[Walki] Przemiana GPC - Galactik GPC

Status
Zamknięty.

*Fasol*

Szlachcic zagrodowy
Witam ,
Być może zauważyliście że dużo osób grających aktywnie na GPC zauważyło błąd algorytmu który dobiera przeciwników . Ponieważ w ciągu np kilku edycji potrafi się zmieniać tylko 2 lub 3 przeciwników . Zastanawiam się czy jeśli WG jest między światowe to można zrobić GPC też między światowe? Z tym że z każdego świata byłaby 1 gildia do walki i nie byłoby możliwości komunikowania się z nimi w żaden prosty sposób co utrudniłoby zawieranie sojuszy i dogadywanie się do wymiany sektorów (pół mapy we flagach ) . I każda gildia grałyby na swój własny rachunek i na pewno przez długi czas byłaby duża rotacja przeciwnikami ;) urozmaiceniem byłoby to, że przeciwnicy są z innych światów (8)
 

*Fasol*

Szlachcic zagrodowy
Brak komunikacji?
Sądzę, że to nie takie proste. Do tego dochodzą gildie bliźniacze (ci sami członkowie w gildiach na różnych światach), czyli walczyli by sami ze sobą!
Oczywiście gildie komunikują się na różnych platformach jak choćby mesenger czy discord ale już jest to utrudnione trochę bardziej niż gra na 1 serwerze. Istnieje takie coś że ktoś mógłby grać przeciwko sobie z innego świata , ale myślę że programiści zadbali by o to żeby do tego nie doszło ;)
 

Jake Long

Baron
Temat oklepany TUTAJ.
Powtórzę tutaj: Nie zgadzam się:
Po pierwsze: Gildie z serwera Jaims w PL miałyby problem w rywalizacji z gildiami z serwera Arvahall, Cirgard, Dinegu, gdzie dysproporcje w perłach są całkiem spore. Ale to jeszcze nic - w USA serwerów masz 5x tyle co w Polsce i tam ta dysproporcja byłaby jeszcze bardziej znacząca.
Po drugie: Nie istnieje coś takiego jak komunikacja z gildiami spoza swojego serwera. To oznacza, że żeby móc się kontaktować z innymi gildiami z innego świata uprzednio trzebaby było założyć miasto na danym świecie. Nie każdy się w to bawi. I zabierałoby to sporo czasu. A na polach układy występują bardzo często.
Po trzecie: Są gildie funkcjonujące o tej samej nazwie na kilku światach jednocześnie z tym samym lub bardzo podobnym składem graczy. Co w takiej sytuacji?

Inna sprawa jest następująca. Implementacja takiej idei nie ma kompletnie sensu. Sam gram na kilku światach i W OBU posiadam gildie grającą w diamencie. Jeżeli gildia z mojego głównego konta natrafiłby na gildię z pobocznego - nie miałbym skrupułów nie pomagać w robieniu sektorów w pobocznym świecie. A czemu to miałoby służyć?

Jeszcze inna sprawa jest taka, że algorytm wyszukujący odpowiednie gildie co sezon działał do pewnego momentu dobrze. Po co zatem mieszać kolejne pomysły, zamiast wprowadzić coś co do eventu świątecznego 2020 działało po prostu dobrze? Jest na pewno coś takiego jak historia zmian, ale mam wrażenie że osoby odpowiedzialne za kod źródłowy są zbyt leniwe żeby poszperać co konkretnie popsuło algorytm.
 

*Fasol*

Szlachcic zagrodowy
Temat oklepany TUTAJ.
Powtórzę tutaj: Nie zgadzam się:
Po pierwsze: Gildie z serwera Jaims w PL miałyby problem w rywalizacji z gildiami z serwera Arvahall, Cirgard, Dinegu, gdzie dysproporcje w perłach są całkiem spore. Ale to jeszcze nic - w USA serwerów masz 5x tyle co w Polsce i tam ta dysproporcja byłaby jeszcze bardziej znacząca.
Po drugie: Nie istnieje coś takiego jak komunikacja z gildiami spoza swojego serwera. To oznacza, że żeby móc się kontaktować z innymi gildiami z innego świata uprzednio trzebaby było założyć miasto na danym świecie. Nie każdy się w to bawi. I zabierałoby to sporo czasu. A na polach układy występują bardzo często.
Po trzecie: Są gildie funkcjonujące o tej samej nazwie na kilku światach jednocześnie z tym samym lub bardzo podobnym składem graczy. Co w takiej sytuacji?

Inna sprawa jest następująca. Implementacja takiej idei nie ma kompletnie sensu. Sam gram na kilku światach i W OBU posiadam gildie grającą w diamencie. Jeżeli gildia z mojego głównego konta natrafiłby na gildię z pobocznego - nie miałbym skrupułów nie pomagać w robieniu sektorów w pobocznym świecie. A czemu to miałoby służyć?

Jeszcze inna sprawa jest taka, że algorytm wyszukujący odpowiednie gildie co sezon działał do pewnego momentu dobrze. Po co zatem mieszać kolejne pomysły, zamiast wprowadzić coś co do eventu świątecznego 2020 działało po prostu dobrze? Jest na pewno coś takiego jak historia zmian, ale mam wrażenie że osoby odpowiedzialne za kod źródłowy są zbyt leniwe żeby poszperać co konkretnie popsuło algorytm.
Przeczytałem i jest tam bardzo mało treściwych komentarzy. Poza tym połączenie wszystkich serwerow poza Pl jest problematyczne . Bardziej chodzi o połączenie tylko serwera w Pl ale wszystkich światów na jednym ringu.
Oczywiście światy się od siebie różnią ale tak samo jak na b tak i na D czy g gra masa osób które mają swoje rozwinięte perły i gildie i rozniez aktywnie grają na polach. Co za tym idzie... W obecnych polach mamy 3 gildie top które walczą o jak najlepsze miejsce a pozostałe tak jakby w ogóle nie brako udziału w polach. Mają inne priorytety... Podobnie będziesz miał z innymi światami będzie ktoś słabszy to bije plaże. Ale jako gracz masz w miarę możliwości pokazany poziom między światami bo nie oszukujmy się ale WG nie jest tego odzwierciedleniem ;)
Co do kuminkacji to właśnie o to chodzi żeby kontakt był utrudniony i ciężej wchodziło się w sojusze ;) wiadomo że wykorzystają apki mobilne do komunikacji ale właśnie chcesz mieć sojusz to zakładaj miasto i się baw , za dużo pracy to odpuść i się skup na sile swojej gildii;)
 

Jake Long

Baron
Przeczytałem i jest tam bardzo mało treściwych komentarzy. Poza tym połączenie wszystkich serwerow poza Pl jest problematyczne . Bardziej chodzi o połączenie tylko serwera w Pl ale wszystkich światów na jednym ringu.
Tylko wiesz, że na polskim forum niczego nie zdziałasz? Nie masz tu żadnego LordaWasa, czy kogokolwiek z pokroju Community Managerów, którzy aktywnie prowadzą dyskusje na forach co do zmian. Po drugie - niemożliwym byłoby zaimplementować funkcję dla jednego kraju a dla drugiego nie. Ponieważ jest to sprzeczne z zasadami którymi kieruje się firma zarządzająca grą. Każdy kraj działa na takich samych zasadach. Nawet kosztorys diamentów masz porównywalny z wymianą walut.
W obecnych polach mamy 3 gildie top które walczą o jak najlepsze miejsce a pozostałe tak jakby w ogóle nie brako udziału w polach. Mają inne priorytety...
I jest to spowodowane wadliwym algorytmem, który do pewnego momentu jak już wspominałem wcześniej - działał prawidłowo. Pamiętam pola z listopada w mojej gildii - mieliśmy 4 autentycznie najlepsze gildie w Cirgardzie rywalizujące na jednych polach ze sobą.
Ale kilka miesięcy temu coś się zje... popsuło i teraz losuje gildie tak jak losuje. :)


Mają inne priorytety...
Tu nie chodzi o inne priorytety. Ranking gildii jest uszeregowany na podstawie zajętych sektorów w GvG, których nie gra masa graczy, ponieważ nie ma tej funkcji w wersji mobilnej. Co za tym idzie - ranking ten w ogóle nie odzwierciedla siły gildii w żaden sposób. Ponieważ jak ma moja załóżmy gildia pokazać, że jest lepsza od 25 innych gildii, jeżeli na 80 osób w mojej gildii 70 gra na telefonach w FoE?

Podobnie będziesz miał z innymi światami będzie ktoś słabszy to bije plaże. Ale jako gracz masz w miarę możliwości pokazany poziom między światami
Głupota. W każdym świecie jest może 6 gildii grających na poważnie na polach i reszta gildii w diamencie która sprząta sektor, góra dwa od sztabu i nie gra więcej niż o 16:00.
Co do kuminkacji to właśnie o to chodzi żeby kontakt był utrudniony i ciężej wchodziło się w sojusze ;)
Przecież komunikacja jakby była tak by była. Tylko że opierałaby się na niepotrzebnie wynikającej z tego klikaninie po światach i ekranie ładowania gry. Po co to wszystko? Naprawdę nie pojmuję...

Podsumowując:
Idea jest do bani. Niepotrzebnie zrobiłaby zamieszanie na polach chwały, które i tak są zepsute z zupełnie innego powodu ostatnimi czasy. Żadnego urozmaicenia by nie dodało, ponieważ algorytm działałby dosłownie tak samo, jeżeli nie zostałby naprawiony prawidłowo, czyli za przywróceniem tego:
Jest na pewno coś takiego jak historia zmian, ale mam wrażenie że osoby odpowiedzialne za kod źródłowy są zbyt leniwe żeby poszperać co konkretnie popsuło algorytm.
A dopóki to nie pójdzie w ruch - spotykałbyś po kilku tygodniach znowu te same gildie, tylko z innych światów. A to by niepotrzebnie komplikowało grę i naruszało międzyserwerowy balans.
 
Status
Zamknięty.
Do góry