Promowanie i ulepszanie wersji beta

Status
Zamknięty.

kasia2389

Arcyksiążę
Zarok Dai Community Manager forum beta rozpoczął dyskusje na tamtym forum:
There is no doubt Beta is an important part of our game as a whole, and the more we can improve Beta the better it will be for the game and all of the live communities.
One of the limitations Beta has is we have a small community, and can not always represent the conditions of larger live markets.
I think the best way to improve upon this is to increase our active community's size, and increase awareness of Beta among the live communities.
This will in turn allow us to better reproduce live server conditions here, which will also improve our ability to test different scenarios and content, and get better feedback and identify more bugs.
So I want to hear any ideas any of you have to help us promote and improve Beta's visibility to attract more active players to the server. I am sure many of you have good ideas on this subject, so please share. I am looking forward to it.
Thanks all :)
Nie ma wątpliwości, że Beta jest ważną częścią naszej gry jako całości i im więcej możemy ulepszyć Beta, tym lepiej dla gry i wszystkich społeczności na żywo.
Jednym z ograniczeń Beta jest to, że mamy małą społeczność i nie zawsze możemy reprezentować warunki większych rynków na żywo.
Uważam, że najlepszym sposobem na poprawę tego stanu rzeczy jest zwiększenie rozmiaru naszej aktywnej społeczności i zwiększenie świadomości Bety wśród społeczności aktywnych na żywo.
To z kolei pozwoli nam lepiej odtworzyć warunki serwera na żywo, co poprawi naszą zdolność testowania różnych scenariuszy i treści, a także uzyska lepszą informację zwrotną i wykryje więcej błędów.
Chcę więc usłyszeć wszelkie pomysły, które ktoś z was musi pomóc nam promować i poprawiać widoczność Beta, aby przyciągnąć więcej aktywnych graczy na serwer. Jestem pewien, że wielu z was ma dobre pomysły na ten temat, więc proszę podzielcie się tym. Nie mogę się tego doczekać.
Dziękuje wszystkim:)

Ponieważ większość naszych graczy nawet o serwerze beta nie słyszała, więc duplikuję tu tamten temat aby i nasi polscy gracze mogli sie wypowiedzieć jak zwiększyć popularność i obłożenie bety.

A to są moje pomysły:

1. Każdy zarejestrowany gracz automatycznie otrzymuje swoje konto beta, w oknie wyboru serwera ma możliwość wyboru również gry na serwerze beta.
2. Za aktywną grę na beta otrzymuje diamenty na konto live.
 

DeletedUser19146

Guest
Pierwszy punkt powinien być obowiązkowy. Widoczność takiego serwera na liście światów w których posiada się miasta zachęci do odwiedzenia go chociażby w czasie gdy na pozostałych światach na coś się czeka.
Co do drugiego punktu wątpię żeby Inno było tak chojne, ale jeśli nie diamenty na konto live to przynajmniej paczki PR. Taka zachęta zmotywowała by sporą część osób do aktywności na becie.
Moim pomysłem są natomiast budynki (oczywiście coś lepszego niż to co dostaliśmy w ostatnim evencie) albo dodatkowe rozszerzenia terenu. Nawet do wykupienia za złoto ale bez konieczności opracowywania technologii.
 

DeletedUser3

Guest
Po co jak gra się kończy już...
Taa...;). Po raz pierwszy to chyba usłyszałem w 2013 :p.
A na Plemionach w 2008 :D.

Każdy zarejestrowany gracz automatycznie otrzymuje swoje konto beta, w oknie wyboru serwera ma możliwość wyboru również gry na serwerze beta.
To by może była pewna przesada, ale są inne sposoby (dla chętnych, nie da wszystkich) na które na pewno spojrzymy :).
 

DeletedUser7795

Guest
@Bryfft jeżeli eventy będą zaprojektowane tak aby wyciskać jak najwięcej kasy od graczy to FoE niedługo padnie. Nikt nie będzie w ciemno kasy wydawał na kota w worku. Wydam realne pieniądze aby sobie plan perły wylosować? Takie nagrody jakie są w Evencie Bożonarodzeniowym to można wygrać z wypraw. Oni chyba mają poziom inteligencji kamienia.
 

DeletedUser18601

Guest
@Bryfft jeżeli eventy będą zaprojektowane tak aby wyciskać jak najwięcej kasy od graczy to FoE niedługo padnie. Nikt nie będzie w ciemno kasy wydawał na kota w worku. Wydam realne pieniądze aby sobie plan perły wylosować? Takie nagrody jakie są w Evencie Bożonarodzeniowym to można wygrać z wypraw. Oni chyba mają poziom inteligencji kamienia.
Gram w FoE od kwietnia i szczerze powiem tak - mam konta na kilku światach i na każdym zalegają gwiazdki. Poza kryjówką, ŚW, Studnią Życzeń i Galerią sław nie ma co losować. Zastanawiam się, jaki ten event ma sens. Jakie było moje rozczarowanie na becie, kiedy ostatniego dnia zostało mi 278 gwiazdek do wydania, a nagrodą była... Świątynia Inspiracji.
 

DeletedUser16730

Guest
są inne sposoby (dla chętnych, nie da wszystkich) na które na pewno spojrzymy

Tylko pytanie po co? Można mnożyć przykłady z bety i z forów językowych gdzie dużo graczy sugeruje pewne pomysły, gdzie krytykuje pewne elementy i nikt sobie z tego nic nie robi. Można chcieć znać zdanie graczy żeby im wyjść na przeciw, można nie chcieć tego zdania znać bo samemu się ma pewne założenia które nie podlegają dyskusji. Rozumiem obydwa podejścia. Ale chcieć znać zdanie graczy wyłącznie po to żeby sobie nic z niego nie robić, to doprawdy fascynujące.

A tak bajdełej w kwestii wyjścia na przeciw graczom. Dostałem dzisiaj ankietę. Ankieta jak ankieta pomyślałem, że nic mi nie szkodzi wypełnić. Dotarłem do momentu pomocy supportu na zgłoszenia. Czy zgłaszałem, czy dostałem odpowiedź, itd. I następuje pytanie o ostatnie zgłoszenie, czy odpowiedź szybko, czy zadowolony, czy problem rozwiązany. Myślę sobie "ostatnie", miałbym coś do napisania, ale nie o ostatnim. Ale dobra, może będzie później, może będzie miejsce na własne przemyślenia to rozwinę temat. Niestety zawiodłem się, ostatnie zadecydowało u mnie o moim zadowoleniu lub jego braku na całość.
Po co w ogóle to robicie? Po co udajecie, że chcecie coś wiedzieć i że się tym przejmujecie?
 

DeletedUser16730

Guest
A tak jeszcze dzisiaj na becie ładny obrazek gracz wkleił.

GBXgxpw.jpg
 

DeletedUser11629

Guest
Ale chcieć znać zdanie graczy wyłącznie po to żeby sobie nic z niego nie robić, to doprawdy fascynujące.
W tym nie ma nic fascynującego... imho fora gier Inno istnieją tylko dlatego, żeby gracze mogli sobie upuścić wściekłości wewnątrz gniazda i nie s...ali nią na zewnątrz. W końcu brudy pierze się we własnym domu...
 

DeletedUser3

Guest
Z mojego doświadczenia fora są najlepszym źródłem feedbacku :).
Można patrzyć na reviews w sklepach mobilnych, albo na komentarze z Facebooka czy innych kanałów, ale jakość feedbacku jest z reguły najlepsza na forach.
 

DeletedUser7795

Guest
@Bryfft teraz powstaje pytanie ile pomysłów graczy wchodzi do gry a ile ląduje w koszu...
 

DeletedUser3

Guest
To nie chodzi nawet o pomysły, bardziej o konstruktywną krytykę :).
 

DeletedUser16730

Guest
To nie chodzi nawet o pomysły, bardziej o konstruktywną krytykę

Na którą i tak zawsze macie pomimo tego, że niszową to jednak swoją najlepszą odpowiedź.
Tabuny graczy nie chcą zadań wymuszających awansów, ale Wy macie inne zdanie więc jest inaczej.
Tabuny nie chcą budynków kulturowych z wypraw więc wpadają setkami. A jak ktoś raz na rok napisze, że właśnie fajnie takie dostawać to jest z supportu.
Tabuny nie chcą długich dzielonych epok to są długie i dzielone.

I takie przykłady można mnożyć bez końca, gdzie ludzie setkami piszą (na wszystkich forach w sumie), a ludzie związani z Inno uważają zawsze inaczej i zawsze tak jak Inno. Tak jakby support i ex support był ofiarą sekty.

Niezrozumiałe dla mnie jest po co udajecie, że interesuje Was konstruktywna krytyka skoro i tak zawsze w odpowiedzi na nią zaklinacie rzeczywistość. Nieprawdopodobne!
 

kasia2389

Arcyksiążę
Widzę, że społeczność aktywnych na forum polskich graczy FoE nie ma żadnych pomysłów na zwiększenie atrakcyjności gry na serwerze testowym, natomiast mnóstwo na to jak powinno swoją grą zarządzać Inno, a to akurat nie jest tematem tego wątku, przypominam tytuł:
"Promowanie i ulepszanie wersji beta" . Proszę o powrót do tematu..

 

DeletedUser11629

Guest
Widzę, że społeczność aktywnych na forum polskich graczy FoE nie ma żadnych pomysłów na zwiększenie atrakcyjności gry na serwerze testowym, natomiast mnóstwo na to jak powinno swoją grą zarządzać Inno, a to akurat nie jest tematem tego wątku, przypominam tytuł:
"Promowanie i ulepszanie wersji beta" . Proszę o powrót do tematu..
Społeczność polskich graczy raczej doszła do konkluzji, iż taka rzecz, jak w temacie wymieniona, nie ma sensu i nosi znamiona czynu zbliżonego skutecznością do walenia łbem w ścianę, ergo... Zdaje się, że temat można zamknąć, kurtyna.
 

DeletedUser16730

Guest
Widzę, że społeczność aktywnych na forum polskich graczy FoE nie ma żadnych pomysłów na zwiększenie atrakcyjności gry na serwerze testowym, natomiast mnóstwo na to jak powinno swoją grą zarządzać Inno, a to akurat nie jest tematem tego wątku, przypominam tytuł:
"Promowanie i ulepszanie wersji beta" . Proszę o powrót do tematu..

Nie myślałeś nad karierą tutaj?
https://recruit.innogames.de/foe/pl/
No chyba, że to dla beki było.
 
Status
Zamknięty.
Do góry