Przyspieszenie gry na słabszym sprzęcie i kilka innych zmian.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2383
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o tej propozycji ?


  • W sumie głosujących
    13

DeletedUser2383

Guest
Witam wszystkich

W tym temacie chciałem zwróci uwagę na parę rzeczy które strasznie utrudniają grę na słabszym sprzęcie, a wydaje mi się , że nie są tak ciężkie do zmiany.

1. Codziennie motywując swoich kolegów z gildii muszę wgrywać ich miasta co zajmuję na każdego gracza ok. 3-5 sek co przy 80 graczach w gildii i 80 na kontynencie daje 8-13 minut ;/.
W związku z tym prosiłbym o wprowadzenie możliwości wyboru w opcjach gry czy chcę aby wygrywało mi za każdym razem wioskę gracza czy tylko listę jego budynków. To samo by się tyczyło plądrowania wiosek.

2. Prosiłbym także o stworzenie klienta gry dzięki czemu nasze odkryte grafikę, technologie, zabudowę wioski i postęp w mapie dla jednego gracza można by pobierać z dysku a nie za każdym razem z serwera.

3. Codziennie jestem atakowany i atakuję wielu graczy, i bywa, że przez przypadek zaatakuje kogoś kogo mam zmotywować ;}. W związku z tym prosiłbym, aby obok portretu gracza pod możliwością wysłania wiadomości była liczba oznaczająca stosunki z tym graczem tzn. Jeżeli gracz nas zaatakuje to jego relacje spadają o 2 punkty. Jeżeli nas zmotywuje/ odrestauruje to relacje wzrastają o 1 punkt.

To na tyle, zapraszam do komentowania zwłaszcza tych co grają na słabszym sprzęcie ;)
 

DeletedUser2512

Guest
Dałem 4 ponieważ mimo że mam laptopa nie najlepszego to z tą grą nie mam żadnego problemu.Może to z tego powodu że mam dość szybki internet[25mb/s].Co do punktu 2 to nic by nie dało takie przechowywanie na dysku bo i tak gra by musiała za każdym razem sprawdzać czy dane są prawdziwe i je uaktualniać.3 punkt to dobry pomysł ale dorzuciłbym jeszcze możliwość segregowania graczy od tych z najlepszymi do tych z najgorszymi stosunkami.Dzięki temu wiedzielibyśmy kto jest naszym największym wrogiem.
 

DeletedUser426

Guest
Do pierwszego punktu sie nie wypowiem bo troche mnie smieszy. Słaby sprzet raczej nie wiela ma do powiedzenia , bardziej na predkośc wczytywania ma wpływ szybkośc internetu.

Klienta gry tutaj nie ma potrzeby wprowadząc i napewno nie wprowadzą to nie jest MMO z szczegółową grafiką 3D , której pobranie z serwera zajmowało by codziennie po godzinie.

Co do ostatniej propozycji to takie robienie troche Simsówale ta propozycja jest dobra. W większości gier możemy tylko kogoś grabić tu jest mozliwośc motywacji. Taki wskaźnik dobrze by do tego pasował
 

DeletedUser2383

Guest
1. Neta też mam słabego :(
2. Nie wiadomo czy komuś nie odbije, żeby zrobić 3D :p
3. Nie simsów ale CIV IV, stąd mi się wziął ten pomysł ;)
 

DeletedUser1724

Guest
A mi się wydaje iż problem ze słabszym sprzętem można by było rozwiązać wprowadzając opcje w których każdy gracz miałby możliwość wyboru wyświetlanych detali graficznych czy też w ogólny sposób mógłby dostosować to co się wyświetla/pokazuje do swoich potrzeb :p
 

DeletedUser

Guest
prosiłbym, aby obok portretu gracza pod możliwością wysłania wiadomości była liczba oznaczająca stosunki z tym graczem tzn. Jeżeli gracz nas zaatakuje to jego relacje spadają o 2 punkty. Jeżeli nas zmotywuje/ odrestauruje to relacje wzrastają o 1 punkt.

Chyba mam własny zarys tej propozycji. Mogę go dopracować i zamieścić na forum? Napiszę oczywiście, że jesteś współtwórcą :>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
sposoby na przyspieszenie działania przeglądarki:

1. Uruchamiamy Firefox'a, w polu adresu
wpisujemy about:config i wciskamy klawisz
Enter. Ukaże nam się długa lista, na której
musimy odszukać trzy wpisy: - network.http.pipelining
- network.http.proxy.pipelining
- network.http.pipelining.maxrequests Normalnie przeglądarka wysyła jedno żądanie do
serwera w jednostce czasu. Po Włączenie funkcji
pipelining umożliwia już kilka żądań
jednocześnie, co znacznie skraca ładowanie się
stron www. 2. Gdy już je dotrzemy do poszukiwanych
wpisów należy: - ustawić wartość network.http.pipelining na
true
- ustawić wartość network.http.proxy.pipelining
na true
- ustawić wartość
network.http.pipelining.maxrequests na jakąś liczbę np. 30. Znaczyć to będzie, że przeglądarka
wyśle 30 żądań w tym samym czasie. 3. Na koniec klikamy gdziekolwiek prawym
klawiszem myszki i z menu kontekstowego
wybieramy New -> Integer. Nazywamy go
nglayout.initialpaint.delay i ustawiamy jego
wartość na 0. 4. Teraz wystarczy zrestartować Firefox'a i
cieszyć się znacznym wzrostem wydajności
naszej "ulubionej" przeglądarki. By tazman

Start-Ustawienia-Panel sterowania-Połączenie
sieciowe-Sieć Lan lub szybki internet-Połączenia
lokalne
Teraz prawy przycisk myszy-Własciwości-
Protokół internetowy TCP/IP-Właściwości-Użyj
następujących serwerów DNS W miejsce preferowanego serwera DNS wpisać:
208.67.222.222 ,a jako alternatywny:
208.67.220.220. Następnie OK-Zamknij-Zamknij i
uruchomić ponownie komputer.
U mnie przyspieszyło: było 383,36 jest 421,24
kbit/s. Efekt wyczuwalny,a o to przecież chodzi. by obserwator

Daje jeszcze link do downloadu programu, który ściąga stałą część danych na dysk. I przyspiesza otwieranie stron. http://www.programosy.pl/program,google-web-accelerator.html
 

DeletedUser2383

Guest

Wszystko ładnie pięknie tylko, że ja Chrome'a używam ;/.
 

DeletedUser1724

Guest
Ja od zawsze byłem przeciwnikiem ingerowania w ustawienia portów, przeglądarek pod kątem technicznym bowiem to może tylko zaszkodzić. Tutaj głównym aspektem problemu jest Wasz internet (dostawca) i lichy sprzęt.

Jeżeli nie macie pojęcia to co robicie i robicie to tylko z FAQ-u to radzę się za to nie brać :)
 

DeletedUser

Guest
Ja od zawsze byłem przeciwnikiem ingerowania w ustawienia portów, przeglądarek pod kątem technicznym bowiem to może tylko zaszkodzić. Tutaj głównym aspektem problemu jest Wasz internet (dostawca) i lichy sprzęt.

Jeżeli nie macie pojęcia to co robicie i robicie to tylko z FAQ-u to radzę się za to nie brać :)

Co ma sprzęt do internetu? Bo ja widzę tylko dwie analogię kartę sieciową i ew. WiFi. Jeśli coś się zrobi nie tak, to nie problem później zrobić reinsta.
 

DeletedUser1724

Guest
Co ma sprzęt do internetu? Bo ja widzę tylko dwie analogię kartę sieciową i ew. WiFi. Jeśli coś się zrobi nie tak, to nie problem później zrobić reinsta.

A ma i to sporo bowiem przeglądarki pobierają spore ilości RAM-u gdzie mając tylko otwarte FoE u mnie bynajmniej czasem bywa iż pobiera 600MB :p Więc mając mało ram-u to też osłabiamy szybkość przeglądanych stron :)
 

DeletedUser

Guest
Dobry pomysł zwłaszcza jeśli chodzi o obniżenie detali gry (naprawdę chodzące ludki nie są mi potrzebne) mój flashplayer zajmuje mi 400 MB i nie będę zmieniał ustawień FF bo wiem że mogę spieprzyć a robić reinstala przez jakąś grę tego już nie skomentuję.
 

DeletedUser1724

Guest
Wreszcie ktoś zrozumiał to, że lepiej nie ingerować w ustawienia przeglądarki dla jednej gry bo przecież działamy na niej na co dzień, a nie wiemy jak te ustawienia zachowają się w stosunku do innych odwiedzanych stron czy też gier :)
 

DeletedUser2383

Guest
Włączyłem eksperymentalne chrome na 20 minut, 5 razy komp mi się resetował xD
 

DeletedUser

Guest
***** prawda -.-

Przeglądarkę zawsze można przywrócić do domyślnych...

A jak nie chce ci się bawić, bo się:

a) boisz
b) nie chce ci się

To cierpliwie czekaj na update, a nie lej żalem :)

Pozdro.

- - - Zaktualizowano - - -

ooo... Cenzura jest ^^
 

DeletedUser

Guest
Powinny byc zrobiona mozliwosc ustawien gry etc. Grafiki jak zapewne wiele osob grajac w inne tego typu gry zauwazylo ze w wiekszosci takich gier jest mozliwosc zniwelowania strat w grywalnosci.... I nieprawda ze to od internetu ja sprawdzajac przepustowosc swojego łacza mam dostepne jeszcze 800kb-1,2mb/s Gdzie moj net to 8mb/s i jest to internet kablowy gdzie jest to jedna z lepszych postaci internetu ( a napewno lepsze od WIFI i takich jak miedzy innymi iPlus, Neostrada) mam starszna zamule gdzie wszystko jest wina slabszego komputera ktory w czasie gry ma braki pamieci wirtualnej oraz podczas robienia jakiejkolwiek czynnosci zuzycie procesora dochodzi do granic 70-80%. A odnosnie Flasha to tak jak ktos tu wczesniej pisal nie radze kombinowac....
 
Do góry