[Budynki] Poziomy Budynków

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser10716
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser10716

Guest
Witam,
z moich obserwacji wynika, że obecnie wchodzimy na FOE w erę ulepszania budynków-podnoszenia ich poziomów. W związku z tym chciałbym przedstwaić następujący pomysł:

Możliwość podnoszenia poziomu budynków specjalnych, ale chodzi o te "pospolite" specjalne, które nie są związane z konkretnym, tematycznym, eventem. Te budowle to np. Świątynia wiedzy, Święte obserwatorium, Tarasy rolne, Studnie życzeń i Fontanny... i pozostałe, które można wygrać np. w Wyprawach gildijnych, zadaniach dziennych, czy eventach.
Kiedy z zielonego relitku do tej pory dostawaliśmy np. Tarasy rolne, to po zastosowaniu pomysłu zamiast tego, otrzymamy zestaw do ulepszenia, który dałby mozliwość wyboru czy chcemy postawić normalne tarasy rolne, czy podnieść poziom tarasów rolnych, już postawionych w naszym mieście, jeśli zdecydujemy się na podniesienie poziomu, to takie tarasy od momentu awansu dają +1pr. Zdaję sobie sprawę, że w przypadku Świątyni wiedzy czy Świętego obserwatorium nie może być tak kolorowo, że po jednym ulepszeniu otrzymujemy x2 pr, więc w przypadku tych budynków mogłyby to być inne bonusy, np. dodatkowy % do ataku lub obrony (lub oba na wyższych poziomach), dodatkowy % do zbioru monet lub zaopatrzenia, a co 4 poziomy mógłby być dopisany do Świątyni ten 1 dodatkowy pr.

Myślę że to by rozwiązało problem budynków specjalnych zalegającymi stertami w inwentarzu, najpierw Wyprawy, teraz zadania dzienne, niektórzy gracze mają tego tyle, że nie będzie możliwości nigdy postawić tego wszystkiego :) tak zamiast tracić miejsce, można by użyć zestawu do ulepszenia obecnego budynku wybierając w przypadku tarasów 5x mniejszy bonus, ale za to bez straty miejsca.

Widziałem pomysł łączenia budynków, lecz ten wydaje mi się praktyczniejszy :)

Zachęcam do głosowania, jak i do wytykania słabych lub mocnych stron pomysłu :)
 

DeletedUser10716

Guest
w tarasach rolnych podałem przykład punktów rozwoju, bo jest to pewnie najpopularniejsza produkcja w tym budynku, ale według mojego pomysłu miałby się zwiększych wszystkie parametry produkcju, czyli więcej monet, młotków, medali, potencjału gildii itp itd :)
 

DeletedUser17290

Guest
jest problem, mianowicie, FoE wprowadziło lepsze budynki od św by gracze mieli o co walczyć w eventach, jeśli będziesz je rozdawał za wyprawy eventy staną się bezużyteczne, kojarzysz tekst za IV poziom zestaw do renowacji to kpina, jeśli to wprowadzisz będzie nowy za 20 zadań św lub lepszy budynek to kpina takie coś to się za IV poziom w WG dostaje które i tak każdy robi
przesuniesz granicę dasz nieograniczony dostęp do lepszych budynków czyli gracze zapragną jeszcze lepszych, balans gry znów na jakiś czas szlak trafi bo ten kto uważał że WG się mu nie opłacają nagle zaczną ale dowie się o tym za późno itp. to takie działanie jakby wstecz ukrasz tych co do tej pory mieli inne priorytety niż WG
moim zdaniem pomysł fajny ale niestety wprowadzenie go wywoła więcej złego niż dobrego, za dużo negatywnych efektów ubocznych
 

DeletedUser10716

Guest
No ale nie można tak pisać, jesli ktoś się późno połapał, że arka to dobra perła i należy budować jak najszybciej, a teraz coraz ciężej o plany, a na arce na 80 lvl już nawet nie da się zarobić... to jest to jego wina, najwięcej i najlepiej powinni zarabiać gracze którzy najlepiej i najszybciej odnajdują się w danych realiach, nie widzę w tym problemu że niedzielni gracze mają słabsze rezultaty, tak właśnie powinno być
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10716

Guest
Jeśli ktoś się późno zorientował to jego wina jego sprawa i tyle, myślę że pomysł jest ok, bo daje jakąś (niepełną) rekompensatę, za to że nie możemy wykorzystać otrzymanej nagrody, to sprawia że gracze trzymają kciuki za choćby najgorszy relikt z szansą na 20 pr, niż tarasy z zielonego, których i tak nigdy nie wykorzystają, to tak powinno być?
 

Von Grun

Wicehrabia
Podoba mnie się pomysł. Świątynie co drugi lvl monety, albo pr i będzie bez dodatkowych fajerwerków. Jedna uwaga, takie ulepszeniu musiałoby mieć granice np do 7lvl, żeby z kwadratu 2x2 nie wyciągać tyle pr co z pereł, bo perły stracą racje bytu.
 

DeletedUser14806

Guest
Pomysł dobry ale skazany na ciężki nokaut. Oni nie chcą takich dobrych pomysłów bo to nie idzie w parze z komercją i może zagrozić sprzedaży;P
 

DeletedUser11196

Guest
Pomysl dobry,tylko kto zgodzi sie na to zeby polaczyc trasy razy 2 majac je juz wybudowane i stracic,dostac za to 6 pr jak ma 10 pr,proste jak juz to robic to lacze 2 budynki dostaje 10pr i wiecej miejsca.
 

DeletedUser222

Guest
Marcin, chodzi o to, żeby połączyć te tarasy z tymi zalegającymi w inwentarzu, nie z już postawionymi. Te drugie tarasy i tak nie będą nigdy postawione z braku miejsca, więc nawet dodatkowy 1pr się przyda.
 

DeletedUser7795

Guest
Dobry pomysl. Ktoś kto ma wykupione wszystkie rozszerzenia na pewno mógłby pomyśleć nad podniesieniem poziomu takich budynków.
 
Do góry