[Komunikacja] Przywrócenie możliwości wysłania wiadomości do gracza z wiadomości grupowej

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser675
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za przywróceniem możliwości wysłania wiadomości prywatnej z okna rozmowy grupowej?

  • Tak, nie mam nic przeciwko.

  • Nie, jestem przeciw przywróceniu możliwości wysłania wiadomości, bo [napiszę w temacie]


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser675

Guest
Kiedyś, przed zmianą systemu wiadomości, można było wysłać do gracza wiadomość po kliknięciu w awatar (w wiadomości grupowej). Teraz usunęliście tę opcję i żeby np. odpowiedzieć na:

foe.png


trzeba:
-wyszukać gracza na pasku gildii i wyslac wiadomość
-lub wejść w wiadomości > napisz wiadomość i wpisać ręcznie nick gracza.

Jeśli w wątku grupowym (nie musi to być gildia, a np. rozmowa między sąsiadami) gracz do którego chcę napisać wiadomość, nie jest już w gildii lub w sąsiedztwie, to pozostaje tylko ta druga opcja, czyli wpisanie ręcznie nicku gracza. A czasami nie jest to łatwy do przepisania nick!
W przypadku osób które mamy na pasku (dowolnym) system wiadomości podpowiada nam listę graczy i wystarczy wpisać jedną literę, a potem wybrać. Jednak w przypadku takich sytuacji jak napisałem powyżej, czyli gracza już nie ma w gildii lub zniknął z sąsiedztwa, to już nie ma podpowiedzi i trzeba wpisać dokładny nick ręcznie. Można oczywiście wyszukać gracza w rankingu, ale to kolejne kilka kliknięć.

Poza tym w czcionce używanej przez was w grze duże "I" i małe "l" są nie do odróżnienia. To tak na marginesie.

W menu widocznym na obrazku jest np. bezużyteczna opcja "zaproś do gildii", mimo że to jest rozmowa graczy z gildii, a do tego nie mam uprawnień do zapraszania, nie ma za to tak potrzebnej opcji wysłania wiadomości.

Poza tym na pasku graczy są dwie możliwości wysłania wiadomości, oprócz ikony koperty można kliknąć na nick i "wyślij wiadomość". Tylko po co aż dwa razy? Opcja "Odwiedź" też jest tam niepotrzebna, bo wystarczy kliknąć na awatar (ale o tym pisałem w osobnym wątku).

Podsumowując, proszę o dodanie możliwości wysłania wiadomości do gracza bezpośrednio z menu pod nickiem/awatarem gracza z wiadomości grupowej i wyrzucenie opcji "wyślij wiadomość" z menu z paska graczy, bo jest tam już ikona koperty. Czyli w jednym miejscu nie mamy w ogóle takiej opcji, a w innym miejscu aż dwie możliwości.
 

DeletedUser17290

Guest
to sprawa dla osób z obsługi gry :)
Bardzo słusznie, kolego Exar Kun
 
Do góry