Podbijanie graczy

  • Rozpoczynający wątek Majk8
  • Data rozpoczęcia

Czy checie aby wprowadzono podbijanie graczy?

  • Tak

    Głosy: 13 20,0%
  • nie

    Głosy: 52 80,0%
  • obojętnie

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    65

DeletedUser

Guest
Chciałbym aby wprowadzono podbijanie graczy . Polegało by na tym że robimy jakąś szlachte czy co ,która może podbijac. Oczywiście będzie potrzebny jakiś budynek i dana ilosc pkt do przejęcia .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Proszę rozwinąć pomysł:
- konkretnie propozycję budynku, dzięki któremu można doprowadzić do przejęcia innego miasta
- co dalej z tym drugim miastem, jaki system zarządzania, czy odkrycia takie same jak już mamy, czy rozwijamy je niezależnie itp
- jakie możliwości ma gracz, który stracił miasto?

Samo napisanie, tak jak to zrobiłeś, nie wystarczy.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Nie sądzę żeby gracze byli zadowoleni z tego pomysłu i żeby ten pomysł przeszedł.Miasto rozwija się długo -badania- i sporym kosztem,a jeśli krótko to koszta wzrastają i to o realną kasę .Tak więc nie sądzę żeby ktoś był szczęśliwy z możliwości utraty miasta.Można by zamiast tego wprowadzić prowincje ,w których były by już miasta, po przejęciu których dostawałoby się jakieś bonusy.Tyle że miasta musiałyby być silnie obsadzone aby jeden gracz nie był w stanie ich przejąć a co za tym idzie musiałaby być wprowadzona opcja gildii czy klanu.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Pomysł fajny bo zwykłe PVP jak teraz to nuda ale możliwość podboju daje dużo przyjemności.
Jednak boli mnie sama propozycja bo zgapione z plemion (trzeba miec bbudynek i jakas szlachte). Nie mozna tego w inny sposób rozgegrac? Po co budynek i szlachta lepiej aby dajmy w żelazie czy średniowieczu była technologia np Przywództwo pozwalająca przejmować innych graczy jeśli np po zaatakowania takiego gracza przegra i mamy np wybor przejąć albo sabotaż tylko co do przejęcia trzeba bedzie dodatkowo walczyc z obraniająca armią i taka osoba musi także mieć odkrytą tą technologie.

co wy na to ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Nieeee... Jak dla mnie to zły pomysł, w tym temacie mam takie samo zdanie jak Misiek.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Podbijanie graczy

No dobra ale kto powiedział ze dosłownie "przejąć gracza" ?
A przypóścmy aby było to na moich zasadach jakie opisałem i po wygraniu walki na końcu masz wybór co przejmujesz od danego gracza i masz wybór, jakieś jego surowce, zapotrzebowania, złoto a nawet technologie pod warunkiem że wcześniejsze mamy odblokowane.
 

DeletedUser296

Guest
Odp: Podbijanie graczy

No dobra ale kto powiedział ze dosłownie "przejąć gracza" ?
A przypóścmy aby było to na moich zasadach jakie opisałem i po wygraniu walki na końcu masz wybór co przejmujesz od danego gracza i masz wybór, jakieś jego surowce, zapotrzebowania, złoto a nawet technologie pod warunkiem że wcześniejsze mamy odblokowane.

to teraz masz opcje "sabotaż" która daje Ci możliwość przejęcia surowców, ale z przejęciem technologi to całkiem ciekawe tylko do tego co napisałeś to przejęcie gracza nie jest potrzebne, to są raczej dodatkowe opcje do wyboru po udanym ataku. W moim rozumowaniu przejąć kogoś to np. zawładnąć czymś albo coś. Ja to widzę tak - dodać jednostkę i/lub technologię umożliwiającą przejęcie kogoś a efekt był by taki że np. przez kolejne 24h po przejęciu część zbieranego urobku (powiedzmy 20%) trafiało by do gracza który przejął miasto lub może dostawało by się dodatkowe pole pod rozbudowę. Po co robić dwie walki? Starczy dodać wybór przed bitwą np. po kliknięciu "atakuj" wyskoczy okno z zapytaniem w jakiej bitwie chcemy wziąć udział, zwykłej (która wyglądała by jak teraz) lub o podbicie miasta gdzie bitwa była by trudniejsza dla atakującego np. na polu bitwy od strony broniącego się było by coś na kształt zamku, pola które by zajmował dawały by jakiś extra bonus, mur do obrony (więcej niż krzewy czy drzewa) wieże do ataku dystansowego (więcej niż skały)
 

DeletedUser579

Guest
Odp: Podbijanie graczy

podbijanie i przejmowanie gracz to bardzo zły pomysł ,
jeśli ktoś to lubi żerować na drugim ,niech gra w plemiona
jak dla mnie wystarczy to co jest -podbieranie danego surowca
no może mogły być jakieś profity z podbitych prowincji
bo w zasadzie nie wiem co one dają oprócz jednorazowej nagrody
gra powinna bawić anie wywoływać frustracje
a radość z krzywdzenia innych to zboczenie ;<
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Podbijanie graczy

dlatego pisze nie o całkowitym przejmowaniu ale masz wybór sabotaż który i tak zabiera tylko złoto i zapotrzebowanie więc dochodzi 2 opcja "Przejmij" i w przeciwieństwie do sabotażu po kliknięciu przejmij pokazuje nam sie okno wyboru wojsk które bd walczyły z armiamia broniący,mi jakie gracz sobie ustawił. jak wygrasz wtedy pokazuje ci sie lista i masz jego surowce i technologie i wybierasz 1 rzecz. oczyiście co do surowców zabierasz dajmy 70%
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Robiło by się coś w stylu pałacu . Musisz przeprowadzic technologie szlachcica i przejmowac (atakować i co 1 atak -35 poparcia a na początku jest 100) co z drugą wioską ? to samo co z pierwszą tylko że do każdej innej wioski inne technologie są pobadane lub nie (zalezy jak podbity gracz urządził technologie)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Wielu z Was ma zdanie, że nie powinno się przejmować innego gracza - ja również je popieram.

- Jeśli po wielu miesiącach grania tak po prostu tracimy miasto, bo ktoś silniejszy nas zaatakował, to kto będzie chciał grać i ryzykować?
- Wielokrotne ataki na dane miasto (coś jak poparcie w plemionach) - da taki sam efekt, nawet jeśli broniący się będzie ciągle dodawał wojska do obrony, to silniejszy atakujący da radę - efekt ten sam jak wyżej
- inaczej się sprawa by miała, jakbyśmy przegrywając miasto, zaczynali ale nie od nowa - tylko że to też nie ma sensu...
- podoba mi się pomysł z pozyskaniem technologii z ataku na gracza, np im trudniejsza walka tym większa szansa na uzyskanie pomocy w odkryciu technologii - ale tu też jest problem, przecież dostajemy surowce z sabotażu... chyba że po walce do wyboru mamy przycisk "Sabotuj" (dla towarów, zaopatrzenia i złota) i "Szpieguj" (dla technologii) i co wybierzemy, to już odwrotu nie ma.
- zdobywanie rozszerzeń miasta z walk z innymi graczami - to już jest w PvP
 

DeletedUser296

Guest
Odp: Podbijanie graczy

...podoba mi się pomysł z pozyskaniem technologii z ataku na gracza, np im trudniejsza walka tym większa szansa na uzyskanie pomocy w odkryciu technologii - ale tu też jest problem, przecież dostajemy surowce z sabotażu... chyba że po walce do wyboru mamy przycisk "Sabotuj" (dla towarów, zaopatrzenia i złota) i "Szpieguj" (dla technologii) i co wybierzemy, to już odwrotu nie ma...

A może zamiast pozyskiwania samej technologi otrzymywało by się punkty rozwoju??
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Z punktami rozwoju nie ma żadnego problemu, za wyjątkiem może pierwszej epoki, kiedy odkrycia nie wiele kosztują. Potem to bardzo dużo ich przepada.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Dajcie spokój z tymi punktami rozowju omg..... mógłbym ci nawet teraz oddać moje wszystkie 10 które obecnie mam gdyby to było możliwe....


marszoo ale chyba nie do końca zrozumiałeś mój pomysł co do pozyskania technologi. założmy coś takiego gracz ma odkryte 3 technologie technologia I, technologia II, technologia III. ja go atakuje tak. wygrywam i jak zawsze masz okno sabotaż teraz ukazuje mi sie takie cos sabotaż i przejmij. klikam przejmij i jak przy podbijaniu prowincji pokazuje sie okno wyboru wojsk UWAGA bez możliwości szpiegowania. i atakujesz broniące wojska danego gracza. wygrywam. co teraz? pokazuje sie okienko i mamy do wyboru przejmij surowce i tu wybieramy albo zloto albo zapotrzebowanie albo mamy druga opcje przejmij technologie. wiec teraz tak. dajmy ze wybieram przejmij technologie. patrze na swoje jakie mam i dajmy ze mam odkryte tylko technologia I i technoloigia II. aby odblokowac technologie II potrzeba miec odkryte I i II. skoro mam te 2 odkryte to u tego gracza podświetla mi sie technologia III i po kliknięciu w nią dany gracz traci albo calkowicie tę technologie albo np jak potrzeba 10 punktów rozwoju na nią to traci się 70% tych punktów czyli zostaje mu zamiast 10 tylko 3 i musi na nowo odblokować sobie te technologie. troche chaotycznie opisałem to wiem ale może teraz każdy to zrozumie ;p
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Więc tak: za łatwo by było i za dużo by dawało, jakbyśmy mogli wybierać po walce całą technologię. Zobacz co by się działo, jakby jednego dnia choć 10% graczy wygrało walkę z Tobą - tracisz 8 odkryć! Jeśli zrezygnujemy z utraty odkrycia przez pokonanego, to atakując kilku graczy dziennie bardzo łatwo i szybko będziesz miał odkrytą całą technologię. Fakt, im dalej tym będzie ciężej.

Dlatego uważam, że tu trzeba jeszcze pomyśleć, żeby nie było za łatwo. Najlepiej tak, żeby była to alternatywa dla obecnego sposobu zdobywania towarów na odkrycia, np jak gdzieś trzeba 40 granitu, a nie masz możliwości, żeby zbudować budynek i potem długo produkować, to należałoby dać możliwość brania tego granitu z walk z innymi graczami - ale z głową, nie tak, że pokonujemy jednego i mamy komplet 40 granitu - to za łatwo!
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Więc tak: za łatwo by było i za dużo by dawało, jakbyśmy mogli wybierać po walce całą technologię. Zobacz co by się działo, jakby jednego dnia choć 10% graczy wygrało walkę z Tobą - tracisz 8 odkryć! Jeśli zrezygnujemy z utraty odkrycia przez pokonanego, to atakując kilku graczy dziennie bardzo łatwo i szybko będziesz miał odkrytą całą technologię. Fakt, im dalej tym będzie ciężej.
I tu także mam uwage. Pamiętaj że aby przejąć jakąkolwiek technologie to TY sam musisz mieć odkryte wszystkie inne technologie wymagane aby mozna było ją odkryc. Jeśli masz je odkryte wtedy mozesz ja przejmować. Nawet zamiast całkowicie to np odbierasz dajmy te 70% punktów rozwoju z umiejetnosci czyli jak dajmy ty masz technologie 2 10 pkt rozwoju plus na jej odblokowanie wydałeś dajmy 5000zaopatrzenia to jak ja ją przejme to zabieram ci 7pkt więc zostaje ci 3pkt i teraz tak dodajesz se 7 pkt i teraz nie musisz jej odblokowywać czyli znowu wydawac 5000 zaopatrzenia tlyko już bd miał to odblokowane. Zawsze można ten pomysł jakoś podrasować ;P.
 

DeletedUser175

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Jestem na Nie. Jak ktoś chce sobie podbijać graczy to niech idzie sobie na plemiona albo traviana.
 

DeletedUser564

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Uważam że to co teraz można zrobić z miastem pokonanego jest wystarczające. Jest to gra na przeglądarkę i powinna być dostępna dla wszystkich. Czym więcej będzie można zrobić z miastem przegranego a dodajmy to że przegrana czy wygrana jest w tej grze niezależna od gracza atakowanego bo całą walkę to prowadzi komputer i gracz nawet nie wie iż jest atakowany i co więcej nie ma absolutnie na to żadnego wpływu gra stanie się elitarną dla ludzi z kasą . W zasadzie bedzie to wyścig kto więcej włoży kasy to będzie miał szybciej lepszą technologię i będzie mocniejszy. Zaś całkowite przejmowanie miast raczej zniechęci ludzi do gry bo nikt nie będzie budował miasta przez 6 miechów po to aby oddać je graczowi który usiadł do kompa i w 3-4 dni wydał (bo miał na to) 700 zł. i ma możliwość przejęcia miasta innego gracza. Jeśli już to stwórzmy dodatkowe miasta o które można walczyć i odbierać je sobie na wzajem.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Podbijanie graczy

eXodus - popatrz na wynik ankiety i może daj sobie spokój z forsowaniem Twojego pomysłu na chama bo sam już sie gubisz co i jak mimo że większość jest na NIE
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Z punktami rozwoju nie ma żadnego problemu, za wyjątkiem może pierwszej epoki, kiedy odkrycia nie wiele kosztują. Potem to bardzo dużo ich przepada.

Potem? znaczy sie kiedy :p mi brakuje jakies 160+ pkt. rozwoju i cały czas mam deficyt...

Co do przejmowania.. no coz bzdura, chodzby z jednego powodu, tryb walki nie pozwala na walke gracz vs. gracz, opcje zajmowania czyjchs surowcow, zlota, gildie (to moze ale tez niebardzo widze zastosowanie, chyba, ze towarzyskie...)

Co do "psucia" technologii tez mam sceptyczne podejscie, generalnie obecny system, nie powinien w zaden sposob generowac duzych zyskow na drugim graczu, jak juz wspomnialem wyzej, walczymy z komputerem nie z graczem, wiec zysk raczej powinien byc symboliczny, poza satysfakcja (i pkt-mi w wiezy).
Niebardzo widze, zeby ktokolwiek w dol mogl sie wybronic, czyli co mialbym dziennie 80 graczy sfarmic?? nudy

Cały urok w tej grze to hardcore parcia do przodu z techologia, rozwojem, to mi sie akurat podoba, co do walk pvp o raczej widzialbym taka opcje w wiezy, zeby bylo info, ze dany gracz jest np. aktywny i wysylamy mu np. zaproszenie do walki na ktore on odpowiada, bądź nie, byc moze walka z komputerem jako opcja...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser185

Guest
Odp: Podbijanie graczy

...bo nikt nie będzie budował miasta przez 6 miechów po to aby oddać je graczowi który usiadł do kompa i w 3-4 dni wydał (bo miał na to) 700 zł. i ma możliwość przejęcia miasta innego gracza. Jeśli już to stwórzmy dodatkowe miasta o które można walczyć i odbierać je sobie na wzajem.

Zgadam sie, choc nie wydaje mi sie, zeby 6 miechow mozna bylo grac :p no zobaczymy a zwlaszcza, zeby mozna bylo takiemu graczowi 6+ m-cy chodzby podskoczyc, to raczej przepasc nawet dla diamentowcow...
 

DeletedUser564

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Fak może troche przesadziłem ale chciałem podać bardziej drastyczny przykład :) Chodziło mi o to żeby pokazać jaka wielka granica bedzie po wprowadzeniu możliwości przejmowania graczy. Sam korzystam i korzystałem w wielu grach z "premium" i wiem jak to potrafi podzielić graczy.Nie chodzi o to abym miał coś przeciw "premium" ale możliwość przejęcia gracza automatycznie będzie uzależnione od tego , ponieważ gracz który z tego nie bedzie korzystał lub w małym stopniu z góry bedzie na przegranej pozycji z tego też powodu ja tu jeszcze nie wydałem ani grosza:) no i cena drogich lecz w grze praktycznie bezwartościowych diamentów. Ale to chyba nie temat na ten dział więc ogólnie za przejmowaniem jestem na NIE.
Zgadam sie, choc nie wydaje mi sie, zeby 6 miechow mozna bylo grac :p
Ale co do tej wypowiedzi to raczej sie nie zgadzam bo w grepolis grałem prawie rok :), a są ludzie co graja i więcej .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser185

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Oczywiscie, ze zgadzam sie ludzie naprawde dlugo graja, to była dygresja dotyczaca raczej mojej osoby :)
 

DeletedUser401

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Widzę, że chcielibyście rozwiązań z plemion czy grepolis. Jednakże czy Forge of Empires byłoby nadal sobą, gdyby udostępnić opcję, którą proponujesz?
|
Moim zdaniem obecny system pozwala graczom mieć pewność, że nie stracą owoców swej długiej pracy w krótkim czasie. Gwarantuje także, że słabsi gracze nie będą blokowani w rozwoju, a co za tym idzie, ludzie chętniej będą grali, zamiast rezygnować z gry, z powodu braku możliwości rozwoju.
Wydaje mi się, że, że na tym polega ta gra, aby gracz miał pewność, że "nie przejmą mu wioski". Gwarantuje to większą liczbę potencjalnych graczy, a chyba o to chodzi, czyż nie?
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Podbijanie graczy

Chciałbym aby wprowadzono podbijanie graczy . Polegało by na tym że robimy jakąś szlachte czy co ,która może podbijac. Oczywiście będzie potrzebny jakiś budynek i dana ilosc pkt do przejęcia .

Majk tak trzymaj, dajesz popalic :p szczególnie podoba mi się "jakaś szlachta" i "jakiś budynek" okraszone "czy co" i jeszcze by się przydała "jakaś armia" tak od siebie, ale najlepiej taka jak w plemionach, też jestem za, taki "jakiś" system walk jak teraz to jest do niczego... a jak juz podbijemy to przejmiemy cała technologie i mozna spokojnie gre skonczyć z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku... /o\ co ja wogole plote.
 
Do góry