[Zgłoszone] PRAKTYCZNE " Zadania powtarzalne "

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4614
  • Data rozpoczęcia

Czy system i funkcjonalność ZADAŃ POWTARZALNYCH powinien zostać zmieniony na PRAKTYCZNY ?

  • TAK

    Głosy: 14 100,0%
  • NIE

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser4614

Guest
Argumenty:
1) Aktualnie wykonywanie zadań powtarzalnych - to miliony dodatkowych kliknięć, to miliardy niepotrzebnych połączeń serwer-klient, który muli grę i zniechęca graczy do grania :)
2) Dobitnie dobity został gracz zwłaszcza w epoce ARKTYCZNA PRZYSZŁOŚĆ, gdzie doszły zadania , które gracz pokusi się zrobić tak naprawdę kilka razy :( np. zdobądź 12 000 punktów zadowolenia :(
3) Zadania typu wydaj 100 czy 200 punktów rozwoju, realizuje się w 99,9% przypadków w perle u gracza-sąsiada, gracza-znajomego, w każdym razie w nieswoim mieście, a jak wiadomo w obcym miescie nie ma zadań na ekranie. Zadania są wszedzie - na ekranie własnego miasta, w badaniach, mapie kontynentu, prowincji itd. Wykonywnie tych zadań zmusza do wchodzeni-wychodzenia pomiędzy miastami.. Kolejne tryliardy niepotrzebnych połączeń serwer-klient, zapychania wtycznki plugin-container, więcej restartów przeglądarki... ehhhhh

Wobec powyższego proponuje aby:



1) gracz miał możliwość wyboru zadania w jednym, dwóch lub trzech z dostępnych aktualnie max. 3 okienek na zadania powtarzalne

2) okienka zadań powinny być wyświetlane również w mieście innego gracza

3) jeśli projektanci będą łaskawi , wprowadzić automatyczne przyznawanie nagród , po co przycisk odbierz nagrodę !!

4) alternatywnie zwiększenia ilości okienek do 5 :) czyli możliwości wykonywania, aż 5 zadań powtarzalnych w jednym czasie.

zadania.png
 

DeletedUser

Guest
Bardzo praktycznie pomysły moim zdaniem, szczególnie 1 i 2. Kliknięcie nagrody bym chyba jednak zostawił( nie można automatyzować gry w 100%) Natomiast wybór zadań były genialnym, prostym pomysłem. Klikanie 1000 razy tego samego czasem doprowadza do szewskiej pasji..
Jestem ZA
 

DeletedUser15227

Guest
A nie chodzi tu przypadkiem o ułatwienie wbijania paru tysięcy punktów rozwoju w perłe? Wtedy wystarczy włączyć odpowiednie zadanie i hulaj dusza...
Genialny pomysł dla Arkowców :p
 

HuanMing

Książę
Okienko zadań w mieście innego gracza jest absolutnie niezbędne.
@Kozietul Liczba wykonywanych zadań nie zmieni się, po prostu zmniejszy się liczba niezbędnych kliknięć do osiągnięcia dokładnie tego samego rezultatu.
 

DeletedUser15227

Guest
Okienko zadań w mieście innego gracza jest absolutnie niezbędne.
@Kozietul Liczba wykonywanych zadań nie zmieni się, po prostu zmniejszy się liczba niezbędnych kliknięć do osiągnięcia dokładnie tego samego rezultatu.

Jest "niezbędne" tylko w ułatwieniu wykonania zadania "wydaj X punktów rozwoju". Chyba, że jeszcze w jakimś zadaniu, ale nic nie przychodzi mi do głowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4614

Guest
ale posiadacze ogromnej ilosci monet i mlotkow.... tez moga to zamienic na nagrode "zbuduj 4 dekoracje ze swojej epoki" . Zeby przewinac zadania , trzeba anulowac 9 do 13 zadań ... Monotonne nieprawdaż ?
 

DeletedUser15227

Guest
ale posiadacze ogromnej ilosci monet i mlotkow.... tez moga to zamienic na nagrode "zbuduj 4 dekoracje ze swojej epoki" . Zeby przewinac zadania , trzeba anulowac 9 do 13 zadań ... Monotonne nieprawdaż ?

No cóż wybudować dekoracje jest kosztowne i wymaga kilku kliknięć.
Nie twierdzę, że pomysł mi się nie podoba. Sam mam wysokopoziomową Arke i fajnie byłoby ustawić jedno zadanie, na dodatek bez klikania na odbiór nagrody. Gdy wbijam 2k punktów to bym miał z 30 zadań zaliczonych z automatu...nie sądzę (jako gracz) by pomysł ten przypadł do gustu osobom odpowiedzialnym za grę...bądź co bądź by zdobyć nagrodę trzeba sie trochę pomęczyć...
 

HuanMing

Książę
Ale przecież teraz też możesz zaliczyć te 30 zadań ;) Wchodzisz, wrzucasz PRy, co 99 wracasz do swojego miasta, przeklikujesz się przez zadanie, wracasz do perły, wrzucasz, itd... A paczek wrzuca się sporo, nawet jak się nie posiada arki na wysokoim poziomie. Dlaczego więc nie zrobić tego trochę rozsądniej? Szczególnie, że cudze miasto jest jedynym miejscem gdzie takiego okienka nie ma.
 

bartekmod

Książę
To tak z obecnych obserwacji, mam zadanie na zbiór monet, które wpadają również przy okazji przechodzenia wypraw gildyjnych (opcjonalnie może to być zadanie z młotkami), niestety na mapie wypraw nie ma podglądu na zadania, podobnie jak w miastach innych Graczy, muszę wracać do siebie by sprawdzić stan zdobytych monet... dlatego zastanowiłbym się nad rozszerzeniem punktu 2 pomysłu
 

Mikekun

Książę
W moim wypadku raczej mało zastanawiam się nad robieniem zadań powtarzalnych, po prostu ich nie robię bowiem nie doszedłem do tego momentu aby móc je losować. Dodatkowo jeden z argumentów autora o konieczności wprowadzenia jego pomysłu w życie jest nie prawdziwy. Mówiąc krótko i na temat chodzi mi zadanie wydaj X punktów rozwoju aby coś otrzymać. W obecnej chwili gra świetnie rozpoznaje czy gracz wydał owe 10 pr czy też nie i raczej nie widziałem aby miał problemy z liczeniem tego typu rzeczy.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

bartekmod

Książę
Dziś postanowiłem policzyć czas zbiorów z Pereł, Studni, Świątyń Wiedzy i całej reszty 24h produkcji....
1) świat główny z wykonywaniem zadań powtarzalnych, przewinięcie zadań wydaj 99 i wydaj 200 PR po razie mi wypadło, przewinięcie zadania zbierz milion monet - około 4/5 razy mi wypadło przewinięcie zadania - czas, około 11 minut
2) 6 światów pobocznych bez robienia jakichkolwiek zadań - tylko zbieranie i wydawanie PRów - czas, około 10 minut

oczywiście, wchodząc w miasta do wymian i wydawanie PRów (czego nie robię na pobocznych) tracę czas, mam też tych PRów więcej niż na pobocznych, ok wiem o tym... ustawienie produkcji w zaopatrzeniu i towarze (też nie robię na pobocznych) i to chwilę zajmuje, jednak sporo czasu tracę na klikanie zadań powtarzalnych i bardzo przydałby się system usprawniający ich wykonywanie, myśle że te 4, 5 minut można by uszczknąć ze zbiorów gdyby system nie wymagał miliona kliknięć pominięcia zadań
 
Status
Zamknięty.
Do góry