Problem z Windows 95

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5192
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5192

Guest
Tak na wprowadzenie, napiszę, żeby nie było wątpliwości, iż wiem, że tutaj nie na takie gadki miejsce i że Windows 95 to system z poprzedniego wieku. Mam starego laptopa z tym właśnie systemem. Mam do tego laptopa sentyment, bo to był jeden z pierwszych moich komputerów (pierwszy to był z windowsem 98(zamieniłem go na ten laptop, ponieważ ten z WIN98 się spalił)).
Tak więc, mój problem jest takowy: Po pokazaniu się loga z Windows 95 wyświetla się napis:
Kod:
While initializing device IOS:
Windows protection error. You need to restart your computer.
Komputer owy ma 32 mb RAM, więc troszkę za dużo, ale to nie szkodzi. Windows 95 zaczyna mieć problemy z RAMEM dopiero gdy ten osiąga takie liczby jak 300-400 mb.
---
Pozdrawiam i liczę wsparcia,
twoxu
 

DeletedUser314

Guest
Tak na wprowadzenie, napiszę, żeby nie było wątpliwości, iż wiem, że tutaj nie na takie gadki miejsce i że Windows 95 to system z poprzedniego wieku. Mam starego laptopa z tym właśnie systemem. Mam do tego laptopa sentyment, bo to był jeden z pierwszych moich komputerów (pierwszy to był z windowsem 98(zamieniłem go na ten laptop, ponieważ ten z WIN98 się spalił)).
Tak więc, mój problem jest takowy: Po pokazaniu się loga z Windows 95 wyświetla się napis:
Kod:
While initializing device IOS:
Windows protection error. You need to restart your computer.
Komputer owy ma 32 mb RAM, więc troszkę za dużo, ale to nie szkodzi. Windows 95 zaczyna mieć problemy z RAMEM dopiero gdy ten osiąga takie liczby jak 300-400 mb.
---
Pozdrawiam i liczę wsparcia,
twoxu

Ale ten komputer działał i sie popsuł po dłuższym czasie bez ingerencji w sprzęt, ani żaden OC ?
Czy poprsotu po jakimś czasie chciałeś sobie znów na niego system zainstalować i nie działa?

W każdym razie dodam że 95 nie obsługuje również procków za wysoko taktowanych.
Napisz również co to za laptop.

i kilka linkow jakie mogą Ci pomóc:
http://support.microsoft.com/kb/263466
http://www.md4pc.com/questions/41.htm
http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/36CE2FAA8B5036D2862565850052CD9B
 

DeletedUser5192

Guest
Działał długo.. aż nagle tu ten error.
A co do systemu... Wcześniej ten komp obsługiwał chyba windows 3.11, ale ten system mi jakoś nie przypadł do gustu i zainstalowałem 95.
A ten laptop to chyba miał najlepszy procek, jaki można było wtedy dostać w Polsce...
A jaki to laptop - nie wiem. Został przez kogoś z rodziny poskładany, ekran stąd, klawiatura stąd, procesor stąd, napęd dyskietek stąd.. Więc ja nie wiem co to jest dokładnie.
 

DeletedUser314

Guest
Działał długo.. aż nagle tu ten error.
A co do systemu... Wcześniej ten komp obsługiwał chyba windows 3.11, ale ten system mi jakoś nie przypadł do gustu i zainstalowałem 95.
A ten laptop to chyba miał najlepszy procek, jaki można było wtedy dostać w Polsce...
A jaki to laptop - nie wiem. Został przez kogoś z rodziny poskładany, ekran stąd, klawiatura stąd, procesor stąd, napęd dyskietek stąd.. Więc ja nie wiem co to jest dokładnie.

Czyli możliwe że jakiś plik uszkodzony albo zainfekowany zapoznaj się z tym co Ci dałem w linkach.
I z tego co czytałem to 95 ma już problemy z prockami szybszymi niż 300mhz
 
Do góry