przechowalnia (poprawione)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13327
  • Data rozpoczęcia

Chciałbyś/łabyś mieć przechowalnię na eventowe budynki/dekoracje ?


  • W sumie głosujących
    36
Status
Zamknięty.

DeletedUser13327

Guest
przechowalnia
Przydałaby się przechowalnia/magazyn. Był podobny temat*, jednak tam dotyczyło to wszystkich budynków,
mi chodzi o to, żeby można było przechować nie "zwykłe" budynki czy dekoracje, które możemy zbudować po odkryciu technologii, tylko

takie, których nie można normalnie wypracować,

które w tej chwili w razie usunięcia traci się bezpowrotnie (zdobyte podczas eventów np. jarmark zimowy, chatki z piernika, choinki).
Większość z nich, jeśli nie wszystkie, ma charakter sezonowy, i fajnie byłoby mieć możliwość schować je, np. choinki, po zimie, i wyciągnąć, gdy znowu spadnie śnieg :)



* http://forum.pl.forgeofempires.com/s...hlight=magazyn
 

DeletedUser12691

Guest
zgadzam sie, znajac zycie przy evencie np zimowym bedzie opcja powiekszenia choinki, jak sie juz jedna ma, ja juz nie mam..
 

DeletedUser8507

Guest
Nie, nie i jeszcze raz nie!
Przecież jest to za duże ułatwienie!
 

Atli

Hrabia
W czym przejawia się to "za duże ułatwienie"?
Jestem za, chowanie choinek na wiosnę a wyciąganie zimą ma sens :-D
 

DeletedUser8507

Guest
W czym przejawia się to "za duże ułatwienie"?
Jestem za, chowanie choinek na wiosnę a wyciąganie zimą ma sens :-D

np. nie masz miejscana taki budynek to se go schowasz, to by było za proste, to gra strategiczna-trzeba m-y-ś-l-e-ć
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Tak jak przy poprzednim temacie. Jestem za. Jeśli chodzi o budynki eventowe to dlaczego nie. W zimę nie za bardzo pasuje letni bar z palmami czy choinka w lato ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
np. nie masz miejscana taki budynek to se go schowasz, to by było za proste, to gra strategiczna-trzeba m-y-ś-l-e-ć

O ile z poprzednimi pomysłami był problem, to teraz go już nie ma - schowasz choinkę i stracha, a nie pół miasta budynków :)
Oczywiście jak dla mnie przydałby się jakiś limit miejsc w takim schowku (bo jak niektórzy mają multum Świątyń/Hal/Ciastkarni, to to już robi różnicę :) )
 

DeletedUser13327

Guest
Jestem za, a przez nieuwagę rypłam "nie wiem" :(

:haha: hahah nic się nie przejmuj, na pewno ktoś z głosujących na "tak" się pomylił, bo chciał wcisnąć "nie wiem", także się wyrównało ;)

- - - Zaktualizowano - - -

np. nie masz miejscana taki budynek to se go schowasz, to by było za proste, to gra strategiczna-trzeba m-y-ś-l-e-ć

Wę(en?:?)drowiec, ależ Atli na pewno myśli, przecież kula śnieżna latem, albo bar z palemkami zimą wygląda śmiesznie, a jak trzyma się obydwa naraz to robi się bałagan.

trzeba c-z-y-t-a-ć
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Popieram rękami i nogami! Zazwyczaj stawiałam sobie choinkę, czy kulę na jeden dzień i wyrzucałam... nie mam w mieście absolutnie nic z tych śliczności, więc taka przechowalnia byłaby fantastyczna :)
 

DeletedUser6174

Guest
Pomysł niby fajny ale tak na dobrą sprawę to budynki eventowe śmiało mogą zastąpić te zwykłe. Po co mam stawiać zwykłe budynki płacąc młotkami i monetami jak będę miał zapas różnej maści budynków eventowych?

- Jakiś ambitny sąsiad ciągle mnie atakuje, więc stawiam 100 wież sygnałowych w mieście. Nagle ów natrętny sąsiad znika i mogę schować wszystkie wieże do magazynu.
- Zależnie od gildii w jakiej się znajduję mogę wystawiać i chować galerie sław, itp.
- Akurat dużo wałczę - stawiam 20 kryjówek łotrów, jak nie mam czasu walczyć to chowam kryjówki i stawiam w na ich miejscu coś innego.
- Brakuje nam zadowolenia to stawiamy cmentarz, mamy go za dużo to chowamy do do schowka.
- w sumie to długo można by wymieniać.

Pomysł może być do zaakceptowania wyłącznie pod warunkiem że będzie konkretny limit budynków które możemy schować i to nie większy niż 10 budynków. W przeciwmin razie będę mógł przebudowywać miasto zależnie od potrzeb, a to już będzie złe rozwiązanie.
 

bartekmod

Książę
ZbigniewCHajzer ma rację, zbyt duży magazyn byłby niewłaściwy i powyższe przykłady chyba są wystarczające, ewentualnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie limitu w umieszczaniu/wyjmowaniu budynków w ilości np 2 na dobę, wtedy schowanie 100 wież sygnałowych i zastąpienie ich kilkunastoma galeriami zajęłoby 2 miesiące i ułatwienie wcale nie byłoby tak duże
 

DeletedUser14389

Guest
Bez przesady. Jeżeli psuje wygląd miasta, można ją przecież usunąć. A po to właśnie są eventy, by w drodze dobrej zabawy zdobywać ciekawe nagrody. Niektórzy chcieliby nagromadzić budynków eventowych. Za duże ułatwienie, z uwagi na wysokie bonusy tych budynków. NIE
 

DeletedUser625

Guest
Rozwaliłeś mnie na tyle mocno że upadłem na ziemię i leżałem 5 minut jak przeczytałem twój post. Za duże ułatwienie z uwagi na wysokie bonusy. Chyba kpisz? Choinka, albo domek z piernika to tak mierne rzeczy, że jak zdobyłem je w evencie to plułem na grę. Trzymam je w ekwipunku w nadziei że kiedyś nadejdzie dzień żeby je komuś oddać kto tego będzie chciał.

Jedynymi budynkami eventowymi które są warte uwagi to najlepszy cmentarz, najlepsze drzewko miłości i najlepsza ciastkarnia oraz wybieg dla reniferów i świątynia wiedzy. Reszta może się schować i to głęboko pod ziemię.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Bez przesady. Jeżeli psuje wygląd miasta, można ją przecież usunąć. A po to właśnie są eventy, by w drodze dobrej zabawy zdobywać ciekawe nagrody. Niektórzy chcieliby nagromadzić budynków eventowych. Za duże ułatwienie, z uwagi na wysokie bonusy tych budynków. NIE

Wysokie bonusy? No nie przesadzajmy, taki Strach na wróble może i ładnie wygląda, ale Zadowoleniem nie grzeszy... Owszem, eventy są dla zdobywania ciekawych nagród, jednak niektóre są sezonowe i warto je schować, a nie usuwać. Poza tym, przy ograniczeniu ilościowym nagromadzenie budynków jest niemożliwe, więc.... I jak napisał Guana - niektóre są naprawdę mierne i tylko ładnie wyglądają :p
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Najlepszym właśnie wyjściem by było zrobić limit chowania (tak jak właśnie wcześniej pisano - 2/24h), bo limit ilościowy nie jest dobry, ponieważ tych budowli jest coraz więcej.
 

Atli

Hrabia
O dużym ułatwieniu moglibyśmy mówić, gdyby pomysł dotyczył wszystkich budynków. Ale na litość boską, tu chodzi o budynki eventowe nadające koloryt naszym miastom. Trzymanie w przechowalni choinki i ciastkarni faktycznie wiele ułatwi nam grę :-P
Przestańcie używać nieśmiertelnego powodu na nie "bo za duże ułatwienie", bo mam wrażenie, że niektórzy klepią to jak mantrę, bez żadnego zrozumienia. Jedyne zastrzeżenie z którym się mogę zgodzić dotyczy kwestii poruszonej przez ZbigniewChajzer, ale zaproponowane rozwiązanie chyba rozwiewa wszelkie obawy, prawda?
 

DeletedUser14389

Guest
Nie bierzecie pod uwagę proporcji. Przykładowo świątynia wiedzy zajmuje tylko 2x2 i daje jednak sporo kasy, jak na tak mały obiekt. Do tego dołączcie bonus z motywacji. Tak samo jest z pozostałymi. Choinki? Ok. Ale większe budynki to przegięcie. I nie będzie już frajdy ze zbierania ich. Po co, skoro mam ich 16.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dlatego potrzebny jest jakiś limit, np. taki, jaki przedstawiono wcześniej. Lub inny, że np. jednocześnie można schować maksymalnie 2 Hale lub 2 Świątynie...
 

DeletedUser7425

Guest
Widzę że część ludków utożsamia grę z rzeczywistością,kto normalny w życiu realnym
trzyma choinkę św.w lipcu w domu czy przed posesją ? ;),po świętach rozbieramy i chowiemy.
W sumie jestem za takim schowkiem,zgadzam że choinkę wypadało by schować,to samo z
barami plażowymi-ogródki piwne też są rozbierane na jesieni i stawiane na wiosna-lato,
ale do cukierni już możemy chodzić cały rok,więc jakby odpada z schowka.
Sam tą przykładową choinkę schowałem za ratuszem a wytargałem na jej miejsce gilotynę :D.
Proponowałbym zamiast cukierni możliwość schowania galerii sław,jeśli ktoś nie jest już w gildii
a ma akurat wybudowane galerie to nic z nich nie zbierze a można je obrabować,
chyba że opcjonalnie założy na czas nieokreślony własną jednoosobową gildię.
 

DeletedUser

Guest
niewiem o co chodzi graczom którzy komentują coś typu "za łatwo". Jeśli jest to ograniczenie na budynki eventowe, to czemu nie? jeśli się je usunie to już bezpowrotnie, a szkoda tego :). Problem się tylko pojawia co z epoką tego budynku, bo jeśli si ego ma we wczesnym, wsadzi do tego ekwipunku/inwentarzu i będzie mieć epokę w której jesteśmy no to będzie bez sensu
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Epoka nie zmienia się nigdy od tak, więc wyciągnięcie też by nie mogło zmieniać epoki. Od tego jest zestaw renowacji :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry