Pole do wpisania liczby dodawanych PR

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się ten pomysł?

  • Tak.

    Głosy: 24 96,0%
  • Nie.

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 1 4,0%

  • W sumie głosujących
    25

DeletedUser7795

Guest
Witam,

zgłaszam pomysł aby zostało dodane pole do wpisywania liczby PR, które chcemy dodać do perły.
Tym samym zlikwidować paczki 2 PR , 5 PR i 10 PR. Paczki PR byłyby tylko pojedyncze.

Przykład:
Chcę dodać do perły 111 PR. Zamiast klikać 22 razy aby dodać PR na pasek i dopiero potem do perły to wpisuję liczbę 111 w pole w okienku perły i klikam "dodaj PR".
Dodatkowo można dodać potwierdzenie aby uniknąć straty PR. Mogłoby zdarzyć się, że ktoś omyłkowo wpisał jedno zero za dużo i dodał 1.000 PR zamiast 100.

pozdrawiam
Mateusz
 

DeletedUser

Guest
pomysl juz był zgłaszany wielokrotnie
dodatkowo na beta jest nowy interface do pereł, lecz pola nie posiada, a ograniczna ilość kliknięc aż o 50%. - wiec jak na inno to jest postęp:
https://snag.gy/jp3vds.jpg

dodatkowo paczki bym zostawił ale dodał opcję automatycznego łączenia paczek 5x2 pr w 10 PR i 10x 5PR w 50PR,10 x 10PR w 100 pr dodał paczki po 50 i 100 PR
 

DeletedUser15684

Guest
Ja chciałem dodać podobny temat, ale w perłach zamiast prawego okienka z wpłatą maksymalnej możliwej ilości pr (po lewej mamy przycisk, żeby wpłacać po 1 pr) dać okienko z możliwością wpisania ilości Pr jaką chcemy wpłacić w daną perłę.
Co do likwidacji paczek pr to zły pomysł :)
 

DeletedUser7795

Guest
Ja uważam, że paczki w ogóle są zbędne.
Wszędzie tam gdzie się da należy dodać pole do wpisania liczby PR, które chcemy dodać tzn. w perłach i do badań. Jeżeli technologia wymaga dodania 233 PR to po co otwierać tyle paczek? Wpisalibyśmy tylko liczbę PR i klikalibyśmy "dodaj punkty".

Moim zdaniem o wiele, wiele wygodniejsze. Dzięki likwidacji paczek 2, 5 i 10 PR i utworzeniu samych pojedynczych tylko zyskamy.

Chcesz dodać 531 PR w perłę albo 233 PR do technologii, wpisujesz tę liczbę, klikasz "dodaj punkty" i sprawa załatwiona. Jeżeli w inwentarzu nie mielibyśmy odpowiedniej ilości PR to wyskoczyłaby informacja "nie masz tyle PR w inwentarzu".
 

DeletedUser15684

Guest
Niby masz rację, ale nie każdy lubi mieć kasę tylko na koncie, jest mnóstwo ludzi, którzy wolą płacić gotówką nadal. Tak samo będzie z paczkami pr, gdzie przez tyle lat gry dobrze funkcjonowały. Nie każdy będzie z tego powodu szczęśliwy, bo gromadzenie paczek sprawia przyjemność z jednej strony. Z drugiej w sytuacji, gdy gracz ogłasza końcówkę perły to znajdzie się problem z wpłatami, ten kto pierwszy zgarnia wszystko, ale co z tymi, co graja na telefonie? Ci co grają na komputerach zawsze będą mieli przewagę, bo na klawiaturze szybko wystukasz pożądaną ilość pr a na telefonie zanim trafisz, zanim włączysz shift itp...
 

DeletedUser7795

Guest
@RaIwan jeżeli w danym polu można byłoby wpisać tylko liczbę to niektóre tablety / smartfony od razu pokazują liczby aby je wstukać. Przynajmniej w moim tak jest.
 

DeletedUser15684

Guest
Ja bym zrobił tak, że bym dał możliwość użycia paczek w ilości do 100 maks na pasku punktów rozwoju i zamiast ikonki maksymalnej możliwej ilości wpłacanych pr w perłę możliwość wpisania konkretnej ilości pr lub po naciśnięciu przycisku ukazujący się suwak na pół ekranu z szybką możliwości wyboru ilości pr. Paczek bym nie usuwał bo gra straciła by po części swój charakter i po części sens. Paczki pr to taka ikona tej gry. Od nich wszystko się zaczyna :) od początku każdy dąży do tego, żeby mieć ich jak najwięcej, to napędza do grania :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Problem osobny usunięcia paczek jest jeszcze taki, że na wyprawach np dostaje się pr na pasek, jak to po zmianie połączyć. Jak nie będzie paczek jakoś osobno należało by to nazwać itd...

Niestety chyba się aż tak w tym kierunku nie poturla gra ;)
 

DeletedUser7795

Guest
@Natalia mi chodzi o zlikwidowanie paczek 2, 5 i 10 PR a zastąpienie ich jedną paczką 1 PR.

Przykład:
za zajęcie 1. miejsca w Arce u znajomego dostajesz w nagrodę 500 PR. Zamiast 50 paczek po 10 PR dostałabyś 500 paczek po 1 PR. Ktoś na czacie ogłosił końcówkę perły. Musisz wbić 120 PR żeby mieć pewne miejsce. Wpisujesz liczbę 120 w polu w oknie perły, klikasz "dodaj punkty" i masz sprawę załatwioną a tak, nawet jak wejdzie nowy system wrzucania PR to musisz kliknąć 12 razy dodaj 10 PR.

Uważam, że moje rozwiązanie jest dużo lepsze, bo nie tracisz tyle czasu na bezsensowne klikanie. Powinni od razu wprowadzić pole do wpisywania liczby PR, ale Inno jak to Inno, lubi nam utrudniać.
 

DeletedUser16730

Guest
Problem osobny usunięcia paczek jest jeszcze taki, że na wyprawach np dostaje się pr na pasek, jak to po zmianie połączyć. Jak nie będzie paczek jakoś osobno należało by to nazwać itd...

Nie byłoby paczek tylko zwyczajnie PR w inwentarzu. Jak sobie otworzysz inwentarz to masz jedno okienko pod tytułem PR i tam masz ilość. Kiedy chcesz dodać do perły to w perle powinno być dodatkowe okienko "pr z inwentarza" i możliwość wpisania liczby, dokładnie tak jak na targu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja rozumiem intencje, tylko przypominam że inno ma problem z nazewnictwem, czasami w misjach jest powiadaj łącznej ludności 1000 co oznacza dodaj tysiąc miejsc, a czasami jest posiadaj 1000 i masz mieć równo 1000.
W sumie nazwanie pr do inwentarza, pr paczki, pozostało by.

Dla mnie praktycznie każda zmiana z pr jest dobra bo klikanie zabija powoli...
 

DeletedUser7795

Guest
@Natalia w takim razie powinni zmienić tekst w zadaniach.
  • posiadaj 1.000 ludności — musimy uzyskać 1.000 lub więcej ludności
  • uzyskaj dokładnie 1.000 ludności — musimy mieć równy 1.000 ludności
 

DeletedUser15684

Guest
Dla jednych klikanie to jedyna frajda w grze kiedy nie ma już co robić czekając na produkcje, bitwy itp. :)
 

DeletedUser7795

Guest
Niech się team wypowie czy ten pomysł ma w ogóle szanse na realizację.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Mi osobiście pomysł się jak najbardziej podoba, ale zmianę paczek na 1 PR widzę raczej jako opcjonalną jego część (choć zdecydowanie ma to swoje plusy).

Przenoszę do Perełek. Niestety nie jestem w stanie zagwarantować ani kiedy, ani czy zostanie wprowadzone.
 

DeletedUser15684

Guest
Zgadzam się. Po oswojeniu się z nowym menu statystyk pereł i metody wpłacania paczek jestem za zlikwidowaniem paczek. Bez sensu jest dodawanie i wykorzystywanie paczek 10 pr dla wpłaty tylko 1pr. Co mam zrobić z resztą? Na siłę wpłacać komuś?
 

DeletedUser7795

Guest
@Shelian jeżeli team ma jakąkolwiek możliwość kontaktu z osobami z InnoGames odpowiedzialnymi za FoE to powinniście im ten pomysł pokazać.

@RaIwan jeżeli w danym polu można by było wpisać tylko liczbę to od razu po stuknięciu w pole powinny pokazać się w telefonie / tablecie. Jak wystawiam oferty na targowisku to od razu pokazują mi się liczby po stuknięciu w pole.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10716

Guest
jesteście nienormalni... myślicie że będzie supre, ale jeśli ktoś straci kilka tysięcy pr, bo nagle 3 osoby postanowią wpłacić na jedno miejsce to pomysł się znudzi...
 

DeletedUser7795

Guest
@pequ aby uniknąć straty PR system powinien odświeżać samoczynnie stan PR w perle co 1 sekundę, albo i częściej.
 

DeletedUser22322

Guest
Odświeżam kotleta. Pisałem do supportu i kazali mi wrzucić to na forum, mimo że kilkukrotnie się temat już pojawił. No to jedziemy:

Co z tym tematem? Rozwinę go w dwie strony - kupowanie/wydawanie.
Myślę, że wszystkim graczom uprzyjemniłoby rozgrywkę, gdyby w końcu pojawiała się możliwość wpisania żądanej liczby PR jaką się chce kupić/wydać i kilkoma kliknięciami sprawa byłaby załatwiona. Aktualne klikanie zakupu, następnie po uzupełnieniu paska zaledwie do 10 PR, trzeba go wydać, aby móc kupić kolejne PR. Przy zakupie większej ilości (przykładowo teraz kupowałem ok 400 PR i zmarnowałem na to 30 minut życia), jest to strasznie mozolna czynność, szczególnie, że każde kliknięcie Wasza aplikacja "przetwarza" ok 1-5 sekund.
Dokładnie to samo dotyczy wydawania PR w perły. Również wpisanie ilość i kliknięcie potwierdzenia byłoby perfekcyjną sprawą. Dotychczasowe ustawienie wydawania paczek może zostać bez zmian i kto będzie chciał niech sobie klika, czekając na zakończenie produkcji itd. :) Ważne, aby pojawiło się wreszcie to pole.
To jak? ;)
 

AsAsInEkPL

Szlachcic zagrodowy
Ex-Team
Fajny pomysł, wprowadzenie możliwości zakupu dowolnej ilości PR ale pod warunkiem dostępności miejsca, absolutnie bez możliwości wymiany na paczki. Na chwile obecną proponuję aby takie aktywacje były możliwe jedynie dla gracza który ma aktywną paczkę doradcy która umożliwia przechowywanie do 1000 PR.
 
Ostatnia edycja:
Do góry