przynależność oddziału do koszar

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2049
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2049

Guest
witam
czy istnieje jakiś znacznik pozwalający rozpoznać/grupować oddzialy z danych koszar?

jesli mam np 3 koszary żołnierzy i strace jakiś oddział w walce ich odtwarzanie nie jest rownomierne tylko np 3 w jednych koszarach 1 w drugich co wydluza czas odtworzenia jednostek
 

DeletedUser

Guest
i niby jak excel powie mi ktora jednostka jest z ktorego budynku
 

DeletedUser

Guest
Dużo tłumaczenia, po prostu musisz zapamiętywać i zapisywać, z którego budynku jest dana jednostka (dowiesz się od razu po wyszkoleniu)
 

DeletedUser1724

Guest
Panowie ale o czym Wy gadacie bo ja nie kumam po kiego wiedzieć, który wojownik jest z których koszar bo przecież to ta sama jednostka....
 

DeletedUser

Guest
Panowie ale o czym Wy gadacie bo ja nie kumam po kiego wiedzieć, który wojownik jest z których koszar bo przecież to ta sama jednostka....

Otóż z takiego powodu, że gdy atakujesz i zakładasz, że możesz mieć straty to najszybciej wyszkolisz utracone jednostki gdy będziesz pewien, że pochodziły z innych budynków. Tłumaczenie: 2 jednostki utracone, 2 takie same budynki wojskowe posiadane, 2 x krótszy czas szkolenia tychże straconych jednostek (bo nie szkolisz ich w jednym budynku tylko 2 naraz), następny atak może być przeprowadzony 2 x szybciej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Każdy wojownik należy do koszar.

Zaużmy, mamy cztery strzelnice łuczników. W, X, Y, Z. W każdej z nich są 4 wolne miejsca, na wyszkolenie łuczników. Ustawiamy szkolenie. W strzelnicy łuczników W ustawiamy na początku, w Strzelnicy X, 10 minut później, w Y 20 minut później i w Z 30 minut później. Zbieramy jednostki regularnie. Jak wiecie, zasoby jednostek w jednym wierszu (jedna pozioma kolumna) mają cztery jednostki. W tym momencie, OD LEWEJ strony łucznicy są ze strzelnic: Z, Y, X, W. Teraz przenosimy jednostki do armii atakującej, POJEDYNCZO, od lewej strony. Dzięki temu mamy już jeden rząd, wyglądający tak: W, X, Y, Z. Całość zapętlamy, i nasza armia wygląda tak:
W X Y Z
W X Y Z

No dobra, ale co ze stratami? Właśnie dlatego mamy zasoby armii, które przez to, że zapętliliśmy cztery razy powyższe instrukcje. Nasze zasoby wyglądają tak:
W, X, Y, Z
W, X, Y, Z

Zaużmy, że straciliśmy trzech łuczników w bitwie. X górny, Z górny i W dolny. Nasza armia atakująca wygląda tak:
W, Y, X, Y
Z

Potrzebne będzie teraz zapisanie jednostek w excelu, bo bez tego nam się mocno pomiesza. Wyjmujemy Y (to, które zniszczyło nasz piękny, alfabetyczny) z naszego szyku i odstawiamy go do zasobów armii. Wygląda to tak:

Y, W, X, Y
Z, W, X, Y
Z

A nasza armia atakująca wygląda tak:

W X Y Z

Tak więc zabieramy jednostki, np. z dolnego rzędu zasobów armii, zaczynając od Z i kończąc na W, czyli przenosimy POJEDYNCZO (żeby się nie pomieszało): Z, Y, X, W

Otrzymujemy zasoby armii:

Y, W, X, Y,
Z,

I naszą armie atakującą:

W, X, Y, Z
W, X, Y, Z

Prawie nie ma zastojów, gdzie tracimy po 3-4 jednostki z jednej strzelnicy, koszar, czy czegoś innego. Prościej chyba nie potrafię.

Później szyfry w zasobach armii potrafią stać się skomplikowane, dlatego POLECAM zapisywanie w excelu. Szybki zapis, wszystko jasne, itd.

Przysłużę sie ludziom i niedługo zrobię poradnik, PRZEJRZYSTY ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser775

Guest
Zrobiłem taki program w javie do zarządzania jednostkami, który robi dokładnie to co kolega wyżej opisał.
Mam problem, bo nie potrafię go zapisać do pliku jar, żeby działał na innym kompie. Pisałem w netbeansie. Jak ktoś się zna to czekam na pomoc. W necie szukałem, są rozwiązania ale nie działają albo ich nie rozumiem.

edit: Poradziłem sobię, podaje linka do programu

http://www.mediafire.com/?d150fiqbu4qwykf
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry