Przenoszenie budynków na inne światy

Czy podoba Ci się pomysł?

  • Tak, oba przypadki

    Głosy: 3 23,1%
  • Tak, ale tylko jak nagroda za skończenie eventu raz w roku

    Głosy: 1 7,7%
  • Tak, ale tylko jako przedmiot za diamenty raz w roku

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie

    Głosy: 9 69,2%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

bartekmod

Książę
Obecnie są "przedmioty" umożliwiające podniesienie poziomu budynku lub schowanie go do inwentarza.

Moim pomysłem jest wprowadzenie nowego "przedmiotu", który umożliwiłby transfer budynku na inny świat, oczywiście tyczyłoby się to tylko i wyłącznie budynków eventowych.

Czasem bardzo napracujemy się, by zdobyć jakąś nagrodę w evencie, lecz z czasem traci ona na znaczeniu poprzez brak pędzlowania, lub po prostu przez brak miejsca w mieście. Nie będzie miało dla mnie znaczenia, czy schowam oazę do inwentarza czy też ją usunę... chyba, że będę mógł przenieść ją do miasta na innym serwerze, tam mogłaby wspomóc mój rozwój :)

Co do zasad panujących przy przenoszeniu:
- przenoszenie możliwe jest tylko budynków stojących w mieście, nie ma możliwości przeniesienia z inwentarza
- budynki bezepokowe jak Studnie Życzeń, Kryjówka Łotrów, Wieża Zwycięstwa, Wieża Sygnałowa.. jakieś dobosze i chorąży (?) można przenieść bez ograniczeń epokowych
- budynku przypisane do epoki jak Azyl Czempiona, Świątynia Wiedzy czy Grozy i cała masa innych można przenieść z zastrzeżeniem i ograniczeniem - przenosząc z niższej epoki do wyższej budynek pozostanie w niższej epoce, przenosząc z wyższej epoki do niższej budynek zostanie zdegradowany do epoki niższej

Teraz rzecz najważniejsza... przedmiot transferowy byłby niemożliwy do zdobycia podczas różnych kręceń kołem, otwierań skrzyń, ma to być przedmiot wyjątkowo rzadki!
Możliwy byłby do zdobycia 1) podczas jednego eventu w roku jako nagroda za skończenie całej historii zadań oraz 2) drugi raz w roku skończenie linii zadań umożliwiłoby jego kupno w cenie 1000 diamentów. Rzadkość tego przedmiotu nie wypaczyłaby rozwoju, acz byłaby miłym urozmaiceniem i delikatną pomocą
 

DeletedUser7795

Guest
Z jakiej racji niby? Nie udało się zdobyć na którymś świecie to trudno. Pierwszy raz słyszę o czymś takim, aby przenosić jakiś budynek ze świata X na świat Y.
Jestem na NIE.
 

DeletedUser16762

Guest
Bardziej bym glosowal za jakims "obracaczem" budynkow :) To by sie czasami mega bardzo przydalo (z 3x4 zrobic 4x3)
 

DeletedUser15643

Guest
Z jakiej racji niby? Nie udało się zdobyć na którymś świecie to trudno. Pierwszy raz słyszę o czymś takim, aby przenosić jakiś budynek ze świata X na świat Y.
Jestem na NIE.

też stanowcze NIE

Bardziej bym glosowal za jakims "obracaczem" budynkow :) To by sie czasami mega bardzo przydalo (z 3x4 zrobic 4x3)

https://forum.pl.forgeofempires.com...zliwosc-obracania-budynkow.12598/#post-139065
 

bartekmod

Książę
Z jakiej racji niby? Nie udało się zdobyć na którymś świecie to trudno. Pierwszy raz słyszę o czymś takim, aby przenosić jakiś budynek ze świata X na świat Y.
Jestem na NIE.

z takiej że teraz i tak wszystkie studnie produkują diamenty dla jednego świata, wszystkie budynki z PRami produkują PRy dla jednego świata (tak tak, legalne wymiany) - więc co to za różnica na którym świecie będą, żadna :p
raczej nie chodzi też że gdzieś się nie zdobyło, tylko że gdzieś zdobyło się za dużo i nie ma na to miejsca :D
i jakoś nie dziwi mnie że pierwszy raz o tym słyszysz, bo i takiego pomysłu wcześniej nie było ;)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
wszystkie studnie produkują diamenty dla jednego świata

A coś się zmieniło w kwestii diamentów? Diamenty przypisywane są do konta, nie do świata, więc produkcja diamentów przez studnie idzie na wszystkie światy, nie na jeden w którym się zebrało :>
 

DeletedUser15643

Guest
przecież autorowi chodziło o to, że diamenty "produkowane" na wszystkich światach i tak są pożytkowane tylko na jednym świecie - na tym "głównym" (czyli produkują DLA JEDNEGO ŚWIATA) :)
 

bartekmod

Książę
tak, jak Ricky napisał z tymi diamentami :)

po prostu dostrzegam, że w tym tempie eventowo-nagrodowym miejsce w mieście wyczerpie się całkowicie za bliższy niż dalszy czas (chyba, że twórcy dodadzą kolejne rozszerzenia :p).. wtedy stanę przed dylematem, czy burzyć Perłę, Studnię Życzeń czy Świątynie Wiedzy, by postawić coś nowego, a wolałbym tego uniknąć ;) chociaż są miasta, które szybciej wyczerpią miejsce niż ja
 

DeletedUser

Guest
Bardziej bym glosowal za jakims "obracaczem" budynkow :) To by sie czasami mega bardzo przydalo (z 3x4 zrobic 4x3)
racja ! obracanie budynków bardzo dobra sprawa , mogliby w którymś evencie dać taki "bajer" do obracania budynków np na zasadzie przechowalni
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
"Obracacza" budynków nie będzie, bo nie mówiąc najprościej, nie mają one tyłów ;) No i na tym polega cały bajer, żeby się napocić przy narzuconych wymiarach budynków i wszystko ładnie poupychać. Tutaj właściwie powinniśmy dyskutować o przenoszeniu budynków pomiędzy światami :)
 

DeletedUser

Guest
"Obracacza" budynków nie będzie, bo nie mówiąc najprościej, nie mają one tyłów ;) No i na tym polega cały bajer, żeby się napocić przy narzuconych wymiarach budynków i wszystko ładnie poupychać. Tutaj właściwie powinniśmy dyskutować o przenoszeniu budynków pomiędzy światami :)
nie będzie wkrótce , jednak z czasem zdaje się że coś podobnego będzie , dlaczego ? a to proste , coraz więcej w miastach graczy budynków eventowych , tych znanych jak i tych nowych , więc jak to się będzie miało w przyszłości z planowaniem miast graczy ? teraz jak sądzę nikt o tym nie myśli bo wszystko na żywioł jest robine bez dokładnej analizy ;)
podobnie rzecz się ma do mistrzostw gildii , gdzie prowizorka straszna ! chodzi dokładniej o logiczny dobór składu gildii do rozgrywek
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
nie będzie wkrótce , jednak z czasem zdaje się że coś podobnego będzie , dlaczego ? a to proste , coraz więcej w miastach graczy budynków eventowych , tych znanych jak i tych nowych , więc jak to się będzie miało w przyszłości z planowaniem miast graczy ? teraz jak sądzę nikt o tym nie myśli bo wszystko na żywioł jest robine bez dokładnej analizy ;)
podobnie rzecz się ma do mistrzostw gildii , gdzie prowizorka straszna ! chodzi dokładniej o logiczny dobór składu gildii do rozgrywek
Madame napisała dobrze. Nie będzie takiego rozwiązania w tej grze. Nie dość, że to by dużo zmieniło w kwestii planowania miasta, to w dodatku jak już MC napisała, WSZYSTKIE budynki w grze, mają tylko przód. Znaczy to tyle, że jakbyśmy teraz obrócili budynek o 180 stopni, to zobaczymy wnętrze budynku. Szczegóły w spoilerze jak to wygląda, a teraz powróćmy do pomysłu, który jest przedstawiony w pierwszym poście.
5edtxa.jpg
 

DeletedUser

Guest
Madame napisała dobrze. Nie będzie takiego rozwiązania w tej grze. Nie dość, że to by dużo zmieniło w kwestii planowania miasta, to w dodatku jak już MC napisała, WSZYSTKIE budynki w grze, mają tylko przód. Znaczy to tyle, że jakbyśmy teraz obrócili budynek o 180 stopni, to zobaczymy wnętrze budynku. Szczegóły w spoilerze jak to wygląda, a teraz powróćmy do pomysłu, który jest przedstawiony w pierwszym poście.
5edtxa.jpg
zgodzę się że w chwili obecnej jest to bardziej abstrakcja , jednak było wiele przykładów na to że coś miało nie powstać w grze a powstało ;) o ile pamiętam na współczesności miał być fajrant z epokami :haha:
być może będzie to nieco inne rozwiązanie jednak jakieś podejrzewam będzie , np budynki eventowe otrzymają bardziej standardowe rozmiary ? bo jest ich coraz więcej i więcej

//PablooS
Prosiłem o kontynuację pomysłu z pierwszego postu, a nie o odpowiedź.
 

DeletedUser8110

Guest
Technicznie jest to niemożliwe do realizacji w tej chwili i szczerze powiedziawszy, trochę to podchodzi pod nadmierne wspieranie własnego jednego konta. :p
Chowam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry