Poradnik GvG by Mirras Jot

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5324
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5324

Guest
Witam :)

Zacznę od tego, ze walki GvG są bardzo ważne dla dobra całej Gildii. Zdobywając kolejne poziomy Gildii będziemy osiągać korzyści w grze, również poza samym GvG - na przykład:
- dodatkowe punkty rozwoju w ratuszu,
- bonus do czasu rekrutacji i leczenia jednostek,
- bonus do kosztów stawiania nowych budynków.


Dlatego warto - naprawdę warto, brać czynny udział w GvG - a można to robić na kilka sposobów:
1. Walcząc - należy się dopisać do grupy na forum w epoce, w której chcemy walczyć
2. Pomagając przy uzupełnianiu surowców do GvG
3. Dostawiając armie obronne
4. Handlując - tu ważne jest by się nie zdziwić, że na targu będą się pojawiały oferty bardzo niekorzystne - walczący często rezygnują z miejsca na budynki od surowców, na korzyść budynków militarnych - siłą rzeczy nie mają zbyt wiele do zamiany.
W zdecydowanej większości przypadków niezbędne jest posiadanie w aktywnej armii 8 jednostek, najczęściej z tej epoki, w której chcemy podjąć działania.

Ten poradnik jest dla wszystkich, którzy mogą się przyczynić do zdobycia bonusów. Wszystkie akcje postaram się opisać w możliwie najprostszy sposób.

Bonusy z Twoich pereł ofensywnych (Zeus, Katedra i Castel) liczą się przy atakowaniu innych armii. Natomiast nie ma żadnego znaczenia, czy masz mocne perły defensywne (Cerkiew, Zamek z Deal), gdy dodajesz obronę na sektor - tam liczy się bonus defensywny GvG, który można obejrzeć - jak i z resztą inne - w menu Gildii, w zakładce - Poziom Gildii.
Ważne jest by zrozumieć, że perły ofensywne przydają się temu kto walczy - w jego walkach, natomiast perły defensywne wzmacniają wspólną pulę wsparcia w obronie sektorów GvG.


Mapa walk GvG jest podzielona na prowincje - każda prowincja to walki w innej epoce. Prowincje są podzielone na sektory o różnym Potencjale - to takie punkty - Gildia, która ma najwięcej potencjału w danej prowincji, zyskuje największy bonus - tym samym zdobywa najwięcej punktów do poziomu Gildii.

Walka

Walki są dwóch typów:
- walki o zdobycie sektora
- walki o zlikwidowanie oblężenia wrogiej Gildii.

W walkach GvG armie tracą po jednym punkcie "zdrowia" po każdej przegranej bitwie. Czyli jeśli wygramy walkę, to zabierzemy armii przeciwnika jeden punkt "zdrowia" - a punktów każda armia ma 10. Z kolei jeśli nasza armia przegra walkę - to ona straci jeden punkt "zdrowia".
Warto też dodać, że z walk w większości wypadków można się wycofać przed pierwszym ruchem, bez ponoszenia strat - to bywa potrzebne jeśli nie podoba nam się ukształtowanie terenu (za mało drzew, skał itd. itp.).

Walki o zdobycie sektora

Aby walczyć na mapie GvG o zdobycie sektora, potrzeba:
1. Osoby o statusie "Zaufany" w Gildii, która stawia oblężenie (sektor oblegany musi przylegać do sztabu - o czym później - lub sektora już zajętego, ale bez zielonej tarczy - i potrzebne jest do tego trochę surowców z tej epoki i armia składająca się z 8 jednostek z tej epoki, w której jest sektor) - sektor oblegany przez nas ma zielony symbol skrzyżowanych dwóch mieczy - tam atakujemy, oczywiście zgodnie z rozporządzeniami dowódców :)
2. Armii - 8 (lub mniej, ale to ryzykowne) jednostek z tej epoki, w której jest sektor

Jeśli już widzimy na mapie symbol zielonych mieczy - klikamy na ten sektor. W lewj części okienka jest nasza armia. W prawej widzimy dwie zakładki z symbolami hełmów:
- zielony hełm - tu widać stan "zdrowia" naszej armii oblężniczej
- czerwony hełm - tu widać stan zdrowia armii broniących sektora - jeśli ktoś już walczył i zabrał chociaż jeden punkt zdrowia armii broniącej,
można (po najechaniu kursorem na armię) zobaczyć jakie jednostki znajdują się w tej armii - to czasem pomoże w doborze jednostek potrzebnych do ataku.
Dzięki temu wiadomo, czy nasza armia ma szansę na przejęcie sektora, czy może właśnie ktoś nas wygania z danego sektora.

Jeśli zdecydujemy się na atak - wystarczy wybrać "Atak" - dalej walka toczy się normalnie.
Tu warto dodać, że punkty w walkach GvG liczą sie do wieży i zazwyczaj tych punktów jest więcej niż w porównywalnej walce z sąsiadami. Po wygranej bitwie, armia broniąca traci jeden punkt "zdrowia".

Po pokonaniu wszystkich armii broniących, sektor zostaje przejęty i do momentu aż upłynie czas widoczny w górnej części głównego okna, jest chroniony - nikt nie będzie mógł założyć na nim oblężenia.

Walki o zlikwidowanie oblężenia wrogiej Gildii

Aby walczyć o zlikwidowanie oblężenia wrogiej Gildii, należy kliknąć w sektor z szarymi (jeśli wroga Gildia atakuje wolny sektor) lub czerwonymi (jesli wroga Gildia atakuje nasz sektor) skrzyżowanymi mieczami - no i oczywiście trzeba mieć armię, składającą się z 8 jednostek z tej epoki.

Po kliknięciu w sektor widzimy w lewej części okienka naszą armię, w prawej części znajdują się dwie zakładki z hełmami:
- zielony hełm - stan armii oblegającej (czyli wrogiej) - jeśli udało sie zabrać choć heden punkt zdrowia tej armii - można podejrzeć z jakich jednostek się składa
- czerwony hełm - tu widać albo armie broniące sektora (jeśli mieczyki były szare) albo nasze armię broniące (jeśli mieczyki były czerwone).

Po uwzględnieniu wszystkich za i przeciw - podejmujemy decyzję o przystąpieniu do walki ("Atak") lub opuszczamy okienko.
W przypadku ataku, walka toczy się jak każda inna - a po wygranej - armia oblegająca traci jeden punkt "zdrowia".

Jeśli walka toczy się o przejęcie sektora obleganego przez inną Gildię, należy uwzględnić fakt, iż będzie konieczne założenie własnego oblężenia, po pokonaniu armii wrogiej Gildii - a do tego potrzebne jest co? Tak - osoba o statusie zaufanego, sztab w sąsiednim sektorze, surowce i armia z tej epoki, składająca się z 8 jednostek.

Jeśli walczymy o utrzymanie sektora i przegonienie oblężenia, warto prosić członków Gildii o szybkie wstawienie nowej obrony natychmiast po pokonaniu wrogiej armii oblegającej - dlatego warto już wcześniej się skontaktować z osobami mogącymi dostarczyć surowców i armii broniących.


Pomaganie

Pomagać może każdy, kto chce zostać w Gildii na dłużej :) Prawda jest taka, że z czasem zaczniemy wyłapywać osoby nie pomagające w żaden sposób i wyrzucać je z Gildii - być może nawet bez ostrzeżenia.

Pomaganie przy uzupełnianiu surowców

Uzupełnianie surowców w Skarbcu Gildii można wykonać na dwa sposoby:
1. Jeśli mamy status "Zaufany" i armię składającą się z 8 jednostek z tej epoki - można kliknąć w przylegający do sztabu, wolny lub obcy sektor (w przypadku obcego sektora trzeba jeszcze wybrać z małego menu "Przegląd sektora"). W nowym okienku, po prawej stronie w zakładce od zielonego hełmu widać pomarańczową (lub żółtą jak kto woli) strzałkę (natomiast pod czerwonym hełmem widać armie broniące sektora) - jeśli strzałka jest szara, to znaczy, ze nie spełniamy wymagań (nie jesteśmy "Zaufanym", sektor nie przylega do sztabu lub mamy armię nie z tej epoki co trzeba) - po kliknięciu pomarańczowej strzałki otworzy się okienko, w którym widać jakie surowce są potrzebne i jeśli mamy takie - możemy je tu dodać - to te guziki z ilością surowców, to w nie trzeba klikać, żeby dodać surowce - I TU WAŻNE - jeśli nie chcesz wysyłać oblężenia - po prostu ZAMKNIJ TO OKIENKO po dodaniu surowców.
2. Surowce można dodać do Skarbca Gildii również w sektorach zajętych przez nas, ale trzeba mieć wybraną armię składającą się z 8 jednostek (obojętnie jakich, ale chyba muszą być co najmniej z żelaza) - należy kliknąć w nasz sektor i o ile jest jeszcze wolny slot w obronie - powinna być widoczna pomarańczowa kłódka - po kliknięciu w ten przycisk otwiera się okienko, gdzie można dodać surowce - to te guziki z ilością surowców, to w nie trzeba klikać, żeby dodać surowce - I TU WAŻNE - jeśli nie chcesz odblokować slotu, a tylko dodać surowce - po prostu ZAMKNIJ TO OKIENKO po dodaniu surowców.

Warto dodać, że można uzupełnić Skarbiec Gildii znacznie większą ilością surowców - wystarczy zastosować drugą metodę na sektorze, który ma więcej odblokowanych slotów (zdjętych kłódek) - ponieważ każda kolejna kłódka wymaga coraz większej ilości surowców.

Pamiętajmy tylko by nie zdejmować niepotrzebnie kłódek, gdy tylko się da - możliwe, ze dowództwo zbiera surowce na jakąś ważną akcję i szkoda je marnować na piątą kłódkę, gdy są tylko dwie armie w obronie, a można by było za te surowce założyć na przykład oblężenie - dlatego warto zostawić decyzję o zdejmowaniu kłódek dowódcom - chyba, że sytuacja tego wymaga i są logiczne przesłanki by je zdjąć.

Pomaganie przez dostawianie armii obronnych

Aby dodać armię obronną sektora, musza być spełnione następujące warunki:
1. Sektor musi być nasz
2. Trzeba mieć armię składającą się z 8 jednostek z tej epoki
3. Musi być wolny slot na armię obronną (symbol pomarańczowej strzałki w przeglądzie sektora - jeśli strzałka jest szara - nie spełniamy warunków)

Należy kliknąć w nasz sektor i wybrać "Przegląd sektora" - w zakładce pod zielonym hełmem widać nasze armie obronne i pola z kłódkami i strzałkami - dalej już - mam nadzieję - wiadomo co robić :)

Pomaganie przez handel

Jak już wcześniej wspominałem, osoby walczące często rezygnują z budynków od surowców, by mieć więcej miejsca pod budowę budynków militarnych. Z tego powodu czasem proszą o zdjęcie ofert, które są mocno niekorzystne (a czasem korzystne, ale raczej rzadko) - tu wielkiej filozofii nie ma - wystarczy przyjąć taką ofertę. Jednak z przyczyn czysto ludzkich, warto najpierw sprawdzić, czy dana osoba naprawdę potrzebuje tych surowców do GvG, czy może zbiera "na szybko" do perły, czy technologii - no tu nikt nie zagwarantuje, ze nie znajdzie się - mówiąc bez ogródek - oszust. Dlatego ta forma pomocy - choć też czasem wykorzystywana - jest nieco niebezpieczna - ale jeśli znacie dobrze osobę, która tych surowców potrzebuje - nie ma problemu.


Sztab i oblężenia

Sztab przenosi się by móc zakładać sąsiadującym z nim sektorom oblężenia. Ogólnie oblężenia można też stawiać przy sektorach już zajętych, ale muszą to być sektory bez zielonej tarczy - takie już przejęte i nasze. Sztab przenosimy gdy nie da się założyć oblężenia, bo graniczne sektory, z których można wyprowadzić atak są z zieloną tarczą - czyli dopiero co zajęte i jeszcze chronione przez system do wyzerowania czasu.
Przenoszeniem sztabu powinni się zajmować dowódcy i powinno się to wykonywać po wyzerowaniu czasu - dlatego, że wtedy można bezpiecznie założyć oblężenie na sektor.

Jeśli czas się wyzeruje, a sektora nie udało się w tym czasie zająć i przylega on do pomarańczowych sektorów (wrogie NPC - gracz komputerowy), armia straci od każdego sektora NPC po jednym punkcie "zdrowia". Dlatego bardzo ważne jest by nie stawiać bez sensu oblężeń, a jedynie wtedy, gdy nie grozi to uszkodzeniem armii przez NPC. Warto też tak przygotować się w grupie, by móc zająć taki sektor możliwie jak najszybciej - czyli co najmniej kilku graczy mogących wygrac walki w tym sektorze - dzięki temu aż do wyzerowania czasu sektor jest bezpieczny i nikt go nie może zaatakować.


To na razie tyle - mam nadzieję, ze wystarczy byście przestali się obawiać GvG :)
Jeśli będą jakieś pytania, uwagi lub sugestie - proszę pisać do mnie na priv lub w tym temacie :)
Pozdrawiam i życzę udanych podbojów :)

//Przeniesione do nowego działu//Danifae
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5324

Guest
Witam,
no cóż - po niemal roku od zamieszczenia Poradnika - część jego zapisów jest nieaktualnych - daje jednak mniejszy lub większy pogląd na kilka podstawowych elementów.
Zaskakuje jednak pytanie - ile walk trzeba stoczyć, by zająć sektor :)
Odpowiedź jest taka:
- tyle walk, ile jest kresek zdrowia w obronie sektora - a tu już zależy - początkowo sektory NPC (niezależne) mają po 20 kresek zdrowia - jednak jeśli sektor jest już zajęty przez inną gildię lub był zajęty, ale został uwolniony - to kresek zdrowia obrony może być więcej - wszystko zalezy od tego, czy ta gildia umieściła w nim dodatkowe armie obronne - maksymalnie może być 80 kresek zdrowia - czyli tyle walk :)
 

DeletedUser5324

Guest
Witam :) oto nowsza wersja poradnika - dostosowana do obecnych reguł gry.

Zacznę od tego, że walki GvG są bardzo ważne dla dobra całej Gildii. Zdobywając kolejne poziomy Gildii będziemy osiągać korzyści w grze, również poza samym GvG - na przykład:
- dodatkowe punkty rozwoju w ratuszu,
- bonus do czasu rekrutacji i leczenia jednostek,
- bonus do kosztów stawiania nowych budynków.


Dlatego warto - naprawdę warto, brać czynny udział w GvG - a można to robić na kilka sposobów:
1. Pomagając przy uzupełnianiu surowców do GvG
2. Dostawiając armie obronne
3. Walcząc :)

Ten poradnik jest dla wszystkich, którzy mogą się przyczynić do zdobycia bonusów. Wszystkie akcje postaram się opisać w możliwie najprostszy sposób.

Bonusy z Twoich pereł ofensywnych (Zeus, Katedra i Castel) liczą się przy atakowaniu innych armii w GvG i obronie posiadanych przez nas sektórów. Natomiast nie ma w walkach żadnego znaczenia, czy masz mocne perły defensywne (Cerkiew, Zamek z Deal). Te perły mają za to wpływ na ilość tak zwanych Zasobów Wsparcia, które są doliczane jako bonus obronny naszych sektorów w GvG.
Ważne jest by zrozumieć, że perły ofensywne przydają się temu kto walczy - w jego walkach, natomiast perły defensywne wzmacniają wspólną pulę wsparcia w obronie sektorów GvG.


Mapa walk GvG jest podzielona na prowincje - każda prowincja to walki w innej epoce. Prowincje są podzielone na sektory o różnym Potencjale - to takie punkty - Gildia, która ma najwięcej potencjału w danej prowincji, zyskuje największy bonus - tym samym zdobywa najwięcej punktów do poziomu Gildii. Podnosi się też jej Prestiż, dzięki czemu może uzyskać lepszy wynik w rankingu gildii.

Walka

Walki są dwóch typów:
- walki o zdobycie sektora
- walki o zlikwidowanie oblężenia wrogiej Gildii.

W walkach GvG armie (zarówno atakujące, jak i obronne) posiadają po 10 kresek "zdrowia" i tracą po jednym punkcie "zdrowia" po każdej przegranej bitwie.
Warto też dodać, że z walk w większości wypadków można się wycofać przed pierwszym ruchem, bez ponoszenia strat - to bywa potrzebne jeśli nie podoba nam się ukształtowanie terenu wpływające na atrybuty danych jednostek (za mało drzew, skał itd. itp.).

Walki o zdobycie sektora

Aby walczyć na mapie GvG o zdobycie sektora, potrzeba:
1. Osoby o statusie "Zaufany" w Gildii, która stawia oblężenie (sektor oblegany musi przylegać do sztabu lub sektora już zajętego, ale takiego, na którym nie ma zielonej tarczy - potrzebne jest do tego trochę surowców z tej epoki w Skarbcu Gildii i armia składająca się z 8 jednostek z tej epoki, w której jest sektor - łotry też się liczą) - sektor oblegany przez nas ma zielony symbol skrzyżowanych dwóch mieczy - tam atakujemy :)
2. Armii - czyli 8 (lub mniej, ale to ryzykowne) jednostek z tej epoki, w której jest sektor. To armia danego Gracza, który pomaga Gildii w zdobyciu sektora i ta armia funkcjonuje jak każda w grze - czyli stracone jednostki przepadają, a ranne potrzebują diamentów lub czasu na wyleczenie.

Jeśli już widzimy na mapie sektor z symbolem zielonych mieczy - klikamy na ten sektor. W lewej części okienka jest nasza aktywna armia. W prawej widzimy dwie zakładki z symbolami hełmów:
- zielony hełm - tu widać stan "zdrowia" naszej armii oblężniczej
- czerwony hełm - tu widać stan zdrowia armii broniących sektora - jeśli ktoś już walczył i zabrał chociaż jeden punkt zdrowia armii broniącej, można (po najechaniu kursorem na armię) zobaczyć w dymku jakie jednostki znajdują się w tej armii - to czasem pomoże w doborze jednostek potrzebnych do ataku i jaki jest bonus obronny w tym sektorze.
Dzięki temu wiadomo, czy nasza armia ma szansę na przejęcie sektora, czy może właśnie ktoś nas wygania z danego sektora.

Jeśli zdecydujemy się na atak - wystarczy wybrać "Atak" - dalej walka toczy się normalnie, tak jak wszystkie walki w tej grze.
Tu warto dodać, że punkty w walkach GvG liczą się do wieży w danej epoce i zazwyczaj tych punktów jest więcej niż w porównywalnej walce z sąsiadami. Po wygranej bitwie, armia obronna sektora traci jeden punkt "zdrowia".

Po pokonaniu wszystkich armii broniących, sektor zostaje przejęty i do momentu aż upłynie czas widoczny w górnej części głównego okna (zawsze o godzinie 20:00 jest podsumowanie dnia), jest chroniony (ma symbol tarczy) - nikt nie będzie mógł założyć na nim oblężenia.

Walki o zlikwidowanie oblężenia wrogiej Gildii

Aby walczyć o zlikwidowanie oblężenia wrogiej Gildii nie potrzeba żadnych uprawnień - każdy może brać w nich udział - więc - należy kliknąć w sektor z szarymi (jeśli wroga Gildia atakuje wolny sektor) lub czerwonymi (jeśli wroga Gildia atakuje nasz sektor) skrzyżowanymi mieczami - no i oczywiście trzeba mieć armię, składającą się z 8 jednostek z tej epoki.

Po kliknięciu w sektor widzimy w lewej części okienka naszą armię, w prawej części znajdują się dwie zakładki z hełmami:
- zielony hełm - stan armii oblegającej (czyli wrogiej) - jeśli udało się zabrać choć jeden punkt zdrowia tej armii - można podejrzeć z jakich jednostek się składa (wskazując na tą armię kursorem)
- czerwony hełm - tu widać albo armie broniące sektora (jeśli mieczyki były szare) albo nasze armię broniące (jeśli mieczyki były czerwone).

Po uwzględnieniu wszystkich za i przeciw - podejmujemy decyzję o przystąpieniu do walki ("Atak") lub opuszczamy okienko.
W przypadku ataku, walka toczy się jak każda inna - a po wygranej - armia oblegająca traci jeden punkt "zdrowia".

Jeśli walka toczy się o przejęcie sektora obleganego przez inną Gildię, należy uwzględnić fakt, iż będzie konieczne założenie własnego oblężenia, po pokonaniu armii wrogiej Gildii - a do tego potrzebne jest co? Tak - osoba o statusie zaufanego, sztab w sąsiednim sektorze lub sektor nasz bez tarczy, surowce i armia z tej epoki, składająca się z 8 jednostek.

Jeśli walczymy o utrzymanie sektora i przegonienie oblężenia przeciwników, warto poprosić członków Gildii o szybkie wstawienie nowej obrony natychmiast po pokonaniu wrogiej armii oblegającej - dlatego warto już wcześniej się skontaktować z osobami mogącymi dostarczyć surowców i armii broniących.


Pomaganie

Pomaganie przy uzupełnianiu surowców

Po wprowadzeniu nowego Skarbca Gildii, dostępny jest on z menu Gildii - oto jedna z dróg by tam dotrzeć: Klikamy ikonę "Ranking i gildia" z menu gry, następnie "Twoja Gildia" i wybieramy zakładkę "Skarbiec". Widać tu jaką ilością surowców dysponuje Gildia. Jest tez rozwijana lista surowców, będących w posiadaniu gracza (na liście, w nawiasach podano jaką ilość tych surowców posiada gracz) - możemy wprowadzić pożądaną ilość i zatwierdzić przyciskiem "Ofiaruj".

Pamiętajmy tylko by nie zdejmować niepotrzebnie kłódek, gdy tylko się da - możliwe, że dowództwo zbiera surowce na jakąś ważną akcję i szkoda je marnować na kolejną kłódkę, gdy już są armie w obronie, a można by było za te surowce założyć na przykład kolejne oblężenie - dlatego warto zostawić decyzję o zdejmowaniu kłódek dowódcom - chyba, że sytuacja tego wymaga i są logiczne przesłanki by je zdjąć.

Pomaganie przez dostawianie armii obronnych

Aby dodać armię obronną w naszym sektorze, muszą być spełnione następujące warunki:
1. Sektor przede wszystkim musi być nasz ;)
2. Trzeba mieć armię składającą się z 8 jednostek z tej epoki
3. Musi być wolny slot na armię obronną (symbol pomarańczowej strzałki w przeglądzie sektora, w prawej części okienka - jeśli strzałka jest szara - nie spełniamy warunków - po wskazaniu kursorem gra podpowiada jakie warunki należy spełnić).

Należy kliknąć w nasz sektor i wybrać "Przegląd sektora" - w zakładce pod zielonym hełmem widać nasze armie obronne i pola z kłódkami i strzałkami - dalej już - mam nadzieję - wiadomo co robić :)

Sztab i oblężenia

Sztab przenosi się by móc zakładać sąsiadującym z nim sektorom oblężenia lub uzyskać większy bonus obronny w tym sektorze. Ogólnie oblężenia można też stawiać przy sektorach już zajętych, ale muszą to być sektory bez zielonej tarczy - takie już przejęte i nasze. Sztab przenosimy gdy na przykład nie da się założyć oblężenia, bo graniczne sektory, z których można wyprowadzić atak są z zieloną tarczą - czyli dopiero co zajęte i jeszcze chronione przez system do wyzerowania czasu, a chcielibyśmy założyć kolejne oblężenie. Sztab przenosi się też by zmienić rozkład bonusu obronnego sektorów.
Bonusy obronne biorą się z Poziomu Gildii oraz z Obserwatoriów i Pereł defensywnych (Cerkiew i Zamek z Deal), które posiadają Gracze w Gildii - im wyższy poziom Gildii i im więcej i mocniejszych Pereł wymienionych wyżej posiadają Gracze, tym bonus obronny jest wyższy. W różnych epokach są różne współczynniki modyfikujące bonus obronny - można je obejrzeć na mapie GvG, wskazując daną Prowincję kursorem.

Przenoszeniem sztabu powinni się zajmować dowódcy.

Po wielu modyfikacjach w GvG - obecnie jest tak, że po uwolnieniu przez Gildię sektora -Gildia ta nie może na nim założyć nowego oblężenia przed dziennym podsumowaniem - dlatego należy rozsądnie i najlepiej po konsultacjach dokonywać tej czynności.


To na razie tyle - mam nadzieję, ze wystarczy byście przestali się obawiać GvG :)
Jeśli będą jakieś pytania, uwagi lub sugestie - proszę pisać do mnie na priv lub w tym temacie :)
Pozdrawiam i życzę wielu wygranych walk :)
Mirras Jot
 

DeletedUser21854

Guest
Czy wlicza e są bonus do ataku z budynków eventowych, specjalnych oraz czy wykupiony bonus z Tawerny jak i napoje do ataku są liczone? Skoro perły ofensywę dają indywidualny bonus.....?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Każdy aktywowany dodatkowo bonus się sumuje z poprzednim - możesz to sprawdzić w aplikacji bardzo łatwo poprzez wejście w ratusz i klikając zakładkę 'Przegląd premii'.
Jak się to sprawdza z komputera teraz nie napiszę, bo niestety zbyt późno by odpalać, sorka :)
 
Do góry