Przycisk "Wszyscy Znajomi" [+-]

  • Rozpoczynający wątek abebe
  • Data rozpoczęcia

Czy widzisz potrzebę i zasadność wbudowania nowego przycisku ?


  • W sumie głosujących
    18
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Tak sobie wymyśliłem pod wpływem chwili spotkania z weną;)

Mój pomysł polega na dodaniu do okna komunikatora (nie czatu) przycisku jak w tytule mojego posta.
Czasami jest potrzeba zakomunikowania wszystkim znajomym ważnej informacji, zadania pytania do wszystkich znajomych bądź zasygnalizowania wielu (trudnych do sklasyfikowania) innych wiadomości. Skoro jest przycisk "wszyscy członkowie gildii" to być może nie jest problemem "dołożenie" dodatkowego przycisku?

Proszę o merytorycznie uzasadnienie głosu na tak i nie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Nie wiem czy był dokładnie taki temat zakładany, było to raczej omawiany przy okazji innej propozycji. Główny problem z pomysłem przycisków "Wszyscy znajomi" oraz "Wszyscy sąsiedzi" jest taki, że istnieje duże prawdopodobieństwo wykorzystania ich po prostu do spamu. O ile gildia ma swój regulamin, strukturę, uprawnienia, przynależność do niej wiąże się z dużymi korzyściami i zwykle po prostu nie warto "podpadać", to grupy znajomych i sąsiadów nie mają mechanizmów obronnych przed zwykłymi spamerami. Zaatakować, wywalić ze znajomych?
Nie mówię, że pomysł jest zły, były z pewnością dużym ułatwieniem dla osób korzystających z takich przycisków z głową, obawiam się tylko, że więcej byłoby tych piszących z byle czym, przez co przydatna opcja straciłaby swoją funkcję, bo gracze po prostu zaczęliby wiadomości spoza gildii ignorować.
 

DeletedUser

Guest
@Danifae
Masz absolutną rację jeśli chodzi o spam i przycisk "Wszyscy Sąsiedzi" tutaj nie ma żadnej dyskusji ;)

Jeśli jednak chodzi o znajomych to lista tychże jest raczej hermetyczna i podlega swoistej kontroli. Jest również możliwość natychmiastowego "ukrócenia" spamerskich praktyk poprzez (jak napisałaś) usunięcie takiego delikwenta z listy.

Nie upieram się przy tym pomyśle jednakże chciałbym zobaczyć (vide ankieta + komentarze) ilu graczy widziałoby potrzebę zastosowania takiego ułatwienia. Mam świadomość, że nie będzie to reprezentatywne ale spróbować przecież można? ;)
 

DeletedUser8

Guest
Można, dlatego nie zagłosowałam ani nie zamknęłam ; ) Pomysł ma swoje plusy :)
 

DeletedUser

Guest
Pomysł mi się podoba :)
Chociaż światełko wiadomości mrugałoby jeszcze częściej (a raczej haha na okrągło) - co już teraz w przypadku korespondencji gildijnej może z lekka irytować, to jednak kilka zastosowań widzę:
- do zakończenia poziomu w perle niewiele brakuje
- coś potrzeba szybko kupić/sprzedać
 

DeletedUser

Guest
Mamy szare puste pole . Można byłoby tam wkleić następną kopertę : Centrum wiadomości od znajomych.
 

DeletedUser8110

Guest
Błagam NIE. Ogólnie nie podoba mi się ten pomysł, ponieważ już na czacie, który z założenia ma być miejscem do rozmów, widać że faktycznie rozmawia garstka osób, a reszta jedynie spamuje prośbami.

Dodatkowo - na pewno nie w formie takiej jak wiadomość do całej Gildii... Dlaczego? Ponieważ jak odpisujemy na wiadomość do całej gildii jest ona rozsyłana w tym samym 'wątku' do wszystkich... Czyli co - dostając wiadomość od jakiegoś znajomego, później dostanę dodatkowo tonę odpowiedzi od jego (a już nie moich) znajomych, którzy również byli jej odbiorcami ? Niech to nawet będzie odpowiedź 'ok', a spam sam się mnoży, nie trzeba mu nawet za bardzo pomagać.

Gdyby wiadomości były osobno rozsyłane do każdego znajomego, to co innego. Chociaż wciąż chciałabym mieć przycisk, który pomagałby wyłączyć wysyłanie do mnie wiadomości 'do wszystkich'.

Oczywiście jak zauważyliście - takiego delikwenta spamującego można po prostu wywalić ze znajomych, ale wg mnie prościej po prostu nie kusić taką możliwością niż później karać za jej wykorzystywanie.
 

DeletedUser625

Guest
Dodatkowo - na pewno nie w formie takiej jak wiadomość do całej Gildii... Dlaczego? Ponieważ jak odpisujemy na wiadomość do całej gildii jest ona rozsyłana w tym samym 'wątku' do wszystkich... Czyli co - dostając wiadomość od jakiegoś znajomego, później dostanę dodatkowo tonę odpowiedzi od jego (a już nie moich) znajomych, którzy również byli jej odbiorcami?

Widzę, że jeszcze nie zauważyłaś, ale od jakiegoś czasu jest coś takiego, że jak się usunie grupową wiadomość, w której także się jest wpisanym w odbiorców, to od tego momentu nie dostaje się już kolejnych odpowiedzi.
 

HuanMing

Książę
Jestem na tak, ale nie do końca. Wątpliwości siorprajs rozwiał powyżej Guanabana. Wiadomość możemy wywalić i nie dostaniemy odpowiedzi od nikogo. Grupę znajomych dobieramy sobie sami, w końcu to my wysyłamy i przyjmujemy zaproszenia. Taki dodatek byłby ułatwieniem w komunikacji. A spamera bardzo łatwo można się pozbyć.
Z drugiej jednak strony, każdy ma swoich znajomych, którzy mają swoich znajomych, którzy mają znajomych.... Obawiam się, że więc, że nawet wykluczając spamerów, wiadomości byłoby za dużo i zamiast ułatwiać komunikację uczyniło by ją chaotyczną i uniemożliwiającą znalezienie interesującej nas informacji.
Nie jestem więc w stanie się zdecydować.
 

DeletedUser

Guest
Fajnie, że są opinie :)
Dziękuję.

Wskazałem na moją potrzebę szybkiego skomunikowania się z około setką znajomych. Graczy, którzy mają podobną liczbę na liście znajomych jest naprawdę wielu. Szukałem wcześniej podobnej możliwości i za każdym razem wracał pomysł tego przycisku. Rozumiem obawy oraz cieszą mnie słowa poparcia.

Jeśli chodzi o zagrożenia o których napisała, nasza przesympatyczna, siorprajs to można je wyeliminować na poziomie skryptu. Wymaga to trochę zabiegów ale jest możliwe do zrobienia. Byłoby sporym nietaktem gdybym wskazywał programistom źródełka gotowych mechanizmów ale dla zainteresowanych i "ogarniających temat" ;) jest znana i ceniona strona gromadząca setki tysięcy gotowych (jeśli nie więcej) opracowań tyczących nie tylko kwestii filtrowania informacji.

Ostatnio jeden z graczy w przypływie heroicznej odwagi i niesamowitego samozaparcia wysłał informację (ważną i w efekcie dającą sporo korzyści określonej grupie graczy) na ponad 80 adresów. Naprawdę nie zauważyłem spamerstwa i jakiejś powalającej ilości odpowiedzi choć rzeczywiście mogło ich być nawet kilkaset lub więcej. Co prawda pojawił się sympatyczny offtop o "wariatach na FoE" ;) lecz został on zręcznie wpleciony w główny nurt wątku.

Jak napisałem, dzięki takiej informacji, korzyści odniosło wielu graczy i myślę, że akurat w tym przypadku plusy całkowicie wyeliminowały minusy :)

Chciałbym poznać więcej opinii. Patrząc na ilość osób odwiedzających Forum mogłoby ich być (opinii) więcej ;)
 

DeletedUser8996

Guest
Ja myślę, że pomysł bardzo dobry :)

Osobiście prowadzę korespondencje z 120 znajomymi, więc byłoby mi lepiej, gdybym taki przycisk miał do wykorzystania :)
Prawie z każdym z nich zdążyłem już pohandlować, więc to nie jest tak, że ja im spamuje, jak chce o coś poprosić lub coś takiego, czasami też piszę, że mam na wymianę pewien surowiec, który mi niepotrzebny i piszę znajomym, żeby dali mi oferty jakieś w zamian, jak chcę ten rzekomy surowiec uzyskać :)

No i oczywiście tez krążą też między mną a znajomymi prośby o wspieranie pereł, w miarę możliwości wymieniamy się punktami,
więc myślę, że udało mi się dodać takich znajomych, którzy nie dość, że są aktywni, to jeszcze lubią współpracować (przynajmniej większość).

Powracając do pomysłu, jestem na tak :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Myślę, że pomysł jest bardzo dobry. Czasami trudno jest wysyłać wiadomość do kilkudziesięciu znajomych i tylko : kopiuj-wklej, kopiuj-wklej, ... . Osobiście dodam, że przy wprowadzeniu tej opcji równolegle powinna być wprowadzona opcja w ustawieniach do blokady wiadomości wysyłanych masowo, czyli z tego przycisku ( Osoba wysyłająca widzi, kto ma włączoną tą opcję - może coś się z tym szarym kwadracikiem da zrobić ... ). Poniekąd osoby, które są dość częstymi "ofiarami" spamerów, nie ucierpią, a usprawni to komunikację :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Widzę, że jeszcze nie zauważyłaś, ale od jakiegoś czasu jest coś takiego, że jak się usunie grupową wiadomość, w której także się jest wpisanym w odbiorców, to od tego momentu nie dostaje się już kolejnych odpowiedzi.

To jest błąd, który ma być w przyszłości naprawiony więc proszę nie zwracać na to uwagi :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry