Punkty do rankingu ogólnego dla Graczy "eko"

Czy podoba Ci się przedstawiony pomysł

  • Tak, uważam że Gracze "eko" powinni dostwac punkty do rankingu ogólnego

    Głosy: 26 72,2%
  • Nie, uważam że Gracze "eko" nie powinni dostwac punktów do rankingu ogólnego

    Głosy: 10 27,8%

  • W sumie głosujących
    36
Status
Zamknięty.

Auksacer

Wicehrabia
Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie liczę zbytnio na wprowadzenie tego pomysłu do gry, ale nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat, a pragnąłem podzielić się z Wami moim spostrzeżeniem:)

Otóż od wejścia GvG w gildiach zrobił się podział Graczy na militarnych i ekonomicznych. Gracze militarni codziennie walczą i zdobywają punkty do rankingu ogólnego za wygrane bitwy, z kolei Gracze ekonomiczni produkują towary, wrzucają do skarbca i... no właśnie, co oni z tego mają?;) Na chwilę obecną bycie Graczem "eko" kojarzy się ze stagnacją w rozwoju, bo tacy Gracze nie zdobywają tyle punktów co militarni, a według mnie powinno to zostać jakoś zbalansowane. Skoro za wyprodukowane monety i zaopatrzenie dostaje się punkty do rankingu ogólnego, to czemu nie można by dostawać też puntów za wyprodukowane towary? Albo zrobić coś innego - Gracze otrzymywaliby punkty do rankingu ogólnego za akcje z towarami np. za wpłacenie towarów do skarbca, a na mapie PvP za zdobycie sektora przez negocjacje. Zmotywowałoby to przy okazji też Graczy ekonomicznych do produkcji towarów i wpłacania ich do skarbca, bo co ja jako Gracz ekonomiczny mam z tego że wpłacam towary do skarbca gildii? Tak tak, wiem: "GvG to gra zespołowa i trzeba pomagać gildii" bla bla bla... ale powiedzmy sobie szczerze - ponad połowa Graczy militarnych walczy w GvG dla punktów do rankingu ogólnego, nie dlatego, żeby pomóc gildii. Takiego motywatora potrzebują też Gracze "eko", bo na chwilę obecną mało komu chce się wydawać drogo i ciężko wyprodukowane towary i nic z tego nie mieć.

Dodam, że nie jestem Graczem ekonomicznym a Graczem militarnym, więc moje zdanie nie jest subiektywne i kierowane pretensjami do twórców gry, a obiektywną obserwacją.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7795

Guest
Zdecydowanie jestem na TAK.

Zmotywowałoby to przy okazji też Graczy ekonomicznych do produkcji towarów i wpłacania ich do skarbca, (...)

Racja, gracz produkujący towary, a nie walczący w GvG też powinien mieć jakieś korzyści, że te towary wpłaca.
 

DeletedUser8996

Guest
Ogólnie fajny pomysł jestem na tak :)
Tylko co jak ktoś jest graczem militarnym, ale też z budynków towarowych nie rezygnuje, czyli dostaje punkty za to i za to?
Mi tam w sumie odpowiada :D
 

Auksacer

Wicehrabia
Ogólnie fajny pomysł jestem na tak :)
Tylko co jak ktoś jest graczem militarnym, ale też z budynków towarowych nie rezygnuje, czyli dostaje punkty za to i za to?
Mi tam w sumie odpowiada :D

Owszem, takiemu Graczowi też coś wpadnie do rankingu za towary, ale nie będzie tego za dużo, bo nie da rady postawić tylu budynków towarowych i militarnych jednocześnie. Gracz, który będzie miał tylko budynki towarowe zarobi z nich więcej punktów do rankingu, bo będzie miał tych budynków więcej:) Poza tym do tego też przydałoby się jakoś zbalansować tą ilość puntów zdobytych w walkach z punktami za towary.
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dlaczego nie, sama czasami porzucam bagnet i produkuje wszystko co się da, wtedy widać ogromną różnice w przyroście punktów a wcale prościej nie jest, bo te budynki niedługo się w mieście nie pomieszczą.
 

DeletedUser625

Guest
Jest mi to obojętne, ale dałem tak żeby wam nie minusować ankiety. :p
 

Auksacer

Wicehrabia
Jest mi to obojętne, ale dałem tak żeby wam nie minusować ankiety. :p

Ta ankieta, podobnie jak i cały temat są tylko dla jaj, a nie z nadzieją, że pomysł zostanie przyjęty przez Inno, bo bądźmy ze sobą szczerzy - po pierwsze nie wiem co musiałoby się stać, żeby pomysł w ogóle trafił do Inno, a po drugie Inno pewnie już myślało nad tym i albo zamierzają już coś z tym zrobić albo celowo nic z tym nie robią:)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
W sumie to też - czemu nie :)
Ale jak już ma być punktowana produkcja towarów, to niech będzie w o wiele mniejszym stopniu. Dlaczego? Gracz militarny nie tylko produkuje wojsko, ale musi także poświęcić swój cenny czas na odrobinę taktyki oraz na stoczenie tych kilkudziesięciu walk przy oblężeniu. A gracz "eko" tylko nastawi produkcję, zbierze i hop do Skarbca - to nie jest wielki wysiłek, więc powinien być w jakimś mniejszym stopniu wynagradzany :)
 

Auksacer

Wicehrabia
musi także poświęcić swój cenny czas na odrobinę taktyki

Z tą "taktyką" byłbym ostrożny, bo wystawienie 1 czołgu i 7 łotrów na wszystkie walki i jazda na automacie, to żadne obmyślanie taktyki;) Ale generalnie zgadzam się z tym, ze Gracze militarni muszą wiecej czasu na walki poświęcić:)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
No wiesz, nie zawsze można wstawić czołg i łotrów :) Np. w Kolonialnej się nie da ;) W niższych epokach naprawdę trzeba kombinować, a nie jechać ciągle na jednym ustawieniu :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Masz racje Hikari ale powinien być nagrodzony bo sa konta typowo produkcyjne bo muszą powoli takie być. Dlaczego mają tracić?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie mówię, że nie mają być nie nagradzani. Teraz nie są, więc jak będą to i tak to będzie to dobry krok dla nich. Tylko niech nie będą w takim stopniu co militarni, żadnym wysiłkiem jest nastawianie produkcji i wychodzenie z gry :)

PS
Gdzie twoja różowa kokardka? W znak drogowy się zmieniłaś? :o
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Polizano mnie to i różowa kokardka zmieniła się w czarną kocice ^^

Nie wiem jak do tej produkcji perły ująć, ja bym ich nie dodawała...
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dobrze, że jestem chłop, bo nie wiem w co bym się zmienił gdyby to mnie polizano :p

Perły zostawić w spokoju, pomagają w takim samym stopniu co Alcatraz (z którego nie liczy się punktów)...
 

DeletedUser13723

Guest
Oczywiście że jestem na TAK bo sam jestem takim graczem i sam po sobie uważam że jesteśmy trochę pokrzywdzeni nie mając możliwości nabijania pkt tak jak wojownicy a przecież wspieramy gildię oraz rynek w surowce a nic z tego nie mamy oprócz wdzięczności ziomali z gildii którzy nie muszą inwestować towarów.Fajnie też by było wprowadzić jakieś dodatkowe zadania dla takich graczy żeby mieli coś w zamian za walki.
 

DeletedUser13900

Guest
Skoro za wyprodukowane monety i zaopatrzenie dostaje się punkty do rankingu ogólnego, to czemu nie można by dostawać też puntów za wyprodukowane towary?
- podoba mi się to, żeby się dostawało punkty za produkcję (a tak na pewno teraz nie jest??);
bo wtedy można mieć i woi i produkować :))

A co do "skarbca" - nie wiem, nie wiem... Jakoś tego nie widzę.
A jak być z tymi graczami, którzy ani nie walczą w GvG, ani nie wrzucają do Skarbca???
(bo np. gildia walczy w wyższych epokach).
Albo z tymi, którzy nie należą do gildii i nie mają skarbca?
 

DeletedUser5506

Guest
Z tego co pamietam to to co Ci wpadnie (zloto monety) podzielone przez 300 i tyle dochodzi do punktow w rankingu ogolnym
 

DeletedUser13900

Guest
Co do punktacji, znalazłem coś takiego -
Naliczanie punktów gracza w ogólnym rankingu:
Punkty gracza są sumą trzech części składowych:
1. Punkty walki - punkty za wygrane bitwy / 50
2. Punkty produkcji - ilość wyprodukowanych monet i zaopatrzenia / 300
3. Punkty budynków - punkty za budynki posiadane w mieście.

http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=1946
- Czyli za budynki towarowe dostaje sie punkty, ale za towary raczej nie.
 

DeletedUser5506

Guest
Tak właśnie jest. To ile masz towarów w ratuszu sie nie liczy do punktów ale mlotki i monety juz tak
 

Auksacer

Wicehrabia
A jak być z tymi graczami, którzy ani nie walczą w GvG, ani nie wrzucają do Skarbca???
(bo np. gildia walczy w wyższych epokach).
Albo z tymi, którzy nie należą do gildii i nie mają skarbca?

To właśnie wtedy dostawali by punkty za wytworzone towary. Co prawda Gracze militarni też mogą postawić budynki towarowe, jak była już o tym mowa wcześniej, jednak nie postawią ich aż tak dużo jak Gracz eko. Gracz eko braki wojskiem będzie gonił większą produkcją towarów.

Zdaję sobie sprawę, że jest wiele wątpliwości co do zaproponowanych przeze mnie rozwiązań. Nie są to rozwiązania idealne i można je jeszcze dopracować jakoś. Pomysł jednak ma być dla InnoGames inspiracją, sygnałem do przemyślenia tej kwestii. Prawda jest taka, że twórcy gry jeśli biorą jakieś pomysły od Graczy, to nie realizują ich w 100% tak jak zostały one zaproponowane, a modyfikują te pomysły, dodają coś, robią po swojemu. A zatem doszukiwanie się i wymaganie w pomysłach idealnych gotowych rozwiązań jest zupełnie nieefektywne i bez sensu.

Jak pisałem wyżej, wszystkie pomysły na forum mają służyć InnoGames za sygnał do tego co można by ulepszyć w grze, za "suchy" materiał do przemyśleń, a nie jako w 100% gotowy algorytm:) Dlatego proszę aby Support miał to na względzie przy podejmowaniu decyzji odnośnie dalszych losów tego pomysłu:)



P.S.
Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale usunąłem ten temat z zakładek będąc przekonanym, że już umarł i nikt się tu nie wypowie:) Dziękuję bardzo wszystkim za każdy oddany głos i za każde wyrażone zdanie w tym temacie:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11650

Guest
Według mnie bardzo fajny pomysł, ponieważ sam jestem graczem "eko" i myślę, że innym też się to przyda.
 

DeletedUser

Guest
A ja powiem wprost, czy naprawde aż takie znaczenie ma dla was wasze punkty i ranking? Zamiast sama przyjemność z gry? Co to za różnica czy masz 50 000pkt więcej skoro możesz mieć o wiele lepszą sytuacje niż silniejszy gracz czy też gorszą niż dużo słabszy?
Wiem, że dla niektórych to jedno z wyzwań stać sie lepszym i silniejszym niż inni, inni nawet się tym szczycą umieszczając informacje na forum w podpisach itd

Jestem graczem eko i zupełnie nie widze problemów z punktami, to że mógłbym mieć więcej punktów jako militarny gracz wgl mnie nie rusza, każdy gra jak mu pasuje i jeśli komuś zależy na punktach rankingowych to po prostu "coś" z tym zrobi.
Poza tym, jeśli gracz eko miałby dostawać punkty np za produkcje towarów, to gracz militarny chyba też o ile takie budynki posiada? A zakładając, że ktoś gra pół na pół to miałby i tak lepszą sytuacje więc jak na moje oko taka zmiana wgl nie przyniesie korzyści.
 
Status
Zamknięty.
Do góry