[Komunikacja] Powiększenie (wydłużenie) Centrum Wiadomości i/lub wątki w 2 kolumnach (załączam grafikę koncepcji)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18231
  • Data rozpoczęcia

Chcecie pojemniejsze Centrum Wiadomości


  • W sumie głosujących
    18

DeletedUser18231

Guest
Witam
Chcę przedstawić pomysł na zmodyfikowanie doprowadzającego mnie do szału okienka "Centrum wiadomości"
Przełączanie się miedzy tyloma stronami wiadomości to najbardziej znienawidzona przez Nas (aktywnych graczy) funkcja w grze, a jako że jestem w Gildii dla początkujących graczy i dodatkowo jestem w niej mentorem, zazwyczaj mam tabun nowych graczy pod opieką i przeklikiwanie się między tyloma stronami dodatkowo przemieszczających się wiadomości to istny koszmar, aż grać się odechciewa...
Wiem że nie wszyscy tego potrzebują, są gracze z 4/6 aktywnymi wątkami i im takie okienko wystarczy ale reszta jak mniemam ma ich minimalnie kilkanaście a że dzielone są po 4 generuje to znacznie więcej klikania i czekania na odp. serwera.
W naszej gildii każdy ma następujące wątki łańcuszki 5 / 10 / 15 / 20 / 50 / 100 / 200PR, rusztowania, końcówki, pola chwały, handel, 1,9 (czasami dodaję jeszcze jeden "Event") to w sumie 12/13 podstawowych nonstop aktywnych wątków czyli minimum 3 pełne strony wiadomości, a gdzie jeszcze inne wątki wszystkie 1,9 z poz za gildii, "prywatne" rozmowy z graczami itp.
Jest tego masa i przydało by się rozbudować okienko wiadomości tak by mieściło znacznie więcej wątków, choć by wydłużyć je aby na raz wchodziło ich choć z 8 , ta modyfikacja nie zabierze wiele czasu, właściwie trzeba zmodyfikować tylko kilka wartości.
Można też podzielić te okienko w pionie by wątki wyświetlały się w 2 kolumnach, to podwoiło by ich ilość ułatwiając grę.
Wiem że implementacja tego wymaga większego nakładu pracy ale jest to naprawdę wskazane a absolutnie konieczne w podstawowej wersji (8 wiadomości ma stronę to minimum) i identycznie można to zaadoptować na telefonach.
Zaawansowani aktywni gracze (jest nas przecież ogrom) będą "wniebowzięci" 8>
Załączam "odpicowany" na szybko plik (z Paint-a :D) który ukazuje koncepcje.

7.png

UWAGA Reszty możesz nie czytać.
Przedstawiam opcje dodatkowe które nie podlegają głosowaniu w tym wątku, prezentuję je tylko na wypadek gdyby to co jest wyżej przeszło do kategorii "Perełki" i czekało na realizację, wtedy powstanie nowy wątek z tymi i podobnymi opcjami.
Jeśli rzucić się na głęboką wodę można by też dodać opcję pineski aby wybrane wątki zawsze były na początku, czy też podzielić wątki na: lewa strona wątki gildyjnej, prawa wszystkie inne.
 

Wojcieszy

Szlachcic zagrodowy
Może po prostu wystarczy stworzyć ,,forum gildyjne" jak to ma miejsce w innych grach innogames (grepolis, plemiona, the-west na pewno mają tą opcje). Każda gildia mogłaby stworzyć forum i dowolnie je skonfigurować. System forum wydaje się o wiele czytelniejszy i wygodniejszy od wiadomości.
Głos oczywiście oddany na tak, bo obecny system komunikacji jest tragiczny :hide:
 

hddk

Hrabia
Dziś na Becie uruchomiono nowy mesendżer, więc pomysły dotyczące starego są już raczej nieaktualne :)
 

Blade1984

Książę
pytałem już w innym wątku ale nikt nie odp, może tutaj skoro mowa o komunikatorach, w wersji mobilnej pojawiła się w GPC ikonka czatu, czy to działa czy tylko u mnie coś nie trybi?
 

kooboo

Szlachcic
Teraz ten temat jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek. To co zrobili z wiadomości woła o pomstę do nieba.
 

Enkidu

Rycerz
najlepsze, że mogli już wziąć jako templatkę wygląd forum, trochę przerobić - i byłoby to bardziej zjadliwe oraz praktyczne.
 
Do góry