[Inne] Powiększenie okienka przedstawiającego historie wydarzeń ( wydarzenia związane z perłami architektury)

Czy jesteś za modyfikacją okna przedstawiającego wydarzenia związane z perłami architektury


  • W sumie głosujących
    25
Status
Zamknięty.

Devine111

Baron
Obecnie przeglądając historie wydarzeń w kontekście zamkniętych pereł widzimy niepełne informacje. Tzn, widoczny jest gracz u którego perła została zamknięta, przeważnie nazwę perły (całościowo bądź częściowo) a niekiedy, jak na załączonym zrzucie nie widać nawet perły. Brakuje kluczowej informacji jaką jest zajęte miejsce. W przypadku stwierdzenia straty prków, konieczne jest odwiedzanie graczy z listy i przeglądanie u nich lvl, biorąc pod uwagę przypadek poniżej u gracza z drugiego wiersza niezbędne jest sprawdzenie znacznej ilości jego pereł. Poszerzenie okna, tak by zajęte miejsce, również było widoczne ułatwiło by ten proces. Pomysł prosty, nie wymagający chyba zbyt dużych zmian. Wiem, że pojawił się już podobny ale z niewiadomego powodu został zamknięty, dlatego zamieszczam ponownie tym razem z ankietą.




FOE.PNG
 
Ostatnia edycja:

Tymek2007sims

Wicehrabia
jestem na TAK . ułatwiłoby to sprawę bo nieraz po plany wrzucam sąsiadom 1 PR do wyroczni . byłoby widać czy wpadł plan , czy nie
 

Markiz.

Książę
Wystarczy zmienić kolejność wyświetlanych słów na:
Zajmujesz X miejsce. Udało się pomóc graczowi XXX w osiągnięciu XXX poziomu perły X
 

Mark R

Wójt
Gdzieś w jakimś wątku o tym pisałem i widzę że Devine111 zrobił z tego oddzielny pomysł.
Tam jest potrzebna zmiana.
Może nawet jeszcze prościej: "Zajmujesz x miejsce w perle yyy u gracza zzz", jakby jeszcze przycisk po prawej - "odwiedź", prowadził właśnie do tej perły, to już by była bajka.

W obecnie wyświetlanym komunikacie jest tyle nie potrzebnych słów - "udało się pomóc" , " osiągnąć x poziom perły architektury". Zbędne i maskujące te najpotrzebniejsze informacje.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
"Zajmujesz x miejsce w perle yyy u gracza zzz",
Zajmujesz - po co to słowo, przecież to wiadomo że zajmujesz

x miejsce - wiadomo, że miejsce, a niby co?

w perle - no to oczywiste, ze w perle.

yyy

u gracza -
a gdzie niby, w rządzie?

zzz

1, Alcatraz, Marek R <-
tyle wystarczy, może czas by "Inno" przestało graczy traktować jak idiotów bez rozumu.
 

Devine111

Baron
13 głosów za, brak przeciw, w związku z tym pytanie do moderacji, jest szansa by ten przekazać jakże prosty, ale ułatwiający rozgrywkę pomysł wyżej?
 

Arox

Baron
13 głosów za, brak przeciw, w związku z tym pytanie do moderacji, jest szansa by ten przekazać jakże prosty, ale ułatwiający rozgrywkę pomysł wyżej?
Można wysłać pomysł wyżej z zastrzeżeniem że góra nie ma obowiązku impletowania fukcjonalności które zgłaszają gracze.
 

Devine111

Baron
Można wysłać pomysł wyżej z zastrzeżeniem że góra nie ma obowiązku impletowania fukcjonalności które zgłaszają gracze.
To oczywiste, chodzi mi o sam fakt spróbowania. Jeśli pomysły miały by tutaj po prostu być, zamiast być przekazywane z nadzieją na wprowadzenie, to jaki byłby cel tegoż działu :)

@Helenkor jeśli przy taki pomyśle dajesz nie, gdzie 20 głosów jest za, to wypadałoby coś napisać, gdyż w przypadku dezaprobaty dla takiej sprawy śmiem twierdzić, że z żadnym pomysłem się nie zgodzisz :)

Edit, już wiem czemu dałeś nie, a to ze względu na to, że wyraziłem swoją opinie w Twoim pomyśle https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/machina-czasu.21196/ , który był oderwany
 
Ostatnia edycja:

Ferdinand

Baron
Rzeczywiście coś zmieniono i w 95% przypadków widać co najważniejsze, ale jeszcze zdarza się, że ucina zajęte miejsce (w przypadku długiej nazwy gracza i perły nie wystarcza miejsca)
 

Devine111

Baron
Dokładniej poprawa jest, ale nie w pełni o to co chodziło. Mam nadzieje, że ktoś się tam zreflektuje, taka ,,Perła Architektury" mogła by być zastąpiona przez skrót albo w ogóle usunięta.
 

Ferdinand

Baron
Tak się zastanawiam, teraz tak to wygląda: "U XXX nowy, YY poziom Perły Architektury ZZZ! Zajmujesz N miejsce"
Po co pisać Perły Architektury (jak wyżej wspomniał również Devine) i to słowo nowy (wiadomo, że nie stary...) no i całe to wyrażenie jakieś takie jest dziwne... nie lepiej było by coś w stylu:
"XXX ukończył YY poziom ZZZ! Zajmujesz N miejsce"
Prosto i krótko, wszystko się zmieści nawet przy długim nicku i długiej nazwie perełki :p
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Wiemy, że większości z Was nie zależy na tym, żeby to zdanie było skonstruowane poprawnie, jednak nie chcielibyśmy napisać tego w stylu "kali jeść, kali pić", a jednak skonstruować poprawne językowo zdanie.

Jeśli się zastanawiacie, czemu jest "Perły Architektury" przed nazwą perły.. cóż.. "Polska język, trudna język" aż by się chciało rzec. Zdecydowanie łatwiej jest odmienić przez przypadki wyraz "Perła Architektury", niż odmieniać nazwy każdej perły - zwłaszcza, że taka odmiana w grze nie występuje.
Zastanowimy się nad skróceniem tego do słowa "perły" (pomijając architektury).

Jeśli chodzi o sam początek - wydawało się krócej napisać "U XXX nowy,", niż "XXX ukończył(a)" - a celem zmian było skrócić jak najbardziej to zdanie, żeby zachowało swój sens i najcenniejsze informacje, a przede wszystkim, było poprawnie językowo (choć, im częściej na to patrzę, tym bardziej odczuwam, że taki zabieg, choć skraca tekst, nie wygląda dobrze).
 

Markiz.

Książę
Mam inny pomysł na złożenie tych zdań:
"Terakotowa Armia" u "gracza" osiągnęła(osiąga) "120" poziom. Zajmujesz "1"miejsce("1" miejsce jest Twoje).
Dzięki temu pozbywamy się "Perła Architektury" i jest szansa, wszystko co istotne, zmieści się nawet przy długich: nicku i nazwie perły
 

Ferdinand

Baron
Jak dla mnie to w sumie obojętnie jak tam będzie zdanie złożone, byleby ważne informacje były czytelne a nie zagubione poza ramką w nicości znaku "..."
 

Devine111

Baron
To oczywiste, chodzi mi o sam fakt spróbowania. Jeśli pomysły miały by tutaj po prostu być, zamiast być przekazywane z nadzieją na wprowadzenie, to jaki byłby cel tegoż działu :)

@Helenkor jeśli przy taki pomyśle dajesz nie, gdzie 20 głosów jest za, to wypadałoby coś napisać, gdyż w przypadku dezaprobaty dla takiej sprawy śmiem twierdzić, że z żadnym pomysłem się nie zgodzisz :)

Edit, już wiem czemu dałeś nie, a to ze względu na to, że wyraziłem swoją opinie w Twoim pomyśle https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/machina-czasu.21196/ , który był oderwany

I kolejny @Beryl2 skrytykowałem jego bezmyślny pomysł, https://forum.pl.forgeofempires.com...erel-i-budynkow-eventowych.21142/#post-222377 wiec musiał się odwdzięczyć ,,NIE". Nic tylko brawa bić

Odnośnie tematu, popieram to co Ferdinand napisał, nie ważne jak, byle najważniejsze informacje jakimi są Gracz, perla i miejsce były zawsze widoczne w komunikacie.
 

hddk

Hrabia
Z ostatnią aktualką znowu przeredagowali wpisy o zakończonych levelach, jest jeszcze krócej :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry