Prośba do chętnej pomocnej dłoni w sprawie rekonstrukcji miasta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20503
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20503

Guest
Czołem ;)

Mam prośbę - otóż mianowicie szukam natchnienia, weny do przebudowy kompletnej miasta. Na ten moment nie dysponuję już ani jednym dostępnym rozszerzeniem terenu a jestem prawie pewien, że przy umiejętnym planowaniu budynków jakieś miejsce bym jeszcze wycisnął z obecnego miasta. I tutaj chciałem poprosić chętną pomocną dłoń o pomoc - jeśli ktoś kto lubi przebudowywać miasta miałby czas i chęć pomóc mi zrekonstruować miasto byłbym bardzo wdzięczny ;) Robiłem to już nie raz, ale na ten moment utknąłem w martwym punkcie. Gdyby ktoś chciał/preferował/wolał to mogę wrzucić również siatkę miasta z city plannera.
PS. Kowale są obecnie postawieni ze względu na event ;)
Z góry dziękuję wszystkim i każdemu z osobna kto będzie miał czas i będzie chciał podzielić się wskazówkami jak ergonomicznie przebudować miasto ;)
Pozdrawiam ;)

62f2288c2bdd3.jpg
 

DeletedUser22128

Guest
Czołem ;)

Mam prośbę - otóż mianowicie szukam natchnienia, weny do przebudowy kompletnej miasta. Na ten moment nie dysponuję już ani jednym dostępnym rozszerzeniem terenu a jestem prawie pewien, że przy umiejętnym planowaniu budynków jakieś miejsce bym jeszcze wycisnął z obecnego miasta. I tutaj chciałem poprosić chętną pomocną dłoń o pomoc - jeśli ktoś kto lubi przebudowywać miasta miałby czas i chęć pomóc mi zrekonstruować miasto byłbym bardzo wdzięczny ;) Robiłem to już nie raz, ale na ten moment utknąłem w martwym punkcie. Gdyby ktoś chciał/preferował/wolał to mogę wrzucić również siatkę miasta z city plannera.
PS. Kowale są obecnie postawieni ze względu na event ;)
Z góry dziękuję wszystkim i każdemu z osobna kto będzie miał czas i będzie chciał podzielić się wskazówkami jak ergonomicznie przebudować miasto ;)
Pozdrawiam ;)

62f2288c2bdd3.jpg
Czołem ;)

Mam prośbę - otóż mianowicie szukam natchnienia, weny do przebudowy kompletnej miasta. Na ten moment nie dysponuję już ani jednym dostępnym rozszerzeniem terenu a jestem prawie pewien, że przy umiejętnym planowaniu budynków jakieś miejsce bym jeszcze wycisnął z obecnego miasta. I tutaj chciałem poprosić chętną pomocną dłoń o pomoc - jeśli ktoś kto lubi przebudowywać miasta miałby czas i chęć pomóc mi zrekonstruować miasto byłbym bardzo wdzięczny ;) Robiłem to już nie raz, ale na ten moment utknąłem w martwym punkcie. Gdyby ktoś chciał/preferował/wolał to mogę wrzucić również siatkę miasta z city plannera.
PS. Kowale są obecnie postawieni ze względu na event ;)
Z góry dziękuję wszystkim i każdemu z osobna kto będzie miał czas i będzie chciał podzielić się wskazówkami jak ergonomicznie przebudować miasto ;)
Pozdrawiam ;)

62f2288c2bdd3.jpg
 

DeletedUser22128

Guest
na pierwszy rzut oka to już widzę że twoje miasto to totalna porażka nie dziwię się więc że zwracasz się z prośbą o pomoc; gram jakieś pięć miesięcy i już widzę; że nie masz ani jednego bocianiego gniazda wywal te światynie wiedzy i graj w event item daje na ósmym poziomie 8 punktów rozwoju i 40 % szans na dodatkowych 12 ja mam 2 bocianie więcej nie bo muszę kiedyś wybudować alcatraz z 4 dodatkowymi jednostkami nie wiem czy masz z tym że samo alcatraz bez jakichś bonusów na atak jak świątynia zeusa np też nic ci nie da stracisz tylko jednostki po drugie to chyba tarasy rolne na zaopatrzenie nie wiem po co ci ich tyle ja expie zaopatrzenie z bonusami z tawerny i jakimiś bonusami z plecaka; 15 minutówki z itemami to dwa - trzy dni i jest potrzebne zaopatrzenie potem można przechować zresztą na event nie potrzeba tyle zaopatrzenia chyba, że w kolejną epokę
 

DeletedUser22128

Guest
w sumie to możemy się za bardzo nie zrozumieć ja expie miasto w epoke kosmiczną ceres to mam i budynki produkcyjne i wojskowe a z tego co widze to masz ratusz na poziomie kolonialnym ja tam kończę postęp i za długo jak 3-4 tygodnie nie zatrzymuje się w epoce chyba, że towary trzeba poexpić
 

DeletedUser20434

Guest
na pierwszy rzut oka to już widzę że twoje miasto to totalna porażka nie dziwię się więc że zwracasz się z prośbą o pomoc; gram jakieś pięć miesięcy i już widzę; że nie masz ani jednego bocianiego gniazda wywal te światynie wiedzy i graj w event item daje na ósmym poziomie 8 punktów rozwoju i 40 % szans na dodatkowych 12 ja mam 2 bocianie więcej nie bo muszę kiedyś wybudować alcatraz z 4 dodatkowymi jednostkami nie wiem czy masz z tym że samo alcatraz bez jakichś bonusów na atak jak świątynia zeusa np też nic ci nie da stracisz tylko jednostki po drugie to chyba tarasy rolne na zaopatrzenie nie wiem po co ci ich tyle ja expie zaopatrzenie z bonusami z tawerny i jakimiś bonusami z plecaka; 15 minutówki z itemami to dwa - trzy dni i jest potrzebne zaopatrzenie potem można przechować zresztą na event nie potrzeba tyle zaopatrzenia chyba, że w kolejną epokę

i.n.t.e.r.p.u.n.k.c.j.a
1. Nikt nikomu nie każe robić eventów
2. Przecież ma wszystkie 4 perły z bonusem do ataku
3. Większość osób używa tarasów rolnych do produkcji towarów / pr
 

DeletedUser20434

Guest
w sumie to możemy się za bardzo nie zrozumieć ja expie miasto w epoke kosmiczną ceres to mam i budynki produkcyjne i wojskowe a z tego co widze to masz ratusz na poziomie kolonialnym ja tam kończę postęp i za długo jak 3-4 tygodnie nie zatrzymuje się w epoce chyba, że towary trzeba poexpić
Ceresu jeszcze nie ma...
 

DeletedUser20434

Guest
w sumie to możemy się za bardzo nie zrozumieć ja expie miasto w epoke kosmiczną ceres to mam i budynki produkcyjne i wojskowe a z tego co widze to masz ratusz na poziomie kolonialnym ja tam kończę postęp i za długo jak 3-4 tygodnie nie zatrzymuje się w epoce chyba, że towary trzeba poexpić
I jeszcze jedno. To jest ratusz z Epoki Przemysłowej
 

DeletedUser22128

Guest
i.n.t.e.r.p.u.n.k.c.j.a
1. Nikt nikomu nie każe robić eventów
2. Przecież ma wszystkie 4 perły z bonusem do ataku
3. Większość osób używa tarasów rolnych do produkcji towarów / pr

1. na event się czeka trzy tygodnie mniej więcej to sam się robi bo przez te trzy tygodnie z okładem w grze nic się nie dzieje
2. ma nie rozpoznaje jeszcze tych wszystkich budynków jeszcze ale może je mieć na 1 lvlu - nie wiadomo
3 nie mam tarasów nie trafiłem jeszcze z wypraw używam bazaru, areny zwycięzców i tym podobnych plus zwykłe jak obecnie np. mechanik

nie ma galeri sław dodającej korony do gildi lub czegoś podobnego do produkcji koron a to już dyskwalifikuje miasto na starcie chyba, że nie dropnął
 

