sama i logika podobna....

Po co mają dostawać punkty za zbiory wojska skoro dostają punkty za wykorzystanie wojska. Gracze "eko" nie dostają punktów ani za zbiory towarów ani za ich wykorzystanie:) Poza tym równie dobrze można by debatować nad punktami za zbiory z młotków i monet. Po co IG przyznaje punkty za to skoro wystarczy tylko kliknąć?:) Jeśli chcecie być konsekwentni w tym toku myślowym, to punkty za młotki i monety też nie powinny być przyznawane;)
 
Ostatnia edycja:

Auksacer

Wicehrabia
Wiem, że w pierwszym poście pisałem, że pomysł traktowany jest przymrużeniem oka, bardziej jako dyskusja, niż pomysł, który miałby zostać zaproponowany InnoGames, jednak patrząc na aktywność w tym temacie, która jest większa niż przypuszczałem oraz ilość oddanych głosów, która też już jest niemała, to pozwolę sobie zadać pytanie Supportowi (o ile w ogóle tu zagląda i interesuje się tym tematem;)):

Co musi spełniać pomysł w dziale Pomysłów, żeby został potraktowany poważnie i wysłany do InnoGames? Czy są do tego jakieś wytyczne czy zależy to od dobrego dnia Supportera?:) Nie wiem czy są jakieś wytyczne już ustalone na forum do wglądu publicznego, nie interesowałem się tym zbytnio i nie lubię biurokratycznych mamrotów;) Chodzi mi na przykład o ten konkretny pomysł. Dlaczego nie jest on traktowany bardziej poważnie? Argumenty są, każdy sprzeciw pomysłowi starałem się wyjaśniać, wydaje mi się, że brak tutaj mocnego argumentu na NIE, który miałby pomysł całkowicie dyskwalifikować z obszaru zainteresowania Supportu. Ponadto, 30 głosów na tym forum to wcale nie tak mało, z czego aż 70% na TAK. No to w czym tkwi problem? Jak dla mnie to Support powinien odłożyć kalkę na bok i samemu pomyśleć nad tym czy dany pomysł można wysłać do InnoGames czy totalnie olać. A tutaj serio nie widzę przeciwskażań do zaproponowania pomysłu InnoGames. Przyjmą go to przyjmą, nie to nie. Jak już pisałem wcześniej - na żaden pomysł na tym forum nie powinny być nakładane surowe wymogi idealnych rozwiązań, bo InnoGames i tak te pomysły realizuje na swój sposób, mają one tylko służyć jako inspiracja do twórców gry, jako sygnał do tego co mogą zmienić w tej grze. Na forach w innych krajach wydaje mi się, że Support bardziej podchodzi do tego w ten sposób i jest bardziej otwarty na propozycje Graczy, jest ŁĄCZNIKIEM między Graczami a InnoGames. Tutaj z kolei wydaje mi się, że Support jest jak ŚCIANA między Graczami i InnoGames, która wszystko stara się zbiurokratyzować, sformalizować i zatrzymać:) Nie chodzi mi tylko o ten konkretny pomysł w tym temacie, a śledzę kilka pomysłów na tym forum od ponad roku i widzę jak to wygląda:) Wrzucacie do kosza pomysły, które są jednocześnie proponowane w innych krajach i wchodzą do gry:)

Drogi Supporcie:) Jak sama nazwa z języka angielskiego wskazuje - jesteście naszym Wsparciem:) Powinniście być po naszej stronie, bo takie jest założenie tej funkcji, macie wychodzić nam naprzeciw i pomagać, nie bronić InnoGames przed każdą naszą wypowiedzią i krytyką, bo właśnie po to są Gracze! Mają krytykować, a twórcy Gry mają tą krytykę przyjmować. Kto lepiej wie czego brakuje grze i co w niej zmienić jak nie sami Gracze? Nie możecie twórców Gry bronić przed tą krytyką, bo oni jej potrzebują! Każdy twórca czegokolwiek potrzebuje krytyki i uwag! Każdy potrzebuje inspiracji od innych ludzi. Powinniście być naszym łącznikiem z twórcami gry a nie ścianą pomiędzy nami:)

Dziękuję za uwagę i poświecenie czasu tym "wypocinom":)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3220

Guest
Tak tylko ze swojej strony dodam, że support nie zajmuje się bezpośrednio forum, robią to moderatorzy :)
Z supportem możesz porozmawiać indywidualnie przez system zgłoszeń :D

A co do pomysłów, zajmują się nimi odpowiedni ludzie i uwierz - zaglądają oni w każdy dział i czytają "wypociny" jak je nazwałeś na bieżąco :)
Cierpliwość jest cnotą ^^

//PablooS
Lubię to.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auksacer

Wicehrabia
Tak tylko ze swojej strony dodam, że support nie zajmuje się bezpośrednio forum, robią to moderatorzy :)
Z supportem możesz porozmawiać indywidualnie przez system zgłoszeń :D

A co do pomysłów, zajmują się nimi odpowiedni ludzie i uwierz - zaglądają oni w każdy dział i czytają "wypociny" jak je nazwałeś na bieżąco :)
Cierpliwość jest cnotą ^^

//PablooS
Lubię to.

Mniejsza z tym kto się tym zajmuje, chodziło mi o ludzi odpowiedzialnych za to:) Wystarczy sobie tylko adresatów zmienić, sens wypowiedzi pozostaje taki sam;)

Szkoda tylko, że nie otrzymałem jeszcze konkretnej odpowiedzi na moje pytania, konkretnego usytuowania się do mojej wypowiedzi, a tylko puste zapewnienia, że wszystko jest jak powinno, podczas gdy kompletnie tego nie widać:) Taki biurokratyczny i protekcjonalny bełkot, a konkretów żadnych;)
 
Ostatnia edycja:

Hikari36

Polonista
Polonista
Jak napisała Ash - cierpliwość jest cnotą ;) Każdy członek Teamu, także osoba odpowiadająca za zgłaszanie pomysłów, jest człowiekiem i ma swoje mniej lub bardziej ważne zajęcia niż siedzenie tutaj i zgłaszanie na bieżąco pomysłów ;)

Każdy chce, aby jego pomysł już po kilku dniach został wysłany tam na górę (też tak mam ;) ), jednak na to nic nie poradzimy. Pomysły zawierające ważne kwestie (np. o uprawnieniach Zaufanego - był i został przesłany), ogólnie pomysły zawierające rozwiązania problemów z którymi Gracz spotyka się codziennie, które utrudniają obecnie grę (np. te dotyczące ignorowania na czacie, przepełniona historia, czytelniejsza historia/filtr, itd.) są oczywiście przesyłane szybciej niż pozostałe, jeśli są dobrze opisane i naprawdę pomagają w takich niemiłych sprawach.
Natomiast reszta, zawierająca drobniutkie usprawnienia, dodateczki, jest po prostu wpisywana na listę mniejszych pomysłów, która jest zgłaszana hurtowo (Danifae tak robiła, nie wiem jak teraz jest ;))
No i oczywiście nie wszystkie pomysły można "ot tak" wysłać, czasami potrzebna jest o wiele, wiele szersza dyskusja, dopracowanie i dopiero wtedy można wysyłać ;)

Oczywiście piszę to z własnej wiedzy, więc mogą tu być jakieś błędy, ale chyba tak ogólnie jest ;)
 

Auksacer

Wicehrabia
No to czekam i czekam na jakąś odpowiedź ludzi odpowiedzialnych za dział Pomysłów i nic...;) Tylko mi nie piszcie, że mam jeszcze bardziej uzbroić się w cierpliwość, bo ile może trwać przeczytanie 3 stron tematu?!;) Przecież to forum aż tak aktywne nie jest, żeby ludzie odpowiedzialni za decyzje w sprawie pomysłów nie nadążali z ich czytaniem:D

Szkoda, żeby umarł kolejny, moim zdaniem dobry pomysł, który może spokojnie zostać zaproponowany InnoGames, a to tylko dlatego, że ludzie odpowiedzialni za przekazywanie pomysłów IG nie odpowiadają na nie, nie ustosunkowują się do nich i przez długi czas zostawiają temat bez decycji.

To już wolałbym decyzję o treści "Pomysł wędruje do kosza, bo..." z dobrą argumentacją, niż żadnej reakcji. Przynajmniej wiedziałbym, że osoby odpowiedzialne za pomysły są nimi zainteresowane i coś z nimi robią.

Nawet jeszcze nikt nie ustosunkował się RZETELNIE do moich "wypocin" sprzed tygodnia;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8110

Guest
No to czekam i czekam na jakąś odpowiedź ludzi odpowiedzialnych za dział Pomysłów i nic...;) Tylko mi nie piszcie, że mam jeszcze bardziej uzbroić się w cierpliwość, bo ile może trwać przeczytanie 3 stron tematu?!;) Przecież to forum aż tak aktywne nie jest, żeby ludzie odpowiedzialni za decyzje w sprawie pomysłów nie nadążali z ich czytaniem:D
(...)
To już wolałbym decyzję o treści "Pomysł wędruje do kosza, bo..." z dobrą argumentacją, niż żadnej reakcji. Przynajmniej wiedziałbym, że osoby odpowiedzialne za pomysły są nimi zainteresowane i coś z nimi robią.
Nawet jeszcze nikt nie ustosunkował się RZETELNIE do moich "wypocin" sprzed tygodnia;)

Jeśli chodzi o dział Pomysły i to w jaki sposób jest on moderowany, to w zasadach działu swego czasu Dani napisała mądre słowa, które ja również dziś podtrzymuje -> klik. Ponaglanie niczego nie zmienia w kwestii tego kiedy osoba odpowiedzialna za dział (obecnie ja) wypowie się w danym temacie :)

No ale przechodząc do rzeczy, Hikari już na samym początku dość dobrze podsumował problem:
Ale jak już ma być punktowana produkcja towarów, to niech będzie w o wiele mniejszym stopniu. Dlaczego? Gracz militarny nie tylko produkuje wojsko, ale musi także poświęcić swój cenny czas na odrobinę taktyki oraz na stoczenie tych kilkudziesięciu walk przy oblężeniu. A gracz "eko" tylko nastawi produkcję, zbierze i hop do Skarbca - to nie jest wielki wysiłek, więc powinien być w jakimś mniejszym stopniu wynagradzany :)

Co prawda zgodziłeś się z nim częściowo. Pozwolę sobie przytoczyć główne argumenty "za" pomysłem.
Cały czas tak piszę, bo cały czas zestawiam to też z korzyściami Graczy militarnych - oni oprócz tych bonusów mają też punkty do rankingu. Mnie chodzi o korzyść indywidualną, której Gracze "eko" nie mają.
(...)
I w tym rzecz - nie powinni czuć obowiązku, tylko jakąś chęć, a żeby była chęć, to bardzo ważny jest czynnik motywacyjny.
Gracze militarni wciąż będą otrzymywać więcej punktów za aktywność. Nie ma mowy żeby Gracze "eko" przegonili aktywnych Graczy militarnych:) Chodzi o sam fakt, że teraz NIC nie dostają a mogliby dostawać COKOLWIEK;)
Poza tym równie dobrze można by debatować nad punktami za zbiory z młotków i monet. Po co IG przyznaje punkty za to skoro wystarczy tylko kliknąć?:) Jeśli chcecie być konsekwentni w tym toku myślowym, to punkty za młotki i monety też nie powinny być przyznawane;)

Pomijam fakt, że na samym początku wychodzimy z błędnego założenia, jakim jest istnienie w FoE podziału Graczy na eko i militarnych. Już samo to dyskwalifikuje pomysł na starcie. Nie ma takiego podziału i nie planujemy wprowadzania go. Ale odniosę się do paru argumentów, żeby wytłumaczyć dlaczego pomysł na 100% nie ma szans na przejście.

I teraz spójrzmy na to tak, jak Ty sobie to wyobrażasz. Gracz, który skupia się na produkcji towarów zbierze sobie dziennie z jednego budynku 20 sztuk towaru. Powiedzmy, że już nawet dajemy do rankingu po jednym punkcie za towar (przy monetach i zaopatrzeniu dajemy 50 razy mniej!)... Załóżmy, że jakimś cudem Gracz ma 10 budynków towarowych w mieście (założenie, które ma pokazać nierealność pomysłu). Co otrzymujemy? 20*10=200 sztuk towarów, czyli 200 punktów do rankingu globalnego. Tyle ile można zdobyć pokonując 2 włóczników... :p Słaba motywacja...

Dziennie zaopatrzenia i monet zbiera się mnóstwo. W dalszych epokach są to naprawdę olbrzymie ilości i nawet po podzieleniu przez 50, każdy zbiór oznacza sporą ilość punktów do rankingu. Dlatego za nie Gracze otrzymują punkty.

Sam piszesz, że Gracze skupiający się na walkach mają wciąż zarabiać więcej punktów. I zarabiają. Te przykładowe 200 dodatkowych punktów do rankingu dziennie niczego nie zmieni i nie może być uznane za jakąkolwiek motywację.

Pomysł ląduje w Szufladzie, jako niemożliwy do realizacji z wymienionych powyżej powodów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry