[Walki] Przycisk "Pomiń Turę" dla jednostek w walce

  • Rozpoczynający wątek Gunseng
  • Data rozpoczęcia

Tak/Nie?

  • TAK

    Głosy: 11 78,6%
  • NIE

    Głosy: 3 21,4%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser

Guest
Więc, pomysł jak w temacie.
O co dokładnie chodzi? A chodzi o to, by dodać takowy przycisk, który pozwoliłby pominąć turę danej jednostki. Na przykład dla artylerii. Ustawić ją na hex-ie, który daje ileś-tam do obrony, i z tej pozycji bombardować wrogie jednostki w zasięgu; a jeśli żadnej nie ma, to po prostu pominąć turę i zostawić ją na tym miejscu, bez ruszania.

...Chyba że to już jest, tylko ja jestem zbyt ślepy, lub głupi by to zauważyć...
 

DeletedUser4428

Guest
Jest coś podobnego, czyli jak naciśniesz na jednostkę to się nie rusza. Ja jednak bym dodał gdzieś obok "ZAKOŃCZ BITWĘ AUTOMATYCZNIE" drugą możliwość pominięcia tury.
 

DeletedUser

Guest
Dziwne... Próbowałem tego od początku i jakoś nie działało.
Hmmm...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ostatnio o tym myślałam, tylko pod innym kontem.
Mianowicie żeby jednostka została w bezruchu trzeba na nią kliknąć, czasami Mi jest trudno taką jednostkę znaleźć, zwłaszcza jak stoją w linii w późniejszych epokach samochody, czołgi itd nie mieszczą się już prawie na polu.
Podobała by mi sie propozycja dodania koło białej flagi i automatycznego skończenia walki, przycisk "waruj" który zastąpił by klikanie na jednostke
 

DeletedUser625

Guest
Oferowałem podobny pomysł z tym, żeby była funkcja "czekaj" na klawiaturze na przykład spacja. Nie pamiętam co było z tym pomysłem, ale chyba został zakopany jak wiele innych i nie był ani zamknięty ani zgłoszony. Tak mi się zdaje. :p
 

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK. Podpisuję się pod tym co napisała Natalia.
 

DeletedUser

Guest
Więc, pomysł jak w temacie.
O co dokładnie chodzi? A chodzi o to, by dodać takowy przycisk, który pozwoliłby pominąć turę danej jednostki. Na przykład dla artylerii. Ustawić ją na hex-ie, który daje ileś-tam do obrony, i z tej pozycji bombardować wrogie jednostki w zasięgu; a jeśli żadnej nie ma, to po prostu pominąć turę i zostawić ją na tym miejscu, bez ruszania.

...Chyba że to już jest, tylko ja jestem zbyt ślepy, lub głupi by to zauważyć...
Jestem na tak,według mnie takie coś by się przydało.
 

DeletedUser

Guest
W zasadzie obojętne ale... nalezałoby dodac równiez przycisk "anuluj waruj" :)
Jesli Ktos zablokuje jednostke na jednym hexie to nie będzie mozna wykonać ruchu ucieczki ani ataku...
To tak jakby skazac jednostkę na samobójstwo ;)
 

DeletedUser

Guest
Nie, wcale nie.
To nie chodzi o blokowanie jednostki tylko pominięcie jej kolejki. -> wykorzystanie wszystkich punktów ruchu, bez konieczności faktycznego jej ruszania z hexa, który zapewnia jej dodatkową ochronę...
Ale nie ignorowanie jej cały czas, tylko jednorazowo.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tu chodzi o identyczne waruj jak jest teraz ale zamiast na planie szukac jednostki to przyciskiem jednym ;) następna tura nowy klik
 
Do góry