Porada militarna

Status
Zamknięty.

Asur

Szlachcic
Witam, Jestem na etapie rozbudowy armii. Chciałem się Was poradzić w jakie budynki militarne z E.Przemysłu najlepiej zainwestować?
 

Xenka

Szlachcic zagrodowy
zastosowałem już wszystkie możliwe opcje. Puszczałem komplet puszczalem z innymi jednostkami i zawsze są pokonane :(
 

Borisel

Hrabia
Często puszcza się 2x jednostki wojskowe + reszta łotry i większość walk wygrywa automatycznie . Napisz może z jakimi przeciwnikami masz do czynienia , w jakiej epoce i jakie wojsko posiadasz - może coś podpowiemy
 

Xenka

Szlachcic zagrodowy
Epoka Kolonialna
Dysponuję
-Muszkieter
-Pionier
-Dragon
-Łotry 14 jednostek
-Łucznik dalekosiężny
a przeciwnicy to np
4 łuczników dalekosiężnych i 4 działa artyleria
a co wybrać na same działa
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Zainwestuj w działo polowe - wystarczą 2x działa polowe + reszta łotry . Mają świetny zasięg . Dodatkowo Alcatraz i perły z bonusem do ataku - Castel , Zeus i Katedra
 

Xenka

Szlachcic zagrodowy
ło matko tyle tych pereł ? jak na razie to tylko Zeusa posiadam bo jestem początkującym graczem, zanim dorobię sie tylu pereł to minom wieki. Mapa kontynentu czeka i muszę sobie radzić tymi jednostkami które posiadam :)
 

McPietro

Wójt
zastosowałem już wszystkie możliwe opcje. Puszczałem komplet puszczalem z innymi jednostkami i zawsze są pokonane :(
Jeśli wystawiasz 1+łotry do obrony miasta, to atakujący wykonując grę ręcznie wygra, bo najpierw zabije jednostkę, a potem kolejno wszystkie łotry. Gdy zestawieniem 1+łotry wykonasz atak z automatu to (najprawdopodobniej) wygrasz bo broniąca się armia z automatu najpierw bedzie atakować Twoje łotry, które gdy giną zamieniają się w jedną z obecnych tam Twoich jednostek.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Mapa kontynentu czeka i muszę sobie radzić tymi jednostkami które posiadam
W walkach na mapie kontynentu w zasadzie łotry są nieprzydatne, obrona sektorów nie ma przymusu atakowania w pierwszej kolejności łotrów.
W pozostałych walkach jest taki przymus i AI czymkolwiek jest nie ma nic do rzeczy.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Droga pani Kasiu najpierw opisuje pani w miarę dokładnie AI wojsk na foe a potem autorytatywnie stwierdza:
"AI czymkolwiek jest nie ma nic do rzeczy."
Gratuluję wiedzy i konsekwencji.
Wprowadza pani w błąd a wystarczyło sprawdzić co to AI.
PS mimo wszystko gratuluję odwagi bo mało kto dziś przyznaje się że czegoś nie wie.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jak dla mnie to jedna z najcenniejszych osób komentujących od lat na forum.
A wpis jak najbardziej udziela ogromnej wiedzy i wyjaśnia różnice między walkami na mapie a pozostałymi zachowaniami jednostek.
 

LostAlex

Rycerz
Kasia napisała dokładnie jak to w FoE wygląda. Kto gra w tą grę dłużej, wie że użycie tutaj zwrotu AI jest jakby uproszczeniem.
Jedni mówią na to AI wojska, inni algorytmem walki, ale wiadomo o co chodzi, przynajmniej dla tych którzy trochę czasu na grę poświęcili.
Taktyki walk wojsk są bardzo proste do rozszyfrowania tak naprawdę.

Algorytm walki wojsk systemu zależy od tego "gdzie" toczy się walka, i od tego zależy taktyka jaką przyjmujemy w danej konfrontacji.

Mapy Kontynenty - najpierw atakują normalne jednostki, później łotry - chyba, że normalnej jednostki nie sięgną ale w danym ruchu mogą dokonać ataku na łotra, wtedy atakują łotra - wydaje się, że jest to "inteligentniejsza" sztuka walki, ale jak się zna tą metodą, łatwo jest "oszukać" system.

GPC, zadania, eventy, PvP - najpierw atakują łotry, chyba że nie mogą ich sięgnąć a w zasięgu jest normalna jednostka (czyli odwrotnie niż wyżej) - w tym wypadku o wiele łatwiej jest "oszukać" system.

Dla obu tych algorytmów jedno jest stałe - Pokonując epoki, odkrywając nowe jednostki i ich "zdolności" zdobywa się odpowiednią wiedzę i jak z niej korzystać w zależności od przeciwnika i jego algorytmu walki.

Żeby na Mapie Kontynentu w początkowych epokach korzystać z łotrów, trzeba walczyć ręcznie, a nie każdy ma czas i chęci, więc korzystanie jest w jakiś sposób uciążliwe. Natomiast w późniejszych epokach pojawiają się opcje z użyciem łotrów (1+7 czy 2+6) nawet Szybką Walką. Ale, że to wątek raczej dla początkujących, to informacja taka dla nich i tak jest zbędna, gdyż nie mają możliwości z nich korzystać na danym etapie gry. Z tego powodu, jak się domyślam, Kasia użyła zwrotu "w zasadzie są nieprzydatne", żeby nie brzmiało to właśnie autorytatywnie. Mogą być przydatne ale to wymaga nabycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności, czyli czasu, a jak się można domyśleć autor wątku potrzebuje raczej rady "na już" "na teraz" :)
 

Xenka

Szlachcic zagrodowy
Rady cenne i bardzo przydatne. Udało mi sie rozszyfrować łotrów a co za tym idzie podbić sporą część kontynentu dzięki wam.

Jeszcze ciekaw jestem dlaczego rozpoczynając walkę w pierwszej kolejności rozpoczyna przeciwnik a innym razem moje wojsko ?
 

Asur

Szlachcic
A odnośnie militariów dopytam - czy jest sens stawiać budynki wojskowe w momencie jak generuje sporo wojska z wypraw?
 

McPietro

Wójt
Wyprawy nie dadzą "sporo wojska". Te kilka sztuk z wypraw to kropla w morzu potrzeb. Im więcej będziesz wojować w grze tym więcej jednostek będzie ginąć. Zmniejszysz te straty podnosząc % do ataku i obrony.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Rady cenne i bardzo przydatne. Udało mi sie rozszyfrować łotrów a co za tym idzie podbić sporą część kontynentu dzięki wam.

Jeszcze ciekaw jestem dlaczego rozpoczynając walkę w pierwszej kolejności rozpoczyna przeciwnik a innym razem moje wojsko ?
Tutaj również jest pierwszeństwo względem epoki, wyższa pierwsza. Są też odpowiednie algorytmy względem klasy. Wspominana umiejętność Wykonuje swoje akcje przed innymi jednostkami niweluje właśnie algorytmy zapisane odgórnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry