Plany Pereł Architektury z losowania.

  • Rozpoczynający wątek Shivi
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz zmiany w systemie losowania planów?

  • Jestem za

    Głosy: 4 28,6%
  • Sio z tymi bzdurami

    Głosy: 10 71,4%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
W tej chwili z losowania można dostać plan perły, którą już mamy. Lub perły, do której mamy już komplet planów. Jest to bezużyteczne. I frustrujące.
Proponuję, żeby losowanie zmienić. Pomijając perły już zbudowane i takie, do których mamy już komplet planów. Czyli cała procedura wyglądała by tak.

1. Jeśli należy się plan (z plądrowania/motywacji)
2. Odrzucamy perły posiadane przez gracza.
3. Odrzucamy perły, do których gracz ma komplet planów
4. Czy pozostała conajmniej jedna perła z właściwej epoki?
- tak : losujemy z pereł z właściwej epoki
- nie : losujemy ze wszystkich pozostałych pereł.
 

DeletedUser426

Guest
Dam Ci jedna rade .. skasuj ten temat zanim wszyscy Ciebie wysmieją :)
 

DeletedUser

Guest
A mi się ten pomysł podoba tylko trzeba go dopracować. Mam wybudowaną katedre akwizgrańską i dwa dni temu dostałem jeden jej plan chociaż jest mi nie potrzebny
 

DeletedUser5906

Guest
A mi się ten pomysł podoba tylko trzeba go dopracować. Mam wybudowaną katedre akwizgrańską i dwa dni temu dostałem jeden jej plan chociaż jest mi nie potrzebny

Ja mam postawioną Wieżę , a kolejnych planów do niej chyba 4 , albo 5 , ale się tym nie przejmuję , tylko dalej gram swoje.
Jeśli powstałaby ankieta ; byłbym na nie , bo choć jest to czasami denerwujące (zdublowane plany), to z drugiej strony zbyt łatwy sposób do budowy sprawiłby , że gra stała by się zbyt banalna i po miesiącu , albo dwóch gracz będący w np. jesieni śr. miałby już gotową budowe perły, z kolonialnej .
Reasumując . Dla mnie wtedy gra by wyglądała tak , jak bym grał z pomocą solucji .

Ps.Ale to tylko moja własna opinia.
 

DeletedUser426

Guest
i po co tak gadasz ? wolny kraj , każdy może dać nawet najbardziej niedorzeczny pomysł!

Tyle ze pomysł jedynie ułatwia , nie wprowadza żadnej równowagi do gry. Nikt nawet czegos takiego nie będzie rozpatrywał bo sam w sobie jest smieszny :)
 

DeletedUser314

Guest
Tyle ze pomysł jedynie ułatwia , nie wprowadza żadnej równowagi do gry. Nikt nawet czegos takiego nie będzie rozpatrywał bo sam w sobie jest smieszny :)

Co jak co, głosować na TAK będę tylko Ci słabsi gracze jacy dopiero co zdobywają Perły a nie Ci co już ich kilka mają, bo tamci wiedzą że rynek się przesycił i niema kto ich levelować itp
 

DeletedUser8

Guest
Zawsze możemy zgłosić pomysł, że jeśli gracz miałby dostać dubel do postawionej Perły, to nie dostanie nic. W ten sposób, nie będziecie dostawali dubli :p
 

DeletedUser314

Guest
Zawsze możemy zgłosić pomysł, że jeśli gracz miałby dostać dubel do postawionej Perły, to nie dostanie nic. W ten sposób, nie będziecie dostawali dubli :p

Czasami się ciesze że nasze pomysły traktują z przymrożeniem oka :D

A tak poważnie te plany się przydadzą bo coś dla nich planują.
 

DeletedUser426

Guest
Gdzies była mowa ze plany będzie mozna sprzedac czy wymieniac pomiedzy graczami.
 

DeletedUser2657

Guest
Też to słyszałem już dość dawno temu, ale póki co chyba nawet team dokładnie nie wie kiedy to nastąpi. Ma to swoje pozytywne aspekty: do tego czasu można uzbierać bardzo dużo planów i dostaniemy jednorazowo niezły zastrzyk...czegoś, medali może? :)
 

DeletedUser759

Guest
Też to słyszałem już dość dawno temu, ale póki co chyba nawet team dokładnie nie wie kiedy to nastąpi. Ma to swoje pozytywne aspekty: do tego czasu można uzbierać bardzo dużo planów i dostaniemy jednorazowo niezły zastrzyk...czegoś, medali może? :)
No cóż, jak na razie ten tryb przydziału planów coraz skuteczniej zniechęca mnie do gry. Odkad skończyły się prowincje do zdobywania skończyła się dla mnie gra. rozumiem zadowolenie graczy którym "przyżarło" z palnami i szybciutko postawili po kilka pereł. Ja tego szczęścia nie miałem i rozrzuciło mi plany po kika sztuk na już prawie wszystkie możliwe perły. Od początku istnienia pereł mam do roboty raz na 24h oblecieć motywacją ok 80 graczy, wydać 24 punkty rozwoju, lub trochę więcej jak oddam monety. W końcu postawiłem perłę jak uż byłem skłonny zacząć zwijać miasto. Tyle że sam ją sobie mogę teraz budować bo tym samym jest teraz zajęta większość graczy tak więc uzbieranie 90 punktów na kolejny poziom to przy normalnym tempie bez wypruwania żył na monety to kwestia tylko 90 godzin czekania :-) Do kolejnej perły brakuje 1 planu i mam u sąsiada ponad 100 punktów wtopione w rozbudowę poziomu, tyle że potrzeba jeszccze ponad 200 i poza mną jedynie kilka osób powrzucało tam po kilkanaście punktów. Teraz wszystko stoi w miejscu. A 6 planów z ukończonej perły leży odłogiem do niczego niepotrzebne. W innych perłach leży kilkanaście razy po 2 plany, tak że nawet nie można wymienić 2:1.
Od czasu wprowadzenia pereł zjechałem w ranku o jakieś 100 miejsc i nie ma w tym najmniejszej winy z mojej strony, po prostu gra poszła w dziwną stronę a ja nie mam farta do planów. Gra zrobiła się do bani.
 

DeletedUser

Guest
Każdy przystępując do gry akceptuje zasadę losowego przyznawania planów.
Właśnie wymieniałem 2 zdublowane na 1 i teraz mam 1 podwójny - złoty interes to nie był, ale nie płaczę.
Problem chyba raczej w tym, że przy komplecie te duble są bezużyteczne.
Możliwość wymiany czy handlu satysfakcjonowałaby chyba każdego.
Tak jak nikt nie narzeka na losowy przydział towarów z pereł.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ja to widzę tak, że jest teraz dobrze.
Jedynie co by można zmienić to żeby szło wymienić na coś (np. medale) plany pereł już stojących lub gotowych do postawienia (czyli uzbierane 9 części).

Im bardziej się ułatwi zdobywanie pereł tym bardziej się zbliżymy do sytuacji że będziemy od zera budować sami swoje perły (albo znajdzie się kumpel co zrobi wam po 10 kont i będzie wam wrzucał).
Już teraz jest prawie taka sytuacja.
Na Dinegu na jeden poziom z piątego na szósty czekałem ostatnio 2-3 tygodnie kiedy wcześniej przed zmianami u innych widziałem że rosły raz na tydzień maximum a przeważnie co drugi-trzeci dzień.
 

DeletedUser2657

Guest
Jedynie co by można zmienić to żeby szło wymienić na coś (np. medale) plany pereł już stojących lub gotowych do postawienia (czyli uzbierane 9 części).

Gdyby powstał taki pomysł, z ankietą itd. byłbym jak najbardziej ZA.

Im bardziej się ułatwi zdobywanie pereł tym bardziej się zbliżymy do sytuacji że będziemy od zera budować sami swoje perły


:( taka sytuacja niestety już występuje, więc nie mam sensu tego pogarszać, "ulepszając" to, sposobem zdobywania planów wg założyciela tematu.
 

