Powrót do gry po dwóch latach

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15738
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15738

Guest
Witam, ostatnimi czasy natknąłem się na reklamę FoE (tak jakby były mega rzadkie, a nie są) i postanowiłem wrócić do gry.
Aktualnie jestem na końcówce Rozkwitu Średniowiecza i inwestuje PR w Perły zanim wejdę w następną epokę.
I tutaj mam kilka pytań na które wdzięczny bym był uzyskać odpowiedź:
1. Zmiana sąsiedztwa - aktualnie zajmuje 56 lokate w sąsiedztwie i jestem znacznie w tyle za miejscami 40-tym i wyższymi. Utrudnia to głównie sprowadzanie towarów z innych epok niż moja (powrót był 3 tygodnie temu, a sąsiedztwo nadal takie samo :/)
2. Możliwość zmiany nicku - konto zakładałem kiedy jeszcze nie było wszystko uporządkowane w głowie, teraz używam już bardziej "wyrafinowanego" pseudonimu (X D) i gdyby była taka możliwość to skorzystałbym.
3. Jakieś porady odnośnie budynków, wydajności produkcji, które budynki kulturowe są najbardziej opłacalne itd
4. Zauważyłem (u znajomego i na drugim koncie dla testów), że na początku gry questy dają nam plany nowej Perły. Czy jest jakaś możliwość żebym ja (w Średniowieczu) dostał te wyzwania? Może i są banalne i musiałbym zrobić lekki regres ale jednak Perła i te bonusy są chyba tego warte?
5. Czy budynek produkujący medale (wieża zwycięstwa) może zostać splądrowany? Aktualnie ukryłem go za ratuszem bo 13 medali piechotą nie chodzi XD

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

DeletedUser10568

Guest
1. To jest zawsze losowe i w nieznanym czasie
2. Na razie takiej opcji nie ma
3. Mieszkalne to najlepiej czynszówki, produkcyjne- polecam farmę, kulturowe to według uznania, a militarne to ciężka piechota i trebusz (ale ty możesz inaczej, to tylko moje zdanie)
4. Musisz inwestować w plany u innych graczy, bo to jest tylko dla nowych
5. Nie da się splądrować.
Mam nadzieje że pomogłem.
 

DeletedUser

Guest
AD 4.
Tą perłę o której mówisz to Wyrocznia Delficka, i nie warto sobie nią głowy zawracać.
 

MacKayla*

Wójt
ad.1
zmiana sąsiedztwa jest w poniedziałek co 2 tygodnie, chyba, że wypadnie akurat event, w którym korzysta się z sąsiadów ;)
Sąsiedzi zmienili się w tym tygodniu (w poniedziałek).
Z tego, co wiem, to będą oni z twojej epoki - tylko część będzie miała więcej punktów, a część mniej od ciebie (to chyba jest losowe). Może się zdarzyć sąsiad z wyższej epoki - będzie to taki, który był w twoim sąsiedztwie i w czasie tych 2 tygodni przeszedł do nowej epoki.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15738

Guest
ad.1
zmiana sąsiedztwa jest w poniedziałek co 2 tygodnie, chyba, że wypadnie akurat event, w którym korzysta się z sąsiadów ;)
Sąsiedzi zmienili się w tym tygodniu (w poniedziałek).
Z tego, co wiem, to będą oni z twojej epoki - tylko część będzie miała więcej punktów, a część mniej od ciebie (to chyba jest losowe). Może się zdarzyć sąsiad z wyższej epoki - będzie to taki, który był w twoim sąsiedztwie i w czasie tych 2 tygodni przeszedł do nowej epoki.
Niestety mam chyba 4 osoby z epoka i PRZYSZŁOŚĆ, i większość sąsiadów ma turbo burbo wynik :/ dlatego tak mnie to martwi
 

DeletedUser3

Guest
Niestety mam chyba 4 osoby z epoka i PRZYSZŁOŚĆ, i większość sąsiadów ma turbo burbo wynik :/ dlatego tak mnie to martwi

Masz aktualnie dwie osoby z Jesieni, a reszta z Rozkwitu :). Chyba, że grasz na jakimś innym koncie.

Z tego, co wiem, to będą oni z twojej epoki - tylko część będzie miała więcej punktów, a część mniej od ciebie (to chyba jest losowe). Może się zdarzyć sąsiad z wyższej epoki - będzie to taki, który był w twoim sąsiedztwie i w czasie tych 2 tygodni przeszedł do nowej epoki.
Są jeszcze dwie inne możliwości:

- Sąsiedztwa "na styku epok", gdzie część Graczy jest z jednj epoki, a część z drugiej.
- Przez pewien czas po starcie nowego świata, większość topki będzie w jednym sąsiedztwie pomimo że będą w róznych epokach, ponieważ wciąż będą to osoby, które zaszły najdalej. Po jakimś czasie się to wyrównuje.
 

DeletedUser15738

Guest
Część sasiędztwa się zmieniła (w środku tygodnia, aż sam musiałem dokładnie sprawdzić) i tak teraz mam minimalnie wyrównany "skład", jednak nadal #1 ma 2,7 mln punktów w porównaniu do moich 22k i nad tym będę ubolewał :/
 

DeletedUser3

Guest
Rozumiem.
Punkty nie są czynnikiem branym pod uwagę przy łączeniu sąsiedztw.
 
Status
Zamknięty.
Do góry