[Perły Architektury] Piramidion Ganimedesa

Dobry pomysł na Perłę?


  • W sumie głosujących
    20

Hyandarturmo

Szlachcic zagrodowy
Dziwi mnie, czemu w tej grze nie ma tak oczywistej Perły jaką jest Piramida w Gizie - jeden z najbardziej znanych budynków na świecie.

Ale, żeby nie dodawać kolejnej Perły do przeszłych epok, proponuję zaaranżować ją w stylu nadchodzącej epoki - Księżyca Jowisza.

Proponuję zatem: Piramidion Ganimedesa

Ganimedes, to największy księżyc w Układnie Słonecznym i w dalszej przyszłości na pewno będzie jednym z kamieni milowych w ekspansji kosmosu przez ludzkość. Jest to pokryte lodem ciało niebieskie. Proponowana Perła byłaby ogromną farmą, gdzie ludzie uprawialiby żywność, "wbity" w czapę lodową Piramidion na biegunie Ganimedesa, pobierałby wodę poprzez filar na którym by się opierał, a lustrzane ściany obijałyby światło słoneczne kierowane z większych luster orbitujących wokół Jowisza, w kierunku upraw w środku.

Perła zajmowałaby powierzchnię 7x7 pól. Dawałaby bonusy w postaci Punktów Rozwoju i surowców. Na 80 poziomie piramidion dawałby 60 PR i 85 surowców. Od pierwszego poziomu zaczynając z 1 PR i 5 surowcami. Następnie co poziom zwiększać liczbę surowców o 1, liczbę Punktów Rozwoju co 1, z pominięciem co 4 poziomu.

Załączone zdjęcie sugeruje przybliżony wygląd perły.

EDIT: Jeżeli ktoś zaznacza w ankiecie, że to zły pomysł, to proszę napisać uzasadnienie, bo jestem ciekawy :)

piramidion.jpg
 
Ostatnia edycja:

dawid17612

Hrabia
Fajnie że jest ktoś kto tak jak ja lubi astronomie, itp.
ciekawy Obrazek podeślij linka :d hehehehe

A co do perełki raczej się nie przyjmie z bonsusami które podałęś, ponieważ PR i towary 7x7 to strasznie nie opłacalny koszt dla gracza :D

Odpowiadając na twoje pytanie :
Dziwi mnie, czemu w tej grze nie ma tak oczywistej Perły jaką jest Piramida w Gizie - jeden z najbardziej znanych budynków na świecie.

Ponieważ jest to jedna z 7 cudów Świata, oraz jedna z Cudów Świata Starożytnego a z tamtego okresu mamy już jeden Cud Świata w mieście, więc posiadanie kolejnego czy też wszystkich 7 miałoby troche dziwny niesmak,

Moim zdaniem fajnie byłoby miec możliwość zbierania np. 9-12 fragmentów takich budynków które zbierasz do Albumu Historii wkońcu FOE to Historia świata i jego rozwój, oczywicie jakaś mini gra jak WG, i można by tam miec różne poziomy trudności oraz ciekawostki o budynkach po zebraniu kompletu, a nagroda za zebranie np. w tym przypadku 7 cudów świata to 100 PR lub 50 diaksów,

proces trwał by długo, więc opłacalne dla FOE, oraz człowiek poznawał by ciekawostki ze świata i nowe ciekawe budynki :D
 
Ostatnia edycja:

Hyandarturmo

Szlachcic zagrodowy
Fajnie że jest ktoś kto tak jak ja lubi astronomie, itp.
ciekawy Obrazek podeślij linka :d hehehehe

A co do perełki raczej się nie przyjmie z bonsusami które podałęś, ponieważ PR i towary 7x7 to strasznie nie opłacalny koszt dla gracza :D

Ten obrazek, to w zasadzie jakiś futurystyczny jacht :p

Czemu uważasz, że 7x7 jest nieopłacalny?
Można by podnieść wartości bonusów, ewentualnie zmniejszyć Perłę do 6x6.
Na początku myślałem nad bonusem militarnym i PR, ale nie pasowało mi do opisu Perły.
 

dawid17612

Hrabia
Ludzie idą w Atak, przez GPC i GvG jakby była inna opcja dla graczy co wolą robić łamigłówki czy np. Negocjacje
to mogłby powstać taki dodatek gdzie licza się tylko złoto, młotki, medale, i Towary, a nagroda to Losowa z naciskiem na PR i Diaksy aby skłonić graczy np. 20% szasny na Diasky

Wtedy moze gracze by poszli w Perełki towarowe :D
 

Borisel

Hrabia
A ja bym chciał perełkę które daje towary z danej epoki a nie tylko przetworzone . I byłoby to chyba pasujące do fabuły tej epoki - w końcu nadal są na etapie kolonizowania planet i bardziej są skupieni na przetrwaniu w postaci jedzenia , tlenu i ochrony przed promieniowaniem UV . W Asteroidzie mieliśmy górnicze sprawy , w Wenus nacisk kładziony na produkcję jedzenia - więc na Jowisz pewnie większy nacisk na technologie / miejsca zamieszkania dla rozrastającej ludności ?
 

Borisel

Hrabia
Bo w planach jest epoka Księżyc Jowisza (wiec w skrócie Jowisz zamiast Księżyc Jowisza - który nie wiadomo o jaki księżyc może chodzić )
P.S .Jednak Ganimedes wydaje się idealną planetą do zasiedlenia i w przyszłości terra formowania - wyczytałem że atmosfera składa się z rozrzedzonego tlenu . Jakby w tej epoce byłaby technologia terraformacji to kto wie czy to nie byłaby Ziemia nr 2 .
 

Borisel

Hrabia
Oj to byłoby całkowite scf - nasze organizmy musiałyby być przystosowane do ekstremalnego ciśnienia oraz wysokich temperatur . Co i tak zadziwiające że ludzie dali rade na Wenus skolonizować
 

dawid17612

Hrabia
boże... Poruszasz temat o którym tak mało wiesz, wiem że to twoja wyobraźnia ale i tak pomijasz największe odziaływania w kosmosie które mają wpływ na ludzi,

nawet jak w Realu uda nam się Skolonizować Marsa, ludzie i tak będą tam ginąńć ponieważ jest takie coś jak Promienowanie planety, Promieniowanie kosmiczne, grawitacja która zmieni naszą krew w budyń, i przestawi nam narządy które wysiądą, choroby, wirusy, oraz katastrofy klimatyczne jak burze słoneczne, czy tornada i burze piaskowe 1.000km/h.

więc bardzo długo nam minie zaczniemy żyć na innych planetach w sposób naturalny :D
 
Ostatnia edycja:

Hyandarturmo

Szlachcic zagrodowy
troche szkoda, pomineli Merkury
Akurat Merkury jest niemożliwy do skolonizowania. Panują tam za wysokie temperatury i rotacja planety jest za wysoka.

Z księżyców Jowisza Ganimedes jest najlepszym wyborem, bo ma nawet własne pole magnetyczne. Zaraz zanim jest Europa, gdzie pod skorupą lodową są dziesięciokilometrowe oceany.

Na księżycach Jowisza ludzkość będzie musiała skupić się przede wszystkim na produkcji jedzenia i energii. Dociera tam za mało światła słonecznego, żeby wykorzystywać panele słoneczne i żeby móc swobodnie produkować żywność. (BTW, polecam serię książek/serial Expanse) Lustra będą najlepszym wyborem do produkcji żywności pod kopułami.
 

Królo

Rycerz
Ciut mało surki jak raz na 24h gdzie w pch wypada w diamencie 50 jednorazowo. Chyba że byłoby to x5
 

Hyandarturmo

Szlachcic zagrodowy
Ciut mało surki jak raz na 24h gdzie w pch wypada w diamencie 50 jednorazowo. Chyba że byłoby to x5

W sumie jak popatrzyłem na inne perły, to jak na rozmiar 7x7 to faktycznie mało surki. Rozwiązania są dwa: mniejszy rozmiar perły - 6x6 - albo zwiększenie początkowej produkcji surowców z 5 do 15-20
 

Galwius

Szlachcic zagrodowy
troche szkoda, pomineli Merkury
A dasz radę skolonizować Merkurego?
Marsa jak najbardziej teoretycznie dałoby się sterraformować i skolonizować
Na Wenus ponad chmurami z kwasu siarkowego (50km nad powierzchnią) da się stworzyć platformę którą można skolonizować
Niektóre z księżyców Jowisza też nadają się do kolonizacji
A na Merkurym po stronie Słońca masz temperatury których nie doświadczysz bo się zjarasz

Pomysł na zarys perły zacny. Ale bonusy to żart XD
Perły które dają PRki i towary stawia się dopiero w momencie w którym nie ma się pomysłu co dalej rozwijać. Podejrzewam że perła z takiej epoki która daje 60PR na 80 poziomie zwróciłaby się może po 2 latach gry
 

Królo

Rycerz
O właśnie. Pereł z prami mamy za dużo. Żeby się opłacała musiałaby dawać 2x tyle co PC albo od groma towarów. I to też nie wszyscy by postawili bo z pch można lepiej wyciągnąć.

Z niecierpliwością czekam na perłę z defem w ataku - samym defem :D
 

Markiz.

Książę
Teraz, to w ogóle nic co daje PR nie opłaca się stawiać, bo "z GPC można dużo więcej wyciągnąć".
Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszyscy "dorabiają się fortun na Polach Chwały".
Ciekawe jakie będą zapatrywania w momencie gdy twórcy w końcu dojdą do wniosku, że GPC to niewypał i pozmieniają coś, że przestaną one przynosić tak sztucznie zawyżone dochody ;)
 
Do góry