DeletedUser22128

Guest
Nikt nikomu nie każe mieć GS
Potencjał nie bierze się tylko z GS, ale też z WG, GvG i niektórych budynków produkcyjnych (np. rozlewnia cydru)


nie wiem jak gram na east-nagach ale z tego co zaobserwowałem gram też trochę i na innych serwerach studnie i z wypraw, zadań jakieś diamenty czasami wpadną na główne konto to jest drogo na aukcjach dużo graczy i item na jakimś świecie za 60 k lub po 20-30 k poszedł a to ma dopiero z 9 dni to nie wiem może nowy świat by się przydał dla pl w sumie jednak odeszliśmy od tematu może ktoś się niech jeszcze wypowie na temat jego miasta mnie się nie podoba za dużo świątyń wiedzy i tarasów ale ktoś inny ma może inną opinię
 

DeletedUser21929

Guest
na pierwszy rzut oka to już widzę że twoje miasto to totalna porażka nie dziwię się więc że zwracasz się z prośbą o pomoc; gram jakieś pięć miesięcy i już widzę; że nie masz ani jednego bocianiego gniazda wywal te światynie wiedzy i graj w event item daje na ósmym poziomie 8 punktów rozwoju i 40 % szans na dodatkowych 12 ja mam 2 bocianie więcej nie bo muszę kiedyś wybudować alcatraz z 4 dodatkowymi jednostkami nie wiem czy masz z tym że samo alcatraz bez jakichś bonusów na atak jak świątynia zeusa np też nic ci nie da stracisz tylko jednostki po drugie to chyba tarasy rolne na zaopatrzenie nie wiem po co ci ich tyle ja expie zaopatrzenie z bonusami z tawerny i jakimiś bonusami z plecaka; 15 minutówki z itemami to dwa - trzy dni i jest potrzebne zaopatrzenie potem można przechować zresztą na event nie potrzeba tyle zaopatrzenia chyba, że w kolejną epokę
Bardzo prosze ,napisz po POLSKU ,ciezko cie zrozumiec.Chwalisz sie czy krytykujesz? bo nie rozumiem.Jak czujesz sie madrzejszy to pomoz autorowi tematu.Watpie czy twoje miasto jest lepsze.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Każdy gra jak chce, miasto bardzo ładne, nie marnuje miejsca na budynki obronne to plus, w dziwny sposób kształtuje teren ze zdobytych rozszerzeń, to minus, ale tego nie poprawi, Całkowicie niepotrzebne pozostaje w zacofanej epoce, moim zdaniem, nie ma żadnych racjonalnych powodów, aby nie przechodzić do następnych epok, oczywiście po zgromadzeniu odpowiednich zasobów, ale do tej wiedzy trzeba dojrzeć. Można by poprzesuwać budynki, ale ilość odzyskanego miejsca będzie niewielka.
 

DeletedUser22128

Guest
Bardzo prosze ,napisz po POLSKU ,ciezko cie zrozumiec.Chwalisz sie czy krytykujesz? bo nie rozumiem.Jak czujesz sie madrzejszy to pomoz autorowi tematu.Watpie czy twoje miasto jest lepsze.

krytykuje nie wiem czy jest lepsze czy gorsze na pewno jest inne to pisze niech zastąpi tarasy i świątynie czymś innym jest tyle różnych na handlu na produkcje i pr czymś na pewno je upiększy; ja nie piszę że coś mi się w mieście nie podoba moim zdaniem jest prawie idealne na moim podstawowym świecie przynajmniej na razie (planuje niedługo też jakąś przebudowe)
 
Rada by usuwać ŚW jest raczej z gatunku tych jak zaszkodzić, nie jak pomóc. Osobiście sam jak mam przestawiać miasto, to krew mnie zalewa, ale jakoś trzeba dbać o to by upchać jak najwięcej. @Lord Gandalf Miasto całkiem ładne tylko jak to już napisał @kasia2389, w dziwny sposób dokładałeś ulepszeń
 

ISsKRA

Szlachcic
Do wątku nic nie wniosę, nie cierpię robić przebudowy :) ale odkąd wprowadzili całe to menu jest łatwiej i można próbować do skutku. Więc próbuj, nie będzie wychodzić zawsze możesz anulować (a kiedyś tak niestety nie było).
Ale ubawiłam się czytając posty :)
 

DeletedUser20503

Guest
Dzięki wszystkim za zainteresowanie, podpowiedzi a co niektórym również za...poprawienie humoru ;)
@jadowity, @kasia2389 - tak co do rozszerzeń niestety wiem, że kiepsko dokładałem, ale zorientowałem się dopiero po dłuższym czasie niestety, więc błędy zostały, teraz mam zamiar "wyrównać" je w lewym dolnym rogu by zamknąć prostokąt.
Jeśli chodzi o pozostanie w danej epoce - hm nie widzę specjalnie przeciwwskazań - bo co mnie goni? :p Będąc w Przemyśle bez problemów robię WG samą walką głównie przy użyciu jednostek z Postmodernizmu. Chwilę postanowiłem tutaj zaparkować ze względu na chęć rozwinięcia pereł do jako takiego poziomu, co by wstydu nie było w wyższych epokach :p Nie no żartuję, po prostu żeby w wyższych epokach były bardziej opłacalne ;) Co nie znaczy, że zamierzam zamieszkać tu na stałe :p
Natomiast w kwestii przebudowy - wydaje mi się, że trochę miejsca zyskałbym wywalając studnie i ewentualnie próbując wszystkie drogi ustawić w miarę w 1 stronę, czyli np horyzontalnie, ale sam nie wiem ile korzyści z tego by było.
 

DeletedUser11629

Guest
na pierwszy rzut oka to już widzę że twoje miasto to totalna porażka nie dziwię się więc że zwracasz się z prośbą o pomoc; gram jakieś pięć miesięcy i już widzę; że nie masz ani jednego bocianiego gniazda wywal te światynie wiedzy i graj w event item daje na ósmym poziomie 8 punktów rozwoju i 40 % szans na dodatkowych 12 ja mam 2 bocianie więcej nie bo muszę kiedyś wybudować alcatraz z 4 dodatkowymi jednostkami nie wiem czy masz z tym że samo alcatraz bez jakichś bonusów na atak jak świątynia zeusa np też nic ci nie da stracisz tylko jednostki po drugie to chyba tarasy rolne na zaopatrzenie nie wiem po co ci ich tyle ja expie zaopatrzenie z bonusami z tawerny i jakimiś bonusami z plecaka; 15 minutówki z itemami to dwa - trzy dni i jest potrzebne zaopatrzenie potem można przechować zresztą na event nie potrzeba tyle zaopatrzenia chyba, że w kolejną epokę
Miszczuniu. Świątynie be, tarasy be, Zeus be. Kupił drugie bocianie gniazdo za diaxy i chciał się pochwalić. My, lamusy, trzymamy te świątynie i tarasy jak barany jakieś, no doprawdy. I jeszcze galerie najlepsiejsze, zwłaszcza w niskich epokach, szał ciał i uprzęży. No i w postępie expi miasto na ceres - się kurna zdziwi, jak zacznie expić arktykę, ale ciiii, nie mówcie mu.
 

DeletedUser22128

Guest
Miszczuniu. Świątynie be, tarasy be, Zeus be. Kupił drugie bocianie gniazdo za diaxy i chciał się pochwalić. My, lamusy, trzymamy te świątynie i tarasy jak barany jakieś, no doprawdy. I jeszcze galerie najlepsiejsze, zwłaszcza w niskich epokach, szał ciał i uprzęży. No i w postępie expi miasto na ceres - się kurna zdziwi, jak zacznie expić arktykę, ale ciiii, nie mówcie mu.

nie wiem czy jest jakiś wybór ale wybiorę epokę wirtualną
 

DeletedUser22128

Guest
Miszczuniu. Świątynie be, tarasy be, Zeus be. Kupił drugie bocianie gniazdo za diaxy i chciał się pochwalić. My, lamusy, trzymamy te świątynie i tarasy jak barany jakieś, no doprawdy. I jeszcze galerie najlepsiejsze, zwłaszcza w niskich epokach, szał ciał i uprzęży. No i w postępie expi miasto na ceres - się kurna zdziwi, jak zacznie expić arktykę, ale ciiii, nie mówcie mu.

ogólnie nie narzekam mam ponad 30 studni życzeń na ośmiu światach (liczba bardziej rośnie niż maleje) dwa bocianie to te 100 diamentów na tydzień wpada najgorzej na evencie poszło mi na ostatnim świecie żadnego wylosowanego zestawu ani ulepszenia statku; gram w foe 153 dni zbieram dwie- trzy tawerny dziennie mogę sobie pozwolić na luksus 20 % do ataku lub na dzień zaopatrzenia raz w miesiącu na szybsze budowanie wojska i bonus dzienny do ataku, 86 znajomych dwie świątynie wiedzy w zapasie dwa rozszerzenia i czekam już na event jesienny może jakiś event wcześniej będzie w co wątpie jakiś historyczny może sportowy; mam rozwijającą się gildie jest do przodu; moim pierwszym światem jest east-nagach na pozostałych gram mniej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8779

Guest
No cóż drogi marbles - sporo napisałeś, sporo skrytykowałeś ... aż postanowiłem zerknąć na twoje miasteczko (świat e) ... Podkreślę, że każdy gra tak jak uważa, każdy ma w danym momencie inne priorytety ... i właściwie każdego można skrytykować za miasto (moje główne na d ... i prawie wszystkie perły - tak chcę ... brakuje tylko tropiciela i mam 100 św - a co tam :)). Jak dla mnie (ocena subiektywna) miasteczko lorda, no cóż o kilka klas lepsze :):
Napisałeś, że twoje jest optymalne (cokolwiek to nie znaczy ... pewnie dla każdego to coś innego) ale, kilka uwaga (oczywiście możesz zignorować):
- koloseum, wyrocznia, babel, obserwatorium, relikty, zeus, faros, katedra ... no cóż to jest dość ciekawy wybór pereł :) ... widzę że skupiłeś się na perłach z niższych epok - ale gdzie chyba najlepsza z nich tj. castel? Koloseum, wyrocznia - po co?
- budynki jak legowisko tygrysa, szkoła doboszów, sztab chorążych, świątynie inspiracji, wieże zwycięstwa - naprawdę? Pewnie pod medale :) ... ale są lepsze sposoby na ich zdobycie,
- podobny problem jak i u autorki tematu - 'specyficznie' rozmieszane rozszerzeń,
- drogi ... pomyśl o ich optymalizacji .. i drogi z najwyższej epoki a nie brązu :) ...
 

DeletedUser20503

Guest
Napisz jaki świat, da się zrobić :)

W sumie sam znajde planerem :)

Edit:

oqycld

http://prntscr.com/oqyedq

http://prntscr.com/oqyf4o
oqyedq


Rozszerzenia bierz tak by wyrownac miasto w prostokat/kwadrat czyli miedzy TA a Arka.
Wtedy bedzie mozna cos wiecej wycisnac.

Dzięki za pomoc ;) Zanim zerknąłem na Twoją odpowiedź pogrzebałem trochę sam - efekt jak poniżej - nie udało mi się co prawda zwolnić aż tyle miejsca co Ty, ale na bociana starczyło:

68da404f6bd48.jpg



Nie masz chyba jeszcze wszystkich rozszerzeń za medale. Popracuj trochę Arką i miejsca będzie więcej.
Miasto bardzo ładne i nieźle wyposażone. W Postępie i tak przebudowa nieunikniona. :D

Niestety ale za medale to już wszystkie rozszerzenia, tak samo zresztą jak i za diamenty ;/ Natomiast wiem niestety, że kiepsko je dodawałem i teraz pokutuję za to.
 

DeletedUser17535

Guest
Czytając wypowiedzi rozbawiło mnie że ktoś, kto sam nie ma pojęcia o grze krytykuje innych.
Wybór pereł to indywidualna decyzja gracza, zależna od strategii i upodobań, więc tych nie podsumowuję.
Co do reszty:
Lord Gandalf ma budynki zapewne najlepsze z posiadanych; gniazda jeszcze nie ma postawionego, bo ewent trwa i bez diamentów całość się zdobędzie za tydzień, a nie teraz. W zasadzie to tylko studnie nie wiadomo po co, na świecie głównym raczej się ich nie stawia. Do tego budynki rozsądnie poukładane.

marbles ma budynki świadczące, że stawia byle co byle gdzie. Mnóstwo śmieci bez wartości, postawione gdzie akurat było miejsce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry