Pomoc w militarii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17325
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser17325

Guest
Witam, graczy. Zakładam ten temat w celu zdobycia wiedzy i cennych wskazówek. Jestem w epoce jesieni średniowiecza jednak wszystkie moje budynki są z epoki rozkwitu średniowiecza, w tym militaria. Piszę do Was z poradą co najlepiej stawiać z budynków militarnych. Chciałbym być jak najbardziej uniwersalny zarówno na obronę miasta, ataki i wyprawy. Moje obecne ustawienie budynków wojskowych to:

- 2x koszary berserkerów
- 2x koszary kuszników
- 1x koszary ciężkiej piechoty
- 1x stajnia ciężkich jeźdźców
- 0x budynek trebeuszy (za 5pr odblokuje to w okienku badań)

Teraz doradźcie mi które budynki usunąć na rzecz innych oraz które dobudować.
 

DeletedUser18000

Guest
Pewnie źle robię zdradzając ci moją taktykę ale co tam :p
Jestem nowym graczem i pewnie mało wiem bo dotarłem dopiero do wczesnego średniowiecza.
Na początku chyba ze 100 bitew puściłem automatycznie i w końcu mnie olśniło.
Żeby pokonać każdą armię wystarczy 4 jednostki artylerii i 4 jednostki ciężkiej piechoty.
Ciężka piechota ma bonus do obrony na równinie. Należy więc zablokować możliwie jak najdokładniej dostęp do naszej artylerii...
i strzelać. Zawsze w pierwszej kolejności trzeba zniszczyć artylerie wroga, potem jednostki dystansowe.
Piechota zajmuje się nadciągającą konnicą i lekką piechotą trzymając się na dystans od ciężkich jednostek, z którymi powinna zdążyć się rozprawić artyleria.
Nie uwierzyli byście jakie armie pokonywałem tą taktyką bez strat :)
Nawet jeśli pojedyncza jednostka wroga się przedrze, nie zniszczy naszej artylerii jednym hitem, ale trzeba mieć zapasowe jednostki na wymianę w razie uszkodzenia. To samo tyczy się piechoty, zawsze będą jakieś uszkodzenia.
Tak że ja osobiście nie buduje nic poza 2-ma koszarami piechoty i 2-ma dwoma wytwórniami artylerii.
Życzę udanych podbojów.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Na teraz, jak odkryjesz technologię łuków dalekosiężnych (tylko 183 PR) to wywal wszystko i postaw koszary łuczników dalekosiężnych.
Jednocześnie postaraj się o perły z bonusem do ataku:
Posąg zeusa;
Katedra Akwizgrańska;
Castel del Monte;
oraz
Alcatraz (to podstawa, bo produkuje niezależne jednostki)

W najbliższym ewencie zdobądź kryjówkę łotrów.
 
Do góry