DeletedUser759

Guest
Każdy przystępując do gry akceptuje zasadę losowego przyznawania planów.
Właśnie wymieniałem 2 zdublowane na 1 i teraz mam 1 podwójny - złoty interes to nie był, ale nie płaczę.
Problem chyba raczej w tym, że przy komplecie te duble są bezużyteczne.
Możliwość wymiany czy handlu satysfakcjonowałaby chyba każdego.
Tak jak nikt nie narzeka na losowy przydział towarów z pereł.

No ba.. jak dla mnie to losowe przyznawanie planów a beznajdziejne ich dublowanie i tryplowanie to dwie różne sprawy. Nawet gdybym przystępował do gry ze świadomością że będą jakieś perły, czego specjalnie nie kojarzę w zamierzchłych początkach gry. Co najwyżej były jakieś obietnice że nieaktywne okienko "inwentarz" kiedyś zostanie uruchomione. Ale...zawsze pozostaje opcja wpłaty na konto INNO i skorzystania z diamencików. Wtedy nie ma problemu. Tyle że takiego skoku na kasę jak przy diamentach na FoE to jeszcze w żadnej grze nie widziałem. Dokarmiam INNO na Ggrepolis co miesiąc za jakieś 50 Pln żeby w miarę normalnie pogrywać, ale tutaj to przesadzili mocno z cenami i ilością potrzebnych diamentów. A bez nich jak widać daleko się już nie zajedzie. Nawet w takich grach jak ta liczy się coś takiego co się nazywa "grywalność", a w tym przypadku jakoś już jej nie widzę.
 

DeletedUser6047

Guest
No cóż, jak na razie ten tryb przydziału planów coraz skuteczniej zniechęca mnie do gry. Odkad skończyły się prowincje do zdobywania skończyła się dla mnie gra. rozumiem zadowolenie graczy którym "przyżarło" z palnami i szybciutko postawili po kilka pereł. Ja tego szczęścia nie miałem i rozrzuciło mi plany po kika sztuk na już prawie wszystkie możliwe perły. Od początku istnienia pereł mam do roboty raz na 24h oblecieć motywacją ok 80 graczy, wydać 24 punkty rozwoju, lub trochę więcej jak oddam monety. W końcu postawiłem perłę jak uż byłem skłonny zacząć zwijać miasto. Tyle że sam ją sobie mogę teraz budować bo tym samym jest teraz zajęta większość graczy tak więc uzbieranie 90 punktów na kolejny poziom to przy normalnym tempie bez wypruwania żył na monety to kwestia tylko 90 godzin czekania :-) Do kolejnej perły brakuje 1 planu i mam u sąsiada ponad 100 punktów wtopione w rozbudowę poziomu, tyle że potrzeba jeszccze ponad 200 i poza mną jedynie kilka osób powrzucało tam po kilkanaście punktów. Teraz wszystko stoi w miejscu. A 6 planów z ukończonej perły leży odłogiem do niczego niepotrzebne. W innych perłach leży kilkanaście razy po 2 plany, tak że nawet nie można wymienić 2:1.
Od czasu wprowadzenia pereł zjechałem w ranku o jakieś 100 miejsc i nie ma w tym najmniejszej winy z mojej strony, po prostu gra poszła w dziwną stronę a ja nie mam farta do planów. Gra zrobiła się do bani.

mam to samo albo jeszcze gorzej, ponad 70 planów i zero w perłach + ponad 20 planów Zeusa i także 0
będzie jakaś wymiana to dobrze, nie będzie to też pogram
dum spiro spero
 

DeletedUser8

Guest
Zamykam temat ponieważ nie zostanie zgłoszony, dewsi mają swój pomysł na to jak rozwiązać problem z dublami i po prostu zgłaszanie im miliona rożnych opcji nie ma sensu. Poczekamy co wprowadzą i wtedy jeśli nadal będzie wg. Was coś nie tak, będzie można zgłosić pomysł poprawy systemu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry