Polepszenie jeźdźców

  • Rozpoczynający wątek nomaf
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za dodanie umiejętności szarży dla konnych?

  • Tak

    Głosy: 14 51,9%
  • Nie

    Głosy: 11 40,7%
  • Jestem za inną umiejętnością i ją opisze

    Głosy: 2 7,4%

  • W sumie głosujących
    27

DeletedUser

Guest
Temat jak poprzedni tyle, że z sondą :)
Czy jesteście za polepszeniem jeźdźców? Aktualnie to niestety są bardzo słabi.
Proponuję dodać dla nich umiejętność szarży - +0.15-0.2 ataku za każde przebyte pole do przeciwnika. Działałoby to na wszystkie jednostki piesze.
 

DeletedUser322

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

konnica ma fajnie że ma daleki zasięg. Poco inne umiejętności ?? Ja wole wojowników + procki :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

No właśnie wojownicy i procarze, a gdzie jeźdźcy?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

uważam, że zwiększenie siły uderzenia jazdy o jakieś kilka procent byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

Przydaloby sie zeby np legionisci,zolnierze nie mieli tego samego uderzenia w kawalerie jak wlocznicy,ktorzy sa stworzeni do ataku na kawalerie przeciez.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

Co do jednostek to jest dobrze wszystko ustawione... Jazda Vs Włócznicy (Włócznicy Win)/ Włócznicy Vs Wojownicy (Wojownicy Win) / Wojownicy Vs Jazda (Jazda Win)

Więc nie rozumiem o co chodzi w temacie... ; )/B] Niezbyt podoba mi się ta propozycja dużo bardziej wolałbym by było więcej terenu... (Pola w wiosce gdzie można coś budować.)
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

moim zdaniem jednostki są za bardzo wyrównane. są praktycznie na jednym poziomie, mowie np. o włocznikach, wojownikach,zolnierzach. roznia sie , ale bardzo mało. duzo tez zalezy od szczescia, bo raz atak zabiera 2 zycia, czasem 4,
i mimo tego, ze statystyki roznych postaci są zroznicowane, wlasnie przez tą losowosc ataku postacie są praktycznie na tym samym poziomie ;p powinni moim zdaniem zwiekszyc wahania miedzy postaciami ( przynajmniej miedzy epokami)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

Z możliwościami jednostek należy jeszcze zaczekać. Jedne mają bonus do obrony za stanie na odpowiednim terenie, jedne bonus do zasięgu ruchu itp a inne jednostki nie mają nic, zero bonusów. Możliwe, że to się zmieni, możliwości na polu walki jest dużo.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

Ja faktycznie jazdy nie uzywam, nie pasuja mi taktycznie :p, ale z opiniami, ze ogolnie jednostki sa na zblizonym poziomie to raczej sie nie zgodze, nudzil bym sie, jak walcem jezdzil po wszystkich sektorach bez strat i rozumiem flustracje jak ktos ma klopot z przejsciem zelaza wlocznikami...
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

chodzi mi o to, ze praktycznie niema roznicy miedzy wlocznikami a wojownikami :p glownie o to :p

jesli chodzi ci o mnie, w tym Twoim ostatnim zdaniu, to jestes w duzym bledzie, pokonuje juz trzecia prowincje epoki wczesnego sredniowiecza, ale co jest najlepsze - ze wciaz uzywam jednego lub dwoch wlocznikow :p bo liczy sie taktyka , a jak narazie to moja jest bardzo dobra, skoro tak daleko zachodze
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

Wycieczek osobistych nie robie, bardziej chodzilo mi o to, ze na wszystko przychodzi odpowiedni czas, a ludzie by chcieli wlocznikami przejsc cala gre, dlatego proponowane sa bonusy za dos. czy inne takie... konie tez sa pewnie przydatne, tylko ja akurat takiej taktyki nie stosuje, a prawdopodobnie kon ginie pierwszy a ja gram w miare mozliwosci na minimalnych stratach wlasnych :) ja skonczylem zelazo a do sredniowiecza jeszcze nie wchodze, bo nie wiem jak ta wieza dziala, czy przypadkiem, nie zacznie mi pktow naliczac w sredniowieczu, choc w zelazie juz raczej nikt mnie nie dogoni...
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

nie, punkty naliczają się tylko gdy używasz jednostek z danej epoki.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

Jazda powinna być silniejsza w stosunku do piechoty.Tak jak w realu . Jak to było w Potopie??? 20 tyś polskiej jadzy starło w pył 200 tyś naszego wojska pod Kircholmen :p Jazda to jazda :D
Prawda historyczna mówi co prawda o trzykrotnej przewadze Szwedów ,ale to zawsze coś :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser185

Guest
Odp: Polepszenie jeźdźców

Jazda powinna być silniejsza w stosunku do piechoty.Tak jak w realu . Jak to było w Potopie??? 20 tyś polskiej jadzy starło w pył 200 tyś naszego wojska pod Kircholmen :p Jazda to jazda :D
Prawda historyczna mówi co prawda o trzykrotnej przewadze Szwedów ,ale to zawsze coś :D

Chciałbys swoja piechotę ścierać w pył jazdą, tylko po co :p (chyba, ze ty obcykrajowiec :p)

Jazda jest ok. jest wystarczajaco silna, miałem wiele walk z jazda w roli głownej po stronie npc i kladli mnie na lopatki, chociaż w koncu wygrywałem z jedna jednostka na wpoł zywa..., jest kwestia umiejetnosci jej stosowania.
 
Do góry