Przelicznik towarowy - może komuś się przyda

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser625
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser625

Guest
Otóż zrobiłem taką listę. Pozwala na szybkie obliczenie ile za ile wystawić. :)

E. Jesieni Średniowiecza - E. Kolonialna - stosunek 3:2 (1,5)
E. Jesieni Średniowiecza - E. Przemysłowa - stosunek 2:1 (2)

E. Kolonialna - E. Jesieni Średniowiecza - stosunek 2:3 (0,66)
E. Kolonialna - E. Przemysłowa - stosunek 4:3 (1,33)
E. Kolonialna - E. Postępowa - stosunek 5:3 (1,66)
E. Kolonialna - E. Modernizmu - stosunek 2:1 (2)

E. Przemysłowa - E. Jesieni Średniowiecza - stosunek 1:2 (0,5)
E. Przemysłowa - E. Kolonialna - stosunek 3:4 (0,75)
E. Przemysłowa - E. Postępowa - stosunek 5:4 (1,25)
E. Przemysłowa - E. Modernizmu - stosunek 3:2 (1,5)
E. Przemysłowa - E. Postmodernizmu - stosunek 2:1 (2)

E. Postępowa - E. Kolonialna - stosunek 3:5 (0,6)
E. Postępowa - E. Przemysłowa - stosunek 4:5 (0,8)
E. Postępowa - E. Modernizmu - stosunek 6:5 (1,2)
E. Postępowa - E. Postmodernizmu - stosunek 3:2 (1,5)

E. Modernizmu - E. Kolonialna - stosunek 1:2 (0,5)
E. Modernizmu - E. Przemysłowa - stosunek 2:3 (0,66)
E. Modernizmu - E. Postępowa - stosunek 5:6 (0,83)
E. Modernizmu - E. Postmodernizmu - stosunek 5:4 (1,25)
E. Modernizmu - E. Współczesna - stosunek 3:2 (1,5)

E. Postmodernizmu - E. Modernizmu - stosunek 4:5 (0,8)
E. Postmodernizmu - E. Postępowa - stosunek 2:3 (0,66)
E. Postmodernizmu - E. Przemysłowa - stosunek 1:2 (0,5)
E. Postmodernizmu - E. Współczesna - stosunek 6:5 (1,2)

E. Współczesna - E. Postępowa - stosunek 5:9 (0,55)
E. Współczesna - E. Modernizmu - stosunek 2:3 (0,66)
E. Współczesna - E. Postmodernizmu - stosunek 5:6 (0,83)

Aby szybko obliczyć ile wystawić towaru za ilość nam potrzebną wystarczy podzielić ilość wystawianego przez nas towaru przez liczbę w odpowiednim nawiasie. Na przykład mamy 200 tranu i chcemy wymienić go za jakiś towar z epoki postępowej, więc bierzemy 200/1,25=160. No i wiemy ile możemy chcieć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Kwestie handlowe leżą w interesie handlujących ale ... Tak - właściwe koszty podał Guanabana.
towary modernistyczne:

20 szt. towarów z MA kosztuje (produkcja dobowa):
9600 złota + 9600 zaopatrzenia + 20 sztuk t. kolonialnych (9600 + 9600)

czyli razem: 19200 złota + 19200 zaopatrzenia
co daje porównywalny koszt określony jako:

Współczynnik przy przechodzeniu z kolonialnej do modernistycznej wynosi 0.5. Więc wymieniamy je stosunkiem 2:1
(np. 20 kolonialnych = 10 modernistycznych)

Współczynnik przy przechodzeniu z modernistycznej do przemysłowej wynosi 1.5. Więc wymieniamy je stosunkiem 3:2
(np. 10 modernistycznych = 15 przemysłowych)

Współczynnik przy przechodzeniu z modernistycznej do postępowej wynosi 1.2. Więc wymieniamy je stosunkiem 6:5
(np. 10 modernistycznych = 12 postępowych).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Szczupak ja już kiedyś pisałem, przeliczasz rzecz nieprzeliczalną ;) Towary kolonialne dostawaliśmy i dalej dostajemy za darmo i to w podwojonej ilości, a towary modern sami musimy wyprodukować bo perły ich nam już nie dają.
To nawet nie jest kwestia kosztu w złocie i młotkach bo to i tak niewiele jak na nasze obecne zarobki. Ja bym raczej wziął pod uwagę fakt że towary koloniale dostajemy nawet jak nie posiadamy ani 1 budynku towarowego w mieście, żeby natomiast dostać towary MA musimy postawić budynki towarowe i tu nie ma zmiłuj. Mało tego produkcję MA trzeba zebrać na czas żeby nie zabrali ich nasi sąsiedzi, z towarami kolonialnymi tego problemu nie ma bo pereł nie można splądrować.

Prosty przykład, kiedyś gracze z wymaksowanymi perłami towarowymi nie stawiali budynków towarowych bo wszystko czego potrzebowali dostawali z pereł, czyli byli samowystarczalni. W MA to się zmieniło i oni też już muszą postawić nowe budynki towarowe jak chcą mieć towary. Kiedyś byli nie do splądrowania a teraz muszą pilnować zbiorów jak nie chcą zrobić prezentu sąsiadom ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Dlatego wspomniałem że handel jest kwestią dogadania się handlujących.
Owszem - mówisz o darmowych towarach z Pereł - ale weź pod uwagę osoby bez Pereł:)

A tak nawiasem - Ja nie ma budynków towarowych z MA - wpadają mi kilkadziesiąt dziennie z powtarzalnych (ale to już inny szczegół;))
 

DeletedUser6174

Guest
Owszem - mówisz o darmowych towarach z Pereł - ale weź pod uwagę osoby bez Pereł:)

Osoby bez pereł w MA... mało prawdopodobne, ale jeśli już to same są sobie winne ;)

A tak nawiasem - Ja nie ma budynków towarowych z MA - wpadają mi kilkadziesiąt dziennie z powtarzalnych (ale to już inny szczegół;))
Na GVG to dużo za mało, jak ktoś będzie chciał się w to porządnie pobawić to szybko stwierdzi że to studnia bez dna.
 

DeletedUser8110

Guest
Mam nadzieje, że nie obrazisz się za zmianę tematu, ale poprzedni nie dawał nawet drobnej wskazówki o czym mowa ;)
Podziwiam, że chce Wam się to wszytsko przeliczać... :D Ja jako profesionalny chomik produkuje nadmiar towarów, a później jest mi wszytsko jedno czy wymieniam go na coś innego, korzystając z najbardziej korzystnego dla mnie przelicznika, czy też dam komuś zarobić... Zwłaszcza, gdy desperacko potrzebuje jakiegoś towaru, potrafię wystawiać okazje, które znikają w ciągu kilku minut ;) Ale też nie bez powodu nie jestem w żadnym TOPie ;)

Ach i przypominam, że oferty handlu można składać w działach poszczególnych światów, więc proszę ich tutaj nie 'przemycać' ;)
 

DeletedUser5421

Guest
Nie wiem czy dobry dział ale mam pytanie. Jak koledzy robia po kilknaście powtarzalnych zadań dziennie ? Ja robie 2-3 :< Może mi ktoś zdradzić magiczną tajemnice ?
 

DeletedUser3876

Guest
Nie wiem czy dobry dział ale mam pytanie. Jak koledzy robia po kilknaście powtarzalnych zadań dziennie ? Ja robie 2-3 :< Może mi ktoś zdradzić magiczną tajemnice ?

Bardzo prosto. Kilkanaście budynków mieszkalnych w mieście i kilkanaście zaopatrzeniowych to już około 6-10 zadań. Płatność zaopatrzenia i monet - można robić do znudzenia po kilkadziesiąt dziennie (o ile ktoś posiada dziesiątki milionów takowych) no i w międzyczasie zbiorów zaopatrzenia lub złota aktywować misje z dobowymi produkcjami:)
 

DeletedUser625

Guest
Kwestie handlowe leżą w interesie handlujących ale ... Tak - właściwe koszty podał Guanabana

Moja tabelka wydaje się troszkę mniej złożona niż Twoje opisy przynajmniej dla mnie. :) Przyznam że korzystałem z Twoich rachunków aby zrobić moją tabelkę.

Szczupak ja już kiedyś pisałem, przeliczasz rzecz nieprzeliczalną ;) Towary kolonialne dostawaliśmy i dalej dostajemy za darmo i to w podwojonej ilości, a towary modern sami musimy wyprodukować bo perły ich nam już nie dają.

To prawda, ale nie zmienia to faktu, że cena jest jaka jest. Z czasem rynek zapełni się towarami modernistycznymi i Twoje argumenty przestaną mieć znaczenie.

Mam nadzieje, że nie obrazisz się za zmianę tematu, ale poprzedni nie dawał nawet drobnej wskazówki o czym mowa ;)

Ależ oczywiście że się nie obrażę. W sumie sam nie wiedziałem jak to dokładnie nazwać. Dzięki, ale jedna literka jest za dużo "możek" :)

>>>Gapa ze mnie ostatnio ;) Poprawiłam - Siorp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Z czasem rynek zapełni się towarami modernistycznymi i Twoje argumenty przestaną mieć znaczenie.
I tu się niestety mylisz, po wejściu GVG towary będą szły jak woda więc nie dojdzie do przesycenia rynku. Co więcej towary MA jako trudniejsze do zdobycia staną się duże cenniejsze.
 

DeletedUser3876

Guest
I tu się niestety mylisz, po wejściu GVG towary będą szły jak woda więc nie dojdzie do przesycenia rynku. Co więcej towary MA jako trudniejsze do zdobycia staną się duże cenniejsze.

To też zależy od Gildii w jakiej epoce (epokach) będą chciały uczestniczyć;)
 

DeletedUser13026

Guest
Sorry może nie w temacie pisze bo nie ale dziś z Bazyliki i z Latarni mimo że od 2tyg jestem w postępowej wypadła mi przędza ot taka sytuacja.
Do tej pory było wszystko dobrze dziś przędza z jednej i drugiej perły?:o
 

DeletedUser4428

Guest
Sorry może nie w temacie pisze bo nie ale dziś z Bazyliki i z Latarni mimo że od 2tyg jestem w postępowej wypadła mi przędza ot taka sytuacja.
Do tej pory było wszystko dobrze dziś przędza z jednej i drugiej perły?:o

Pewnie wszedłeś do postępowej, a takie rzeczy pisz w dziale "Pytania"
 

DeletedUser4259

Guest
a może po prostu pomylił ikonki przędzy i azbestu - ot taka sytuacja
 

DeletedUser625

Guest
O dobrze że ktoś odkopał, trzeba przeliczyć od nowa dla postmodernizmu. :) Jutro się tym zajmę chyba że ktoś mnie uprzedzi. :)

- - - Zaktualizowano - - -

Proszę o zedytowanie mojego pierwszego posta, bo ja już tego nie mogę zrobić.

E. Postmodernizmu - E. Modernizmu - stosunek 4:5 (0,8)
E. Postmodernizmu - E. Postępowa - stosunek 2:3 (0,66)
E. Postmodernizmu - E. Przemysłowa - stosunek 1:2 (0,5)

E. Przemysłowa - E. Postmodernizmu - stosunek 2:1 (2)

E. Postępowa - E. Postmodernizmu - stosunek 3:2 (1,5)

E. Modernizmu - E. Postmodernizmu - stosunek 5:4 (1,25)


>>>> Done :) - Siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13026

Guest
a może po prostu pomylił ikonki przędzy i azbestu - ot taka sytuacja

Nie nie pomylilem bo po pierwszym zbiorze sprawdziłem a później było to samo przędza tak myślałem ze ktoś to powie ale ślepy nie jestem i liczyć tez umiem a w tej epoce jestem od 2 tyg a nie dopiero wszedłem.
 

DeletedUser8110

Guest
Nie nie pomylilem bo po pierwszym zbiorze sprawdziłem a później było to samo przędza tak myślałem ze ktoś to powie ale ślepy nie jestem i liczyć tez umiem a w tej epoce jestem od 2 tyg a nie dopiero wszedłem.

Zapraszamy o tu -> do Supportu
Postaramy się sprawdzić co i jak :)
 

DeletedUser625

Guest
Jest możliwe przyklejenie tego tematu do FAQ może? Cóż nie jest to przelicznik z góry narzucony tylko taki przeliczony na podstawie kosztów, intuicyjny. Albo do poradników graczy, bo w sumie w pewnym sensie jest to porada. :)
 

DeletedUser625

Guest
Poproszę o edycję pierwszego posta tak jak ostatnim razem. Przeliczyłem dla nowej epoki.

E. Postępowa - E. Współczesna - stosunek 9:5 (1,8)

E. Modernizmu - E. Współczesna - stosunek 3:2 (1,5)

E. Postmodernizmu - E. Współczesna - stosunek 6:5 (1,2)

E. Współczesna - E. Postępowa - stosunek 5:9 (0,55)
E. Współczesna - E. Modernizmu - stosunek 2:3 (0,66)
E. Współczesna - E. Postmodernizmu - stosunek 5:6 (0,83)

>>> Done :) - Siorprajs
 

DeletedUser9567

Guest
Osoby bez pereł w MA... mało prawdopodobne, ale jeśli już to same są sobie winne ;)

Bardziej prawdopodobne, że moga mieć np. tylko Castel del Monte, Zamek z Deal, Chateaux Frontenac, czy inne perły nie dające towarów, tylko monety, punkty rozwoju. Ale to w sumie faktycznie ich własna wina :/
Nie każda gildia szaleje w GvG, wtedy i z towarami nie ma co robić
 

DeletedUser625

Guest
Na bardzo stary post Zbigniewa odpisujesz, pewnie już Ci nie odpowie. :) Poza tym zawsze możemy spróbować ludzi przycisnąć do GvG choć minimalnie. :)
 

DeletedUser625

Guest
Aktualizacja - Zmień proszę tytuł tematu na "Przelicznik towary względem kosztów produkcji"

E. Modernizmu - E. Jutra - stosunek 7:4 (0,56)

E. Postmodernizmu - E. Jutra - stosunek 7:5 (0,7)

E. Współczesna - E. Jutra - stosunek 7:6 (0,86)

E. Jutra - E. Modernizmu - stosunek 4:7 (1,75)
E. Jutra - E. Postmodernizmu - stosunek 5:7 (1,4)
E. Jutra - E. Współczesna - stosunek 6:7 (1,17)
 

DeletedUser17290

Guest
nie żeby co, ale te przeliczniki były w ogóle kiedyś na bieżąco ?
 

DeletedUser18000

Guest
Jak dla mnie te wszystkie przeliczniki które podaje kolega na początku są śmieszne :)
Jestem nowym graczem więc pewnie mało wiem, ale za to dużo handluje i jak dla mnie ograniczenie cen do maksymalnie 2:1 sprawia że każda próba wyceny towarów z innej epoki może być wyłącznie teoretyczna i niema sensu tego robić.
Co do towarów z tej samej epoki przelicznik jest banalnie prosty i opiera się na ilości kratek zajmowanych przez dany budynek produkcyjny.
W praktyce jednak bardzo mało ludzi zajmuje się handlem i niema takiej ceny której nie zapłacił by ktoś kto akurat czegoś potrzebuje, bo poprostu niema wyboru.
Wystarczy pamiętać że ludzie płacą nie tylko to co dostaje sprzedający, ale dodatkowo jeszcze 1 pr, więc jakie znaczenie ma to ile dają towaru i jakiego? Relatywnie Żadne.

Jeśli chodzi o handel wewnątrz gildii, zupełnie dobrym przybliżeniem sprawiedliwej wymiany jest 1:1 z tej samej epoki, 2:1 z kolejnej epoki.
 
Do góry